NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Sanderson, Brandon - "Dawca przysięgi", część 2 (twarda okładka)

de Castell, Sebastien - "Tron tyrana"

Ukazały się

antologia - "Kryształowe smoki 2019"


 Chokshi, Roshani - "Srebrzyste węże"

 Kamiński, Tomasz - "Polowanie"

 Komuda, Jacek - "Wizna"

 antologia - "Tarnowskie Góry Fantastycznie 2"

 Hill, Joe - "Gaz do dechy"

 Hill, Joe - "Strażak" (2020)

 Hill, Joe - "NOS4A2" (2020)

Linki

2020-05-12 17:44:41 Watts póżniej

Audiobook "Rozgwiazda" Petera Wattsa będzie dostępny od 26 maja.

Dodał: Tigana

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Achmed - 08:35 13-05-2020
o, super! :)

Achmed - 08:40 13-05-2020
btw, kolejne części też zostały zapowiedziane: na wrzesień i październik.

adskal - 10:17 13-05-2020
Do terminów udostępnienia kolejnych części, zwłaszcza "Behemota", proponuję się nie przywiązywać (zapewne najpierw muszą się przetłumaczyć).

Shadowmage - 10:54 13-05-2020
adskal pisze:Do terminów udostępnienia kolejnych części, zwłaszcza "Behemota", proponuję się nie przywiązywać (zapewne najpierw muszą się przetłumaczyć).

Znaczy obijacie się!

asymon - 11:09 13-05-2020
Ja jestem ciekaw na ile lat Storytel ma wyłączność tzn. kiedy można spodziewać się czegoś do postawienia na półce, nie ulotnego abonamentu?

Shadowmage - 11:32 13-05-2020
Było już kiedyś, że robią dla siebie.

asymon - 12:20 13-05-2020
No tak, ale prawa do tekstu i tłumaczenia są na kilka lat, a potem można wydać książkę "normalnie". I o to pytam, jeśli to nie tajemnica.

Podobnie było z "Aksolotlem" Dukaja, najpierw wydało go Allegro jako ebooka tylko, żeby promować swoją platformę sprzedaży (której już nie ma), ale niedawno Literackie wydało już normalnie.

adskal - 12:54 13-05-2020
Nie obijamy się - ale ilość znaków jest poważna, a i umowy opisują na terminy odmienne niż te podane powyżej. A w sprawie drugiego pytania - ewentualne szczegóły prywatnie, ale faktycznie za kilka lat można się będzie z nami w tej sprawie kontaktować.

Shadowmage - 12:57 13-05-2020
asymon pisze:No tak, ale prawa do tekstu i tłumaczenia są na kilka lat, a potem można wydać książkę "normalnie". I o to pytam, jeśli to nie tajemnica.
Podobnie było z "Aksolotlem" Dukaja, najpierw wydało go Allegro jako ebooka tylko, żeby promować swoją platformę sprzedaży (której już nie ma), ale niedawno Literackie wydało już normalnie.

Owszem. Ale tą serią zdaje się wcześniej nikt za specjalnie nie był zainteresowany, choć już była dostępna.

Janusz S. - 22:03 13-05-2020
Shadowmage pisze:Owszem. Ale tą serią zdaje się wcześniej nikt za specjalnie nie był zainteresowany, choć już była dostępna.

Czasem wydaje mi się dziwne, że takie koszmarne pieniądze na rynku wtórnym trzeba zapłacić za serie, którymi nikt za specjalnie nie był zainteresowany. :?

Shadowmage - 09:22 14-05-2020
Któryś wydawca mi kiedyś opowiadał, że właśnie zadziałali z taką książką... Na pniu sprzedało się z 100 sztuk, a reszta została w magazynie. To oczywiście jednostkowy przypadek, ale niekoniecznie ceny na rynku wtórnym mają przełożenie na realne oczekiwania.
Ostatnio Mag dodrukował trzy tytuły z UW, też poszły szybko, ale wiele osób kupowało po kilka sztuk na sprzedaż :) Ale tu trochę działa mechanizm zbierania serii i akurat były to tytuły, które jakąś tam legendą obrosły.

asymon - 11:19 14-05-2020
Pamietam jak medytowałem nad nimi w Dedalusie, były tom 2 i 3, po 10 zł każdy. Ostatecznie się nie zdecydowałem, mam ebooki, choć Rozgwiazdy nie dokończyłem, nie pamiętam czy przez tłumaczenie.

