NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Weeks, Brent - "Na krawędzi cienia" (wyd. 2024)

Heinlein, Robert A. - "Luna to surowa pani" (Artefakty)

Ukazały się

Iglesias, Gabino - "Diabeł zabierze was do domu"


 Richau, Amy & Crouse, Megan - "Star Wars. Wielka Republika. Encyklopedia postaci"

 King, Stephen - "Billy Summers"

 Larson, B.V. - "Świat Lodu"

 Brown, Pierce - "Czerwony świt" (wyd. 2024)

 Kade, Kel - "Los pokonanych"

 Scott, Cavan - "Wielka Republika. Nawałnica"

 Masterton, Graham - "Drapieżcy" (2024)

Linki

2016-03-15 09:40:28 Nadchodzi czas męstwa i zdrady, krwi i strachu…

Dzisiaj nakładem wydawnictwa Rebis ukazało się wznowienie powieści Davida Gemella "Troja. Pan srebrnego łuku".

Katedra objęła książkę patronatem medialnym. Na naszej stronie można zapoznać się z recenzjami wcześniejszego wydania (tu i tutaj).

Troja – miasto skarbów i herosów, ukochane przez bogów, budzące chciwość i żądzę władzy, scena wielkich tragedii. Nadchodzi czas męstwa i zdrady, krwi i strachu…

Tam właśnie przeznaczenie prowadzi troje bohaterów tej książki: Helikaona, zwanego też Panem Srebrnego Łuku, młodą kapłankę Andromachę i legendarnego wojownika Arguriosa z Myken.
U celu swej podróży znajdą miasto rozdzierane przez ambicje synów króla Priama – istny tygiel zazdrości, oszustw i spisków, na który spoglądają głodni łupu wrogowie.


Wydawnictwo: Rebis
Cykl: Gemmell, David - "Troja"
Tytuł oryginału: Lord of the Silver Bow
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Data wydania: Marzec 2016
Wydanie: 2
ISBN: 978-83-7818-852-0
Oprawa: miękka
Format: 135×215mm
Liczba stron: 512
Cena: 35,90 zł
Rok wydania oryginału: 2005

Dodał: Tigana

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Tigana - 12:45 15-03-2016
Jedna z moich ulubionych książek - emocje, bohaterzy, batalistyka.

Janusz S. - 15:23 15-03-2016
Dawno, dawno chyba czytałem coś Gemmella (z niewiadomych przyczyn zwanego w niusie Gemellem). Pewnie coś z Drenajów bo mam dwie jego książki z tej serii. Nic nie pamiętam, co za dobrze nie wróży. Skoro jednak Tigana chwali ją, to zmobilizowałem się i ściągnąłem sobie kopię, żeby sprawdzić czy warto kupić.
EDIT: Właśnie doczytałem, że Gemmell nie skończył tej serii (a przynajmniej nie sam). Czy opinie o kolejnych tomach też były takie dobre jak ta o pierwszym?

Shadowmage - 17:21 15-03-2016
W przypadku Drenajów to nie ma tam co pamiętać. Fabuła większości tomów wygląda tak: Jest wojownik. Wojownik czegoś broni. Idą na niego dziesiątki. Idą na niego setki. Idą na niego tysiące. Wrogowie się skończyli. No... czasem się przedzierają i wtedy w nowym tomie jest inny wojownik :D

Tigana - 18:46 15-03-2016
Janusz S. pisze:EDIT: Właśnie doczytałem, że Gemmell nie skończył tej serii (a przynajmniej nie sam). Czy opinie o kolejnych tomach też były takie dobre jak ta o pierwszym?

W trakcie lektury "dwójki" odczuwalny jest duży przeskok między poszczególnymi częściami książki i nawet się zastanawiałem czy to był zabieg świadomy czy autor ne zdążył skończyć książki. Jakościowo 2i 3 są nawet fajniejsze - szczególnie kiedy Gemmell twórczo wykorzystuje wątki z Homera.

Janusz S. - 23:13 15-03-2016
Chyba nie do końca się połapałem. Ten przeskok to niby polegał na tym, że części 2 i 3 są lepsze niż 1? Czy chodzi o przeskok fabularny? Czytam właśnie początek pierwszego tomu i jeszcze nie nie wiem czy mi się podoba. Właściwie najbardziej martwi mnie to, że to kolejna wersja znanej opowieści. Czy w ogóle może czymś zaskoczyć?

lordofthedreams - 01:05 16-03-2016
Bardzo pozytywnie wspominam wszystkie części. To jedne z najlepszych, jakie czytałem, i przy okazji najulubieńszych. A tej znanej opowieści, na ile pamiętam, jest bardzo mało. Chyba tylko trochę w trzecim tomie. Wcześniej dobrze poznajemy wszystkich bohaterów i narastający konflikt.

