Niespodzianka w Wymiarach :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: Whoresbane » pn 13.05.2024 13:33

Byłem zachwycony decyzją o wznowieniu Inwazji Porywaczy Ciał w Wymiarach. Dostała piękną okładkę i twardą oprawę.

Ale tutaj? Coś już ma piękne wydanie w twardej a tu wznowienie w serii, którą zbieram. Nie chcę dubla więc co robić? Jak żyć?
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1519
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: Lipaeug » pn 13.05.2024 13:35

@Whoresbane

Przecież Wymiary nie maja numerków, to nie ma co kupować
Lipaeug
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: czw 14.12.2023 13:17

Re: Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: nosiwoda » pn 13.05.2024 14:08

Niniejsza książka zawiera nigdy wcześniej niepublikowaną, pełną wersję
To znaczy nigdy niepublikowaną poza poprzednim wydaniem w tym samym wydawnictwie, nieprawdaż :D
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5064
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: Shedao Shai » pn 13.05.2024 14:09

Sprytnie. To teraz kupię :D
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3787
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: SechulLath » pn 13.05.2024 15:00

Inwazja miała sens, bo nie było twardej. Tak samo Mnich miałby sens. A Coś, tak jak już Whoresbane napisał, trochę bubel.
SechulLath
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 217
Rejestracja: ndz 21.03.2021 17:15

Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: Cerber108 » pn 13.05.2024 15:25

Trochę lipton, pierwszej wersji nic nie brakuje.
Awatar użytkownika
Cerber108
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 432
Rejestracja: wt 17.01.2023 20:04

Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: Janusz S. » wt 14.05.2024 6:50

Dziwny pomysł, zwłaszcza że poprzednie wydanie można jeszcze wszędzie kupić
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 6024
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: Krzysiek » wt 14.05.2024 8:05

Może właśnie dlatego? Nie sprzedało się, wciąż mają wszystkie prawa. Jedyny dodatkowy koszt to druk + nowa okładka. Blisko 5 lat temu byli właściwie tylko z horrorem kojarzeni a dziś wypuszczą to w serii SF.
Krzysiek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 162
Rejestracja: pt 23.08.2019 7:17

Re: Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: Janusz S. » wt 14.05.2024 8:51

Krzysiek pisze:Może właśnie dlatego? Nie sprzedało się, wciąż mają wszystkie prawa. Jedyny dodatkowy koszt to druk + nowa okładka. Blisko 5 lat temu byli właściwie tylko z horrorem kojarzeni a dziś wypuszczą to w serii SF.

"Nie sprzedało się" poprzednie to drukujemy nowe? Coś mi się ta argumentacja wydaje z lekka kulawa.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 6024
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: nosiwoda » wt 14.05.2024 9:03

Janusz S. pisze:
Krzysiek pisze:Może właśnie dlatego? Nie sprzedało się, wciąż mają wszystkie prawa. Jedyny dodatkowy koszt to druk + nowa okładka. Blisko 5 lat temu byli właściwie tylko z horrorem kojarzeni a dziś wypuszczą to w serii SF.

"Nie sprzedało się" poprzednie to drukujemy nowe? Coś mi się ta argumentacja wydaje z lekka kulawa.

Może liczą na magię serii?
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5064
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: Krzysiek » wt 14.05.2024 9:10

Janusz S. pisze:
Krzysiek pisze:Może właśnie dlatego? Nie sprzedało się, wciąż mają wszystkie prawa. Jedyny dodatkowy koszt to druk + nowa okładka. Blisko 5 lat temu byli właściwie tylko z horrorem kojarzeni a dziś wypuszczą to w serii SF.

"Nie sprzedało się" poprzednie to drukujemy nowe? Coś mi się ta argumentacja wydaje z lekka kulawa.

