NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Hoyle, Fred - "Czarna chmura"

Clarke, Arthur C. & Lee, Gentry - "Ogród Ramy"

Ukazały się

Clarke, Arthur C. & Lee, Gentry - "Ogród Ramy"


 Kelly, Greta - "Siódma królowa"

 Parker-Chan, Shelley - "Ten, który zatopił świat" (zintegrowana)

 Parker-Chan, Shelley - "Ten, który zatopił świat" (miękka)

 Szokalski, Kajetan - "Jemiolec"

 Patel, Vaishnavi - "Kajkeji"

 Mortka, Marcin - "Szary płaszcz"

 Maggs, Sam - "Jedi. Wojenne blizny"

Linki

2007-01-15 17:34:14 Fantastyczne Asy Empiku

Znane są nominacje do Asów Empiku - nagrody przyznawanej za ilość sprzedanych egzemplarzy w sieci salonów Empik. W kategorii Fantastyka za 2006 rok konkurują "Lux perpetua" Andrzeja Sapkowskiego, "Eragon" Christphera Paoliniego i "Wieszać każdy może" Andrzeja Pilipiuka.

Ogłoszenie zwycięzców nastąpi podczas uroczystej gali 7 lutego.

Dodał: Shadowmage

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Tigana - 17:40 15-01-2007
Jestem ciut zdziwiony, że nie ma wśród nominowanych innej książki Pilipiuka "Operacja Dzień Wskrzeszenia", , która w wielu Empikach została "odznaczona" naklejką za dużą ilość sprzedanych egzemplarzy. A tak wogóle to ten ranking nie najlepiej świadczy o gustach czytelniczych - tylko wydawcy się cieszą.

Shadowmage - 17:53 15-01-2007
Cóż, Wędrowycz to Wędrowycz, a "Operacja..." jakiś wyśmienitych opinii nie zbierała.
Wyniki w sumie mało zaskaujące - może Eragon, bo to stara książka - ale miała dwie reedycje z okazji filmu, więc w sumie nic dziwnego. Poza tym czy "Eragon" już jednego Asa przypadkiem nie dostał?
Ciekawe jest, że mamy dwie książki z końca roku - nie ma to jak potęga świątecznych zakupów połączona z magią nazwiska.

O gustach czytelniczych faktycznie nienajlepiej świadczy, ale nie od dziś wiadomo, że to są wiodący autorzy i pozycje na naszym rynku. I tyle.

A osobiście mimo wszystko stawiam na Sapkowskiego :)

Tigana - 21:22 15-01-2007
Shadowmage pisze: Cóż, Wędrowycz to Wędrowycz, a "Operacja..." jakiś wyśmienitych opinii nie zbierała.

Zgoda, ale wydawać by się mogło,że przez cały rok kupi go więcej czytelników niż Wędrowycza w 1 miesiąc. Magia świat a raczej szał zakupów :wink:
Shadowmage pisze: Poza tym czy "Eragon" już jednego Asa przypadkiem nie dostał?

Dostał bodajże rok temu. A jak nie on to "Najstarszy". Pan Andrzej pewnie ręce zaciera, że MAG będzie stać na coś ambitniejszego.
Shadowmage pisze: A osobiście mimo wszystko stawiam na Sapkowskiego :)

który też nie zebrał zbyt pochlebnych recenzji. Cóż na bezrybiu i Sapek ryba :P

Lord Turkey - 22:14 15-01-2007
Eragon dostał bonus w postaci filmu, który z pewnością wpłynął na ilośc sprzedanych egzemplarzy. Także - jak poprzednicy - liczę na AS'a.

MadMill - 23:13 15-01-2007
Widać, że Eragon to strzał w dziesiątkę Maga. Odcinają kuponiki tylko. Należy im się za to co wydają oprócz takich książek jak Eragon, ale cóż na czymś trzeba zarabiać. Tylko pogratulować. No cóż zaskoczeń nie ma, jak już wcześniej wspomnieliście.

Dove - 23:59 15-01-2007
Tigana pisze: Cóż na bezrybiu i Sapek ryba :P

O jeju, jeju, Tigana Ty heretyku :wink: Gdyby nie Sapek (osobiście wolę Sapkowski) to mielibyśmy tu... literacką Białoruś chyba :shock:
Właśnie skończyłem całą trylogię husycką (a co! :P ) i powtórzę to, co powiedziałem kilka miesięcy temu: prócz Sapkowskiewgo i Dukaja niewiele mamy prawdziwej (czytaj: dobrej, rasowej, kunsztownej, z prawdziwego zdarzenia) fantastyki w Polsce. (I tu dyskusja może nakręcać sie od nowa... :P )

Shadowmage - 00:06 16-01-2007
Dove-->Tylko mi powiedz gdzie w cyklu husyckim fantastyka? Bo dla mnie to powieść historyczna z elementami nadprzyrodzonymi. Zresztą, w większości przypadków zbędnymi :)

Tigana-->Widzisz, ale Pilipiuk to nie Sapkowski. Ten pierwszy jak ma złą prasę :P to traci, a ASa wszyscy i tak kupią. A przy okazji - dostałoby Ci się od Sapkowskiego za tego Sapka - twierdzi, że o nim to per AS można mówić, a Sapki to jego fani.

Tigana - 00:30 16-01-2007
Shadowmage pisze: Tigana-->Widzisz, ale Pilipiuk to nie Sapkowski. Ten pierwszy jak ma złą prasę :P to traci, a ASa wszyscy i tak kupią.

