NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Weeks, Brent - "Cień doskonały" (wyd. 2024)

LaValle, Victor - "Samotne kobiety"

Ukazały się

King, Stephen - "Billy Summers"


 Larson, B.V. - "Świat Lodu"

 Brown, Pierce - "Czerwony świt" (wyd. 2024)

 Kade, Kel - "Los pokonanych"

 Scott, Cavan - "Wielka Republika. Nawałnica"

 Masterton, Graham - "Drapieżcy" (2024)

 He, Joan - "Uderz w struny"

 Rowling, Joanne K. - "Harry Potter i Zakon Feniksa" (2024, Gryffindor)

Linki

2008-09-01 14:29:37 Patronujemy we wrześniu

W rozszerzeniu newsa prezentujemy listę książek objętych patronatem Katedry, które ukażą się we wrześniu.

  • Marek Baraniecki - "Głowa Kasandry"

  • Tytułową Głowę Kasandry Gazeta Wyborcza uznała w 2004 roku za jedną z siedmiu najważniejszych światowych dzieł postapokaliptycznych, obok utworów m.in. Jacka Londona, Herberta Wellsa i Stephena Kinga.
    Wydana pierwszy raz w 1985 roku opowieść o końcu naszego świata, mimo upływu czasu, pozostaje ciągle odkrywcza, a jej wymowa nadal aktualna i przejmująca. Głowa Kasandry przyniosła autorowi nagrodę im. Janusza Zajdla i zaowocowała scenariuszem filmowym, który wkrótce zostanie skierowany do produkcji. Obecne, trzecie wydanie różni się zasadniczo od poprzednich – zostało poprawione i uzupełnione nowymi tekstami. Obok nagrodzonego nagrodą „Fantastyki” opowiadania „Karlgoro, godzina 18.00” i uhonorowanego Złotą Sepulką „Wynajętego człowieka” zawiera m.in. dotychczas nie publikowaną mikropowieść „Wesele dusz”.

    „Podobnie jak Snerg w Robocie, Marek Baraniecki wzniósł swą literacką budowlę gdzieś na boku wyjeżdżonego traktu polskiej SF. Nie wikła się w modne i ważne ostatnio pokoleniowe wyznania, prawie nie tknął fantastyki politycznej. Wkroczył na obszar niepokojącej niejednoznaczności świata, gdzie kłębią się niezbadane moce, ale eksploatuje ten motyw z umiarem. Odświeżył bądź odwrócił parę schematów. Zelektryzował czytelników i zjednoczył ich, bo przecież spodobał się wszystkim bez względu na gusty”.
    Maciej Parowski „Czas Fantastyki”


    Wydawnictwo: SuperNOWA
    Data wydania: 19 września 2008
    Wydanie: trzecie poprawione
    ISBN: 978-83-7578-013-0
    Oprawa: miękka ze skrzydełkami
    Liczba stron: 300

  • John Crowley - "Samotnie"

  • "Ægipt Johna Crowleya to niezwykły cykl powieściowy o wyprawie po złote runo samowiedzy, o poznaniu tego, co niepoznawalne, o sięgnięciu do tajemnej historii świata, do prawdy o świecie i jego najgłębszej naturze. Amerykański twórca snuje swoją mroczną opowieść, której każdy kolejny tom wiedzie czytelnika do jądra ciemności. Powieści Johna Crowleya niejednokrotnie porównywane były do pisarstwa takich twórców, jak Thomas Pynchon, Gabriel Garcia Marquez czy Umberto Eco.