AM wiele razy pisał, że nowa wersja książki daje nowe jej życie. A tu, przynajmniej w teorii, mogą zainteresować innych czytelników niż pierwotnie. Druk, w dobrych czasach, był kosztem niemal pomijalnym ;) Pamiętam tłumaczenie jednego z wydawców, że ebooki są droższe bo VAT jest wyższy i często koszty druku są niższe niż różnica w podatku. Dziś zapewne tak różowo nie jest ale zakładam, że to wciąż kwota, którą można zaryzykować jeśli wszystko inne jest gotowe. Może z excella im wyszło, że Wymiary cieszą się dobrym zainteresowaniem i warto? Oczywiście wszystko to są czyste spekulacje ;) I też mi ta nowa wersja nie pasuje bo zacząłem jednak zbierać Wymiary a Coś mam w poprzednim wydaniu.
Krzysiek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 162
Rejestracja: pt 23.08.2019 7:17

Re: Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: Shadowmage » wt 14.05.2024 9:21

Krzysiek pisze: Oczywiście wszystko to są czyste spekulacje ;) I też mi ta nowa wersja nie pasuje bo zacząłem jednak zbierać Wymiary a Coś mam w poprzednim wydaniu.
A Wattsa, Scalziego, Robinsona itp. nie?
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20795
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: Krzysiek » wt 14.05.2024 9:35

Shadowmage pisze:
Krzysiek pisze: Oczywiście wszystko to są czyste spekulacje ;) I też mi ta nowa wersja nie pasuje bo zacząłem jednak zbierać Wymiary a Coś mam w poprzednim wydaniu.
A Wattsa, Scalziego, Robinsona itp. nie?

Może powinienem dodać w ich, poprzednim, porządnym wydaniu :P :lol: Wattsa z ArsMachiny szczęśliwie sprzedałem, Robinsona nigdy nie miałem. Miasto permutacji też już wypchałem w świat ;) Scalziego mam z autografem więc nie wyrzucę. Najbardziej bolą mnie duble Silverberga bo Klasyka Solarisu była OK ale i tak nie trzymam już kompletu na półkach bo Rebis :roll:
Ale generalnie jednak mówimy o wznowieniach rzeczy dawno nieobecnych i, często, trudniej dostępnych. A ten Campbell to jednak taki ich i zdrobiony "na bogato".
Krzysiek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 162
Rejestracja: pt 23.08.2019 7:17

Re: Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: Janusz S. » wt 14.05.2024 9:55

Krzysiek pisze:AM wiele razy pisał, że nowa wersja książki daje nowe jej życie.

I dotyczyło to porównania opłacalności entych dodruków tego samego wydania z nowym wydaniem. A tu pierwsze wydanie się nie sprzedało po dziś dzień.
Krzysiek pisze:A tu, przynajmniej w teorii, mogą zainteresować innych czytelników niż pierwotnie.

Tak, to jest jakiś argument, ale czy wystarczający?
Krzysiek pisze: Druk, w dobrych czasach, był kosztem niemal pomijalnym ;)

Że co?
Krzysiek pisze:I też mi ta nowa wersja nie pasuje bo zacząłem jednak zbierać Wymiary a Coś mam w poprzednim wydaniu.

W tym się w pełni zgadzamy :(
Też sprzedałem poprzednie wydanie Wattsa, dwa komplety Robinsona i pozbędę się Egana jak się da, ale ciągle mam wątpliwości czy ma sens kompletowanie Wymiarów. Egan mnie podbudował, a teraz znowu się waham.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 6024
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: Whoresbane » wt 14.05.2024 9:56

Shadowmage pisze:
Krzysiek pisze: Oczywiście wszystko to są czyste spekulacje ;) I też mi ta nowa wersja nie pasuje bo zacząłem jednak zbierać Wymiary a Coś mam w poprzednim wydaniu.
A Wattsa, Scalziego, Robinsona itp. nie?


Wznowienia w Wymiarach jak najbardziej okej ale do dawno wyprzedanych wydań, które jakością nie błyszczały. A tutaj dubel czegoś co jest wspaniale wydane i nadal dostępne
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1519
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: Falcon64 » wt 14.05.2024 10:27

Zarówno Wymiary, jak i Wehikuł to w 90% odgrzewane kotlety, choć zwykle na tyle lepiej wydane, w porównaniu do starych wersji, że nieraz kuszę się na dublety. W Wymiarach mnie akurat najbardziej cieszą Silverbergi - ale nie te teraz wydawane, bo 2 z 3 to powtórki z Solarisu (niektórych tytułów mam już 2 wersje, trzecią raczej odpuszczę), jednak przydałoby się odgrzać wiele innych tytułów, nie mających dotąd porządnych wydań, a jest jeszcze kilka pozycji, które nigdy nie doczekały się polskiej edycji. Czy ktoś coś wie o ewentualnych planach kontynuacji Silverberga, czy Vesper czeka na wyniki sprzedaży tych trzech i dopiero potem zdecyduje co dalej?
Falcon64
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 204
Rejestracja: śr 01.08.2012 0:07

