NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Erikson, Steven - "Okaleczony bóg" (wyd.3)

Knaak, Richard A. - "Dzień smoka"

Ukazały się

antologia - "Tęczowe i fantastyczne 2: Autostopem przez tęczę"


 Jankowski, Józef - "Historie niezwykłe"

 Larson, B.V. - "Świat ciemności"

 Dick, Philip K. - "Klany księżyca Alfy"

 Herbert, Frank; Herbert, Brian; Anderson, Kevin J. - "Diuna. Powieść graficzna. Księga II. Muad’Dib"

 Folkman, Sławomir & Jabłoński, Witold - "Nowożytny Prometeusz"

 Urbanowicz, Artur - "Deman"

 Suri, Tasha - "Kraina popiołu"

Linki

Wrzesień 2006
Powrót do strony głównej archiwum
 

2006-09-30

Recenzje

"Pan Poniedziałek" - recenzja

Od czego zacząć? Od ontogenezy, jak w mitologii? Czemu by nie. Na początku była więc Nicość. Z niej wyłoniły się dwa byty: Architektka, pierwsza, a zaraz za nią Starzec. Wolą Architektki stała się reszta istnienia. Zanim odeszła dokądś, nikt nie wie gdzie, pozostawiła siedmiu Powiernikom, Potomnym Dniom, swój Testament, który miał być przez nich realizowany. Okazało się jednak, że mają oni własną wolę i ambicje. Rozdzielili Wolę Architektki na siedem części i uwięzili je w różnych miejscach, gdzie pod strażą pozostawały przez tysiąclecia.

Zapraszam do czytania recenzji pierwszego tomu trylogii "Klucze do Królestwa" Gartha Nixa pt. "Pan Poniedziałek". Autorem tekstu jest Rafał "RaF" Zadura.
Komentarze (0)


2006-09-30

Artykuł

"Plewy na wietrze" - drugi fragment

Zapraszamy do zapoznania się z drugim fragmentem powieści Anny Brzezińskiej pod tytułem "Plewy na wietrze". Książka ta ukaże się w październiku nakładem Agencji Wydawniczej Runa.
Komentarze (0)


2006-09-29

Recenzje

Druga recenzja "Róży Selerbergu"

Wysublimowana demonica z dziecinnym hobby oraz poważnymi problemami emocjonalnymi, a także działające odświeżająco – i otrzeźwiająco – ukazanie ludzkich zachowań z perspektywy smoka. To tylko niektóre atrakcje tomiku zatytułowanego „Róża Selerbergu”. Autorka, Ewa Białołęcka, dołożyła starań, by czas przy lekturze jej najnowszej książki nie dłużył się; dlatego na zbyt niskie stężenie pomysłów przypadających na jedną stronę w którejkolwiek z dziesięciu krótkich form raczej nikt nie powinien narzekać.

Zapraszam do czytania recenzji "Róży Selerbergu" Ewy Białołęckiej. Autorem tekstu jest Mateusz "Achmed" Wodyk.
Komentarze (0)


2006-09-29

Spotkania, wystawy...

Szczegóły kolejnego spotkania z Duncanem

Znane są już szczegóły kolejnego spotkania z Halem Duncanem, który wkrótce odwiedzi nasz kraj. Spotkanie odbędzie się 17 października, o godzinie 11:00, w warszawskim Empiku "Junior Megastore".
Więcej i komentarze (0)


2006-09-29

Ukazały się

Kolekcjonerskie wydanie "Maladie"

W sprzedaży, za pośrednictwem Sklepu Gildii, jest już kolekcjonerskie wydanie "Maladie" Andrzeja Sapkowskiego, z ilustracjami Dagmary Matuszak.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-29

Ukazały się

Szyller w sprzedaży

Od dzisiaj w sprzedaży jest wydana przez SuperNową książka Donata Szyllera pod tytułem "Martwe dziwki idą do nieba".
Więcej i komentarze (0)


2006-09-29

Zapowiedzi

ISA w październiku

Wydawnitwo ISA ujawniło swoje plany wydawnicze na październik tego roku. Wśród zapowiadanych książek są m.in. powieści Webera i Ringo.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-29

Zapowiedzi

Frankenstein Koontza - odsłona druga

W lutym 2007 nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukaże się powieść Deana Koontza i Eda Gormana "Frankenstein. Miasto nocy".
Więcej i komentarze (0)


2006-09-29

Internet

Esensja #59

Do przeczytania jest już nowy, 59 numer Esensji. Życzymy miłej lektury.
Komentarze (0)


2006-09-29

Ukazały się

Premiera Patykiewicza

Według zapowiedzi wydawnictwa SuperNowa dziś ma miejsce premiera powieści Piotra Patykiewicza pod tytułem "Odmieniec".
Więcej i komentarze (1)


2006-09-28

Recenzje

Recenzja "Dumy Kartaginy"

„Duma Kartaginy” opowiada losy drugiej wojny punickiej, czyli historię starcia dwóch największych potęg ówczesnego antycznego świata. Autor skupia się na przedstawieniu najważniejszych etapów wojny. Akcja zaczyna się w Iberii, gdzie Hannibal umacnia władzę Kartaginy nad tubylczymi ludami. Jednakże już wkrótce dochodzi do pierwszego konfliktu z Rzymem, kiedy to zdobywa jego sojusznicze miasto Sagunt. Wojna potęg jest nieunikniona.

Zapraszam do czytania recenzji powieści historycznej Davida Anthony'ego Durhama pt. "Duma Kartaginy". Autorem tekstu jest Tymoteusz "Shadowmage" Wronka.
Komentarze (0)


2006-09-28

Ukazały się

"Ponury wtorek" - premiera

Dzisiaj, kilka dni przed wcześniej podawaną datą, ukazała się książka Gartha Nixa pod tytułem "Ponury wtorek". Jest to drugi tom cyklu "Klucze do Królestwa".
Więcej i komentarze (0)


2006-09-28

Zapowiedzi

Tytuł książki Kosika

Ujawniony został tytuł trzeciej części przygód Felixa, Neta i Niki. Książka ukaże się pod tytułem "Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów", a jej autorem jest oczywiście Rafał Kosik.
Komentarze (0)


2006-09-28

Zapowiedzi

"Ludzkie dzieci" - książka i film

27 października ukaże się powieść P.D. James pod tytułem "Ludzkie dzieci". Tego samego dnia będzie miała miejsce polska premiera filmu na podstawie tej książki. W rozwinięciu wiadomości prezentujemy okładkę oraz informacje o autorce, książce i filmie.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-28

