NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Erikson, Steven - "Okaleczony bóg" (wyd.3)

Knaak, Richard A. - "Dzień smoka"

Ukazały się

antologia - "Tęczowe i fantastyczne 2: Autostopem przez tęczę"


 Jankowski, Józef - "Historie niezwykłe"

 Larson, B.V. - "Świat ciemności"

 Dick, Philip K. - "Klany księżyca Alfy"

 Herbert, Frank; Herbert, Brian; Anderson, Kevin J. - "Diuna. Powieść graficzna. Księga II. Muad’Dib"

 Folkman, Sławomir & Jabłoński, Witold - "Nowożytny Prometeusz"

 Urbanowicz, Artur - "Deman"

 Suri, Tasha - "Kraina popiołu"

Linki

Luty 2007
Powrót do strony głównej archiwum
 

2007-02-28

Konkurs

Przypomnienie o zakończeniu konkursu

Przypominamy, że już w piątek o północy zakończy się konkurs, w którym wygrać można jeden z trzech egzemplarzy drugiego tomu powieści Robin Hobb pt. "Czarodziejski statek".
Jednocześnie zapowiadamy nowy konkurs, który rozpocznie się wraz z końcem obecnego. Tym razem do wygrania będą trzy egzemplarze "Patrolu zmroku" Siergieja Łukjanienki.
Komentarze (0)


2007-02-28

Fragmenty

Fragment "Klątwy elfów"

Na stronę trafiły fragmenty kilku rozdziałów z powieści Agaty Waszkiewicz pt. "Klątwa elfów".
Komentarze (0)


2007-02-28

Ukazały się

Jak wyhodować sobie smoka?

Nakładem Wydawnictwa Muza ukazała się książka "Smoki. Poradnik hodowcy" Johna Topsella.
Więcej i komentarze (1)


2007-02-28

Zapowiedzi

Daty z MAGa

Znane są dzienne daty premier kilku książek, które w najbliższym czasie ukażą się nakładem wydawnictwa MAG. Więcej informacji w rozszerzeniu newsa.
Więcej i komentarze (0)


2007-02-28

Zapowiedzi

"Wieczna wojna" pod patronatem!

10 marca do sprzedaży trafi nowe wydanie powieści "Wieczna wojna" Joe'a Haldemana - tym razem w twardej oprawie wydawnictwa Solaris. Książka znalazła się pod patronatem medialnym Katedry. Zapraszamy do czytania recenzji poprzedniego wydania.

Wojna kosmiczna to piekło...Szczególnie dla szeregowca Williama Mandelli, uczestnika zaciekłej wojny międzygwiezdnej, toczonej miliony lat świetlnych od Ziemi. Jednak to nie walka z wrogo nastawionymi kosmitami stała się zadaniem najtrudniejszym. Prawdziwym wyzwaniem okazały się zdumiewające zmiany, jakie zaszły na Ziemi w czasie, gdy Mandella walczył w kosmosie. On sam postarzał o kilka lat, lecz jego macierzysta planeta o całe wieki...


Komentarze (1)


2007-02-28

Ukazały się

"Nauka i fikcja w »Autostopem przez Galaktykę«"

Wczoraj do sprzedaży trafiła książka Michaela Hanlona pt. "Nauka i fikcja w »Autostopem przez Galaktykę«". Pozycja ta ukazała się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka.
Więcej i komentarze (0)


2007-02-28

Fragmenty

"Długi dzień Walhalli" - fragment

Zapraszamy do czytania obszernego fragmentu pierwszego tomu powieści "Długi dzień Walhalli", której autorem jest Frantisek Novotny.
Komentarze (0)


2007-02-28

Nagrody

Nominacje do Nebuli

26 lutego ogłoszono nominacje do Nebuli - jednej z bardziej prestiżowych nagród fantastycznych. W rozwinięciu wiadomości prezentujemy listę wyróżnionych utworów.
Więcej i komentarze (7)


2007-02-27

Zapowiedzi

"Piknik..." pod patronatem!

8 marca do sprzedaży trafi "Piknik na skraju drogi. S.T.A.L.K.E.R." Arkadija i Borysa Strugackich w nowym wydaniu przygotowanym z okazji premiery gry stworzonej na podstawie książki. Z przyjemnością informujemy, że Katedra objęła patronat medialny nad tą pozycją, a zainteresowanych już teraz zapraszamy do zapoznania się z recenzją powieści.

Strefa Lądowania to teren, który niegdyś stał się obiektem inwazji obcej supercywilizacji. Mimo, że wstęp do strefy jest w zasadzie zakazany, stanowi ona wyzwanie dla pracowników Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Pozaziemskich, a przede wszystkim stalkerów, którzy z narażeniem życia wyprawiają się tam na zlecenie po cenne znalezisko.
Więcej i komentarze (0)


2007-02-27

Fragmenty

"Tytan" - fragment

Zapraszamy do czytania obszernego fragmentu powieści Bena Bovy pt. "Tytan".
Komentarze (0)


2007-02-27

Ukazały się

Premiera "1633"

Dziś do zwykłych księgarń trafiła powieść Erica Flinta i Davida Webera "1633". Wydawnictwo ISA informuje, że w Empikach będzie ona dostępna od środy lub czwartku.
Więcej i komentarze (0)


2007-02-27

Recenzje

Recenzja "Utopionej Środy"

Historia Arthura i przyjaciół, taka sama jak w poprzednich tomach, wieje nudą i banałem. Fabuła dalej leci jednym schematem: nasz nastoletni Wybraniec znów jest w mało przyjemnych okolicznościach wciągany do Domu, gdzie musi odzyskać trzecią parę Fragment Woli-Klucz.

Zapraszamy do lektury recenzji "Utopionej Środy" Gartha Nixa. Trzeci tom "Kluczy do Królestwa" omawia Rafał "RaF" Zadura.
Komentarze (0)


2007-02-27

Ukazały się

"Cień olbrzyma" w sprzedaży

Dziś do sprzedaży trafił "Cień olbrzyma" Orsona Scotta Carda. Kolejny tom przygód Groszka ukazał się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.
Więcej i komentarze (0)


2007-02-27

Ukazały się

Bibliofilski "Hobbit"

Dziś nakładem Wydawnictwa Amber ukazało się bibliofilskie wydanie "Hobbita" J.R.R. Tolkiena.
Więcej i komentarze (2)


2007-02-26

Recenzje

Recenzja "W poszukiwaniu smoka"

„W poszukiwaniu smoka” prezentuje te same zalety, jakie widać we wcześniejszej książce Wrede. Choć jest to utwór przeznaczony przede wszystkim dla młodszego czytelnika, dorośli także powinni znaleźć sporo satysfakcji czytając tę prześmieszną historyjkę. Autorka bardzo sprawnie wykorzystuje wszelkie baśniowe stereotypy, przekręcając je na swoje potrzeby.

Zapraszamy do czytania recenzji powieści Patricii C. Wrede "W poszukiwaniu smoka". Autorem tekstu jest Tymoteusz "Shadowmage" Wronka.
Komentarze (0)


2007-02-26

Fragmenty

"Najlepsza załoga Słonecznego" - fragment

Zapraszamy do czytania fragmentu pierwszego tomu powieści Olega Diwowa pt. "Najlepsza załoga Słonecznego". Książka w ostatnich dniach ukazała się nakładem wydawnictwa Fabryka Słów.
Komentarze (0)


2007-02-26

Zapowiedzi

"Wyjście z cienia" - data

Znana już jest data premiery wznowienia powieści Janusza A. Zajdla pt. "Wyjście z cienia". Książka trafi do sprzedaży 14 marca, wydana oczywiście przez SuperNOWĄ.
Więcej i komentarze (5)


2007-02-26

Zapowiedzi

Zapowiedzi Książnicy na marzec

W marcu ukażą się kolejne trzy książki z kieszonkowej serii Książnicy. Będą to "Wyspa" J.G. Ballarda, "Rubinowy rycerz" Davida Eddingsa i "Najdalszy brzeg" Ursuli K. Le Guin.
Więcej i komentarze (0)


2007-02-26

Zapowiedzi

Wznowienie "Pikniku..."