Re: Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: Shedao Shai » wt 14.05.2024 10:47

nosiwoda pisze:
Janusz S. pisze:
Krzysiek pisze:Może właśnie dlatego? Nie sprzedało się, wciąż mają wszystkie prawa. Jedyny dodatkowy koszt to druk + nowa okładka. Blisko 5 lat temu byli właściwie tylko z horrorem kojarzeni a dziś wypuszczą to w serii SF.

"Nie sprzedało się" poprzednie to drukujemy nowe? Coś mi się ta argumentacja wydaje z lekka kulawa.

Może liczą na magię serii?


No i w moim przypadku zadziałała :D

Tzn. nie zbieram Wymiarów jak leci, już mam lukę (Watts), ale jednak poprzednie wydanie "Coś" pominąłem, a teraz kupię. Więc sprytnie to sobie, jeśli chodzi o mnie, rozegrali. Ale Wymiary to w ogóle seria jakby szyta dla mnie na... wymiar :wink:
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3787
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: AM » wt 14.05.2024 10:54

Janusz S. pisze:I dotyczyło to porównania opłacalności entych dodruków tego samego wydania z nowym wydaniem. A tu pierwsze wydanie się nie sprzedało po dziś dzień.


I może się nie sprzedać do końca świata. Jednocześnie nowe może hulać. Jedno ma znikomy wpływ na drugie. Tak to działa.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1500
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: Krzysiek » wt 14.05.2024 11:22

Janusz S. pisze:
Krzysiek pisze:AM wiele razy pisał, że nowa wersja książki daje nowe jej życie.

I dotyczyło to porównania opłacalności entych dodruków tego samego wydania z nowym wydaniem. A tu pierwsze wydanie się nie sprzedało po dziś dzień.
Krzysiek pisze:A tu, przynajmniej w teorii, mogą zainteresować innych czytelników niż pierwotnie.

Tak, to jest jakiś argument, ale czy wystarczający?

Być może staram się doszukać sensu tam gdzie go nie ma. Ale skoro Vesper się decyduje to chyba mają jakiś powód. Może pojawi się pan Jakub i wyjaśni co nimi kierowało.
Janusz S. pisze:
Krzysiek pisze: Druk, w dobrych czasach, był kosztem niemal pomijalnym ;)

Że co?

W 2016 byłem na panelu o stałej cenie książki i przyszłości rynku. Był Wojtek Sedeńko, ktoś z Warbooks, może jeszcze jeden wydawca. Ze sposobu w jaki omawiali wspomniane różnice w cenach papier/ebook i generalnie mówili o rynku tak to zrozumiałem, że cena druku/wyprodukowania książki nie jest wcale wysoka. Nie wykluczam, że coś źle zrozumiałem albo dotyczyło to bardziej druku cyfrowego, który wtedy promował Wojtek Sedeńko ale tak to zapamiętałem.
Janusz S. pisze:
Krzysiek pisze:I też mi ta nowa wersja nie pasuje bo zacząłem jednak zbierać Wymiary a Coś mam w poprzednim wydaniu.

W tym się w pełni zgadzamy :(
Też sprzedałem poprzednie wydanie Wattsa, dwa komplety Robinsona i pozbędę się Egana jak się da, ale ciągle mam wątpliwości czy ma sens kompletowanie Wymiarów. Egan mnie podbudował, a teraz znowu się waham.