    Ægipt to gnoza. Rozumiana jako rozwój, indywiduacja przez inicjację. Rozumiana jako wybawienie, katharsis, osiągalne tylko poprzez poznanie prawd ukrytych i sekretów. Pojmowana jako skok w ciemność, po to, by odnaleźć światło, które, lubo niewidzialne, jest zawsze obecne. To epifania: przejawienie się ukrytego poprzez zagadkowe. Poprzez wizję, sen, fantazję. I mit."
    Andrzej Sapkowski

    Pierce Moffett, historyk i wykładowca akademicki, wskutek awarii autobusu trafia do niewielkiego miasteczka gdzieś w stanie Nowy Jork. Tam spotyka swego byłego studenta i przyjaciela, tam też inne, spokojniejsze życie, jakie wiedzie lokalna społeczność. Lecz za fasadą sielanki czai się coś, co Pierce przeczuwał od dawna, od dzieciństwa — zaskakująca prawda o świecie, w jakim żyjemy, toteż Pierce coraz bardziej przekonuje się, że jego podejrzenia co do natury wszechrzeczy mogą być słuszne. Świat bowiem posiada swą tajemną historię, której ślady zostały usunięte z naszej rzeczywistości, lecz pamięć o niej tkwi zakodowana w legendach, mitach, liczbach oraz kilku artefaktach, które przetrwały do naszych czasów. Czy można zatem sięgnąć do jądra tajemnicy? Czy można przywołać to wszystko, co przez wieki pozostawało ukryte? Czy można wreszcie ujarzmić moce, które mogłyby dać nieograniczoną władzę nad światem? Ludzie pożądali ich od wieków; John Dee, nadworny mag królowej Elżbiety I, Giordano Bruno, młody Will Shakespeare - na swój sposób każdy z nich zbliżył się do nich, otarł się o tajemnicę Ægiptu, która obecnie znajduje się w zasięgu ręki Pierce’a.


    Wydawnictwo: Solaris
    Tytuł oryginału: Ægypt
    Tłumaczenie: Konrad Walewski
    Data wydania: wrzesień 2008
    ISBN: 83-89951-00-2
    Rok wydania oryginału: 1987
    Tom cyklu: 1

  • Steven Erikson - "Męty końca śmiechu"


  • Po radosnym postoju w mieście Smętna Lalunia nieustraszeni czarodzieje Bauchelain i Korbal Broach – a wraz z nimi ich świeżo wynajęty lokaj Emancipor Reese – wyruszają na szerokie morza na solidnym statku Słoneczny Lok.

    Niestety, okazuje się, że statek przewozi ładunki niedostrzegalne dla szczurzych oczek załogi, a po dotarciu na przeklęty szlak morski znany jako Koniec Śmiechu – czerwoną drogę, w której płynie krew pradawnego boga – okropne monstra budzą się ku powściągliwemu przerażeniu wszystkich.

    Powiadają, że liczy się nie cel, lecz sama podróż. To bardzo szlachetna opinia. Tak jest, liczy się podróż, zwłaszcza gdy towarzyszą jej groza, morderstwa, pech i przelew krwi. Dla Bauchelaina, Korbala Broacha i Emancipora Reese’a jest to rzecz jasna tylko kolejna noc na szerokich morzach podczas ich podróży bez końca – a to z pewnością się liczy.


    Wydawnictwo: Mag
    Tytuł oryginału: The Lees of Laughter's End
    Data wydania: 19 września 2008
    Oprawa: miękka
    Rok wydania oryginału: 2007
    Tom cyklu: 3

  • Brian Herbert & Kevin J. Anderson - "Diuna. Krucjata przeciw maszynom"

  • Tysiące lat zanim Paul Muad'Dib po raz pierwszy przekroczył piaski Arrakis, miał miejsce stuletni konflikt wolnych ludzi z myślącymi maszynami.
    To tych czasów sięgają korzenie zgromadzenia Bene Gesserit, Gildii Kosmicznej i jej nawigatorów, mistrzów miecza z Ginaza, Akademii Medycznej Suk i mentatów. To w tych czasach uciskani zensunniccy Wędrowcy przybyli na pustynną planetę Arrakis, gdzie stali się najwspanialszymi wojownikami we wszechświecie, Fremenami.
    Wydarzenia opisane w Krucjacie maszyn dały początek śmiertelnej wendecie pomiędzy rodami Atrydów i Harkonnenów, która swój finał znalazła na stronicach Diuny...


