NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Willis, Connie - "Pojedynek na słowa"

de Castell, Sebastien - "Ostrze zdrajcy"

Ukazały się

Brooks, Terry - "Obrońcy Shannary. Tom 1. Czarne ostrze"


 Crouch, Blake - "Mroczna materia" (wyd. 2)

 Tidhar, Lavie - "Stacja centralna"

 Larson, B.V. - "Podbój"

 Lem, Stanisław - "Astronauci" (WL)

 King, Stephen - "Roland" (filmowa)

 Riordan, Rick - "Tajne akta Obozu Herosów"

 Mróz, Remigiusz - "Czarna Madonna"

Linki


III Festiwal Literatury Popularnej POPLIT

Już po raz trzeci odbędzie się Festiwal Literatury Popularnej POPLIT (17-26 marca), druga odsłona całorocznego Festiwalu 4 Pory Książki, organizowanego przez Instytut Książki. POPLIT to fantastyka, horror, literatura kobieca...


BIAŁYSTOK

  • 22–24 marca

  • Husaria literacka – poplitowa machina latająca
    Publiczne czytanie tekstów popkultury przez białostockich performerów w specjalnie skonstruowanej machinie, która wyjedzie na ulice Białegostoku

  • 22 marca

  • 16:00 - Telewizja jako medium popkultury
    Dyskusja panelowa o wpływie telewizji na styl życia Polaków z udziałem
    Mateusza Halawy (autora książki "Życie codzienne z telewizorem"), Katarzyny Citko, Alicji Kisielewskiej
    Uniwersytet w Białymstoku, pl. Uniwersytecki 1, s. 47

    22:00 - Noc filmowa „Idole”. Godzilla kontra Idol
    Bilety: 5 zł
    Kino Forum, ul. Legionowa 5

  • 23 marca

  • 12:00 - Spotkanie z Krzysztofem Gawronkiewiczem i Grzegorzem Januszem – autorami kultowego komiksu "Esencja"
    Prowadzi Marek Kochanowski
    Uniwersytet w Białymstoku, pl. Uniwersytecki 1, s. 158

    13:00 - Premierowa ekspozycja plansz komiksu "Romantyzm" Krzysztofa Gawronkiewicza i Grzegorza Janusza
    Uniwersytet w Białymstoku, pl. Uniwersytecki 1, GALERIA

    14:30 - Spotkanie z Rafałem A. Ziemkiewiczem
    Prowadzi Piotr Stasiewicz
    Uniwersytet w Białymstoku, pl. Uniwersytecki 1, s. 47

  • 24 marca

  • 17:00 - Po(p)nowoczesny romans
    Spotkanie z Moniką Szwają i Katarzyną Leżeńską
    Prowadzi Anna Sidoruk
    Uniwersytet w Białymstoku, pl. Uniwersytecki 1, s. 47

    20:00 - Po(p)tańcówka – Ekstremalne wyzwanie dla żylaków
    Odeon Jazz Club, ul. Akademicka 10/1

    ***

    BIELSKO-BIAŁA

  • 22 marca

  • 12.00 - Dzieje polskich komiksów i specyfika ich bohaterów
    Spotkanie z Adamem Ruskiem
    Książnica Beskidzka ul. Słowackiego 17a

  • 23 marca

  • 12.00 - Czarownice i królewny. Wizerunek kobiety piszącej
    Wykład Katarzyny Zdanowicz-Cyganiak
    Książnica Beskidzka, ul. Słowackiego 17a

  • 24 marca

  • 15.00 - Spotkanie z Martą Kuszewską
    Prowadzi Anna Węgrzyniak
    Książnica Beskidzka, ul. Słowackiego 17a

    17.00 - Spotkanie z Januszem L. Wiśniewskim
    Prowadzi Marek Bernacki
    Książnica Beskidzka, ul. Słowackiego 17a

  • 25 marca

  • 15.00 - Spotkanie z Robertem Makłowiczem
    Prowadzi Jan Picheta
    Książnica Beskidzka, ul. Słowackiego 17a

    17:00 - Spotkanie z Izabelą Sową
    Prowadzi Marcin Wilk
    Książnica Beskidzka, ul. Słowackiego 17a