8 marca Wydawnictwo Prószyński i S-ka wznowi jedną z najsłynniejszych książek braci Strugackich - "Piknik na skraju drogi".
Więcej i komentarze (0)


2007-02-26

Konkurs

Nagrodzeni "Zamkiem Eymericha"

Wczoraj o północy zakończył się konkurs, w którym do wygrania były cztery egzemplarze książki Valerio Evangelistiego po tytułem "Zamek Eymericha" ufundowane przez Społeczny Instytut Wydawniczy Znak. Oto lista zwycięzców:
Więcej i komentarze (0)


2007-02-26

Konkurs

Wygraj trzy książki Philipa K. Dicka!

Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie na stronach Katedry zorganizowanym we współpracy z Domem Wydawniczym Rebis. Do wygrania są trzy pakiety książek Philipa K. Dicka, które ukazały się w kieszonkowej serii wydawnictwa Rebis. W skład każdego pakietu wchodzą powieści "Płyńcie łzy moje, rzekł policjant", "Trzy stygmaty Palmera Eldritcha" oraz "Człowiek z Wysokiego Zamku". By stać się posiadaczem jednego z tych zestawów wystarczy poprawnie odpowiedzieć na pięć pytań związanych z pisarzem i mieć odrobinę szczęścia w losowaniu.

Konkurs zakończy się w niedzielę, 11 marca o północy, czyli potrwa równe dwa tygodnie. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni następnego dnia na stronie głównej Katedry, a także poinformowani drogą mailową.
Zachęcamy do udziału i życzymy powodzenia!

Komentarze (0)


2007-02-25

Recenzje

Recenzja "Blade Runnera"

Philip Dick szuka istoty człowieczeństwa konfrontując człowieka z androidem, wikłając te pozornie nieodróżnialne istoty w serię dylematów i w walkę o życie. Odmienność ludzi i androidów staje się z każdą chwilą wyraźniejsza.

Zapraszamy do czytania recenzji powieści Philipa K. Dicka pt. "Blade Runner". Autorem tekstu jest Krzysztof Pochmara.
Komentarze (0)


2007-02-25

Prasa

Nowa Fantastyka 3/2007

Do sprzedaży na terenie całego kraju trafił marcowy numer Nowej Fantastyki.
Więcej i komentarze (4)


2007-02-25

Ukazały się

Kieszonkowa Książnica

W ten weekend do sprzedaży trafiło aż pięć książek w wersji kieszonkowej wydanych przez Książnicę. Wśród z nich znajdują się pozycje zaliczane do klasyki fantastyki. Ich cena nie przekracza 15 zł.
Więcej i komentarze (0)


2007-02-25

Ukazały się

"Biały rój" w sprzedaży

W ostatnich dniach na półki księgarń trafiła powieść Andrzeja Zimniaka pt. "Biały rój". Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.
Więcej i komentarze (0)


2007-02-24

Zapowiedzi

O "M jak magia"

Znane są szczegóły na temat planowanego na marzec zbiorze opowiadań Neila Gaimana pt. "M jak magia". W skład tej pozycji wejdzie 11 tekstów, z czego większość jest już znana polskiemu czytelnikowi.
Więcej i komentarze (0)


2007-02-24

Recenzje

"W martwym terenie" - recenzja

Jeśli mamy ochotę na w miarę dobrą rozrywkową lekturę, nafaszerowaną ogromną liczbą scen batalistycznych, u Webera raczej znajdziemy to, czego szukamy. Nic pod rozwagę, w żadnym wypadku nie do refleksji, bez grama ambicji – ale powieści te się sprawdzają, gdy mamy ochotę przyjemnie stracić nieco czasu.

Zapraszamy do czytania recenzji powieści Davida Webera i Steve'a White'a pod tytułem "W martwym terenie". Autorem tekstu jest Daniel "Vampdey" Elkader.
Komentarze (0)


2007-02-24

Konkurs

Wygraj "Tysiąckrotną myśl"!

Zapraszamy do nowego konkursu zorganizowanego wspólnie z Wydawnictwem Mag. Tym razem wygrać można trzy egzemplarze "Tysiąckrotnej myśli" R. Scotta Bakkera, czyli trzeciego tomu cyklu "Książę Nicości". Aby wziąć udział w losowaniu wystarczy poprawnie odpowiedzieć na pięć pytań.

Konkurs trwa do północy 9 marca. Listę zwycięzców zamieścimy następnego dnia na stronie głównej. Wylosowani szczęśliwcy zostaną również poinformowani drogą mailową.
Serdecznie zachęcamy do udziału i życzymy powodzenia!
Komentarze (3)


2007-02-23

Zapowiedzi

"Królestwo nadchodzi" pod patronatem!

Piątego marca do sprzedaży trafi powieść Jamesa G. Ballarda "Królestwo nadchodzi". Książka, nad którą Katedra objęła patronat, ukaże się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego.

Chcąc rozwiązać zagadkę śmierci ojca (który, jak okazuje się później, zginął na skutek spisku), Richard zgłębia świat centrum handlowego, które okazuje się czymś więcej, niż miejscem robienia zakupów i świadczenia usług. To serce nowej religii, konsumpcjonizmu. Jej powstanie nie jest dziełem przypadku, ale celowym działaniem - nie ma już innego sposobu na zapewnienie ludziom poczucia sensu.

Więcej i komentarze (6)


2007-02-23

Zapowiedzi

Nowy cykl młodzieżowy z WD

5 marca nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego ukaże się "Zmierzch" Stephanie Meyer - pierwszy tom cyklu grozy dla młodzieży.
Więcej i komentarze (0)


2007-02-23

Ukazały się

"Studnia wieczności"

Do sprzedaży trafiła powieść Richarda A. Knaaka pt. "Studnia wieczności". Jest to pierwszy tom cyklu "Wojna Starożytnych" dziejącego się w świecie Warcrafta.
Więcej i komentarze (0)


2007-02-23

Ukazały się

Bakker w sprzedaży

Dziś do sprzedaży trafił długo oczekiwany trzeci tom cyklu "Książę Nicości" autorstwa R. Scotta Bakkera. Wydawcą "Tysiąckrotnej myśli" jest Mag. Katedra objęła powieść Bakkera patronatem medialnym.
Zapraszamy także do zapoznania się z fragmentem tej książki.

Zbliża się rozstrzygająca bitwa, a Anasûrimbor Kellhus zmierza ku spotkaniu ze swym tajemniczym ojcem, trudząc się jednocześnie nad opanowaniem starożytnych umiejętności, które będą mu potrzebne.
Więcej i komentarze (6)


2007-02-23

Ukazały się

Premiera Diwowa

Nakładem Fabryki Słów ukazał się pierwszy tom powieści Olega Diwowa "Najlepsza załoga Słonecznego".
Więcej i komentarze (1)


2007-02-23

Ukazały się

Patrol zmroku wyruszył

Nakładem Wydawnictwa Mag ukazała się dzisiaj książka Siergieja Łukjanienki pod tytułem "Patrol zmroku". Jest to już trzecia książka tego autora opowiadająca o starciach pomiędzy Innymi ze Światła i Ciemności. Katedra jest patronem medialnym tej pozycji.
Jeśli nie wiecie czego się spodziewać po powieści Łukjanienki, to odsyłamy do jej fragmentu.

Anton Gorodecki właśnie wrócił z rodziną z zasłużonego urlopu: odwiózł żonę Swietłanę i dwuletnią córeczkę Nadię na wieś i przyjechał do pustego moskiewskiego mieszkania. Co może robić „słomiany wdowiec”, dysponujący jeszcze kilkoma wolnymi – od pracy i obowiązków domowych – dniami? Zaprosić gości? Samemu gdzieś się wybrać? Posprzątać?
Więcej i komentarze (0)


2007-02-22

Recenzje

"Tempus Fugit", tom 2 - recenzja

Pierwszy tom antologii „Tempus fugit” nie dostarczył czytelnikom emocji i wrażeń, do jakich tematyka czasu jest predysponowana. Choć w większości co najmniej poprawne, nie spełniały oczekiwań i pokładanych w nich nadziei. Nie należało się więc spodziewać, że drugi tom tej antologii przysporzy swym odbiorcom dramatycznych doznań.