Janusz S. - 07:42 16-03-2016
No dobra panowie, przekonaliście mnie, że warto dać jej szanse. :)

Ciacho - 11:56 16-03-2016
Interesowałem się tą książką i "Ilionem" Simmonsa w podobnym czasie, jakieś 4-5 lat temu. Tyle czekania na wznowienie obu! W końcu jedna za mną, którą się zachwyciłem a Gemmel lada dzień, i liczę, że będę zadowolony jak z "Ilion". :) A był jeszcze bodaj cykl "Lew macedoński". Może Rebis też wznowi? :)

Coacoochee - 19:16 16-03-2016
Ja tam wolałem Opowieści Sipstrassi - przynajmniej 15 lat temu. Z tego co pamiętam lepsze postapo od Mrocznej Wieży Kinga. Też mogliby wznowić, bo ciężko dostać w jakimkolwiek formacie.

Janusz S. - 21:32 16-03-2016
Coacoochee pisze:Ja tam wolałem Opowieści Sipstrassi - przynajmniej 15 lat temu. Z tego co pamiętam lepsze postapo od Mrocznej Wieży Kinga. Też mogliby wznowić, bo ciężko dostać w jakimkolwiek formacie.

Nie jestem pewien czy to przekonujący argument. Przeczytałem na razie tylko początek MW Kinga i na razie mam wrażenie, że prawie wszystko jest od niej lepsze.

Tigana - 23:06 16-03-2016
Janusz S. pisze:Chyba nie do końca się połapałem. Ten przeskok to niby polegał na tym, że części 2 i 3 są lepsze niż 1? Czy chodzi o przeskok fabularny? Czytam właśnie początek pierwszego tomu i jeszcze nie nie wiem czy mi się podoba. Właściwie najbardziej martwi mnie to, że to kolejna wersja znanej opowieści. Czy w ogóle może czymś zaskoczyć?

Po kolei. Drugi tom tom ponoć skończony przed śmiercią autora jest wyraźnie, wręcz topornie podzielony na dwie części (w ramach jednej książki - najpierw ślub w Troi, potem nagle buch i jesteśmy w środku wojny). Zastanawiałeś się czy to był zamysł autora, czy czegoś nie dopisał. "Tarcza gromu" i "Upadek królów" więcej czerpią z Homera i dlatego są dla mnie ciekawsze. Co do zaskoczeń - zaskakuje prawdziwa tożsamość kilku bohaterów, którzy okazują się postaciami mityczno-historycznymi.

Janusz S. pisze:
Coacoochee pisze:Ja tam wolałem Opowieści Sipstrassi - przynajmniej 15 lat temu. Z tego co pamiętam lepsze postapo od Mrocznej Wieży Kinga. Też mogliby wznowić, bo ciężko dostać w jakimkolwiek formacie.

Nie jestem pewien czy to przekonujący argument. Przeczytałem na razie tylko początek MW Kinga i na razie mam wrażenie, że prawie wszystko jest od niej lepsze.


"Opowieści Sipstrassi" - zależy które. Te dziejące się w pseudo średniowieczu słabe, te z Człowiekiem Jeruzalem dobre (chyba o tym post apo pisałeś.

Janusz S. - 07:23 17-03-2016
Dzięki za objaśnienia.
A książka tutaj https://www.elusa.pl/spoleczno-obyczajowa-2/troja-pan-srebrnego-luku tylko za 16,25 zł (niestety +4.70 dostawa)

Komentuj


Artykuły

Plaża skamielin


 Zimny odczyt

 Wywiad z Anthonym Ryanem

 Pasje mojej miłości

 Ekshumacja aniołka

Recenzje

Fonstad, Karen Wynn - "Atlas śródziemia


 Fosse, Jon - "Białość"

 Hoyle, Fred - "Czarna chmura"

 Simmons, Dan - "Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć"

 Brzezińska, Anna - "Mgła"

 Kay, Guy Gavriel - "Dawno temu blask"

 Lindgren, Torgny - "Legendy"

 Miles, Terry - "Rabbits"

Fragmenty

 Grimwood, Ken - "Powtórka"

 Lewandowski, Maciej - "Grzechòt"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga druga"

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #2

 Sherriff, Robert Cedric - "Rękopis Hopkinsa"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga pierwsza"

 Howey, Hugh - "Silos" (wyd. 2024)

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #1

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2024 nast.pl     RSS      RSS