  • 26 marca

  • 17.00 - Spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem
    Prowadzi Bartłomiej Siwy
    Książnica Beskidzka, ul. Słowackiego 17a

    ***

    BYTOM

  • 22 marca

  • 18.00 - Czy istnieje poezja pop?
    Spotkanie z Jasiem Kapelą
    Prowadzi Anna Kałuża
    Galeria Kronika, Rynek 26

    ***

    KATOWICE

  • 23 marca

  • 16:00 - Ćwierćwiecze Śląskiego Klubu Fantastyki
    Prezentacja multimedialna dokonań członków klubu, wystawa smoków Małgorzaty Pudlik oraz pasje tolkienistów - poezja i pismo elfickie
    Biblioteka Śląska, pl. Rady Europy 1, Sala Parnassos

    18:00 - Spotkanie z Andrzejem Sapkowskim
    Prowadzi Elżbieta Gepfert
    Biblioteka Śląska, pl. Rady Europy 1, Sala Parnassos

  • 26 marca

  • 16:30 - Renata Dziurdzikowska odkrywa "Tajemnice kobiet"
    Prowadzi Anna Górna
    Biblioteka Śląska, pl. Rady Europy 1, Sala Benedyktynka

    18:00 - Spotkanie z Martą Kuszewską
    Prowadzi Anna Górna
    Biblioteka Śląska, pl. Rady Europy 1, Sala Benedyktynka

    ***

    KĘDZIERZYN KOŹLE

  • 23 marca

  • 9.00 - Spotkanie z ilustratorką Joanną Zagner-Kołat
    warsztaty plastyczno-literackie dla najmłodszych.
    Miejska Biblioteka Publiczna, Rynek 3

    11.00 - Spotkanie z ilustratorką Joanną Zagner-Kołat
    warsztaty plastyczno-literackie dla najmłodszych.
    Miejska Biblioteka Publiczna, Filia Nr 5, os. Śródmieście, ul. Damrota 32

    9:00 - Spotkanie z Andrzejem Żakiem – autorem książek, sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych dla dzieci i młodzieży.
    Miejska Biblioteka Publiczna, Filia Nr 4,os. Blachownia, ul. Wyzwolenia 7

    11.00 - Spotkanie z Andrzejem Żakiem – autorem książek, sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych dla dzieci i młodzieży.
    Miejska Biblioteka Publiczna, Rynek 3

    9.00 - Spotkanie z Arkadiuszem Niemirskim – autorem książek przygodowych i detektywistycznych dla dzieci i młodzieży
    Miejska Biblioteka Publiczna, Filia Nr 11, os. Piasty, ul. K. Wielkiego 17

    11.00 - Spotkanie z Arkadiuszem Niemirskim – autorem książek przygodowych i detektywistycznych dla dzieci i młodzieży
    Miejska Biblioteka Publiczna, Filia Nr 1, os. Pogorzelec, ul. Słowackiego 6

    13.00 - Salonik pisarza i ilustratora
    Konferencja prasowa z udziałem Joanny Zagner-Kołat, Arkadiusza Niemirskiego, Andrzeja Żaka
    Miejska Biblioteka Publiczna, Filia Nr 5, os. Śródmieście ul. Damrota 32

    ***

    KRAKÓW

  • 18 marca

  • 15:00 - Neil Gaiman – sesja autografów
    EMPiK Megastore, Rynek Główny 5

    19:00 - Spotkanie z Neilem Gaimanem
    Prowadzi Łukasz Orbitowski
    Kino Reduta, Krakowskie Centrum Kinowe ARS, ul. Jana 6

    21.00 - Prezent dla Gaimana
    "Słudzy Metatrona", grupa teatralna Śląskiego Klubu Fantastyki, prezentuje spektakl na podstawie "Kaliope" - noweli Neila Gaimana.
    Piwnica pod Baranami, Rynek Główny 27

  • 22 marca

  • 18.00 - Książki z playlistą
    O piosenkach w literaturze rozmawiają Paweł Dunin-Wąsowicz (prowadzenie), Dariusz Bugalski, Łukasz Gołębiewski ,Tomasz Konatkowski, Krzysztof Varga
    Café Szafé, ul. Felicjanek 10