Zapraszamy do czytania recenzji drugiego tomu antologii "Tempus Fugit". Autorem tekstu jest Tymoteusz "Shadowmage" Wronka.
Komentarze (0)


2007-02-22

Ukazały się

"Śmierć pośród zgiełku" - premiera

Dziś nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazała się powieść historyczna "Śmierć pośród zgiełku" autorstwa Colette Lovinger-Richard.
Więcej i komentarze (0)


2007-02-22

Prasa

SFFiH #16

Z niewielkim poślizgiem na terenie całego kraju jest już dostępny lutowy numer pisma Science Fiction, Fantasy i Horror. Znajdziecie w nim:
Więcej i komentarze (0)


2007-02-22

Zapowiedzi

"Czarna Szabla" - materiały

Na stronie Fabryki Słów pojawił fragment jednego z opowiadań, które wejdą w skład "Czarnej Szabli", czyli najnowszego zbioru opowiadań Jacka Komudy. Zamieszczono także tapety oparte na ilustracji okładkowej tej książki oraz notkę wydawniczą.
Więcej i komentarze (2)


2007-02-22

Spotkania, wystawy...

Termin przyjazdu Gaimana

Znany już jest termin tegorocznej wizyty Neila Gaimana w Polsce. Pisarz będzie przebywał w naszym kraju od 17 do 20 marca.
Komentarze (0)


2007-02-21

Recenzje

Recenzja "Nocy noży"

Pisząc o książce Esslemonta nie sposób uniknąć porównywań z prozą Eriksona. Niestety, to zestawienie wypada miażdżąco na niekorzyść mniej znanego z Kanadyjczyków. Przegrywa on na każdym polu.

Zapraszamy do czytania recenzji powieści Iana Camerona Esslemonta pt. "Noc noży". Autorem tekstu jest Tymoteusz "Shadowmage" Wronka.
Komentarze (2)


2007-02-21

Zapowiedzi

"Sługa Reliktu" w marcu

17 marca do sprzedaży trafi drugie wydanie powieści R.A. Salvatore'a pt. "Sługa reliktu", tym razem jako pierwsza księga serii "Najemnicy".
Więcej i komentarze (0)


2007-02-21

Rozmaitości

Okładka "Mesjasza Diuny"

Prezentujemy okładkę "Mesjasza Diuny" Franka Herberta. Książka ma się ukazać 10 kwietnia nakładem Domu Wydawniczego Rebis.
Więcej i komentarze (10)


2007-02-21

Ukazały się

Pendragon przywędrował

Dziś ma premierę powieść dla młodzieży D.J. MacHale'a pt. "Pendragon Wędrowiec". Książka ukazuje się nakładem Domu Wydawniczego Rebis.
Więcej i komentarze (1)


2007-02-20

Recenzje

Recenzja "Obcego w obcym kraju"

Pamiętając swój zawód sprzed piętnastu lat, zastanawiałam się, czy tym razem uda mi się w utworze Heinleina dostrzec to, czego być może nie uchwyciłam wówczas. Ale, mimo że z całych sił starałam się podejść do lektury z całkiem świeżym spojrzeniem, wrażenia są jeszcze bardziej negatywne...

Zapraszamy do czytania recenzji powieści Roberta A. Heinleina pt. "Obcy w obcym kraju". Autorką tekstu jest Maria "Gytha" Drozdek. Recenzja ta dostępna jest również w formacie audio.
Komentarze (0)


2007-02-20

Ukazały się

"O dziewczynie, która..." - premiera

Dziś trafiła do sprzedaży powieść Alexandra McCalla Smitha pod tytułem "O dziewczynie, która poślubiła lwa". Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.
Więcej i komentarze (0)


2007-02-20

Zapowiedzi

„Najlepsza załoga Słonecznego” za trzy dni

Już za trzy dni, czyli 23 lutego, do sprzedaży trafi pierwszy tom powieści Olega Diwowa "Najlepsza załoga Słonecznego". Tymczasem na stronie Fabryki Słów udostępniono kilka tapet opartych na grafice okładkowej tej książki.
Więcej i komentarze (0)


2007-02-20

Katedra

"Diuna" pod patronatem!

7 marca nakładem Domu Wydawniczego Rebis ukaże się książka Franka Herberta pod tytułem "Diuna". Będzie wydana w niezwykle atrakcyjnej formie - w twardej okładce i oprawie graficznej przygotowanej przez Wojciecha Siudmaka. Jest nam niezwykle przyjemnie poinformować, że Katedra objęła patronat medialny nad tą pozycją.

Na pustynną planetę Arrakis przybywają Atrydzi. Jej przejęcie to ich olbrzymi sukces – jedynie na Diunie wydobywa się melanż, narkotyk umożliwiający podróże międzygwiezdne i przewidywanie przyszłości. Członkom rodu zagrażają jednak nie tylko piaskale i Fremeni. Atrydzi wpadli w zasadzkę zastawioną przez Cesarza i Harkonnenów, jeszcze niedawno władców Diuny. Czoło stawia im Paul Muad’Dib, który swe możliwości zawdzięcza programowi genetycznemu zakonu Bene Gesserit.
Komentarze (6)


2007-02-20

Zapowiedzi

Zysk w marcu

Wydawnictwo Zysk i S-ka przygotowało na marzec bardzo smakowitą ofertę. Wśród zapowiadanych książek znajdują się miedzy innymi pozycje autorstwa George'a R.R. Martina i Kurta Vonneguta. Więcej informacji w rozwinięciu.
Więcej i komentarze (6)


2007-02-20

Ukazały się

Premiera Novotnego

Dziś ma miejsce premiera pierwszej części "Długiego dnia Walhalli" Frantiska Novotnego. Książkę wydał Solaris.
Więcej i komentarze (7)


2007-02-19

Recenzje

Recenzja "Poszarpanych grani"

"Po zażegnaniu plagi wichrów, Smoczogóry powracają w kolejnej opowieści Wita Szostaka. Niestety, sentymentalny powrót zamienia się szybko w rozczarowanie i znużenie."

Zachęcamy do lektury recenzji książki "Poszarpane granie" Wita Szostaka. Autorem tekstu jest Krzysztof Pochmara.
Komentarze (0)


2007-02-19

Zapowiedzi

Terminy z SuperNOWEJ

Wydawnictwo SuperNOWA podało przybliżone terminy premier swoich dwóch zapowiedzi: "Piąty anioł" Bartosza Grykowskiego ukaże się pod koniec marca, natomiast "Trupi korowód" Witolda Jabłońskiego w czerwcu.
Komentarze (1)


2007-02-19

Zapowiedzi

Zapowiedź nowej książki Janusz

Na stronie wydawnictwa Runa pojawiła się zapowiedź nowej powieści Aleksandry Janusz. "Mandala" będzie drugim tomem cyklu "Miasto magów" zapoczątkowanym "Domem wschodzącego słońca".
Więcej i komentarze (2)


2007-02-19

Zapowiedzi

Dalsze plany Maga

Andrzej Miszkurka na forum Wydawnictwa Mag podał kilka informacji dotyczących bardziej odległych w czasie planów wydawniczych tego wydawnictwa.

Więcej i komentarze (5)


2007-02-19

Zapowiedzi

"Żmijowa harfa"

Przeredagowana wersja "Żmijowej harfy" Anny Brzezińskiej, którą wyda tym razem wydawnictwo Runa, ukaże się na przełomie marca i kwietnia.
Komentarze (0)


2007-02-19

Nagrody

Nominacje do Bram Stoker Award

W rozwinięciu wiadomości prezentujemy nominacje do tegorocznej Bram Stoker Award. Nagrody zostaną przyznane 31 marca w Toronto.
Więcej i komentarze (0)


2007-02-19

Ukazały się

"Kobieta z wydm" nadeszła

Dziś do sprzedaży trafiło nowe wydanie "Kobiety z wydm" Kobo Abe. Książkę wydał Społeczny Instytut Wydawniczy Znak.
Więcej i komentarze (1)


2007-02-19

Ukazały się

Pomiędzy wojnami...