Ukazały się

Strugaccy w księgarniach

Od dzisiaj do nabycia jest powieść Arkadija i Borysa Strugackich pod tytułem "Miliard lat przed końcem świata". Jej wydawcą jest Amber.
Więcej i komentarze (1)


2006-09-28

Zapowiedzi

Swainston w październiku

Objęta patronatem Katedry powieść Steph Swainston pod tytułem "Gdzie czas to pieniądz" ukaże się 2 października. Zapowiadana także na wrzesień powieść Kathleen Ann Goonan "Rapsodia Miasta Półksiężyca" ukaże się w późniejszym terminie.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-28

Zapowiedzi

Listopadowe zapowiedzi Maga

Wydawnictwo Mag przedstawiło swoją listopadową ofertę. Pierwsze książki ukażą się już 3 listopada a będą to: Neil Gaiman - "Rzeczy ulotne" (antologia opowiadań) i "Najgłupszy anioł" Christophera Moore'a (powieść humorystyczna). Więcej o tych pozycjach w rozszerzeniu wiadomości. Obie książki zostały objęte patronatem Katedry.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-27

Recenzje

"Wszystkie boże dzieci tańczą" - recenzja

Haruki Murakami – pisarz, którego nazwisko pada wcale nierzadko, gdy wymienia się tegorocznych potencjalnych laureatów literackiej nagrody Nobla – całkiem swobodnie poczyna sobie z realizmem; ani myśli brać go – tak, jak ów nas – śmiertelnie serio. Również „Wszystkie boże dzieci tańczą” – kolejna książka w bogatym dorobku urodzonego w Kioto Japończyka – jest tego lekkiego (lecz nie niewrażliwego) stosunku do rzeczywistości bardzo dobrym przykładem. Choć na pozór wydaje się dokładnie odwrotnie.

Zapraszam do czytania recenzji książki Haruki Murakami pt. "Wszystkie boże dzieci tańczą". Autorem tekstu jest Mateusz "Achmed" Wodyk.
Komentarze (0)


2006-09-27

Artykuł

"Plewy na wietrze" - fragment

Wydawnictwo Runa udostępniło pierwszy fragment "Plew na wietrze" Anny Brzezińskiej, czyli reedycji pierwszego tomu sagi o zbóju Twardokęsku.
Komentarze (2)


2006-09-27

Ukazały się

Jones dla młodszego czytelnika

Nakładem wydawnictwa Amber ukazała się ostatnio powieść Diany Wynne Jones "Spisek w królestwie czarów" przeznaczona dla młodszych czytelników fantastyki.
Więcej i komentarze (4)


2006-09-27

Prasa

"Nowa Fantastyka" 10/2006

Do nabycia w kioskach powinien być już dostępny październikowy numer "Nowej Fantastyki", a w nim między innymi:
Więcej i komentarze (1)


2006-09-27

Ukazały się

Premiera "Tajnej mapy"

Dziś ma miejsce premiera powieści Michaela A. Stachpole'a pod tytułem "Tajna mapa". Jest to pierwszy tom cyklu "Epoka Wielkich Odkryć", który wydaje Rebis.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-26

Artykuł

"Ponury Wtorek" - fragment

Zapraszam do czytania obszernego fragmentu drugiego tomu trylogii "Klucze do Królestwa" Gartha Nixa, pt. "Ponury Wtorek". Ksiażka ukaże się 5 października.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-26

Recenzje

"Wojna" - recenzja

Williams po raz kolejny udowodnił, że potrafi konstruować również przekonujące postacie kobiece, co w przypadku pisarzy płci męskiej zdarza się nader rzadko. O wiele przyjemniej czyta się o przygodach ludzi, którzy mają cechy postaci z krwi i kości, dzięki czemu możemy emocjonować się ich perypetiami, a nie o jakichś wydumanych, heroicznych, jednowymiarowych papierowych tworach, które mogą co najwyżej wywoływać odruchy ziewania, i o których zapomina się zaraz po przeczytaniu książki (albo nawet jeszcze szybciej).

Na stronę trafiła recenzja "Wojny" Jona Waltera Williamsa. Autorem tekstu jest Adam "ASX76" Siemienko. Zapraszam zarówno do czytania, jak i do odsłuchania jej w wersji audio.
Komentarze (0)


2006-09-26

Zapowiedzi

Zapowiedź i fragment Dębskiego

Zapraszamy to zapoznania się z fragmentem zapowiedzianej na przyszły rok książki Eugeniusza Dębskiego o tytule "Furtka do ogrodu wspomnień".
Więcej i komentarze (0)


2006-09-26

Zapowiedzi

"Historia Lisey" - zapowiedź

24 października nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukaże się powieść Stephena Kinga pod tytułem "Historia Lisey".
Więcej i komentarze (0)


2006-09-26

Ukazały się

"Psychosfera" w księgarniach

Kilka dni temu nakładem wydawnictwa Vis-a-Vis/Etiuda ukazała się powieść Briana Lumleya pod tytułem "Psychosfera". Jest to drugi tom cyklu "Psychomech".
Więcej i komentarze (0)


2006-09-26

Ukazały się

Oz w księgarniach

Dziś ma miejsce premiera książki Amosa Oza pod tytułem "Nagle w głębi lasu". Jej wydawcą jest Dom Wydawniczy Rebis.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-26

Ukazały się

"Smoki" nadleciały

Dziś ma miejsce premiera powieści Douglasa Nilesa z serii Dragonlance pod tytułem "Smoki". Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-26

Zagranica

Przyznano British Fantasy Awards

W niedzielę, 24 sierpnia przyznano British Fantasy Awards. Wśród nagrodzonych znaleźli się między innymi Neil Gaiman i dwukrotnie Joe Hill.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-25

Recenzje

Recenzja "Agenta FK. Świątyni czarownic"

Myślę, że każdy, kto szuka dobrej pozycji fantastycznej znajdzie tu coś dla siebie: bo to przecież powieść przygodowa, która wciąga do ostatniej strony i pochłania na kilka godzin, a jednocześnie fantastyka nie będąca jednocześnie pustą rozrywką. Zwolennicy obu wariantów powinni być zadowoleni. I choć omawiana tu pozycja nie porwała mnie tak, jak dylogia „Przełęcz. Osada” tego autora i znalazły się tu momenty, po których miałem wrażenie, że powinno to być napisane czy poprowadzone inaczej, to i tak jest to proza, z którą warto obcować.

