NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Haladyn, Krzysztof - "Antywirus"

Wolfe, Gene - "Miecz i Cytadela"

Ukazały się

antologia - "Kryształowe smoki 2019"


 Nieściur, Sławomir - "Blokada"

 antologia - "Opowieści niesamowite z języka angielskiego"

 Chokshi, Roshani - "Srebrzyste węże"

 Kamiński, Tomasz - "Polowanie"

 Komuda, Jacek - "Wizna"

 antologia - "Tarnowskie Góry Fantastycznie 2"

 Hill, Joe - "Gaz do dechy"

Linki

2006-09-28 13:28:15 "Ludzkie dzieci" - książka i film

27 października ukaże się powieść P.D. James pod tytułem "Ludzkie dzieci". Tego samego dnia będzie miała miejsce polska premiera filmu na podstawie tej książki. W rozwinięciu wiadomości prezentujemy okładkę oraz informacje o autorce, książce i filmie.

Po napisaniu 10 powieści detektywistycznych lady James, sławna autorka bestsellerów, debiutuje w nowym gatunku powieścią Ludzkie dzieci, polityczną fikcją literacką, której pomysł narodził się po przeczytaniu naukowego raportu o spadku wartości spermy Anglików.

Jak mówi autorka w wywiadzie dla Dziennika Toronto: „Z raportu wynikało, że wskaźnik zawartości plemników w męskim nasieniu spadł wśród mężczyzn zachodniej Europy o prawie 40 procent w ciągu ostatnich 30 lat. Obniżyłam ten poziom do zera i zastosowałam do populacji całej Ziemi, a cała historia zaczęła się układać natychmiast w głowie.

W powieści P. D. James zastosowała swoją wiedzę na temat procedur i mechanizmów rządzących polityką i administracją wyniesioną z długoletniej pracy w administracji państwowej służby zdrowia oraz w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

"Ludzkie dzieci" do polityczna fikcja religijna, wybitna antyutopia na miarę takich klasycznych powieści antytotalitarnych jak "Rok 1984" i "Nowy wspaniały świat". Jednocześnie to sensacyjna, trzymająca w napięciu i porażająca swoją prawdą powieść o ludzkim losie, doskonała jak każda powieść P. D. James. Powieść ukaże się 27 października nakładem wydawnictwa Mag.

O KSIĄŻCE:

Rok Omega nastał z dramatyczną nagłością i został przyjęty z niedowierzaniem. Zdawało się, że ludzkość niemal z dnia na dzień utraciła zdolność prokreacji…

Omegą nazwano rok 1995, w którym urodziło się ostatnie dziecko na Ziemi. Dwadzieścia pięć lat później liczba ludności świata drastycznie maleje, a wiele krajów pogrąża się w anarchii. Xan Lyppiatt, charyzmatyczny zarządca Anglii, kieruje życiem kraju pewną ręką. Pomimo nieuchronnie zbliżającego się końca ludzkości, codzienne życie na pozór toczy się zwyczajnie. Pewien samotny nauczyciel akademicki, swego czasu będący doradcą Xana, pragnie w spokoju cieszyć się pozostałymi mu radościami. Pewnego dnia spotyka młodą kobietę, Julian, która opowiada mu o niewielkiej grupie radykałów planujących obalenie absolutnej władzy zarządcy. Niechętnie angażując się w walkę grupy, coraz bardziej zainteresowany tajemniczą Julian, Theo podejmuje działania, które nieodwracalnie zmienią jego życie i wciągną go w splot niewyobrażalnie koszmarnych zdarzeń.

Dowiadując się o kobiecie, która jako pierwsza od prawie 20 lat jest w ciąży, wraz z Julian wywozi ją by uchronić przed atakami grup anarchistycznych i przywrócić światu nadzieję…


Film w reżyserii Alfonso Cuaron trafia na ekrany 27 października. W obsadzie m.in.: Clive Owen, Julianne Moore, Michael Taine, Charlie Hunnam i inni.