W sprzedaży znajduje się już drugi tom "Odblasków Eterny" Wiery Kamszy po tytułem "Od wojny do wojny". Książkę wydało Wydawnictwo Dolnośląskie.
Więcej i komentarze (0)


2007-02-19

Konkurs

Zdobywcy książki Reynoldsa

Zakończył się konkurs w którym do wygrania były trzy egzemplarze pierwszego tomu książki Alastaira Reynoldsa "Arka odkupienia". Ich fundatorem jest Wydawnictwo Mag.
Pytania okazały się dosyć proste i nadeszło wiele poprawnych odpowiedzi. Nagrodzonych prezentujemy w rozwinięciu wiadomości:
Więcej i komentarze (0)


2007-02-18

Recenzje

Recenzja "Tempus Fugit" #1

W pierwszym tomie „Tempus fugit” czytelnik nie znajdzie fajerwerków. Owszem, są opowiadania niezłe, a nawet dobre, ale brak jest tekstów wybitnych. Zdarzają się też utwory po prostu słabe, choć na całe szczęście poziom nie schodzi poniżej pewnego poziomu przyzwoitości.

Tymoteusz "Shadowmage" Wronka recenzuje pierwszy tom antologii "Tempus Fugit".
Komentarze (0)


2007-02-18

Zapowiedzi

"Nauka i fikcja w »Autostopem przez Galaktykę«"

Na 27 lutego przewidziana jest premiera książki Michaela Hanlona pt. "Nauka i fikcja w »Autostopem przez Galaktykę«". Książkę wyda Zysk i S-ka.
Więcej i komentarze (0)


2007-02-17

Artykuł

O filmowym "Wiedźmikołaju"

Zapraszamy do lektury artykułu pod tytułem "Zwizualizowany Wiedźmikołaj". Tymoteusz "Shadowmage" Wronka przedstawia w nim subiektywne wrażenia na temat ekranizacji "Wiedźmikołaja" Terry'ego Pratchetta. Nie obyło się rzecz jasna bez porównań filmu i powieści.

„Wiedźmikołaj” jest wierną – może zbyt wierną – ekranizacją powieści pod tym samym tytułem. Powyżej wypunktowałem sporo wad, ale mam nadzieję, że nie stworzyło to mylnego wrażenia, że jest to nieudany film. Starałem się tylko wskazać miejsca, w których obraz odbiega od pierwowzoru.
Komentarze (0)


2007-02-17

Fragmenty

Drugi fragment Kresa

Zapraszamy do lektury drugiego fragmentu książki Feliksa W. Kresa "Strażniczka istnień".
Komentarze (0)


2007-02-17

Konkurs

Wygraj drugi tom "Czarodziejskiego statku"!

Zapraszamy do konkursu zorganizowanego wspólnie z Wydawnictwem Mag. Tym razem wygrać można trzy egzemplarze drugiego tomu "Czarodziejskiego statku" Robin Hobb. Aby wziąć udział w losowaniu wystarczy poprawnie odpowiedzieć na cztery pytania.

Konkurs trwa do północy 2 marca. Listę zwycięzców zamieścimy następnego dnia na stronie głównej. Wylosowani szczęśliwcy zostaną również poinformowani drogą mailową.

Serdecznie zachęcamy do udziału i życzymy powodzenia!
Komentarze (2)


2007-02-16

Rozmaitości

Fabryka Słów szuka grafika

Fabryka Słów poszukuje grafika-projektanta do stałej współpracy. Wymagana jest umiejętność przygotowania materiałów do druku. Mile widziana umiejętność pracy na oprogramowaniu firmy Adobe. Oferty (portfolio) można nadsyłać na adres: cieslinski@fabryka.pl.

Komentarze (4)


2007-02-16

Recenzje

Trzecia recenzja "Wichrów Smoczogór"

Dzisiejsza książka z ambicjami i głębią to coraz częściej albo niestrawny bełkot, albo niesmaczna brzydota. „Wichry Smoczogór” są wyjątkiem – piękna góralska legenda, w której można zanurkować w poszukiwaniu głębszego sensu bez obawy, że skręcimy kark na płyciźnie. Baśń smakująca oscypkiem z subtelną nutką filozofii...

Zapraszamy do czytania kolejnej naszej recenzji powieści Wita Szostaka pt. "Wichry Smoczogór". Autorem tekstu jest Krzysztof Pochmara.
Komentarze (0)


2007-02-16

Zapowiedzi

Zapowiedź drugiego wydania "Kuzynek"

Na stronie Fabryki Słów pojawiła się zapowiedź drugiego wydania powieści Andrzeja Pilipiuka pt. "Kuzynki". W rozszerzeniu newsa prezentujemy okładki z wersji w twardej i miękkiej oprawie.
Więcej i komentarze (4)


2007-02-16

Ukazały się

Trzy premiery Fabryki

Dziś mają miejsce trzy premiery z wydawnictwa Fabryka Słów:

 • Feliks W. Kres - "Strażniczka Istnień"
 • Eugeniusz Dębski - "Furtka do ogrodu wspomnień"
 • Maja Lidia Kossakowska - "Więzy krwi"

  Więcej i komentarze (3)


  2007-02-16

  Zapowiedzi

  "Kartomancja" i nie tylko

  Nakładem Domu Wydawniczego Rebis ukaże się w marcu powieść Michaela A. Stackpole'a "Kartomancja". Oprócz tego nadal akutalny jest marcowy termin wydania dwóch tomów z serii "Diuna" Franka Herberta.
  Więcej i komentarze (2)


  2007-02-16

  Ukazały się

  2 tom Hobb w sprzedaży

  Dziś do sprzedaży trafił drugi tom "Czarodziejskiego statku" Robin Hobb. Jest to kontynuacja pierwszej części cyklu "Kupcy i ich żywostatki" wydawanej przez Maga.
  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-16

  Zapowiedzi

  Zmiany w planach Maga

  Wydawnictwo Mag dokonało małej rewolucji w swoich planach wydawniczych na najbliższe miesiące. W rozwinięciu wiadomości prezentujemy uaktualnioną wersję.
  Więcej i komentarze (8)


  2007-02-15

  Zapowiedzi

  Trzy zapowiedzi z Fabryki

  Fabryka Słów zapowiedziała trzy nowe książki, które zostaną wydane w tym roku. Są to: almanach rosyjskiej fantastyki "Czarna msza", "Ostatni zjazd przed Litwą", tom 1 Roberta Szmidta oraz "Załatwiaczka" Mileny Wójtowicz.
  Komentarze (7)


  2007-02-15

  Galeria

  Ilustracje do "Strażniczki istnień"

  Na stronie Fabryki słów pojawiły się przykładowe ilustracje zapowiadanego na najbliższe dni wznowienia książki Feliksa W. Kresa pt. "Strażniczka istnień". Można je obejrzeć także w naszej galerii.
  Komentarze (0)


  2007-02-15

  Zapowiedzi

  Okładka "Czarnej szabli"

  Znana już jest ostateczna wersja okładki do zapowiadanego na marzec zbioru opowiadań Jacka Komudy pt. "Czarna Szabla".
  Więcej i komentarze (9)


  2007-02-15

  Rozmaitości

  "Furtka do ogrodu wspomnień" - materiały

  Na stronie Fabryki Słów pojawiły się nowe materiały z "Furtki do ogrodu wspomnień" Eugeniusza Dębskiego, a mianowicie nowy fragment oraz kilka ilustracji.
  Komentarze (0)


  2007-02-15

  Fragmenty

  "Labirynt von Brauna" - fragment

  Prezentujemy fragment powieści Rafała Dębskiego pt. "Labirynt von Brauna".
  Komentarze (0)


  2007-02-15

  Katedra

  "Tysiąckrotna myśl" pod patronatem!

  23 lutego do sprzedaży trafi "Tysiąckrotna myśl" Scotta R. Bakkera. Jest to trzeci tom trylogii "Książę nicości". Katedra objęła patronat nad tą pozycją.