    Wydawnictwo: Rebis
    Tytuł oryginału: The Machine Crusade
    Tłumaczenie: Andrzej Jankowski
    Data wydania: wrzesień 2008
    ISBN: 978-83-7510-104-1
    Oprawa: twarda z obwolutą
    Format: 128 x 197
    Liczba stron: 832
    Rok wydania oryginału: 2002
    Tom cyklu: 2

  • Jabłoński, Witold - "Fryne hetera"


  • Oto świat pozbawiony poczucia wstydu, winy i grzechu, upojony złudną potęgą – demokracja ateńska, gasnące Słońce Hellady. W jego ostatnich promieniach błyszczy piękna hetera Fryne – podziwiana, kochana, wielbiona, w końcu odrzucona i potępiona. Natchnienie artystów: dawnych i współczesnych.

    W starożytnej Grecji hetery nie były zwykłymi prostytutkami. Dobrze wykształcone i najczęściej bogate cieszyły się niezależnością i prowadziły swobodny tryb życia. Będąc przyjaciółkami i kochankami wybitnych wodzów, polityków i filozofów, potrafiły wywierać wpływ na ich poczynania. Pozowały rzeźbiarzom i brały udział w intrygach politycznych. Ich popularność wynikała z faktu, że w społeczeństwie greckim żadne inne kobiety nie brały udziału w życiu towarzyskim i publicznym.

    Fryne urodziła się w Tespiach, ale mieszkała w Atenach. Była kochanką i modelką słynnego rzeźbiarza Praksytelesa, który uwiecznił ją jako „Afrodytę z Knidos”. Kiedy oskarżono ją o bezbożność, jej obrońca najpierw wygłosił płomienną mowę, a potem zdarł z Fryne szaty, twierdząc, że takiej piękności karać się nie godzi. Sąd przyznał mu rację.


    Wydawnictwo: SuperNowa
    Data wydania: 19 września 2008
    ISBN: 978-83-7578-010-9
    Oprawa: miękka
    Liczba stron: 372

  • Christopher Moore - "Ssij, mała, ssij"

  • Kontynuacja bestsellerowych „Krwiopijców”.
    Doskonała humorystyczna powieść o seksie w wielkim mieście, życiu po śmierci i problemach z mieszkaniem w San Francisco. Love story dla kobiet z charakterem i samców beta. Nowa powieść Christophera Moore’a, amerykańskiego Monthy Pytona, uważanego przez krytyków za kontynuatora stylu Kurta Vonneguta.


    Wydawnictwo: Mag
    Tytuł oryginału: You Suck: A Love Story
    Data wydania: 5 września 2008
    ISBN: 978-83-7480-102-7
    Oprawa: twarda. obwoluta
    Format: 125×195mm
    Liczba stron: 306
    Cena: 35 zł
    Rok wydania oryginału: 2007
    Tom cyklu: 2


  • Terry Pratchett - "Piekło pocztowe"


  • Moist von Lipwig to artysta oszustwa. A także hochsztapler i człowiek, który musi dokonać życiowego wyboru: zostanie powieszony, albo postawi na nogi konające usługi pocztowe w Ankh-Morpork. To trudna decyzja. Musi dopilnować, by przesyłki docierały na miejsce, choćby na przeszkodzie stanął im deszcz, grad, śnieg, psy, Przyjazne i Dobroczynne Stowarzyszenie Pracowników Pocztowych, zły prezes zarządu kompanii semaforowej Wielkiego Pnia oraz nocny zabójca. Randka z Adorą Belle Dearheart też byłaby miła.

    Radość Pratchetta z jego dzieła, z żarcików, gier słownych, pomysłu z listami i samego języka czyni "Piekło pocztowe" jednym z najznakomitszych przykładów jego niewyczerpanej humorystycznej inwencji.
    „The Times”

    Jak wiele najlepszych humorystycznych powieści Pratchetta, jest to powieść o odkupieniu... Pratchett nigdy nie pisze o rzeczach błahych.
    „Time Out”


    Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
    Tytuł oryginału: Going Postal
    Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
    Data wydania: 9 września 2008
    Oprawa: miękka
    Format: 142mm x 202mm
    Liczba stron: 360
    Cena: 29,90 zł

  • Robert V.S. Redick - "Sprzysiężenie Czerwonego Wilka"


  • Wielka historia magicznej podróży i tajemniczego zniknięcia okrętu na pełnym morzu. To również historia kilku dzielnych serc które muszą zapobiec wojnie.