Zapraszam do czytania recenzji "Agenta FK. Świątyni czarownic" Kira Bułyczowa. Autorem tekstu jest Daniel "Vampdey" Elkader. Zapraszam również do odsłuchania wersji audio tej recenzji!
Komentarze (0)


2006-09-25

Film

Filmowy Wędrowycz

Czescy fani przygód Jakuba Wędrowycza, bohatera książek Andrzeja Pilipiuka, nakręcili amatorski film poświęcony osobie słynnego bimbrownika-egzorcysty. Efekt możecie obejrzeć pod tym linkiem.
Komentarze (1)


2006-09-25

Zapowiedzi

"Ludzkie dzieci" 27 października

27 października ukaże się nakładem Wydawnictwa Mag (a nie jak wcześniej zapowiadano w Nowej Prozie) powieść P.D. James pod tytułem "Ludzkie dzieci".
Więcej i komentarze (0)


2006-09-25

Katedra

Reorganizacja forum

Na naszym forum zachodzą właśnie zmiany. Dział literatury od tej chwili funkcjonuje jako samodzielna kategoria forum i został podzielony na szereg wątków porządkujących dyskusje.

Więcej i komentarze (0)


2006-09-24

Recenzje

Recenzja "Ekwinokcjum"

Czytając „Ekwinokcjum” miałem wrażenie, że było ono pisane według hipotetycznej książki Browna „Jak napisać bestseller”. Powiem szczerze, gdyby to nazwisko Amerykanina, a nie Anglika, widniało na okładce, to naprawdę niewiele osób wyczułoby różnicę. Rozwiązania fabularne są niemal identyczne.

W naszym serwisie została właśnie zamieszczona recenzja "Ekwinokcjum" Michaela White'a. Jej autorem jest Tymoteusz "Shadowmage" Wronka. Przypominamy także o konkursie poświęconym tej książce.
Komentarze (3)


2006-09-24

Zapowiedzi

Drugi tom "Zamętu" pod patronatem

Już 6 października ukaże się drugi tom "Zamętu" Neala Stephensona. Katedra objęła patronat medialny nad tą pozycją.

Jest rok 1689. Grupa galerników – wśród nich Jack Shaftoe, znany również jako król wagabundów, Jack Półkuśka – więzionych przez Berberów opracowuje szatański plan, który ma im pozwolić odzyskać wolność i zdobyć fortunę. W ten sposób rozpoczyna się ciąg niezwykłych przygód, bitew, pościgów, ryzykownych ucieczek i krwawych pojedynków; niebezpieczny wyścig po srebro… po złoto… nie, to też mało powiedziane: wyścig po legendarny skarb, który narazi nieustraszonych awanturników na gniew możnych i szalonych tego świata, na złość alchemików, jezuitów, flot wojennych, pirackich królowych i mściwych despotów na wszystkich morzach i oceanach naszego globu.

Więcej i komentarze (0)


2006-09-23

Ukazały się

Nadeszło "Ekwinokcjum"

Dzisiaj ma miejsce data oficjalnej premiery powieści Michaela White'a pod tytułem "Ekwinokcjum". Książka ukazuje się nakładem Domu Wydawniczego Rebis. Zapraszamy także do naszego konkursu poświęconego tej powieści.
Więcej i komentarze (6)


2006-09-22

Recenzje

Recenzja "Wichrów Smoczogór"

Kultura góralska jest wykorzystywana w naszej literaturze od dawna i była wielokrotnie inspiracją dla pisarzy, ale w fantastyce jak do tej pory nie zaistniała. Wit Szostak swoją twórczością wypełnił tę lukę. W doskonały sposób oddaje mentalność mieszkańców gór, ich spojrzenie na świat. Dzięki bardzo udanej stylizacji językowej nadaje swej powieści wyjątkowy klimat. Robi to na tyle realistycznie, iż czytelnik ma niemal wrażenie, że siedzi w szałasie i słucha góralskich bajd i opowieści.

Zapraszam do czytania recenzji "Wichrów Smoczogór" Wita Szostaka. Autorem tekstu jest Tymoteusz "Shadowmage" Wronka.
Komentarze (0)


2006-09-22

Zapowiedzi

Okładki do "Sługi Bożego"

Wydawnictwo Fabryka Słów ujawniło okładki (różnią się przypadku twardej i miękkiej) do drugiego wydania "Sługi Bożego" Jacka Piekary.
Więcej i komentarze (6)


2006-09-22

Spotkania, wystawy...

Hal Duncan w Krakowie

Znany jest pierwszy przystanek Hala Duncana w planowanej na koniec października podróży po Polsce. 21 dnia tego miesięca będzie on gościł w Krakowie.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-22

Zapowiedzi

Październikowe zapowiedzi MAGa

Wydawnictwo MAG poinformowało o swoich dokładnych planach wydawniczych na październik. Daty premier i informacje o książkach znajdziecie w rozszerzeniu newsa.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-22

Artykuł

Fragment "Odmieńca"

Na stronę trafił fragment powieści Piotra Patykiewicza pt. "Odmieniec". Książka trafi do sprzedaży 29 września.
Komentarze (0)


2006-09-22

Ukazały się

"Norweski dziennik" #2 w sprzedaży

Od dziś w sprzedaży znajduje się powieść Andrzeja Pilipiuka pod tytułem "Norweski dziennik ,tom 2: Obce ścieżki". Wydawcą książki jest Fabryka Słów.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-22

Ukazały się

"Ostatnie promienie słońca" - premiera

Dziś trafi do księgarń kolejna powieść Guya Gavriela Kaya pod tytułem "Ostatnie promienie słońca". Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Mag i jest objęta patronatem Katedry.

Nowa książka Kaya to powieść przenosząca czytelnika do północnych krain średniowiecznej Europy, w czasy Alfreda Wielkiego. Poznajemy wyspy Brytyjskie i Skandynawię w tym punkcie historii, kiedy o panowanie walczyli Wikingowie, Celtowie (ten ich odłam, który obecnie nazywamy Walijczykami) oraz Anglosasi (obecnie Anglicy).
Więcej i komentarze (0)


2006-09-22

Ukazały się

Premiera "Bydła"

Dzisiaj ma miejsce premiera powieści Grega M. Sarwy pod tytułem "Bydło". Wydawcą książki jest Redhorse.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-22

Konkurs

"Ekwinokcjum" - konkurs

Zapraszamy do udziału w konkursie poświęcionym powieści Michaela White'a pod tytułem "Ekwinokcjum". Aby wygrać jeden z pięciu egzemplarzy tej książki wystarczy odpowiedzieć na cztery proste pytania. Życzymy powodzenia!