  Zbliża się rozstrzygająca bitwa, a Anasûrimbor Kellhus zmierza ku spotkaniu ze swym tajemniczym ojcem, trudząc się jednocześnie nad opanowaniem starożytnych umiejętności, które będą mu potrzebne.
  Czy Kellhus zdoła sprostać stojącemu przed nim zadaniu, czy też zniszczą go wrogowie – wewnętrzni i zewnętrzni? Czy dotrze do starożytnego Shimehu i spotka się z ojcem? Czy z apokalipsy ocaleje ktoś, kto napisze historię Świętej Wojny?

  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-15

  Zapowiedzi

  Solaris 2007 - zmiany w datach

  W rozwinięciu wiadomości prezentujemy nowe daty premier Wydawnictwa Solaris na 2007 rok. Prawdopodobnie nie są to wszystkie książki, jakie się ukażą, możliwe są także dalsze zmiany terminów.
  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-15

  Recenzje

  Recenzja "Kroków w nieznane" 2006

  Konrad Walewski w przedmowie pisze, że fantastyka to nie tylko „całe spektrum tematyczne oraz przebogaty arsenał form, jakim dysponuje ten typ wypowiedzi literackiej, ale co ważniejsze, wyraża w ten sposób dość szczególne oczekiwania co do opisu świata i zamieszkującego go człowieka”. I można by to zdanie potraktować jako puentę do całej antologii (...)

  Zapraszamy do zapoznania się z recenzją antologii "Kroki w nieznane" 2006. Autorem tekstu, który można także odsłuchać w formacie mp3, jest Jan "Żerań" Żerański.
  Komentarze (0)


  2007-02-15

  Ukazały się

  "Książę kłamstw" w sprzedaży

  Od dziś na księgarskich półkach można znaleźć powieść Jamesa Lowdera "Książę kłamstw". Wydawcą, podobnie jak innych książek ze świata Forgotten Realms, jest ISA.
  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-15

  Katedra

  Łukjanienko pod patronatem

  Z przyjemnością informujemy, że Katedra objęła patronat medialny nad powieścią Siergieja Łukjanienki pod tytułem "Patrol zmroku". Książka ta ukaże się nakładem Wydawnictwa Mag 23 lutego.
  W oczekiwaniu na premierę zapraszamy do lektury fragmentu powieści.

  Anton Gorodecki właśnie wrócił z rodziną z zasłużonego urlopu: odwiózł żonę Swietłanę i dwuletnią córeczkę Nadię na wieś i przyjechał do pustego moskiewskiego mieszkania. Co może robić „słomiany wdowiec”, dysponujący jeszcze kilkoma wolnymi – od pracy i obowiązków domowych – dniami?
  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-14

  Fragmenty

  Fragment "Wyjścia z cienia"

  Zapraszamy do lektury fragmentu zapowiadanego na przełom lutego i marca wznowienia powieści Janusza A. Zajdla pt. "Wyjście z cienia".
  Komentarze (0)


  2007-02-14

  Zapowiedzi

  SuperNowa na historycznie

  Wydawnictwo SuperNowa zapowiedziała "Piątego anioła" - powieść dziejącą się w realiach XIV-wiecznej Francji. Jej autorem jest Bartosz Grykowski.
  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-14

  Ukazały się

  Wznowienie Rice

  Dzisiaj do sprzedaży trafiło wznowienie książki Anne Rice "Opowieść o złodzieju ciał". Czwarty tom "Kronik wampirów" wydał Rebis.
  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-14

  Zapowiedzi

  "Trupi korowód" - zapowiedź

  Na stronie Wydawnictwa SuperNowa pojawiła się zapowiedź książki Witolda Jabłońskiego. "Trupi korowód" to czwarty tom cyklu "Gwiazda Wenus, Gwiazda Lucyfer".
  Więcej i komentarze (4)


  2007-02-13

  Ukazały się

  Faceci bez tajmenic

  Dziś miała miejsce premiera kolejnej książki Bartka Świderskiego. "Przejrzeć facetów" ukazało się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.
  Więcej i komentarze (2)


  2007-02-13

  Ukazały się

  Tytan na rynku

  W sprzedaży znajduje się już najnowsza książka Bena Bovy. "Tytana", bo o nim mowa, wydał oczywiście Solaris.
  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-13

  Rozmaitości

  Przedsmak "Więzów krwi"

  Już w tym tygodniu będzie miał premierę zbiór opowiadań Mai Lidii Kossakowskiej pt. "Więzy krwi". W międzyczasie zapraszamy do zapoznania się z fragmentem tytułowego utworu oraz wybranymi grafikami autorstwa Dominika Brońka.
  Komentarze (0)


  2007-02-13

  Recenzje

  Recenzja "Magnetyzera"

  Duże brawa należą się „Przewodasowi” za kreację międzywojennej Warszawy. Widać tutaj dużą wiedzę autora i solidne przygotowanie do tematu. Nie jestem mieszkańcem stolicy, ba, moje życiowe ścieżki jeszcze nie poprowadziły mnie w jej rejony, ale czytając „Magnetyzera” odniosłem wrażenie, że chodzę po ulicach tego miasta.

  Zapraszamy do czytania recenzji powieści Konrada T. Lewandowskiego pt. "Magnetyzer". Autorem tekstu jest Adam "Tigana" Szymonowicz.
  Komentarze (0)


  2007-02-13

  Fragmenty

  Fragment "Posoki smoka"

  Zapraszamy do lektury fragmentu powieści Zbigniewa Wojnarowskiego pt. "Posoka smoka". Książka ukazała się kilka dni temu nakładem wydawnictwa SuperNOWA.
  Komentarze (0)


  2007-02-13

  Zapowiedzi

  Zapowiedź MacHale'a

  21 lutego nakładem Domu Wydawniczego Rebis ukaże się powieść D.J. MacHale'a pt. "Pendragon Wędrowiec". W rozwinięciu prezentujemy opis i okładkę książki.
  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-13

  Zapowiedzi

  Wznowienie Salvatore'a

  Na początku marca nakładem wydaniwctwa ISA ukaże się reedycja "Dziedzictwa" autorstwa R.A. Salvatore'a. Książka ukaże się w serii "Legendy Drizzta".
  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-13

  Ukazały się

  Popłynęły łzy policjanta

  Dziś ukazała się reedycja książki Philipa K Dicka "Płyńcie łzy moje, rzekł policjant". Dom Wydawniczy Rebis opublikował ją w wersji kieszonkowej.
  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-12

  Zapowiedzi

  "Wyjście z cienia" pod patronatem

  Z przyjemnością informujemy, że Katedra objęła patronat nad zapowiadanym na przełom lutego i marca wznowieniem powieści Janusza A. Zajdla pt. "Wyjście z cienia". Książkę wyda SuperNOWA.

  W osiemdziesiąt lat po pierwszym kontakcie z Obcymi życie na Ziemi toczy się normalnie. Panuje pokój, dobra są rozdzielane dość równomiernie, a gospodarka jest ustabilizowana. Mało kto pamięta o zmorach poprzedniej epoki: o przeludnieniu, głodzie, niedoborze energii i dewastacji środowiska. O astronomicznych sumach przeznaczanych na wydatki zbrojeniowe, na nikomu niepotrzebne badania kosmiczne.
  Więcej i komentarze (13)


  2007-02-12

  Wywiady

  Nowy wywiad z Magdaleną Kozak!

  W ubiegłym roku zaprezentowaliśmy Wam wywiad z Magdaleną Kozak przeprowadzony z okazji premiery jej debiutanckiej książki - "Nocarza". Dziś zapraszamy do czytania nowej rozmowy z tą autorką, skupiającej się tym razem wokół ostatnio wydanego "Renegata". Wywiad ponownie przeprowadził Tymoteusz "Shadowmage" Wronka.

  Katedra: Najpierw czy mogłabyś własnymi słowami opowiedzieć, o czym jest „Renegat”?
  Magdalena Kozak: „Renegat” to ciąg dalszy losów przykładnego nocarza, który nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności (a może nie tylko?) dostał się w szeregi dotychczasowych śmiertelnych wrogów i próbuje poradzić sobie z sytuacją najlepiej, jak tylko potrafi.