A kiedy Pilipiuk miał dobrą prasę ? Ostatnio tak mu dołożyli na Polterze, że aż furczało :twisted: Nazwano jego twórczosć disco polo fantastyki albo cosik w tym guście. Według mnie jemu już nie zaszkodzi - dorobił się grupy wiernych fanów i już.
Shadowmage pisze: A przy okazji - dostałoby Ci się od Sapkowskiego za tego Sapka - twierdzi, że o nim to per AS można mówić, a Sapki to jego fani.

Wiem, ale to z przyzwyczajenia :P Sapki - fanki, a fani (płci męskiej) Sapkowie ? :P

Dove - 00:42 16-01-2007
Shadowmage pisze:Bo dla mnie to powieść historyczna z elementami nadprzyrodzonymi.

OK, Shadowmage, niech będzie powieść historyczna z elementami fantasy. :P
Co do zbędności czy niezbędności fantastycznego sztafażu w Trylogii (husyckiej :P ), podejrzewam, że rzecz tkwiła w sferze utajonych obaw Mistrza przed wkroczeniem w nierozpoznane (z tym, że głownie przez jego fanów) literackie uniwersum, w którym nijak mu było się odnaleźć, a w zasadzie nie jemu, tylko marce rynkowej "A. Sapkowski". Z którą to marką sztafaż fantastyczny i pomniejsze charakterystyczne dla fantasy parafernalia literackie sa kojarzone przez ogół czytelników, przede wszystkim tych "niefantastycznych". Źle ustrzelony target zaryczałby jak ranny jeleń :D. Można domyślać sie pierwszych reakcji: "Sapkowski bez fanatasy??? Przygodowa powieść historyczna?Łeee...." W pierwszym odruchu pewnie sam bym tak zareagował, więc się nie dziwię. To tak jakby Robin Hobb pod tym właśnie pseudonimem wydała cos w stylu Jane Austen albo jeszcze lepiej - Howarda Pyle'a :D

Shadowmage - 09:13 16-01-2007
Dove-->Hmm... Ja co prawda będąc trochę niedoinformowany spodziewałem się po "Narrenturm" powieści stricte historycznej, więc właśnie te elementy fantastyczne spowodowały między innymi gorszy odbiór. A fani zawsze będą niezadowoleni - co chwilę podnoszą się głosy typu "zostaw te bzdury, napisz kolejnego Wiedźmina".
Nie sądzę więc by AS naprawdę obawiał się napisania czegoś całkowicie pozbawionego fantastyki. Ma taką renomę, że nie ważne co napisze, pobije na łeb całą konkurencję. I ludzie nawet słysząc negatywne opinie i tak kupią, żeby się przekonać. Bo to jeden z tych autorów, których wypada mieć i znać.

Tigana-->"Te" Sapki sugeruje fanów obojga płci :D
Co do Pilipiuka - cóż, chodziło mi bardziej o to, że wierni fani nawet nieco krytykowali "Operację..." więc coś to musi znaczyć.

Tigana - 11:48 16-01-2007
Shadowmage pisze: Tigana-->"Te" Sapki sugeruje fanów obojga płci :D

Wiem, ale nie mogłem sie oprzec pokusie "zasapowania" :wink:
Shadowmage pisze: Co do Pilipiuka - cóż, chodziło mi bardziej o to, że wierni fani nawet nieco krytykowali "Operację..." więc coś to musi znaczyć.

Może dlatego, ze "Dzień" był ciut bardziej wymagający od kolejnego Wędrowycz czy "Norweskiego dziennika" ? Tak czy siak kolejny sukces Pilipiuka.

Azirafal - 12:23 16-01-2007
Ależ wy wszyscy zaSapani :P

A Wędrowycza przeczytałem tomy 1, 2 i 4, i o ile w drugim już mnie zaczynało łapać znużenie, o tyle przez 4-ty przebrnąłem ledwo-ledwo, bo już nie wytrzymywałem eksploatacji konwencji i wtórności tego wszystkiego. Nie sądzę, żebym cokolwiek z tej serii jeszcze miał czytać :)

Druss - 21:16 16-01-2007
No cóż może to zabrzmieć dość dziwnie, ale w tym zestawieniu brak Harrego Pottera. W wielu miejscach na necie można napotkać informacje o setkach tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Czyli z tego wynika, że w Empikach tej pozycji raczej nie kupowano :)

Achmed - 21:39 16-01-2007
Potter trafił do kategorii "Literatura dziecięca i młodzieżowa". Dlatego :-)

Druss - 21:45 16-01-2007
Pewnie nie chcieli dawać do jednej kategorii Eragona i Pottera :D Bo innego powodu by jedna powieść trafiła do kategorii fantastyka a druga do literatury dziecięcej ja nie widzę.

Komentuj


Artykuły

Plaża skamielin


 Zimny odczyt

 Wywiad z Anthonym Ryanem

 Pasje mojej miłości

 Ekshumacja aniołka

Recenzje

Brzezińska, Anna - "Mgła"


 Kay, Guy Gavriel - "Dawno temu blask"

 Lindgren, Torgny - "Legendy"

 Miles, Terry - "Rabbits"

 McCammon, Robert - "Królowa Bedlam"

 Simmons, Dan - "Czarne Góry"

 Sanderson, Brandon - "Yumi i malarz koszmarów"

 Bardugo, Leigh - "Wrota piekieł"

Fragmenty

 Mrozińska, Marta - "Jeleni sztylet"

 Brzezińska, Anna - "Mgła"

 Rothfuss, Patrick - "Wąska droga między pragnieniami"

 Clarke, Arthur C. & Lee, Gentry - "Ogród Ramy"

 Sablik, Tomasz - "Próba sił"

 Kagawa, Julie - "Żelazna córka"

 Pratchett, Terry - "Pociągnięcie pióra. Zaginione opowieści"

 Crouch, Blake - "Upgrade. Wyższy poziom"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2024 nast.pl     RSS      RSS