  • 23 marca

  • 17.00 - Co z tą fantastyką?
    Rozmowa z udziałem Jacka Piekary i Wita Szostaka
    Prowadzi Tomasz Kołodziejczak
    Lokator, ul. Krakowska 27

    18.30 - Spotkanie z Januszem L. Wiśniewskim
    Prowadzi Marcin Wilk
    Lokator, ul. Krakowska 27

  • 24 marca

  • 19.00 - Seminarium Patafizyczne
    Jan Gondowicz odsłania tajniki pseudonauki Alfreda Jarryego
    Lokator, ul. Krakowska 27

    ***

    OLSZTYN

  • 23 marca

  • 18.00 - „Bogowie Lema”. Kim był dla polskiej literatury i fantastyki Stanisław Lem?
    Spotkanie z Markiem Oramusem
    Biblioteka Planeta 11, ul. Piłsudskiego 38

  • 24 marca

  • 12.00 - Czy papierowa książka ma przyszłość?
    Spotkanie z Wojciechem Sedeńko
    Biblioteka Planeta 11, ul. Piłsudskiego 38

    14.00 - Spotkanie z Lechem Jęczmykiem - tłumaczem m.in. Kurta Vonneguta, Philipa Kindreda Dicka, Josepha Hellera, Ursuli Le Guin
    Biblioteka Planeta 11, ul. Piłsudskiego 38

    ***

    POZNAŃ

  • 22 marca

  • 19:00 - Przedstawienie Teatru u Przyjaciół „Biblioteka”
    Kapitałka, ul. Mielżyńskiego 27/29

  • 23 marca

  • 17:00 - Kocha/nie kocha. Dwugłos o pisarstwie Katarzyny Grocholi (i innych kobiet prawdziwych)
    Prowadzą Anna Gruszecka i Robert Mirzyński
    Bookarest, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

    18:30 - Spotkanie z Katarzyną Grocholą
    Prowadzi Stefan Drajewski
    Bookarest, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

  • 24 marca

  • 17:00 - Spotkanie z Pop-frakcją młodej literatury
    Janem Krasnowolskim i Łukaszem Orbitowskim. Promocja książek "Horror show" i "Klatka"
    Prowadzi Joanna Roszak
    Bookarest, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

    18:30 - Spotkanie z Andrzejem Pilipukiem
    Prowadzi Piotr Berłowski
    Bookarest, Stary Browar, Ul. Półwiejska 42

  • 26 marca

  • 18:00 - Literatura dla mas czy literatura dla nas?
    Dyskusja wokół nowej ksiązki Przemysława Czaplińskiego Powrót Centrali
    z udziałem Autora, Ingi Iwasiów, Piotra Śliwińskiego, i Błażeja Warkockiego
    Prowadzi Robert Ostaszewski
    Bookarest, Stary Browar, ul. Półwiejska 42'

    ***

    WARSZAWA

  • 17 marca

  • 17:00 - Spotkanie z Neilem Gaimanem
    w ramach Warszawskich Spotkań Komiksowych
    Prowadzi Kamil Śmiałkowski
    Kino Ochota, ul. Grójecka 65

  • 19 marca

  • 17:00 - Neil Gaiman – sesja autografów
    EMPiK Megastore, ul. Nowy Świat 15/17

  • 21 marca

  • 12.00 - Od Mieszka I do Jana Pawła II
    Prezentacja multimedialnej historii Polski (Bellona, Polskie Radio)
    Spotkanie z udziałem współautorów, m.in. prof. dr hab. Teresą Chynczewska–Hennel i prof. dr hab. Jerzym Eislerem.
    Instytut Książki, PKiN, Pl. Defilad 1, IX piętro, pok. 912

    18.30 - Uroki spisku. Skąd fenomen Dana Browna?
    Rozmowa z udziałem Andrzeja Kuryłowicza, Michała Otorowskiego, Tomasza Rosińskiego
    Prowadzi Marcin Rychter
    plan.B, al. Wyzwolenia 18 (pl. Zbawiciela)