  Komentarze (0)


  2007-02-12

  Recenzje

  Recenzja "Gorszych światów"

  W kilku opowiadaniach zmienia się historyczne tło, postacie i detale, ale obsesja Michalskiego pozostaje taka sama. Totalitaryzm. Zmieniają się narzędzia zniewolenia, ideologie i ich dogmaty, ale każde z opowiadań zamyka bohaterów w totalitarnej klatce, odbiera wolność i fałszuje rzeczywistość.

  Zapraszamy do czytania recenzji zbioru opowiadań Cezarego Michalskiego pt. "Gorsze światy". Autorem tekstu jest Krzysztof Pochmara.
  Komentarze (0)


  2007-02-12

  Zapowiedzi

  Reedycje z Fabryki Słów

  Na stronie Fabryki Słów zaprezentowano listę reedycji, które ukażą się w tym roku. Będzie to aż sześć książek, wydanych jednocześnie w twardej i miękkiej oprawie. Ich listę znajdziecie w rozszerzeniu wiadomości.
  Więcej i komentarze (6)


  2007-02-12

  Zapowiedzi

  Premiery Fabryki w lutym

  W tym miesiącu nakładem wydawnictwa Fabryka Słów ukażą się cztery książki. Ich listę znajdziecie w rozwinięciu wiadomości.
  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-12

  Fragmenty

  Kolejne rozdziały "1633"

  Zapraszamy do lektury czwartego oraz piątego rozdziału powieści "1633" Davida Webera i Erica Flinta. Książka ukaże się 28 lutego nakładem Wydawnictwa ISA.
  Komentarze (0)


  2007-02-12

  Konkurs

  Wyniki prestiżowego konkursu

  Zakończył się konkurs, w którym nagrodą było pięć egzemplarzy "Prestiżu" Christophera Priesta ufundowanych przez Społeczny Instytut Wydawniczy Znak. Pytania okazały się dość proste, nadeszło zaledwie kilka błędnych odpowiedzi. Lista zwycięzców znajduje się w rozwinięciu wiadomości.
  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-11

  Konkurs

  "Zamek Eymericha" - konkurs!

  Właśnie zakończył się konkurs z "Prestiżem". Listę laureatów podamy niebawem, a tymczasem zapraszamy do nowego konkursu zorganizowanego wspólnie z wydawnictwem Znak. Do wygrania są cztery egzemplarze powieści "Zamek Eymericha", której autorem jest Valerio Evangelisti. Aby wziąć udział w losowaniu należy odpowiedzieć prawidłowo na pięć pytań.

  Uwaga: Do pytań wkradł się błąd, który został już poprawiony. Wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie do 15:00 12 lutego prosimy o ponowne wytypowanie odpowiedzi. Przepraszamy.
  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-11

  Ukazały się

  "Nadnaturalista" w sprzedaży

  8 lutego ukazał się "Nadnaturalista" Eoina Colfera - kolejna powieść tego autora przeznaczona dla młodszego czytelnika fantastyki.
  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-11

  Fragmenty

  Fragmenty "Szalonego statku"

  Zapraszamy do lektury prologu oraz fragmentu pierwszego rozdziału powieści Robin Hobb pt. "Szalony statek". Jej pierwsza część ukaże się nakładem Wydawnictwa Mag 23 marca.
  Komentarze (0)


  2007-02-11

  Fragmenty

  Trzeci rozdział "1633"

  Zapraszamy do zapoznania się z trzecim rozdziałem powieści Erica Flinta i Davida Webera o tytule "1633".
  Komentarze (0)


  2007-02-11

  Konkurs

  "Noc noży" - zwycięzcy!

  W sobotę o północy zakończył się konkurs, w którym wygrać można było trzy egzemplarze powieści Iana Camerona Esslemonta "Noc noży". Listę laureatów znajdziecie w rozszerzeniu newsa, natomiast tutaj można zapoznać się z prawidłowymi odpowiedziami.

  Jednocześnie przypominamy, że już dziś o północy zakończy się konkurs z "Prestiżem" Christophera Priesta. Wraz z jego końcem rozpoczniemy nowy, w którym wygrać można będzie cztery egzemplarze "Zamku Eymericha" autorstwa Valerio Evangelisti.
  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-10

  Nagrody

  "Lux perpetua" Asem Empiku

  7 lutego przyznano Asy Empiku. W kategorii Fantastyka statuetkę otrzymał Andrzej Sapkowski za "Lux perpetua" - ostatnią część trylogii husyckiej.
  Komentarze (0)


  2007-02-09

  Zapowiedzi

  "Opowieść o złodzieju ciał" w środę

  14 lutego, czyli w nadchodzącą środę, ukaże się "Opowieść o złodzieju ciał" Anne Rice. Jest to czwarty tom "Kronik Wampirów".
  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-09

  Fragmenty

  "1633" - rozdział drugi

  Prezentujemy drugi rozdział powieści Erica Flinta i Davida Webera pt. "1633".
  Komentarze (0)


  2007-02-09

  Ukazały się

  Premiera "Posoki smoka"

  Dziś ukazała się powieść Zbigniewa Wojnarowskiego pt. "Posoka smoka". Książkę wydało wydanictwo SuperNOWA.
  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-08

  Fragmenty

  Nowe fragmenty

  Na stronę trafiły fragmenty dwóch książek wydanych ostatnio przez wydawnictwo Znak: "Ostatniej Wieczerzy" Pawła Huelle oraz "Prestiżu" Christophera Priesta.
  Komentarze (0)


  2007-02-08

  Spotkania, wystawy...

  Magdalena Kozak w telewizji i na żywo

  Jutro, czyli 9 lutego, w TVP 3 wyemitowany zostanie program o Magdalenie Kozak. Obejrzeć go można będzie o 10:50 lub w powtórkach co dwie godziny.
  Ponadto w sobotę 24 lutego o godzinie 18:00 w Empiku w warszawskim centrum handlowym Złote Tarasy odbędzie się spotkanie autorskie tej autorki.
  Komentarze (1)


  2007-02-08

  Recenzje

  "Prestiż" zrecenzowany

  Priest w fascynujący sposób wprowadza czytelnika w świat sztuczek i iluzji. Choć nie zdradza bezpośrednio tajników poszczególnych tricków, to ujawnia wiele sekretów scenicznych, pokazuje techniki, jakimi się posługiwali (i nadal posługują) iluzjoniści. Już samo to mogłoby być osią dla świetnej książki, ale dla autora „Prestiżu” jest to tylko sceneria, narzędzie do pokazania rywalizacji dwóch zupełnie odmiennych postaci, które łączy tylko jedno – uwielbienie występów na scenie, niczym niepowstrzymana miłość do iluzji.

  Zapraszamy do czytania recenzji powieści Christophera Priesta pt. "Prestiż". Autorem tekstu jest Tymoteusz "Shadowmage" Wronka.
  Komentarze (0)


  2007-02-08

  Fragmenty

  "1633" - pierwszy rozdział

  Zapraszamy do lektury pierwszego rozdziału powieści Erica Flinta i Davida Webera pt. "1633".
  Komentarze (0)


  2007-02-07

  Rozmaitości

  "Kłamca 2" - komiks i piosenka

  Na stronie autorskiej Jakuba Ćwieka zamieszczono dwie niespodzianki dla fanów jego twórczości. Pierwsza z nich to przykładowe plansze z powstającego komiksu inspirowanego opowiadaniami o Lokim, natomiast druga to utwór promujący drugi tom przygód Kłamcy. Piosenkę wykonał częstochowski zespół Anima Liberti.
  Komentarze (0)


  2007-02-07

  Zapowiedzi

  "Renegat" - recenzja

  Debiutancka powieść Kozak kończy się cliffhangerem, w którym główny bohater dopuszcza się mimowolnej zdrady nocarzy i przyłącza do wampirów wyjętych spod prawa. „Renegat” opowiada o tym, jak Vesper musi poradzić sobie w nowych warunkach, pogodzić kwestie moralne i konflikty lojalności. Nie jest to zadanie łatwe, gdyż co chwila spotyka nowe przeszkody.