Gdy promienie słoneczne padają na równik pod kątem 90 stopni, w Oksfordzie ktoś bestialsko morduje studentki.
Pisarka Laura Niven, odwiedzająca właśnie córkę i jej ojca, Philipa Bainbridge'a, uważa, że to mordy rytualne, które wiążą się z doświadczeniami alchemików.

Więcej i komentarze (0)


2006-09-21

Zapowiedzi

Star Wars z Amberu

24 października nakładem wydawnictwa Amber ukaże sie powieść Troya Denninga "Mroczne gniazdo III. Wojna rojów" umiejscowiona w uniwersum Gwiezdnych Wojen.
Więcej i komentarze (1)


2006-09-21

Ukazały się

Wznowienie "Niedokończonych opowieści"

Nakładem wydawnictwa Amber ukazało się wznowienie "Niedokończonych opowieści" J.R.R. Tolkiena.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-21

Ukazały się

Wznowienie Butchera

Od dzisiaj dostępne jest wznowienie powieści Jima Butchera pod tytułem "Pełnia księżyca". Jest to drugi tom "Akt Harry’ego Dresdena", które wydaje Amber.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-20

Recenzje

"Ciemne lustra" - recenzja

Od pewnego czasu możemy zaobserwować na polskim rynku wydawniczym rozkwit rodzimej twórczości science fiction. W ostatnich kilku latach do księgarń trafiło kilka całkiem ciekawych książek z tego gatunku, napisanych zarówno przez doświadczonych pisarzy, takich jak Jacek Dukaj, ale także absolutnych debiutantów, jak Wawrzyniec Podrzucki, który od razu wystartował trylogią science fiction. Jednak dalej nie doczekaliśmy się polskiej powieści czy też zbiorku cyberpunkowego. Tą lukę postanowił wypełnić po części Janusz Cyran.

Zapraszam do czytania recenzji zbioru opowiadań Janusza Cyrana pt. "Ciemne lustra". Autorem tekstu jest Jan "Żerań" Żerański. Zapraszamy także do przesłuchania wersji audio tej recenzji!
Komentarze (0)


2006-09-20

Prasa

Wrześniowy numer SFFH

Dziś do kiosków i salonów prasowych trafił nowy numer Science Fiction, Fantasy i Horror. Spis zawartości numeru w rozwinięciu newsa.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-20

Zapowiedzi

Zapowiedź Sosnowskiego

W najbliższym czasie nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się powieść Jerzego Sosnowskiego pod tytułem "Tak to ten".
Więcej i komentarze (0)


2006-09-19

Recenzje

Recenzja "Prawa odwetu"

Akcja drugiego tomu „Wojen Vattów” rozpoczyna się praktycznie w tym samym miejscu, w którym skończył się tom poprzedni. Kylara jest już pełnoprawnym kapitanem własnego okrętu; kończą się jej kłopoty finansowe i pojawiają się nowe perspektywy, jednak następuje ciąg wydarzeń, które zmieniają losy bohaterki i całej jej rodziny. Na jej rodzimej planecie dochodzi do wielu ataków na siedziby, okręty i magazyny Vattów.

Zapraszam do czytania recenzji powieści Elizabeth Moon pt. "Prawo odwetu". Autorem tekstu jest Daniel "Vampdey" Elkader.
Komentarze (0)


2006-09-19

Zapowiedzi

Drugie wydanie "Sługi Bożego"

Wydawnictwo Fabryka Słów zaprezentowało ilustrację okładkową, fragment i notkę wydawniczą do zapowiadanego na listopad drugiego wydania "Sługi Bożego" Jacka Piekary.
Więcej i komentarze (10)


2006-09-19

Zagranica

Zmarł Charles L. Grant

15 września zmarł na zawał amerykański pisarz Charles L. Grant. Był on autorem ponad stu książek. Specjalizował się głównie w horrorze i fantasy.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-19

Zagranica

"The Children of Hurin" Tolkiena

Wiosną przyszłego roku w księgarniach pojawi się niepublikowana nigdy wcześniej powieść J.R.R. Tolkiena zatytułowana "The Children of Hurin".
Więcej i komentarze (0)


2006-09-19

Zapowiedzi

Okładka Szyllera

Wydawnictwo SuperNowa ujawniło okładkę do książki Donata Szyllera pod tytułem "Martwe dziwki idą do nieba".
Więcej i komentarze (0)


2006-09-19

Zapowiedzi

"Qanaria" przesunięta

Zapowiadany początkowo na wrzesień pierwszy tom "Qanarii" Richarda A. Antoniusa ukaże się w październiku.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-19

Internet

Krowiasty konkurs we Wrotach Wyobraźni

Portal Wrota Wyobraźni zaprasza do udziału w "Krowiastym konkursie" poświęconym polskiej edycji gry "Falling". Wystarczy skorzystać z bujnej wyobraźni i potrenować swoje zdolności literackie. Szczegóły znajdziecie tutaj.
Komentarze (0)


2006-09-18

Recenzje

Recenzja "Zabawek diabła"

W „Zabawkach diabła” widać wyraźnie, że Anna Kańtoch rozwija swoje umiejętności z każdym opowiadaniem. Utwory są coraz obszerniejsze, bogatsze w szczegóły, a jednocześnie nadal wszystko jest podporządkowane tworzeniu nastroju i fabule. To naprawdę rzadkość, by w długich tekstach (na przykład „Zabawki diabła” mają ponad sto stron, a „Karnawał we krwi” niewiele mniej) nie było zbędnych fragmentów, które nie miałyby uzasadnienia innego niż zwiększenie objętości.

Zapraszam do czytania recenzji "Zabawek diabła" Anny Kańtoch. Autorem tekstu jest Tymoteusz "Shadowmage" Wronka.
Komentarze (0)


2006-09-18

Zapowiedzi

"Ostatnie promienie słońca" pod patronatem!

Już 22 września trafi do sprzedaży kolejna z parahistorycznych powieści Guya Gavriela Kaya - "Ostatnie promienie słońca". Katedra objęła patronat medialny nad tą pozycją.