    W świecie Alifros dominują dwie morskie potęgi: Imperium Arkalskie i jego zacięty wróg Mzithrin. Od wieków te dwie potęgi prowadzą wyniszczającą wojnę lecz dziś przygotowują się do zakończenia walk - w ciągu najbliższych 3 miesięcy przewidziane jest podpisanie traktatu pokojowego na wyspie Simia, neutralnym terytorium oddzielającym oba imperia. Dla Imperium Arkalskiego jest to moment niewyobrażalnej radości, ale nie dla Thaszy Isiq, córki Imperatora. Imperator jako zakładnika Wielkiego Pokoju przeznaczył swoją córkę Thaszę, która musi spędzić resztę życia w Mzithrinie.
    Tasha z rodziną muszą udać się do Simii na I.M.S. Chathrand - najpotężniejszym okręcie jaki dotąd zbudowano, dumie floty Arkalijskiej. Obsługiwany przez ponad 700 osobową załogę, liczący 600 lat okręt jest jedyny w swoim rodzaju. Zbudowany jako okręt wojenny od 600 lat pozostawał w rękach tajemnej gildii powiązanej z rodziną cesarską. Prawda o wspaniałej historii okrętu została dawno zapomniana ale do dziś krążą o nim legendy i plotki.

    W ostatniej chwili na pokład trafia mały chłopak, służący, który ocalał z pogromu swojego kraju, sierota bez rodziny ale z niezwykłym darem. Mimo początkowej nienawiści do córki agresora, Tashy, chłopak z czasem zaczyna jej ufać. Razem zaczynają dostrzegać wiele dziwnych i tajemniczych spraw na okręcie. Wkrótce ich podejrzenia stają się realne a okręt ujawnia przerażającą prawdę i tajemnice zdrady. Rozpoczyna się zapierająca dech w piersi akcja, pełna czarów, walk, miłości i zdrady…podróż do zaginionej krainy.


    Wydawnictwo: Mag
    Tytuł oryginału: Red Wolfe Conspiracy
    Data wydania: 19 września 2008
    ISBN: 978-83-7480-105-8
    Format: 135×205mm
    Cena: 35 zł
    Rok wydania oryginału: 2008
    Tom cyklu: 1

  • Patric Rothfuss - "Imię wiatru"

  • Mam na imię Kvothe, wymawiane niemal jak „quothe”. Imiona są istotne. Mówią wiele o ich właścicielu. Miałem wiele imion, więcej niż ktokolwiek mógłby otrzymać.
    Adem – tak nazywają mnie Meadre. W zależności od wymowy, oznaczać może to Płomień, Piorun lub Złamane Drzewo.
    „Płomień” - dość oczywiste, jeśli kiedykolwiek mnie widzieliście, z moimi krwistorudymi włosami. Gdybym urodził się kilkaset lat wcześniej, prawdopodobnie spłonąłbym na stosie jako demon. Staram się zapanować nad moimi włosami, ale wystarczy chwila zapomnienia, a rozczochrane wyglądają, jakby stały w płomieniach.
    „Piorun” to najprawdopodobniej odniesienie do mojego potężnego głosu, trenowanego na scenie od najmłodszych lat.
    Nigdy nie przywiązywałem zbytniej wagi do imienia „Złamane Drzewo”. Choć, gdy spojrzę w przeszłość, można uznać, że w dużej części było ono prorocze.
    Mój pierwszy mentor nazywał mnie E’lir, ponieważ byłem inteligentny i dobrze o tym wiedziałem. Moja pierwsza kochanka nazywała mnie Dulator, ponieważ lubiła brzmienie tego imienia. Byłem nazywany Shadicar, Lekkopalcy, Sześć Strun. Wołano na mnie Kvothe Bezkrwawy, Kvothe Arcane, Kvothe Królobójca. Zasłużyłem na te imiona. Drogo za nie zapłaciłem.
    Ale dorastałem jako Kvothe. Ojciec powiedział mi, że to znaczy „wiedzieć”.
    Miałem także mnóstwo innych przydomków, wiele z nich całkiem paskudnych, ale żaden nie był niezasłużony.
    Wykradałem królom księżniczki. Spaliłem miasto. Spędziłem noc u Felurian i uszedłem od nich zarówno z życiem jak i przy zdrowych zmysłach. Gdy wyrzucono mnie z Tego Uniwersytetu, byłem młodszy, niż ci, którzy próbowali się tam dopiero dostać. Włóczyłem się nocą po ścieżkach, o których boicie się nawet mówić w świetle dnia. Rozmawiałem z bogami, kochałem kobiety i tworzyłem pieśni, przy których minstrele płakali.
    Mogliście o mnie słyszeć.