  Zapraszamy do czytania recenzji książki Magdaleny Kozak pt. "Renegat". Autorem tekstu jest Tymoteusz "Shadowmage" Wronka.
  Komentarze (0)


  2007-02-07

  Zapowiedzi

  "1633" w lutym

  "1633" Erica Flinta i Davida Webera, czyli kontynuacja historii alternatywnej "1632" ukaże się 28 lutego. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa ISA.
  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-06

  Recenzje

  Recenzja "Zegarmistrza"

  „Zegarmistrz” zapowiadał się interesująco, nawet jeśli nie jest to specjalnie oryginalna powieść. Trudno zresztą żeby była, thriller rządzi się swoimi żelaznymi prawami, które bardzo trudno podważyć czy obejść. Mimo wszystko spodziewałem się po autorze znakomitego „Kolekcjonera kości” czegoś znacznie, znacznie lepszego. W miarę czytania łapałem się za głowę widząc tak nieudolnie skonstruowaną pod względem fabularnym powieść.

  Zapraszamy do czytania recenzji powieści "Zegarmistrz", której autorem jest Jeffery Deaver. Tekst sporządził Jan "Żerań" Żerański.
  Komentarze (0)


  2007-02-06

  Ukazały się

  "Potrójne zero" w sprzedaży

  Dziś do księgarń trafiła, wydana nakładem wydanictwa Amber, powieść Karen Traviss pt. "Potrójne zero" - drugi tom cyklu "Komandosi republiki" osadzonego w realiach Star Wars.
  Więcej i komentarze (7)


  2007-02-06

  Zapowiedzi

  "Tytan" za tydzień

  Już 12 lutego ukaże się "Tytan" - trzynasty, jak na razie ostatni, tom cyklu Bena Bovy "Podróż po układzie słonecznym". Książkę wyda oczywiście wydawnictwo Solaris.
  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-06

  Spotkania, wystawy...

  Spotkania z Pawłem Huelle

  W związku z premierą "Ostatniej Wieczerzy" wydawnictwo Znak zaprasza na spotkania z autorem. Szczegóły w dziale "Imprezy".
  Komentarze (0)


  2007-02-06

  Ukazały się

  Gdańsk nieodległego jutra

  Za sprawą wydawnictwa Znak od dziś powinna być do kupienia długo oczekiwana nowa powieść Pawła Huelle "Ostatnia Wieczerza". Akcja osadzonej w przyszłości książki toczy się podczas jednego dnia w mieście podobnym-niepodobnym do dzisiejszego Gdańska.
  Komentarze (0)


  2007-02-06

  Zapowiedzi

  Magia, zaklęcia i wyobraźnia

  W przyszłym miesiącu na księgarskie półki trafi powieść Judy Budnitz "Gdybym ci kiedyś powiedziała". Polska edycja tej pełnej realizmu magicznego książki o losach emigrantek, które w nowym miejscu próbują stworzyć własny świat, to dzieło wydawnictwa Znak.
  Komentarze (0)


  2007-02-06

  Zapowiedzi

  Szóstka Pratchetta

  W kwietniu nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka światło dzienne ujrzy "Prawda" - kolejny tom "Świata Dysku" Terry'ego Pratchetta. Tematem powieści zaliczanej do podcyklu "Straż" będzie dziennikarstwo, wolności i ograniczenia prasy.
  W rozszerzonej wiadomości podajemy pięć innych pratchettowych tytułów, które najprawdopodobniej jeszcze w tym roku ukażą się w Polsce.
  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-06

  Zapowiedzi

  Podwójny McCall Smith

  Niebawem ukażą się w Polsce dwa zbiory opowiadań szkockiego pisarza Alexandra McCalla Smitha. Pierwszy - "O dziewczynie, która poślubiła lwa" - 20 lutego za sprawą Prószyńskiego i S-ki, drugi - "Angus od snów. Celtycki bóg snów" z prestiżowej serii "Mity" - trafi do sprzedaży w marcu nakładem wydawnictwa Znak.
  Komentarze (0)


  2007-02-06

  Zapowiedzi

  Angielskie czarowanie

  26 lutego do księgarń trafi "Czarownica" Philippy Gregory. Powieść w twardookładkowej edycji wydawnictwa Książnica to historia magica z akcją osadzoną w XVI-wiecznej Anglii.
  Komentarze (0)


  2007-02-06

  Ukazały się

  Pierwszy taki zamek

  Za sprawą wydawnictwa Znak ukazała się pierwsza książka z historyczno-fantastycznej serii o inkwizytorze Eymerichu. Powieść Valerio Evangelisti "Zamek Eymericha" liczy 448 stron i kosztuje 27 zł.
  Komentarze (0)


  2007-02-06

  Zapowiedzi

  Co w "Wizjach" i kiedy "Wizje"

  Na 10 kwietnia zaplanowano premierę szóstej odsłony "Wizji alternatywnych" pod redakcją Wojciecha Sedeńki. W antologii znajdą się między innymi teksty Łukasza Orbitowskiego, Macieja Guzka i Andrzeja Zimniaka.
  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-06

  Ukazały się

  Jedna trzecia kręgu

  Do sprzedaży trafił pierwszy tom "Trylogii Kręgu" Nory Roberts. Powieść "Krzyż Morrigan" opublikowało wydawnictwo Prószyński i S-ka.
  Komentarze (0)


  2007-02-05

  Recenzje

  Erikson na tapecie

  Eriksonowi udało się stworzyć bohaterów mających dusze, wielowymiarowych, których ocena w wielu przypadkach jest trudna, dyskusyjna. Podobnie jak wielowymiarowy (dosłownie) jest świat, którego bogactwo odkrywamy z każdą przeczytaną stroną.

  Prezentujemy recenzję powieści Stevena Eriksona "Bramy Domu Umarłych". Autorem tekstu jest Mariusz "Galvar" Miros.
  Komentarze (0)


  2007-02-05

  Zapowiedzi

  "Amerykańscy bogowie" v. 1.1

  Specjalna wersja w twardej oprawie książki Neila Gaimana "Amerykańscy bogowie" - rozszerzona o niepublikowany materiał i nowe zakończenie - ukaże się z okazji wizyty autora w Polsce 23 marca 2007. Wydawcą powieści będzie Mag.
  Komentarze (0)


  2007-02-05

  Konkurs

  "Fantom" - zwycięzcy

  Jak informowaliśmy, zakończył się konkurs, w którym do wygrania było pięć egzemplarzy powieści Terry'ego Goodkinda - "Fantom". Książki zostały ufundowane przez Dom Wydawniczy Rebis. Około jedna czwarta nadesłanych odpowiedzi okazała się poprawna. W rozwinięciu wiadomości prezentujemy listę zwycięzców.
  Więcej i komentarze (3)


  2007-02-05

  Rozmaitości

  Mag 2006

  Mag podsumował ubiegły rok działalności wydawniczej. Podobnie jak w 2005 najlepiej sprzedającą się książką był "Eragon" Christophera Paoliniego.
  Więcej i komentarze (12)


  2007-02-05

  Rozmaitości

  Nowa Proza

  8 marca 2007 - autobiograficzną powieścią-komiksem "Kochać zbyt mocno" Rosalind B. Penfold - zainauguruje działalność wydawnictwo Nowa Proza.
  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-05

  Internet

  Przejrzystsze Solaris

  Pojawiła się nowa wersja strony www księgarni internetowej Solaris w znacznie bardziej przejrzystej formie. Witryna zawiera też kilka mniejszych części, m.in. tę przeznaczoną dla zapowiedzianego już magazynu "Science Fiction & Fantasy", które mają zostać w pełni uruchomione niebawem.
  Komentarze (0)


  2007-02-05

  Prasa

  Magazyn SF i F

  W pierwszym półroczu 2007 roku ruszy polska edycja czasopisma "Fantasy & Science Fiction Magazine". Redaktorem naczelnym ma być Konrad Walewski. Pismo charakteryzować się będzie profilem wyłącznie literackim.
  Więcej i komentarze (5)


  2007-02-05

  Konkurs

  Wygraj książkę Alastaira Reynoldsa!