Nowa książka Kaya to powieść przenosząca czytelnika do północnych krain średniowiecznej Europy, w czasy Alfreda Wielkiego. Poznajemy wyspy Brytyjskie i Skandynawię w tym punkcie historii, kiedy o panowanie walczyli Wikingowie, Celtowie (ten ich odłam, który obecnie nazywamy Walijczykami) oraz Anglosasi (obecnie Anglicy). To czasy poprzedzające powstanie dworu Arturiańskiego i legendy św. Graal. Mroczny czas brutalnych walk o przeżycie, pogańskich wierzeń i średniowiecznych praktyk. Jak w historycznym tyglu, mieszaja się wierzenia i praktyki różnych plemion i powstają podwaliny współczesnej Brytanii.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-18

Ukazały się

Premiera "Bohuna"

Do sprzedaży trafiła nowa książka Jacka Komdy pt. "Bohun". Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Fabryka Słów.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-18

Spotkania, wystawy...

Spotkanie z Ewą Białołęcką

23 września (sobota) o godz. 17.00 w Bibliotece Miejskiej przy ul. Św.
Ducha w Elblągu odbędzie się spotkanie z Ewą Białołęcką.
Komentarze (0)


2006-09-17

Katedra

Recenzje mp3!

Z przyjemnością prezentujemy naszym czytelnikom nową usługę związaną z przeglądaniem recenzji na Katedrze! Od dziś wybrane teksty dostępne będą także w wersji audio, w formacie mp3. Więcej informacji o nowej usłudze, a także spis dostępnych obecnie recenzji w wersji dziękowej, znajdziecie w rozszerzeniu newsa.
Więcej i komentarze (17)


2006-09-16

Recenzje

Recenzja drugiego tomu "Norweskiego dziennika"

Pisałem niedawno o pierwszej części powieści w odcinkach dla młodzieży pt. „Norweski dziennik”, autorstwa Andrzeja Pilipiuka. Wszystkich zwolenników talentu tego autora pragnę uspokoić, że druga część ma wszelkie szanse się wam spodobać – a wszystkich nietrawiących przywar pisarskich Pilipiuka – że należy sobie tą pozycję darować.

Zapraszam do czytania przedpremierowej recenzji książki Andrzeja Pilipiuka pt. "Norweski dziennik - tom 2: Obce ścieżki". Autorem tekstu jest Maciej "Bleys" Grodzicki.
Komentarze (0)


2006-09-16

Film

Zwiastun "Eragona"

W ostatnich dniach zaprezentowano pierwszy zwiastun "Eragona". W ekranizacji bestsellerowej książki Christophera Paoliniego wystąpi między innymi Jeremy Irons i John Malkovich. Premiera odbędzie się 15 grudnia.
Komentarze (13)


2006-09-15

Zapowiedzi

Ringo pod koniec miesiąca

Wydawnictwo ISA zapowiedziało na koniec września powieść Johna Ringo pod tytułem "Szmaragdowe morze". Jest to drugi tom cyklu "Wojny Rady".
Więcej i komentarze (0)


2006-09-15

Ukazały się

Mity Tokarczuk

Kilka dni temu ukazała się nakładem wydawnictwa Znak powieść Olgi Tokarczuk pod tytułem "Anna In w grobowcach świata". Jest to książka z międzynarodowej serii Mity. Zapraszamy także do lektury fragmentu powieści.
Więcej i komentarze (2)


2006-09-15

Ukazały się

"Duma Kartaginy" w księgarniach

Wczoraj miała miejsce premiera powieści historycznej "Duma Kartaginy" autorstwa Davida Anthony’ego Durhama. Jej wydawcą jest Rebis.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-15

Zapowiedzi

"Tajna mapa" 26 września

26 września ukaże się pierwszy tom cyklu "Epoka Wielkich Odkryć" autorstwa Michaela A. Stackpole'a pod tytułem "Tajna mapa". Część druga - "Kartomancja" - ukaże się w przyszłym roku.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-15

Ukazały się

Premiera "Żałując za jutro"

Kolejną dzisiejszą nowością z Wydawnictwa Dolnośląskiego jest książka Sebastiana Uznańskiego pod tytułem "Żałując za jutro".

Więcej i komentarze (0)


2006-09-15

Ukazały się

Moers w sprzedaży

W sprzedaży znajduje się już powieść Waltera Moersa pod tytułem "Miasto Śniących Książek". Jej wydawcą jest Wydawnictwo Dolnośląskie.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-14

Recenzje

"Świat jest pełen chętnych suk" - recenzja

Jacek Piekara, pisarz od lat uznany i lubiany przez czytelników fantastyki, porusza w swoich utworach najróżniejszą tematykę. W swojej karierze napisał bardzo wiele opowiadań, które przysporzyły mu zarówno licznych zwolenników, jak i krytyków. W zbiorze „Świat jest pełen chętnych suk” Piekara zamieścił trzynaście opowiadań, które prezentują przekrój jego twórczości. Utwory te, powstały w różnym okresie, zostały zebrane w cztery grupy tematyczne.

Zapraszam do czytania recenzji zbioru opowiadań Jacka Piekary pt. "Świat jest pełen chętnych suk". Autorem tekstu jest Tymoteusz "Shadowmage" Wronka.
Komentarze (0)


2006-09-14

Zapowiedzi

"Gdzie czas to pieniądz" - okładka

Wydawnictwo Solaris zaprezentowało okładkę do zapowiadanej na wrzesień powieści Steph Swainston pod tytułem "Gdzie czas to pieniądz". Książka ta znajduje się pod patronatem Katedry.

Mija pięć lat odkąd Imperium zdołało odeprzeć atak Insektów. Pozycja Janta, najszybszego mieszkańca Czterech Krain, wciąż jest niezagrożona. Niestety, mniej szczęścia ma Fechmistrz, który w pojedynku otwierającym opowieść Steph Swainston, przegrywa z młodym Strzyżykiem i traci tytuł oraz nieśmiertelność.

Więcej i komentarze (1)


2006-09-14

Zapowiedzi

Goonan - okładka i nota

W rozwinięciu wiadmomości prezentujemy notę i okładkę do powieści Kathleen Ann Goonan "Rapsodia Miasta Półksiężyca". Książka ta ukaże się jeszcze w tym miesiącu.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-14

Ukazały się

"Wędrujący duch w księgarniach"

Nakładem wydawnictwa W.A.B ukazała się książka Michelle Paver pod tytułem "Wędrujący duch".
Więcej i komentarze (0)


2006-09-14

Zapowiedzi

Zapowiedzi Rebisu na październik

Zapraszamy do zapoznania się z planami wydawniczymi Rebisu na miesiąc październik.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-14

Ukazały się

Premiera "Piątego elefanta"

Dziś jest wspaniały dzień dla każdego wielbiciela twórczości Terry'ego Pratchetta - do księgarń w całym kraju właśnie trafia "Piąty elefant" - najnowsza książka ze "Świata Dysku". Katedra objęła tą powieść patronatem medialnym.