  • 22 marca

  • 12.00 - Prezentacja dodatków do dziennika „Rzeczpospolita”: Władcy Polski, Chwała oręża polskiego, Zwycięstwa oręża polskiego („Mówią wieki”, Rzeczpospolita)
    Spotkanie z udziałem redaktora. Macieja Rosalak (Rzeczpospolita) oraz przedstawicieli redakcji magazynu historycznego „Mówią wieki”,
    Instytut Książki, PKiN, Pl. Defilad 1, IX piętro, pok. 912

    18:30 - Persony pop-kultury
    Rozmowa z udziałem Edyty Czepiel, Justyny Jaworskiej, Anny Laszuk, Joanny Oparek i Hanny Samson.
    Prowadzi Anna Nasiłowska
    plan.B, al. Wyzwolenia 18 (pl. Zbawiciela)

  • 23 marca

  • 12.00 - Spotkanie z Andrzejem Zielińskim - autorem książki Początki Polski (Bellona)
    Warszawski Oddział Instytutu Książki,
    PKiN, Pl. Defilad 1, IX piętro, pok. 912

    17.00 - Literatura dla mas czy literatura dla nas?
    Dyskusja wokół nowej książki Przemysława Czaplińskiego "Powrót Centrali"
    z udziałem Autora, Pawła Dunina-Wąsowicza, Łukasza Gołębiewskiego, Wojciecha Orlińskiego
    Prowadzi Jarosław Lipszyc
    Instytut Książki, PKiN, Pl. Defilad 1, IX piętro, pok. 912

    18:00 - Pop-frakcja młodej literatury
    Spotkanie z Janem Krasnopolskim i Łukaszem Orbitowskim
    Prowadzi Janek Sowa
    Chłodna 25

  • 24 marca

  • plan.B dla komiksu. Mateusz Szlachtycz i jego goście:

    12.00 - Komiks historyczny
    plan.B, al. Wyzwolenia 18 (pl. Zbawiciela)

    14.00 - Komiks jako literatura graficzna
    plan.B, al. Wyzwolenia 18 (pl. Zbawiciela)
    szczegóły na www.planbe.pl

    18.00 - Czy istnieje poezja pop?
    Spotkanie z Jasiem Kapelą i Piotrem Macierzyńskim
    Prowadzi Igor Stokfiszewski
    Chłodna 25

  • 25 marca

  • Dzień literatury dla nie-dorosłych w planie.B:

    11.00-12.30 - Wytwórnia dla najmłodszych
    Zajęcia plastyczne i spotkanie z książkami wydawnictwa Wytwórnia
    (dla dzieci od 2 do 4 lat).
    plan.B, al. Wyzwolenia 18 (pl. Zbawiciela)

    12.45-14.15 - Dziewczynka z pytonem w pudełku
    Spotkanie z książką Melanii Kapelusz "Kinga i co z niej wyrośnie". Coś dla charakternych dziewczynek z dużą wyobraźnią i chłopców chcących zrozumieć dziewczyński świat (dla dzieci w wieku 6-8 lat).
    plan.B, al. Wyzwolenia 18 (pl. Zbawiciela)

    14.30-16.00 - Spotkanie Joanną Rudniańską - autorką "Kotki Brygidy", fascynującej opowieści o wojennym i powojennym losie kilku rodzin z warszawskiej Pragi.
    Spotkanie dla gimnazjalistów i licealistów.
    plan.B, al. Wyzwolenia 18 (pl. Zbawiciela)

  • 26 marca

  • 18:00 - Niech żyje polska fantastyka. Hura!
    Rozmowa o antologii wydanej na dwudziestopięciolecie „Klubu Tfurcuf” z udziałem Tomasza Bochińskiego, Jarosława Grzędowicza, Jacka Komudy, Jacka Piekary, Rafała A. Ziemkiewicza
    Prowadzi Tomasz Kołodziejczak
    plan.B, al. Wyzwolenia 18 (pl. Zbawiciela)