Po angielsku są za darmo, ale te 10 lat temu poległem, może czas podejść drugi raz.

nosiwoda - 11:56 14-05-2020
asymon pisze:Po angielsku są za darmo, ale te 10 lat temu poległem, może czas podejść drugi raz.

Ale Watts ma tę swoją stronę motzno a la 90's, trudno się w niej zorientować. Mam pliki pobrane dawno temu, jakiś czas temu chciałem coś sprawdzić i nawet nie jestem pewien, czy udało mi się odnaleźć na tej jego stronie.

asymon - 14:19 14-05-2020
https://rifters.com/real/shorts.htm

EDIT: Dobrze przygotowane pliki epub są też tu, w bonusie np. "Accelerando".

Janusz S. - 18:11 14-05-2020
Shadowmage pisze:Któryś wydawca mi kiedyś opowiadał, że właśnie zadziałali z taką książką... Na pniu sprzedało się z 100 sztuk, a reszta została w magazynie. To oczywiście jednostkowy przypadek, ale niekoniecznie ceny na rynku wtórnym mają przełożenie na realne oczekiwania.

Może jakbyś pogrzebał w swojej pamięci pod kątem przykładów przeciwnych (sukcesy wznowień), to też byś jakieś znalazł? Dla mnie fajnym rozwiązaniem jest druk na życzenie u Prószyńskiego. Nie ma czegoś na rynku to można zamówić solo dopóki mają prawa. Niestety dotyczy to zwykle książek, które mało mnie obchodzą. Najbardziej chodzi mi po głowie wznowienie nie Wattsa (chociaż twarde okładki i lepsze tłumaczenia na pewno bym kupił) tylko Eriksona, przy którym MAG załatwił mnie bez mydła rezygnując z wydania w twardych gdy już naiwnie pozbyłem się poprzedniego. Odkupywanie go po 300 zł sztuka raczej nie wchodzi w grę :-(
Shadowmage pisze:poOstatnio Mag dodrukował trzy tytuły z UW, też poszły szybko, ale wiele osób kupowało po kilka sztuk na sprzedaż :) Ale tu trochę działa mechanizm zbierania serii i akurat były to tytuły, które jakąś tam legendą obrosły.

Już chyba wszystko wróciło do normy, tzn. te trzy pozycje znowu chodzą w dość wygórowanych cenach, chociaż nie aż takich jak wcześniej..

Shadowmage - 19:31 14-05-2020
Wiadomo, przeciwne przykłady też są. Tylko trzeba mieć dobre rozeznanie jak wielka jest grupa oczekujących fanów lub mieć pomysł na promocję.

jezzo - 06:57 15-05-2020
Nie rozumiem, czemu audiobooki będą blokować wydania papierowe lub ebookowe? To przecież inne medium, powinny być oddzielne prawa. Nie lubię słuchać audiobooków, przez co nie podoba mi się taka praktyka.

Shadowmage - 08:49 15-05-2020
Pewnie papieru nie blokują, ale trzeba by zrobić własne tłumaczenie albo kupić to starsze, jeśli ktoś by chciał to wydać.

Komentuj


Artykuły

Sam Sykes - wywiad z autorem "Siedmiu czarnych mieczy"


 Wiedźmin Netfliksa: zachwyt czy rozczarowanie?

 Nie tylko Netflix animuje króliki, czyli „Wodnikowe Wzgórze” przez dekady

 Gra o tron subiektywnym okiem (s08e06)

 Gra o tron subiektywnym okiem (s08e05)

Recenzje

Adeyemi, Tomi - "Dzieci krwi i kości" i "Dzieci prawdy i zemsty"


 Wilhelm, Kate - "Gdzie dawniej śpiewał ptak"

 Collins, Suzanne - "Ballada ptaków i węży"

 Bradbury, Ray - "Green Town"

 Taylor, Dennis E. - "Gdyż jest nas wielu"

 Butcher, Jim - "Opowieść o duchach"

 Harrow, Alix E. - "Dziesięć tysięcy drzwi"

 Wolfe, Gene - "Miecz i Cytadela"

Fragmenty

 Elison, Meg - "Księga Bezimiennej Akuszerki"

 Możdżeń, Konrad - "Chodź ze mną"

 Zamiatin, Jewgienij - "My"

 Urbanowicz, Artur - "Paradoks"

 Sykes, Sam - "Siedem czarnych mieczy"

 Kisiel, Marta - "Małe Licho i lato z diabłem"

 Masterton, Graham - "Dzieci zapomniane przez Boga"

 Hałas, Agnieszka - "Czerń nie zapomina"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2020 nast.pl     RSS      RSS