Sam Vimes jest uciekinierem. Wczoraj był diukiem, komendantem policji i ambasadorem w tajemniczej, bogatej w tłuszcz krainie Uberwald.
Teraz nie ma nic prócz wrodzonej pomysłowości i smętne portki wujaszka Wani (nie pytajcie). Pada śnieg. Jest mróz. I jeśli nie przedrze się przez las do cywilizacji, wybuchnie straszliwa wojna.
Ale jego tropem podążają potwory. Są inteligentne. Są szybkie. Są wilkołakami - i już go doganiają.

Więcej i komentarze (0)


2006-09-13

Recenzje

Recenzja "Uczty dla wron"

„Uczta dla wron” opisuje wydarzenia po wielkiej wojnie jaka rozgorzała w Westeros. Działania wojenne mają się powoli ku końcowi, a swoje żniwa zbierają tytułowe wrony posilające się na pobojowiskach... Królestwo jest wewnętrznie rozbite. Wszędzie widać zniszczenia po przejściu wojsk i toczonych bitwach. Na polach zalega niezebrane zboże, w lasach i na drogach szaleją wilki, a wszędzie czuć zmęczenie ciągłą niepewnością i strachem.

Zapraszam do czytania recenzji "Uczty dla wron" George'a R. R. Martina. Autorem tekstu jest Mariusz "Galvar" Miros.
Komentarze (0)


2006-09-13

Zapowiedzi

"Lód" Dukaja jednak w 2007

Wydawnictwo Literackie poinformowało, że powieść Jacka Dukaja "Lód" ukaże się dopiero w 2007 roku.
Więcej i komentarze (6)


2006-09-13

Spotkania, wystawy...

Michael Kandel na Polconie

Gościem Polconu 2007 będzie Michael Kandel, znany przede wszystkim jako tłumacz książek Stanisława Lema na język angielski.
Komentarze (0)


2006-09-13

Prasa

Amos Oz w radiu

Od 11 września w Radiowej Trójce czytane są fragmenty powieści Amosa Oza "Nagle w głębi lasu". Szczegóły w rozwinięciu wiadomości.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-13

Zapowiedzi

"Temeraire" w Rebisie

W 2007 roku Dom Wydawniczy Rebis planuje publikację cyklu "Temeraire" autorstwa Naomi Novik.
Więcej i komentarze (20)


2006-09-13

Katedra

(ś)Firowy kanon fantastyki

W Republice Fantastyki i Rzeczywistości rozpoczyna się tworzenie (ś)FiRowego kanonu fantastyki. Wszystkich chętnych serdecznie zaprasza się do udziału w tym plebiscycie i wspólnego wybierania kanonicznych dzieł fantastyki. Szczegóły w ww. linku.
Komentarze (0)


2006-09-13

Zapowiedzi

Książka Amosa Oza 26 września

26 września nakładem Domu Wydawniczego Rebis ukaże się książka Amosa Oza "Nagle w głębi lasu".
Więcej i komentarze (0)


2006-09-13

Zapowiedzi

Okładka Huberatha

Wydawnictwo Literackie zaprezentowało okładkę do zbioru opowiadań Marka S. Huberatha pod tytułem "Balsam długiego pożegnania".
Więcej i komentarze (6)


2006-09-13

Zapowiedzi

Brzezińska w październiku

Powieść "Plewy na wietrze" Anny Brzezińskiej ukaże się w październiku tego roku. Jest to pierwszy tom "Sagi o zbóju Twardokęsku".
Więcej i komentarze (0)


2006-09-13

Film

Kosik ekranizowany

Projekt filmu opartego na książce "Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa" Rafała Kosika otrzymał dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Więcej i komentarze (1)


2006-09-12

Katedra

Recenzja antologii "PL+50. Historie przyszłości"

Antologie, a w szczególności antologie tematyczne są w naszym kraju rzadkością. Obecnie tę lukę w rynku stara się jakoś zapełnić wydawnictwo Fabryka Słów, ale w 2004 roku, kiedy ukazywała się książka „PL+50. Historie przyszłości” pod redakcją Jacka Dukaja, na półkach księgarń na próżno było szukać tego typu książek. Nic dziwnego zatem, że wiele osób skusiło się tę pozycję.

Zapraszam do czytania recenzji antologii "PL+50. Historie przyszłości". Autorem tekstu jest Tymoteusz "Shadowmage" Wronka.
Komentarze (0)


2006-09-12

Katedra

Nowy tekst w naszym dziale Opowiadania

Po dłuższej przerwie możemy zaprosić do działu opowiadań, w którym umieszczona została Egzekucja podpisana przez debiutującą u nas Agne Revana. Zapraszam!
Komentarze (0)


2006-09-12

Prasa

"SFFH" #11 18 września

18 września ukaże się 11 numer pisma "Science Fiction, Fantasy i Horror". W rozwinięciu wiadomości prezentujemy jego zawartość.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-12

Ukazały się

"Krasnoludy żlebowe" w księgarniach

Dzisiaj ukazała się powieść ze świata Smoczej lancy pod tytułem "Krasnoludy żlebowe". Jej autorem jest Dan Parkinson.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-12

Zapowiedzi

Sapkowski w tym roku!

Wydawnictwo SupeNowa potwierdziło, że powieść Andrzeja Sapkowskiego "Lux perpetua" ukaże się na pewno jeszcze w tym roku!
Więcej i komentarze (15)


2006-09-11

Zapowiedzi

Twardoch w SuperNowej

W I kwartale 2007 nakładem SuperNowej ukaże się powieść Szczepana Twardocha pod tytułem "Sternberg".
Komentarze (0)


2006-09-11

Zapowiedzi

Wznowienie Huberatha nie w tym roku

Wydawnictwo Literackie nie planuje w tym roku wznowienia "Drugiej podobizny w alabastrze" Marka S. Huberatha. Być może będzie miało to miejsce w przyszłym roku.
Komentarze (0)


2006-09-11

Ukazały się

Ukazał się "Horror show"

W sprzedaży jest już dostępna książkowa, zmieniona wersja tegorocznego zdobywcy Nautilusa, czyli "Horror showu" Łukasza Orbitowskiego.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-10

Recenzje

"Nie ma litości" - recenzja

„Nie ma litości” Aleksanda Zoricza to kontynuacja powieści „Jutro wojna”. Podobnie jak swoja poprzedniczka, została opublikowana w „Wydaniu Specjalnym Fantastyki”. Szczerze powiedziawszy, nie mam zbyt dobrego zdaniach o książkach drukowanych na łamach tego pisma, ale akurat pierwszy tom cyklu rosyjskiego pisarza (a w zasadzie dwójki autorów ukrywających się pod tym pseudonimem) stał na całkiem przyzwoitym poziomie, więc bez obawy sięgnąłem po kolejną książkę firmowaną nazwiskiem Zoricza.