  Dobiegł końca konkurs, w którym do wygrania było pięć egzemplarzy powieści "Fantom" Terry'ego Goodkinda. Listę zwycięzców podamy niebawem. Tymczasem zapraszamy do nowej zabawy zorganizowanej wspólnie z wydawnictwem Mag. Wygrać można trzy egzemplarze pierwszego tomu "Arki odkupienia" Alastaira Reynoldsa. Aby wziąć udział w losowaniu wystarczy poprawnie odpowiedzieć na cztery pytania.

  Konkurs trwa do niedzieli 18 lutego. Listę zwycięzców zamieścimy następnego dnia na stronie głównej. Wylosowani szczęśliwcy zostaną również poinformowani drogą mailową.

  Serdecznie zachęcamy do udziału i życzymy powodzenia!
  Komentarze (0)


  2007-02-04

  Rozmaitości

  "Patrol zmroku"

  Fragmenty "Patrolu zmroku" Siergieja Łukjanienki począwszy od 5 lutego będą czytane w popołudniowym paśmie Radia BIS. Książka ukaże się 23 lutego.
  Komentarze (0)


  2007-02-04

  Katedra

  Arkona jeszcze żywa

  System RPG "Arkona" nie może się poszczycić ani rzeszami fanów, ani mocnym wsparciem ze strony właścicieli praw autorskich, a jednak wciąż gdzieś tam na swoim pograniczu trwa.
  Właśnie teraz można zapoznać się z kolejnym dodatkiem stworzonym przez fanów. Dodatek został przygotowany bardzo starannie, jest bogato ilustrowany i ciekawie napisany. Możecie w nim znaleźć dużo informacji o rasach zamieszkujących świat Arkony. Zapraszamy do lektury i do dyskusji na forum.

  Obejrzyj dodatek

  Obejrzyj dodatek (mirror)

  Forum Arkony
  Komentarze (0)


  2007-02-03

  Internet

  E-ziny, e-ziny - raz jeszcze

  Nowa styczniowo-lutowa "Esensja" trafiła do sieci.

  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-03

  Internet

  E-ziny, e-ziny...

  Ukazał się kolejny numer magazynu Avatarae.
  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-03

  Recenzje

  Druga recenzja "Sakramentu"

  Nie jest to książka rozrywkowa. Fantastyczna zgrywa, radosne rzucanie mięsem i krwawa jatka. Horror. Nic z tych rzeczy. Nie wiem, do czego przyzwyczaił was Clive Barker. Mnie kojarzył się jedynie z typową literaturą grozy, za którą osobiście nie przepadam. Zatem musicie zrozumieć, że niespecjalnie zapaliłem się do lektury. Zatem musicie zrozumieć, jak wielkie było moje zaskoczenie, kiedy odkryłem, że książka potwornie mnie wciągnęła.

  Zapraszamy do czytania drugiej recenzji powieści Clive'a Barkera "Sakrament". Autorem tekstu jest Jakub Cieślak.
  Komentarze (0)


  2007-02-03

  Zapowiedzi

  "Płyńce łzy moje..." - informacje

  Wydawnictwo Rebis poinformowało, że nowe wydanie powieści Philipa K. Dicka "Płyńcie zły moje, rzekł policjant" w wersji pocketowej trafi do sprzedaży 13 lutego.
  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-03

  Konkurs

  Przypomnienie o zakończeniu konkursu

  Przypominamy, że już jutro o północy skończy się konkurs, w którym wygrać można pięć egzemplarzy powieści Terry'ego Goodkinda "Fantom". Aby wziąć udział w losowaniu jednego z nich, wystarczy poprawnie odpowiedzieć na pięć pytań związanych z poprzednimi częściami cyklu "Miecz prawdy".

  Jednocześnie zapowiadamy nowy konkurs, który rozpoczniemy wraz z końcem starego. Do wygrania będą trzy egzemplarze "Arki odkupienia" Alastaira Reynoldsa.
  Komentarze (0)


  2007-02-01

  Zapowiedzi

  Data premiery ostatniego Pottera

  Wydawnictwo Bloomsbury Publishing ogłosiło, że "Deathly Hallows", czyli siódma i jednocześnie ostatnia część przygód Harrego Pottera Joanne K. Rowling trafi na półki księgarskie 21 lipca.
  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-01

  Zapowiedzi

  Prószynski po kobiecemu

  W najbliższym czasie nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukażą się dwie książki napisane przez panie. Będą to "Krzyż Morrigan" Nory Roberts (5 lutego) i "Śmierć pośród zgiełku" Colette Lovinger-Richard (22 lutego).
  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-01

  Ukazały się

  Premiera "Wbrew fali"

  Dziś ma miejsce premiera powieści Johna Ringo pod tytułem "Wbrew fali". Trzeci tom "Wojen Rady" wydała ISA.
  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-01

  Zapowiedzi

  Okładka do "Najdroższej" Eddingsów

  Wydawnictwo Prószyński i S-ka zaprezentowało okładkę do "Najdroższej", czyli drugiej części cyklu Davida i Leigha Eddingsów "Marzyciele".
  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-01

  Zapowiedzi

  "Nadnaturalista" - zapowiedź

  8 lutego nakładem Wydawnictwa W.A.B ukaże się "Nadnaturalista". Powieść Eoina Coflera jest przeznaczona głównie dla młodszych czytelników.
  Więcej i komentarze (0)


  2007-02-01

  Zapowiedzi

  "Ostatni powiernik pierścienia" w Red Horse

  "Ostatni powiernik pierścienia" Kiryła Jeskowa, który ostatnio wypadł z zapowiedzi Fabryki Słów, ukaże się jeszcze w tym roku nakładem wydawnictwa Red Horse podzielony na dwa tomy.
  Komentarze (2)


  2007-02-01

  Recenzje

  "Troja. Pan srebrnego łuku" - druga recenzja

  Przedwcześnie zmarły pisarz był jednym z nielicznych potrafiących stworzyć prawdziwe i żywe postaci, których przeżycia i rozterki stawały się bliskie sercu czytelnika. Nie inaczej jest tym razem. Na pierwszy plan wysuwają się nieustraszony żeglarz i odkrywca Heliakon, słynny wojownik mykeński Argurios oraz tebańska księżniczka Andromacha.

  Zapraszamy do czytania drugiej recenzji powieści Davida Gemmella "Troja. Pan srebrnego łuku". Autorem tekstu jest Adam "Tigana" Szymonowicz.
  Komentarze (0)


  2007-02-01

  Zapowiedzi

  Zapowiedzi i fragmenty z Fabryki

  Na stronie Fabryki Słów pojawiły się dwie nowe zapowiedzi wraz z fragmentami: "Ruda sfora" Mai Lidii Kossakowskiej oraz "Kiedy Bóg zasypia" Rafała Dębskiego.
  Komentarze (0)


 • Artykuły

  Pasje mojej miłości


   Ekshumacja aniołka

   Śniadanie wdowy, opowiadanie ze zbioru "Upiory XX wieku"

   Wywiad z R.J. Barkerem

   "Kraina Lovecrafta" - książka a serial

  Recenzje

  Clarke, Arthur C. - "Odyseja kosmiczna 2001"


   Suri, Tasha - "Cesarstwo piasku"

   Zhao, Amélie Wen - "Czerwona Tygrysica"

   Nowak, Jakub - "To przez ten wiatr"

   Olde Heuvelt, Thomas - " Echo"

   Simak, Clifford D. - "Czas jest najprostszą rzeczą"

   LaValle, Victor - "Ballada o Czarnym Tomie"

   Pilipiuk, Andrzej - "Przetaina"

  Fragmenty

   Gilbert, Matthew J. - "Stranger Things. Hawkins Horrors"

   Asimov, Isaac - "Koniec wieczności"

   King, Stephen - "Baśniowa opowieść"

   Nowak, Jakub - "To przez ten wiatr"

   Clarke, Arthur C. - "Odyseja kosmiczna 2001"

   Holdstock, Robert - "Las ożywionego mitu"

   Miela, Agnieszka - "Grzechy ojców"

   Simak, Clifford D. - "Czas jest najprostszą rzeczą"

  Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2022 nast.pl     RSS      RSS