    ***

    WROCŁAW

  • 21 marca

  • 18:00 - Literatura dla mas czy literatura dla nas?
    Dyskusja wokół nowej książki Przemysława Czaplińskiego "Powrót Centrali"
    z udziałem Autora, Artura Burszty, Piotra Huniewicza
    Prowadzi Marcin Hamkało
    Kapitałka, pl. Nankiera 17

  • 22 marca

  • 18:00 - Spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem
    Prowadzi Leszek Budrewicz
    Kapitałka, Pl. Nankiera 17

  • 23 marca

  • 17:00 - Spotkanie z Martą Kuszewską
    Prowadzi Agnieszka Wolny-Hamkało
    Miejska Biblioteka Publiczna, Mediateka, pl. Teatralny 5

    18:30 - Czy istnieje poezja pop?
    Spotkanie z Jasiem Kapelą i Piotrem Macierzyńskim
    Prowadzi Łukasz Andrzejewski
    Kapitałka, pl. Nankiera 17

    19:00 - Spotkanie z Moniką Szwają
    Prowadzi Leszek Budrewicz
    Miejska Biblioteka Publiczna, Mediateka, pl. Teatralny 5

  • 24 marca

  • 15:00 - Spotkanie z Krzysztofem Mroziewiczem - autorem książki "Ekstazja. Podróże z Afrodytą"
    Prowadzi Piotr Rudzki
    Kapitałka, pl. Nankiera 17

    16:00 - Renata Dziurdzikowska odkrywa "Tajemnice kobiet"
    Prowadzi Agnieszka Wolny-Hamkało
    Miejska Biblioteka Publiczna, Mediateka, pl. Teatralny 5

    18:00 - Spotkanie z Izabelą Sową
    Prowadzi Marta Mizuro
    Miejska Biblioteka Publiczna, Mediateka, pl. Teatralny 5

  • 25 marca

  • 16:00 - Femmes rebeles
    Spotkanie z Agnieszką Drotkiewicz, Martą Dzido i Agatą 'Endo' Nowicką
    Prowadzi Anna Dziewit
    Miejska Biblioteka Publiczna, Mediateka, pl. Teatralny 5

    18:00 - Femmes rebeles. Dekonstrukcja
    Rozmowa o kobiecie w kulturze z udziałem Agnieszki Drotkiewicz, Marty Dzido, Anny Dziewit, Agaty 'Endo' Nowickiej, Urszuli Glęsk, Marty Mizuro,
    Prowadzi Agnieszka Wolny-Hamkało
    Miejska Biblioteka Publiczna, Mediateka, pl. Teatralny 5


    Dodano: 2007-03-15 15:02:39
    Komentarze
    -Jeszcze nie ma komentarzy-
    Komentuj


    Konkurs

    Wygraj "Grobowiec chana"


    Artykuły

    Gra o tron subiektywnym okiem (s07e02)


     Gra o tron subiektywnym okiem (s07e01)

     Fantastyka 2016 - plebiscyt

     Nagrodzić grozę - rozmowa z Krzysztofem „Korsarzem” Bilińskim

     Co nas czeka w 2017 roku?

    Recenzje

    Hobb, Robin - "Skrytobójca Błazna"


     Whitehead, Colson - "Kolej podziemna"

     Pratchett, Terry; Baxter, Stephen - "Długi kosmos"

     Mortka, Marcin - "Królewska Talia"

     Headley, Maria Dahvana - "Gniazdo"

     Johansen, Erika - "Losy Tearlingu"

     Guzek, Marcin A. - "Szare Płaszcze: Komandoria 54"

     Todd, G.X. - "Obrońca"

    Fragmenty

     Hand, Cynthia; Ashton, Brodi & Meadows, Jodi - "Moja Lady Jane"

     Ryan, Anthony - "Ogień przebudzenia"

     Wilderäng, Lars - "Rozgwieżdżone niebo"

     Ketchum, Jack - "Zabawa w chowanego"

     Tapinas, Andrius - "Wilcza godzina"

     Fletcher, Michael R. - "Bez odkupienia"

     Bourne, J.L. - "Armageddon dzień po dniu"

     Dębski, Rafał - "Ramię Perseusza. Z głębokości"

    Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2017 nast.pl     RSS      RSS