Film został pokazany na przeglądzie filmów w Wenecji w dniach 30 sierpnia - 9 września. Zwiastun filmowy można obejrzeć na stronie filmu: www.childrenofmen.netO REŻYSERZE:

Alfonso Cuaron urodzony w Meksyku zdobył uznanie m.in. jako realizator obrazu "Y Tu Mama Tambien", który stał się jednym z największych przebojów hiszpańskojęzycznego kina, w ostatnich latach. Reżyser zadebiutował w 1991 r. filmem "Solo con Tu Pareja". Rozgłos przyniosła mu ekranizacja powieści Charlesa Dickensa - "Wielkie nadzieje" (1998) z udziałem Gwyneth Paltrow i Ethana Hawke.

To on w 1995 roku nakręcił, bardzo dobrze przyjętą, ekranizację książki Frances Hodgson Burnett "Mała księżniczka" i został reżyserem trzeciej części przygód "Harry'ego Pottera".

O AUTORCE:

P. D. James urodziła się w Oksfordzie w roku 1920 i wykształcenie zdobyła w Cambridge High School. Od 1949 do 1968 pracowała w państwowej służbie zdrowia jako administrator, a zdobyte doświadczenie pomogło jej stworzyć realistyczne tło powieści "Całun dla pielęgniarki", "Czarna wieża" i "Zmysł zabijania". W 1968 rozpoczęła pracę w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, najpierw w wydziale medycyny sądowej, następnie w wydziale policji kryminalnej. W 1979 przeszła na emeryturę. Jest członkiem Królewskiego Towarzystwa Kultury, członkiem zarządu BBC i członkiem zarządu Instytutu Brytyjskiego. P. D. James dwukrotnie zdobyła Silver Dagger Award, nagrodę stowarzyszenia autorów powieści kryminalnych, a w roku 1987 przyznano jej Diamond Dagger Award za całokształt twórczości. W 1983 otrzymała Order Imperium Brytyjskiego i od 1991 jest dożywotnim członkiem Izby Lordów. Od ponad dwudziestu pięciu lat jest wdową, ma dwoje dzieci i pięcioro wnucząt.

Jej powieści to: "Nie dla kobiety","Niewinna krew" i "The Skull Beneath the Skin" (opublikowane przez wydawnictwo Penguin w jednym tomie jako "Trilogy of Death"),"Całun dla pielęgniarki","Czarna wieża" i "Death of an Expert Witness" (opublikowane przez Penguin jako "A Dalgliesh Trilogy"),"Zakryjcie jej twarz", "Z nienaturalnych przyczyn" ,"Przedsmak śmierci","Zmysł zabijania" ,"Intrygi i żądze", umieszczona na liście książek roku "Sunday Express" w 1989, i "Ludzkie dzieci". Jest również współautorką napisanej z T. A. Critchleyem powieści "The Maul and the Pear Tree".

Dodał: Shadowmage

Komentarze
-Jeszcze nie ma komentarzy-
Komentuj


Artykuły

Sam Sykes - wywiad z autorem "Siedmiu czarnych mieczy"


 Wiedźmin Netfliksa: zachwyt czy rozczarowanie?

 Nie tylko Netflix animuje króliki, czyli „Wodnikowe Wzgórze” przez dekady

 Gra o tron subiektywnym okiem (s08e06)

 Gra o tron subiektywnym okiem (s08e05)

Recenzje

Adeyemi, Tomi - "Dzieci krwi i kości" i "Dzieci prawdy i zemsty"


 Wilhelm, Kate - "Gdzie dawniej śpiewał ptak"

 Collins, Suzanne - "Ballada ptaków i węży"

 Bradbury, Ray - "Green Town"

 Taylor, Dennis E. - "Gdyż jest nas wielu"

 Butcher, Jim - "Opowieść o duchach"

 Harrow, Alix E. - "Dziesięć tysięcy drzwi"

 Wolfe, Gene - "Miecz i Cytadela"

Fragmenty

 Elison, Meg - "Księga Bezimiennej Akuszerki"

 Możdżeń, Konrad - "Chodź ze mną"

 Zamiatin, Jewgienij - "My"

 Urbanowicz, Artur - "Paradoks"

 Sykes, Sam - "Siedem czarnych mieczy"

 Kisiel, Marta - "Małe Licho i lato z diabłem"

 Masterton, Graham - "Dzieci zapomniane przez Boga"

 Hałas, Agnieszka - "Czerń nie zapomina"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2020 nast.pl     RSS      RSS