NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Weeks, Brent - "Droga cienia" (wyd. 2024)

Howey, Hugh - "Silos" (wyd. 2024)

Ukazały się

Heinlein, Robert A. - "Luna to surowa pani" (Artefakty)


 Sutherland, Tui T. - "Szpony mocy"

 Sanders, Rob - "Archaon: Wszechwybraniec"

 Reynolds, Josh - "Powrót Nagasha"

 Strzelczyk, Jerzy - "Helmolda Kronika Słowian"

 Szyjewski, Andrzej - "Szamanizm"

 Zahn, Timothy - "Thrawn" (wyd. 2024)

 Zahn, Timothy - "Thrawn. Sojusze" (wyd. 2024)

Linki

2013-07-01 20:05:00 Okładki trzech książek wydawnictwa Mag

W rozszerzeniu newsa prezentujemy okładki i noty wydawnicze kolejnych trzech książek, które trafiły do sierpniowych zapowiedzi wydawnictwa Mag: "Bogów świata rzeki" Philipa José Farmera, "Ziaren Ziemi" Michaela Cobleya oraz "Osamy" Laviego Tidhara.


Trzydzieści miliardów ludzi ze wszystkich okresów historii Ziemi zostało wskrzeszonych na brzegach wielkiej i krętej Rzeki. Większość rozpoczęła swe życie na nowo - bez oporu przyjmując pożywienie z rąk tajemniczych dobroczyńców. Niewielka grupa rzuciła jednak wyzwanie nie ujawniającym się władcom, decydującym o losie wskrzeszeńców.

Teraz owi zbuntowani poszukiwacze przygód dotarli do wnętrza wielkiej wieży, wnoszącej się z dna morza oblewającego północny biegun tej zadziwiającej planety. W tej budowli zastali potężny komputer kontrolujący proces wskrzeszania miliardów istot ludzki. I to w tej gigantycznej budowli sir Richard Burton, Alicja Liddell Hargreaves, Peter Frigate i Li Po staną twarzą w twarz ze swym największym wyzwaniem - i najgroźniejszym z wrogów.

Niewiarygodna zagadka Świata Rzeki zostanie wkrótce rozwiązana...


Wydawnictwo: Mag
Tytuł oryginału: The Gods of Riverworld
Tłumaczenie: Grzegorz Komerski
Data wydania: 23 Sierpień 2013
ISBN: 978-83-7480-372-4
Oprawa: miękka
Format: 125 x 195 mm
Liczba stron: 504
Cena: 39,00 zł
Rok wydania oryginału: 1983
Tom cyklu: 5



Pierwszy inteligentny gatunek, jaki napotkał ludzkość, zaatakował bez ostrzeżenia. Bezlitosny. Nieubłagany. Niepowstrzymany. Nie mając nadziei na powstrzymanie inwazji, Ziemia chwyciła się ostatniej deski ratunku, wysyłając trzy statki kolonizacyjne – ziarna Ziemi – w różne rejony galaktyki. Rodzaj ludzki miał przetrwać... w takim czy innym miejscu.

150 lat później na planecie Darien mieści się tętniąca życiem kolonia ludzka, utrzymująca przyjazne relacje z tubylczą rozumną rasą – uczonymi Uvovo. Lecz na lesistym księżycu Dariena pogrzebane są tajemnice. Tajemnice datujące się z czasów apokaliptycznej bitwy, jaka rozegrała się między starożytnymi rasami u zarania cywilizacji galaktycznej. Choć koloniści jeszcze o tym nie wiedzą, Darien wkrótce stanie się zarzewiem międzygalaktycznej walki o władzę, której prawdziwe stawki są dla nich niepojęte. A jakich wyborów dokonają Uvovo, gdy na jaw wyjdzie ich prawdziwa natura, zaś niebo pociemnieje od statków wroga?