    Tak zaczyna się opowieść o Kvothe – od dzieciństwa w trupie wędrownych artystów, przez lata spędzone przez sierotę w półświatku mrocznego miasta, do szalonej, acz udanej próby wstąpienia na Uniwersytet - najbardziej wymagającą i najtrudniejszą szkołę magii.
    Poznacie Kvothe – maga, złodzieja, muzyka i zabójcę, bohatera i złoczyńcę.
    Legendę, za którą kryje się więcej, niż ktokolwiek mógłby śnić...


    Wydawnictwo: Rebis
    Tytuł oryginału: The Name of the Wind
    Tłumaczenie: Jan Karłowski
    Data wydania: 5 września 2008
    ISBN: 978-83-7510-060-0
    Oprawa: miękka
    Rok wydania oryginału: 2007
    Seria: Fantasy
    Tom cyklu: 1

  • Robert Silverberg - "Człowiek w labiryncie. Stacja Hawksbilla"

  • "Stacja Hawksbilla"
    Stany Zjednoczone wpadają w sidła demokracji - pod populistycznymi hasłami władzę przejmują syndykaliści. Ameryka w szponach dyktatury oznacza tajną policję, aresztowania i zsyłki opozycjonistów. Rząd deklaruje jednak, że nie wykonuje wyroków śmierci. Gdzie więc znikają działacze opozycji? W przeszłości! Oto w odległym o miliard lat ordowiku syndykaliści tworzą tajną stację zsyłki niewygodnych politycznie więźniów. To czas, kiedy na Ziemi nie ukształtowały się jeszcze obecne kontynenty, a pierwsze zwierzęta nie wyszły na ląd. A podróż w czasie może się odbywać tylko w jedną stronę.

    "Człowiek w labiryncie"
    Kultowa książka Silverberga, jedna z jego najbardziej znanych w Polsce powieści. Znany badacz kosmosu, spec od kontaktu z obcymi cywilizacjami – Richard Muller zostaje przez obcych przenicowany i obdarzony skazą, w wyniku której ludzkość go odrzuca. Muller chroni się w starożytnym labiryncie na planecie Lemnos. Ale mijają lata, ludzkość napotyka potężną obcą cywlizację, z którą nie potrafi nawiązać kontaktu. Muller znowu jest potrzebny. Jak go jednak wywabić z tajemniczego labiryntu, pełnego pułapek, miraży i dzikich zwierząt.


    Wydawnictwo: Solaris
    Tytuł oryginału: The Man in the Maze. Hawksbill Station
    Tłumaczenie: Zofia Kierszys
    Data wydania: wrzesień 2008
    ISBN: 978-83-7590-016-3
    Oprawa: twarda
    Liczba stron: 460
    Cena: 44.90 zł
    Rok wydania oryginału: 1968 i 1970
    Seria: Klasyka SF

    Dodał: Vampdey

    Komentarze

    Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

    Neander - 18:00 01-09-2008
    Żeby nie Polcon to byłoby do kupienia dużo więcej - Baranieckiego i Jabłońskiego już mam, a zamierzam jeszcze nabyć Crowley'a, Eriksona i Diunę,może jeszcze "Imię wiatru" (które zmieniło lekko okładkę)... Duuuużo tego, mój biedny portfel :/

    toto - 18:50 01-09-2008
    Silverberg, Crowley, Baraniecki to zakupy obowiązkowe. Reszta raczej nie dla mnie. Na eksperymenty przyjdzie czas trochę później.
    Skoro Katedra obejmuje książkę patronatem, to znaczy, że wyjdzie na pewno, czy możliwe są jeszcze obsuwy? Pytanie dotyczy Crowleya przede wszystkim.