Zapraszam do czytania recenzji powieści Aleksandra Zoricza pt. "Nie ma litości". Autorem tekstu jest Tymoteusz "Shadowmage" Wronka.
Komentarze (0)


2006-09-09

Artykuł

Fragment "Ekwinokcjum"

Na naszym serwisie zamieściliśmy fragment powieści Michaela White'a pod tytułem "Ekwinokcjum". Zapraszamy do lektury!
Komentarze (0)


2006-09-08

Recenzje

"Kaźń" zrecenzowana

U Diaczenków bohaterowie często są postawieni w sytuacjach bardzo trudnych, nieraz beznadziejnych i wówczas stają przed koniecznością zdawania egzaminów z człowieczeństwa. Nikt nie może liczyć na taryfę ulgową, nie ma tu łatwych wyborów czy prostych, jedynie słusznych rozwiązań: każda decyzja ma swoją cenę, a wcześniej czy później przyjdzie ponieść jej konsekwencje. Zupełnie tak jak w prawdziwym życiu.

Zapraszam do czytania recenzji powieści Mariny i Siergieja Diaczenków pt. "Kaźń". Autorem tekstu jest Adam "ASX76" Siemienko.
Komentarze (0)


2006-09-08

Zapowiedzi

Nowa zapowiedź z RedHorse

Wydawnictwo RedHorse zaprezentowało zapowiedź książki Johna Moore'a pt. "Heroizm dla początkujących". Premiera przewidziana jest na luty 2007 roku. Tutaj można przeczytać fragment tej powieści.
Komentarze (0)


2006-09-08

Zapowiedzi

Nowa okładka "Bydła"

Wydawnictwo RedHorse zaprezentowało nową wersję okładki do zapowiadanej na 22 września książki Grega M. Sarwy pt. "Bydło".
Więcej i komentarze (0)


2006-09-08

Zapowiedzi

"Ekwinokcjum" 23 września

23 września nakładem Domu Wydawniczego Rebis ukaże się "Ekwinokcjum" Michaela White'a. Prawa do wydania tej powieści jeszcze przed premierą kupiły wydawnictwa z 26 krajów.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-08

Zapowiedzi

"Nagi bóg: kampania" - okładka i przesunięcie

Wydawnictwo Zysk i S-ka przesunęło datę premiery powieści "Nagi bóg: kampania" autorstwa Petera F. Hamiltona na 3 października. Jednocześnie została zaprezentowana okładka tej książki.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-08

Ukazały się

Premiera "Wojny kwiatów"

Dzisiaj nakładem Wydawnictwa Mag ukazała się powieść Tada Williamsa pod tytułem "Wojna kwiatów". Książka ta znajduje się pod patronatem Katedry.

Nowa, współczesna powieść, rozgrywającą się w Północnej Karolinie… i dziwnym, równoległym świecie, który istnieje na najdalszych krańcach wyobraźni.
Theo Vilmos jest trzydziestojednoletnim wokalistą w niezbyt popularnym zespole rockowym. Kiedyś obdarzony ogromną, niemal magiczną charyzmą na scenie i poza nią, teraz boryka się z codziennością. Kiedy życie daje mu w kość jak nigdy dotąd, Theo szuka wytchnienia w samotnej chacie wśród lasów.

Więcej i komentarze (0)


2006-09-08

Ukazały się

Pielewin w sprzedaży

Wczoraj miała miejsce premiera powieści Wiktora Pielewina pod tytułem "Święta księga wilkołaka". Wydawcą książki jest W.A.B.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-07

Recenzje

Jeszcze jedna recenzja "Nocarza"

„Nocarzowi” Magdaleny Kozak, opowieści o wampirach w polskich służbach specjalnych, udało się przekroczyć granice tzw. getta fantastyki. I właśnie to – umiejętne trafienie w gusta szerszej grupy nabywców – jest jedną z niewielu zalet tej „męskiej” książki.

Zapraszam do czytania kolejnej w naszym serwisie recenzji książki Magdaleny Kozak pt. "Nocarz". Autorką tekstu jest Maria "Gytha" Drozdek.
Komentarze (0)


2006-09-06

Recenzje

Recenzja "Wyboru broni"

Po „Wybór broni”, pierwszą część trylogii Johna Birminghama zatytułowaną „Oś czasu”, sięgałem z niepewnością. Motyw przewodni tej grubej powieści nieznanego mi autora – podróż w czasie – jest dość oklepany i zastanawiałem się, jak ten australijski pisarz wybrnie z tego ślepego, moim zdaniem, zaułka. Nieoczekiwanie okazało się, że wybrnął, i nieźle zalazł mi za skórę.

Zapraszam do czytania recenzji książki Johna Birminghama pt. "Wybór broni". Autorem tekstu jest Jan "Żerań" Żerański.
Komentarze (0)


2006-09-06

Zapowiedzi

Solaris we wrześniu

We wrześniu nakładem wydanictwa Solaris ukażą się dwie nowe powieści: "Gdzie czas to pieniądz" Steph Swainston i "Rapsodia Miasta Półksiężyca" Kathleen Ann Goonan.
Komentarze (0)


2006-09-05

Recenzje

"Diabeł na wieży" - recenzja

We współczesnej fantastyce przeważa szybka akcja, dynamicznie zmieniająca się sceneria, walki i wydarzenia mrożące krew w żyłach. Coraz rzadziej spotyka się książki, w których główną rolę odgrywa intryga, zaś wyróżnikiem książki nie jest porywająca fabuła, a klimat i nastrój, jaki udało się stworzyć pisarzowi. Z tym większą przyjemnością odkryłem, że Anna Kańtoch postawiła właśnie na te elementy.