Wydawnictwo: Mag
Tytuł oryginału: Seeds of Earth
Tłumaczenie: Agnieszka Hałas
Data wydania: 30 Sierpień 2013
Wydanie: I
ISBN: 978-83-7480-371-7
Oprawa: miękka
Format: 135 x 202 mm
Liczba stron: 504
Cena: 39,00 zł
Tom cyklu: 1



Lavie Tidhar przebywał w Dar Es Salaam w dniu zamachu na ambasadę amerykańską w 1998 roku. W Nairobi mieszkał w tym samym hotelu, w którym zatrzymali się członkowie Al Kaidy. Od tamtej pory wraz z żoną o mały włos uniknęli śmierci w zamachach londyńskim (2005) i na Synaju (2004) - te doświadczenia nakłoniły autora do napisania najpierw opowiadania "My Travels with Al-Qaeda" (Moje podróże z Al Kaidą) a następnie do stworzenia przełomowej, rozgrywającej się w alternatywnej historii powieści Osama.

W świecie w którym globalny terroryzm nie istnieje, tajemnicza kobieta wynajmuje Joego - prywatnego detektywa - do odnalezienia pewnego człowieka: tajemniczego autora tanich powieści sensacyjnych z cyklu "Osama bin Laden - Mściciel"...
Misja prowadzi Joego przez cały świat, z azjatyckiego zaścianka europejskich metropolii Paryża i Londynu. Sprawa staje się coraz bardziej tajemnicza, a Joe tymczasem opiera się zadawaniu podstawowych pytań: kim jest sam i co z treści książek jest fikcją? Tożsamość ściganego przez nieznanych prześladowców Joego rozpada się z wolna na oddzielne fragmenty, a on odkrywa ukryty świat uchodźców, nawiedzających jego świat widm. Skąd przybywają? I czego chcą? Joe wie jak ta opowieść powinna się zakończyć, lecz nawet on nie jest gotów na prawdę którą pozna w Nowym Jorku i na szczycie cichego wzgórza nad Kabulem - nie jest również gotowy by dokonać ostatecznego wyboru...

W "Osamie" Lavie Tidhar w genialny sposób zagłębia się w powstałą po zamachach z 11 września globalną podświadomość, łącząc ze sobą elementy czarnego kryminału, dokumentu, historii alternatywnej i sensacyjnego thrillera. Z tej mieszanki powstaje niepokojący - i jednocześnie niezwykle frapujący - portret naszej epoki.

To powieść o sile fantazji, o wzajemnej bliskości snów i rzeczywistości, o duchach ludzi i duchach całych światów. Lavie Tidhar stworzył świetną, uderzającą i zapadającą w pamięć fantastyczną opowieść, z pewnością zasługującą na zainteresowanie czytelników - Adam Roberts.

Prowokująca, obdarzona szybkim tempem opowieść, stawiająca bardzo trafne pytania; nie tylko dotyczące spadku jaki pozostawiła nam Al Kaida, lecz także dotykające wzajemnego przenikania się rzeczywistości i fikcji, którego na przestrzeni kilku ostatnich dekad doświadczamy coraz częściej - "Locus"


Wydawnictwo: Mag
Tytuł oryginału: Osama
Tłumaczenie: Grzegorz Komerski
Data wydania: 30 Sierpień 2013
ISBN: 978-83-7480-370-0
Oprawa: twarda
Format: 135 x 202 mm
Liczba stron: 304
Cena: 37,00 zł
Rok wydania oryginału: 2011
Seria: Uczta Wyobraźni

Dodał: toto

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

kowal - 22:46 01-07-2013
Świetna okładka Osamy.

Haribo - 09:20 02-07-2013
Ktoś się orientuje, czy Cobley pisze bardziej w stylu Reynoldsa, czy może Hamiltona?

Shadowmage - 10:06 02-07-2013
Z opisów bardziej wychodzi Hamilton, ale nie chciałbym wprowadzać w błąd.

nosiwoda - 10:22 02-07-2013
"na lesistym księżycu Dariena pogrzebane są tajemnice. Tajemnice datujące się z czasów apokaliptycznej bitwy, jaka rozegrała się między starożytnymi rasami u zarania cywilizacji galaktycznej" - niech zgadnę, Ewoki odkryły prom imperialny Vadera?