    Shadowmage - 18:55 01-09-2008
    Nic nie jest pewne jeśli chodzi o polskich wydawców...

    Vampdey - 19:41 01-09-2008
    Większość książek jest pewna. Crowley akurat najmniej. :-)

    Wiele trudu zadaje nam zwyczajne napisania newsa o patronacie: "pisać już teraz, czy poczekać na pewniejsze daty?", "A co jeśli pięć z tych pozycji jednak się nie ukaże?". ;-)

    toto - 20:59 01-09-2008
    "A co jeśli pięć z tych pozycji jednak się nie ukaże?"
    Spójrzmy jak optymiści, pięć z tych książek się ukaże. :evil: Choć jak znam życie, to najprędzej obsuną się książki, które mnie interesują.

    Większość książek jest pewna. Crowley akurat najmniej.
    We wrześniu bardziej mnie ciekawi tylko Marek Baraniecki. A Crowley zaraz za nim. Choć im dłużej muszę na niego czekać, tym mniej chęci mam na jego książkę; przekładanie premiery tak gdzieś od dwóch lat jest mimo wszystko męczące. Solaris trochę przeginam; chyba, że chce wydać całą tetralogie w dość krótkim czasie (powiedzmy do dwóch lat), wtedy wybaczę.

    Żerań - 21:59 01-09-2008
    Kupujcie, ludzie, Witolda Jabłońskiego. To najlepszy erotyk jaki do tej pory powstał w polskiej fantastyce. :wink: Jak jechałem ciapongiem z Zielonej do Wawy to cały przedział czytał "Heterę" w pewnym momencie. :)

    romulus - 22:02 01-09-2008
    Crowley na pewno, Erikson może (to w końcu nie MKP), Redick - hmm..., Rothfuss - hmm... Jabłońskiego czytałem jego cykl o Witelonie. Szału nie zrobił (stylizacja męcząca), ale na pewno ciekawy i wart polecenia. I na nową powieść też pewnie się skuszę. Ale daleko na liście ją mam.

    Shadowmage - 23:17 01-09-2008
    Ja: Erikson i Pratchett na pewno. silverberga połowę czytałem, więc chyba nie. Baranieckiego mam starsze wydanie (fakt, że to jest uzupełnione o nowe teksty). Rothfuss, Redick - jak znajdę kiedyś czas. "Diunę" z obowiązku recenzenckiego zapewne. Crowleya bym pewnie przeczytał, ale najpierw wypada skończyć "Małe, duże", które odłożyłem na czas wyjazdów. Moore'a chyba sobie daruję, Jabłońskiego też.

    Vampdey - 00:45 02-09-2008
    Wszyscy się chwalą co by chcieli, to i ja ;-).
    Silverberg - koniecznie bo nie znam jeszcze, Jabłoński - jak najbardziej, bo skandalizujące postacie w bardzo dobrze nakreślonych realiach historycznych sympatycznie mu wychodzą, Baraniecki - jak najbardziej bo wypada. I chyba tyle. Może jeszcze Crowley, ale to w baardzo dalszej perspektywie.

    Pozostałe "może, jak kiedyś popadnie", z tym, że bez na pewno Herberta w duecie z Andersonem - nie chce sobie psuć wrażeń z oryginalnej Diuny. I Redick - wygląda na fantasy stanowczo zbyt konwencjonalne, takie już całkiem mi się przejadło. Na tę chwilę.

    nosiwoda - 09:30 02-09-2008
    Żerań pisze:Kupujcie, ludzie, Witolda Jabłońskiego. To najlepszy erotyk jaki do tej pory powstał w polskiej fantastyce. :wink: Jak jechałem ciapongiem z Zielonej do Wawy to cały przedział czytał "Heterę" w pewnym momencie. :)
    Mohery też?