Zapraszam do czytania recenzji "Diabła na wieży" Anny Kańtoch. Autorem tekstu jest Tymoteusz "Shadowmage" Wronka.
Komentarze (0)


2006-09-05

Zapowiedzi

"Wojna kwiatów" w radiu BIS

We wrześniu rusza nietypowa akcja Wydawnictwa MAG i Radia BIS, która będzie prawdziwą gratką dla fanów Tada Williamsa w naszym kraju.
Więcej i komentarze (2)


2006-09-05

Spotkania, wystawy...

Goście Imladrisu

Znamy już pierwszych gości dziesiątej edycji krakowskiego konwentu Imladris, który odbędzie się w dniach 20-22 października 2006.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-04

Spotkania, wystawy...

Spotkanie z Jackiem Komudą

14 września w Lęborku odbędzie się spotkanie autorskie z Jackiem Komudą, którego najnowsza powieść, "Bohun", trafi do sprzedaży za niecałe dwa tygodnie.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-04

Zapowiedzi

Nota do Pilipiuka

Prezentujemy notę do zbioru opowiadań Andrzeja Pilipiuka pod tytułem "Wieszać każdy może", który ukaże się już niedługo nakładem Fabryki Słów.
Więcej i komentarze (3)


2006-09-04

Ukazały się

ukazała się Encyklopedia fantasy

W ostatnich dniach do sprzedaży trafiła Encyklopedia fantasy. Pozycję tą wydało wydawnictwo Muza S.A.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-04

Zapowiedzi

"Piąty elefant" ukaże się 14 września

Znana jest już data premiery "Piątego elefanta", najnowszej części Świata Dysku Terry'ego Pratchetta. Książka ukaże się 14 września.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-04

Spotkania, wystawy...

Polcon 2007

Od dłuższego czasu wiadomo już, że Polcon 2007 odbędzie się w Warszawie. Jednak dopiero teraz powoli krystalizuje się jego program. W rozwinięciu wiadomości znajdziecie informacje o pierwszych zaproszonych gościach - zarówno z kraju jak i zagranicy.
Więcej i komentarze (1)


2006-09-04

Recenzje

Recenzja "Sfinksa"

Sam tytuł powieści od razu przywodzi na myśl tajemnice grobowców, zabójcze klątwy i przerażające mumie – jednym słowem, zagadki państwa faraonów. I jest jak najbardziej adekwatny do treści – młoda amerykańska egiptolog natrafia w małym sklepiku z antykami na cenny posąg faraona Setiego I.

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją powieści Robina Cooka pod tytułem "Sfinks". Autorem tekstu jest Maria "Gytha" Drozdek.
Komentarze (0)


2006-09-03

Katedra

Aktualizacja Fragmentów

Dział Fragmenty został uzupełniony o ponad dwadzieścia pozycji z oferty Wydawnictwa Fabryka Słów.
Komentarze (0)


2006-09-03

Zapowiedzi

"Odmieniec" ukaże się 24 września

Premierę drugiej powieści Piotra Patykiewicza pt. "Odmieniec" zapowiedziano na 24 września.
Więcej i komentarze (0)


2006-09-01

Galeria

Grafika okładkowa "Rzeźnika z Nazaretu"

W galerii pojawiła się ilustracja okładkowa do książki Jacka Piekary pt. "Rzeźnik z Nazaretu".
Komentarze (0)


2006-09-01

Recenzje

Recenzja "Handlu w zagrożeniu"

Każdy, kto zna twórczość Elizabeth Moon wie, że poza wyjątkiem w postaci „Prędkości mroku” autorka ta pisze dość lekkie utwory rozrywkowe w militarnej otoczce – zdążyliśmy się też przyzwyczaić do tego, że główna bohaterka (koniecznie płci żeńskiej) musi być dzielną dziewczyną, przed którą świat stoi otworem.

Daniel "Vampdey" Elkader zrecenzował powieść Elizabeth Moon pod tytułem "Handel w zagrożeniu".
Komentarze (0)


2006-09-01

Spotkania, wystawy...

Huberath na Bachanaliach

Marek S. Huberath dołączył do grona pisarzy, którzy zapowiedzieli swoją wizytę na Bachanaliach Fantastycznych.
Komentarze (0)


2006-09-01

Galeria

Grafiki okładkowe do Diwowa

W dziale Galerie pojawiły się grafiki okładkowe do pierwszego i drugiego tomu powieści Olega Diwowa "Najlepsza załoga Słonecznego".
Komentarze (0)


2006-09-01

Zapowiedzi

Hamilton w Zysku

Wydawnictwo Zysk i S-ka zapowiedziało długo oczekiwaną powieść Petera F. Hamiltona pod tytułem "Nagi bóg". Jest to kontynuacja cyklu rozpoczętego "Dysfunkcją rzeczywistości".
Więcej i komentarze (5)


2006-09-01

Zapowiedzi

Okładka "Czarnego Pergaminu"

Wydawnictwo Fabryka Słów zaprezentowało okładkę do powieści Rafała Dębskiego "Czarny Pergamin".
Więcej i komentarze (0)


2006-09-01

Zapowiedzi

Plany Łukasza Orbitowskiego

W rozwinięciu wiadomości prezentujemy plany wydawnicze Łukasza Orbitowskiego.
Więcej i komentarze (1)


Artykuły

Pasje mojej miłości


 Ekshumacja aniołka

 Śniadanie wdowy, opowiadanie ze zbioru "Upiory XX wieku"

 Wywiad z R.J. Barkerem

 "Kraina Lovecrafta" - książka a serial

Recenzje

Clarke, Arthur C. - "Odyseja kosmiczna 2001"


 Suri, Tasha - "Cesarstwo piasku"

 Zhao, Amélie Wen - "Czerwona Tygrysica"

 Nowak, Jakub - "To przez ten wiatr"

 Olde Heuvelt, Thomas - " Echo"

 Simak, Clifford D. - "Czas jest najprostszą rzeczą"

 LaValle, Victor - "Ballada o Czarnym Tomie"

 Pilipiuk, Andrzej - "Przetaina"

Fragmenty

 Gilbert, Matthew J. - "Stranger Things. Hawkins Horrors"

 Asimov, Isaac - "Koniec wieczności"

 King, Stephen - "Baśniowa opowieść"

 Nowak, Jakub - "To przez ten wiatr"

 Clarke, Arthur C. - "Odyseja kosmiczna 2001"

 Holdstock, Robert - "Las ożywionego mitu"

 Miela, Agnieszka - "Grzechy ojców"

 Simak, Clifford D. - "Czas jest najprostszą rzeczą"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2022 nast.pl     RSS      RSS