Ja zobaczę, w którą stronę to pójdzie. Czy np. Scalzi się doczeka "nowych" tomów lub będą inne premiery. Skoro Kaiju jest w zapowiedziach to nie chcą ograniczać się do samej klasyki i powinno być z czego wybierać. Gorzej jeśli pojawi się więcej pomysłów ze "wznawianiem nowości".
Krzysiek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 162
Rejestracja: pt 23.08.2019 7:17

Re: Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: nosiwoda » wt 14.05.2024 12:15

Cena druku książki w drukarni jest tym niższa (w przeliczeniu na egzemplarz), im wyższy jest jej nakład. A przy obecnie bardzo spadających nakładach (bo spada sprzedaż), automatycznie koszt druku rośnie. Plus ceny papieru, które od 2016 o wiele wzrosły, może nawet kilku- czy kilkunastokrotnie.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5064
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: Janusz S. » wt 14.05.2024 12:32

AM pisze:
Janusz S. pisze:I dotyczyło to porównania opłacalności entych dodruków tego samego wydania z nowym wydaniem. A tu pierwsze wydanie się nie sprzedało po dziś dzień.


I może się nie sprzedać do końca świata. Jednocześnie nowe może hulać. Jedno ma znikomy wpływ na drugie. Tak to działa.

Nawet w tak krótkim odstępie czasu? Czyli jednak @Krzysiek miał rację...
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 6024
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: AM » wt 14.05.2024 13:24

Janusz S. pisze:
AM pisze:
Janusz S. pisze:I dotyczyło to porównania opłacalności entych dodruków tego samego wydania z nowym wydaniem. A tu pierwsze wydanie się nie sprzedało po dziś dzień.


I może się nie sprzedać do końca świata. Jednocześnie nowe może hulać. Jedno ma znikomy wpływ na drugie. Tak to działa.

Nawet w tak krótkim odstępie czasu? Czyli jednak @Krzysiek miał rację...


To 5 lat. Szmat czasu. Autor jest bardziej niszowy niż bestsellerowy i nie ma kolejnych tomów, które mogłyby pociągnąć sprzedaż. Ze starym wydaniem nic się nie zadzieje. Gdyby nie było Wymiarów, być może nawet jakieś kolejne nowe nie miałoby sensu. Ale pewnie Wymiary będą dodatkowym impulsem i szansą dotarcia do czytelników, którzy w horror nie za bardzo chcą się bawić, ale już w horror sf jak najbardziej.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1500
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: SechulLath » wt 14.05.2024 13:33

Plus Coś było dla mnie o tyle fajne, że przeczytałem od deski do deski na jeden raz któregoś wolnego dnia.
SechulLath
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 217
Rejestracja: ndz 21.03.2021 17:15

Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: Jakub K » wt 14.05.2024 16:29

Odpowiadam na pytanie, co nami kierowało. Na rynku jest wciąż dostępna poprzednia edycja książki z przepiękną ilustracją Macieja Kamudy. Książka nie była wydana w serii, ponieważ w przypadku publikowanych przez nas horrorów serii w podstawowym rozumieniu (wspólny layout, nazwa, format itp.) nie posiadamy.
Teraz, gdy rozwijamy serię SF - do której „Coś” idealnie pasuje - postanowiliśmy książkę wznowić w nowej oprawie. Nadal czytelnik ma wybór – może kupić wersję „poza serią”, jeżeli „Wymiarów” nie zbiera a chciałby książkę przeczytać, może kupić wersję z „Wymiarów” jeżeli zainteresowała go seria, może tą książkę w serii pominąć (i nie zauważy różnicy) jeżeli posiada już poprzednią edycję.
Książka Campbella sprzedała się w Vesper bardzo przyzwoicie również w poprzednim wydaniu. Jest już jednak na rynku przez cały cykl licencyjny i stanęliśmy przed wyborem – nie odnawiać praw na polski rynek, odnowić i zostawić w formie w jakiej funkcjonuje od pięciu lat (a siłą rzeczy wraz z upływem czasu liczby sprzedażowe maleją) bądź dać jej drugie życie w nowej formie, licząc na zainteresowanie nowych czytelników. Zdecydowaliśmy się na ostatnią opcję.
Jakub K
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 92
Rejestracja: pt 20.01.2023 23:18

Re: Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: Janusz S. » wt 14.05.2024 18:04

Jakub K pisze:Teraz, gdy rozwijamy serię SF - do której „Coś” idealnie pasuje - postanowiliśmy książkę wznowić w nowej oprawie. Nadal czytelnik ma wybór – może kupić wersję „poza serią”, jeżeli „Wymiarów” nie zbiera a chciałby książkę przeczytać, może kupić wersję z „Wymiarów” jeżeli zainteresowała go seria, może tą książkę w serii pominąć (i nie zauważy różnicy) jeżeli posiada już poprzednią edycję.