    Żerań - 09:58 02-09-2008
    Mohery nie, mohery przyszly poźniej.

    ASX76 - 13:57 02-09-2008
    Żerań pisze:Mohery nie, mohery przyszly poźniej.


    I zaczęły czytać? :P

    Vampdey - 14:16 02-09-2008
    Nie, zabrały wszystkie egzemplarze i rozpaliły z nich piękny stosik. ;-)

    Żerań - 18:39 02-09-2008
    Przezornie schowałem Jabłońskiego do torby. Cholera, offtop wyszedł.

    toto - 10:45 03-09-2008
    wp jeszcze w czerwcu tak pisze: Pierwszy tom tego cyklu pt. Samotnie ukaże się w Polsce jeszcze w tym miesiącu nakładem wydawnictwa Solaris; pozostałe zostaną wydane w ciągu najbliższego roku.

    Ciekawe czy plany się zmieniły?

    Vampdey - 10:48 03-09-2008
    Bez przerwy się zmieniają. Co prawda na temat "Aegiptu" konkretnie informacji nie mam, ale wydaje mi się, że coś z czerwca już dawno jest nieaktualne :P

    toto - 13:06 03-09-2008
    Sprawdziłem jak wygląda sytuacja w zapowiedziach w księgarni solaris. Dwie kolejne części mają się ukazywać (termin wstępny zapewne) co około dwa miesiące (część 2 w listopadzie, 3 w styczniu, o czwartej ani widu, ani słychu). Może to po prostu tłumaczenie tomu czwartego (wydanego dość niedawno w USA) blokuje płynne wydanie całości (oby to było jedyna przyczyna). Poza tym WS na forum solaris pisał w lipcu, że książka już do redakcji trafiła, czyli chyba końcowy etap prac i nie wiem jaki inny powód niż prace nad pozostałymi tomami cyklu mogą tak hamować premierę.

    A książka Silverberga zapowiadana na piątego września jest dostępna co najmniej od poniedziałku. Może to dobra wróżba na przyszłość?

    Vampdey - 13:43 11-09-2008
    No i Crowley wypadł. Podobno na październik, ale wiadomo jak to jest ;-).
    Za to 24 września ukaże się "Wiosna Helikonii" Aldissa, też objęta naszym patronatem.

    ASX76 - 18:14 11-09-2008
    Vampdey pisze:No i Crowley wypadł. Podobno na październik, ale wiadomo jak to jest ;-).
    (...)


    Którego roku? :wink:

    toto - 18:47 11-09-2008
    Czy to nie będzie taka wieczna zapowiedź jak Again Dangerous Visions, które kiedyś może opublikujemy? Wczoraj patrzyłem z optymizmem, a dzisiaj. Szkoda gadać, trzeba czytać inne rzeczy, a Crowley kiedy będzie, wtedy przeczytam.

    Komentuj


    Artykuły

    Plaża skamielin


     Zimny odczyt

     Wywiad z Anthonym Ryanem

     Pasje mojej miłości

     Ekshumacja aniołka

    Recenzje

    Fonstad, Karen Wynn - "Atlas śródziemia


     Fosse, Jon - "Białość"

     Hoyle, Fred - "Czarna chmura"

     Simmons, Dan - "Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć"

     Brzezińska, Anna - "Mgła"

     Kay, Guy Gavriel - "Dawno temu blask"

     Lindgren, Torgny - "Legendy"

     Miles, Terry - "Rabbits"

    Fragmenty

     Grimwood, Ken - "Powtórka"

     Lewandowski, Maciej - "Grzechòt"

     Howard, Robert E. - "Conan. Księga druga"

     Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #2

     Sherriff, Robert Cedric - "Rękopis Hopkinsa"

     Howard, Robert E. - "Conan. Księga pierwsza"

     Howey, Hugh - "Silos" (wyd. 2024)

     Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #1

    Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2024 nast.pl     RSS      RSS