Haribo - 10:23 02-07-2013
Shadow - też mam takie wrażenie, że Cobley bardziej oscyluje w stronę Hamiltona. Przemawia za tym jeszcze jeden fakt - MAG rezygnuje z Reynoldsa, więc chyba nie byłoby sensu - skoro się nie sprzedawał - wprowadzać w jego miejsce podobnego autora. Wiec to chyba lżejszy kaliber niż Reynolds. Mam jednak nadzieję, że się mylę.

AM - 11:52 02-07-2013
To lżejszy kaliber niż Hamilton...

Shadowmage - 11:52 02-07-2013
Coś jak Scalzi?

Haribo - 11:56 02-07-2013
Jeszcze lżejszy niż Hamilton?? Więc chyba nie dla mnie, ale mam nadzieję, że Cobley będzie sprzedawał się dobrze i wydawnictwo będzie zadowolone.

Yans - 12:10 02-07-2013
Widząc okładkę wierzę coraz bardziej, że niedługo ujrzę nowego Farmera ;)

AM ====> Lżejszy ? Brzmi, mało optymistycznie :/

niepco - 12:23 02-07-2013
Proszę nie lżyć Scalziego - on jest lekki zupełnie inaczej:-)

jmpiszczek - 22:10 02-07-2013
Co do okładki "Osamy" - powiedział bym, że idzie na łatwiznę z oczywistymi skojarzeniami...

Shadowmage - 23:03 02-07-2013
Z jednej strony tak, a z drugiej może jednak zaskakuje w stosunku do treści? W każdym razie mnie ta okładka jakoś specjalnie nie rusza, chociaż jest to coś nowego w serii pod względem wykonania.

draken - 00:51 03-07-2013
Szadoł - serio cos nowego? Bo mi sie wydała strsznie podobna do Atlasu chmur
http://baza.fantasta.pl/ksiazka.php?id=10754

Wycofywanie się z Reynoldsa, to brzmi kiepsko. Choc portfel oddycha z ulgą. To chyba pierwszy rok, gdy nieustająco skraca mi sie lista "do kupienia".

Shadowmage - 10:30 03-07-2013
W pierwszym momencie też miałem takie skojarzenia, ale potem mi wyszło, że technika itp nieco inna, mimo iż kolorystyka podobna :)

Reynolds był już dziesiątki razy skreślany i przywracany. Nawet jeśli tym razem jest to ostateczne, to i tak jakoś szczególnie mnie to nie wzrusza, przyzwyczaiłem się.

toto - 10:36 03-07-2013
Co do okładki "Osamy" - powiedział bym, że idzie na łatwiznę z oczywistymi skojarzeniami...

Mimo wszystko nie aż tak, jak w Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii.

Komentuj


Artykuły

Plaża skamielin


 Zimny odczyt

 Wywiad z Anthonym Ryanem

 Pasje mojej miłości

 Ekshumacja aniołka

Recenzje

Lee, Fonda - "Dziedzictwo jadeitu"


 Fonstad, Karen Wynn - "Atlas śródziemia

 Fosse, Jon - "Białość"

 Hoyle, Fred - "Czarna chmura"

 Simmons, Dan - "Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć"

 Brzezińska, Anna - "Mgła"

 Kay, Guy Gavriel - "Dawno temu blask"

 Lindgren, Torgny - "Legendy"

Fragmenty

 Grimwood, Ken - "Powtórka"

 Lewandowski, Maciej - "Grzechòt"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga druga"

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #2

 Sherriff, Robert Cedric - "Rękopis Hopkinsa"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga pierwsza"

 Howey, Hugh - "Silos" (wyd. 2024)

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #1

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2024 nast.pl     RSS      RSS