Mam poprzednie wydanie. "Pominięcie" książki w serii oznacza, że przestaję kolekcjonować daną serię i nie będę się zmuszał by wydać pieniądze na te pozycje, które nieszczególni mnie intrygują. I tak zamiast np. 20 książek Vespera kupię jedną albo dwie. Tak, wiem, że to bez znaczenia.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 6024
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: Whoresbane » wt 14.05.2024 18:53

Ja z kolei mam wielki dylemat. Pozbyć się poprzedniego wydania, które mi się bardziej podoba i nabyć brzydsze by mieć komplet Wymiarów. Czy cierpieć z posiadania niepełnego kompletu Wymiarów bo już daną książkę mam
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1519
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: nosiwoda » śr 15.05.2024 7:05

Jest na tę okazję bardzo popularny mem:
Obrazek

A nawet dwa:
Obrazek
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5064
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: Janusz S. » śr 15.05.2024 8:30

Mnie akurat chodzi bardziej o decyzję w sprawie całej serii. Kupuję Wattsa. Pewnie kupię Robinsona, chociaż trudno mi powiedzieć po co. Z niedawno wydanych interesuje mnie tylko Niven & Pournelle.Nie interesuje mnie Scalzi, Harrison, Tchaikovsky, nie lubię Silverberga. Decyzje wydawnicze Vespera powodują, że ciągle nie mogę się zdecydować. Egan - świetnie, kupuję całe Wymiary! Campbell - już mam, po cholerę mi drugi - nie kupuję Wymiarów.
Przynajmniej z serii fantasy mogłem od ręki zrezygnować, bo tam żaden autor mi nie odpowiada.
I trochę mi tego wszystkiego żal, bo Vesper pięknie wydaje książki...
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 6024
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: Shedao Shai » śr 15.05.2024 8:40

Whoresbane i Janusz, ale telenowelę robicie z tego Waszego zbierania Wymiarów. Róbcie tak jak ja, zbierajcie wybiórczo kupując to co Was interesuje. Dużo rozkmin sobie oszczędzicie :P
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3787
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: ASX76 » śr 15.05.2024 9:01

Panie Jakubie, kiedyż podzielicie się szkicami wydawniczymi na drugie półrocze? ;)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7371
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: historyk » śr 15.05.2024 12:36

Shedao Shai pisze:Róbcie tak jak ja, zbierajcie wybiórczo kupując to co Was interesuje. Dużo rozkmin sobie oszczędzicie :P

Pffff, co za amatorskie podejście do kupowania książek. Jakby wszyscy kupowali tylko to, co chcą przeczytać, to wydawcy padaliby jak muchy :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2681
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: Shedao Shai » śr 15.05.2024 12:40

historyk pisze:
Shedao Shai pisze:Róbcie tak jak ja, zbierajcie wybiórczo kupując to co Was interesuje. Dużo rozkmin sobie oszczędzicie :P

Pffff, co za amatorskie podejście do kupowania książek. Jakby wszyscy kupowali tylko to, co chcą przeczytać, to wydawcy padaliby jak muchy :D


Tak, tylko drobna korekta - napisałem: "co Was interesuje", a nie "co chcecie przeczytać". Wiadomo że książek nie kupuje się, żeby je czytać, tak robią tylko amatorzy 8)
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3787
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: Janusz S. » czw 16.05.2024 8:48

Shedao Shai pisze:Whoresbane i Janusz, ale telenowelę robicie z tego Waszego zbierania Wymiarów. Róbcie tak jak ja, zbierajcie wybiórczo kupując to co Was interesuje. Dużo rozkmin sobie oszczędzicie :P

Seriali nie lubisz czy co? A ja lubię zbierać serie, zwłaszcza tak fajnie wydane i aż mnie korci, żeby obie te serie szczęśliwie posiadać. Tylko nie bardzo jest po co a ja pracuję w sferze budżetowej.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 6024
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: asymon » czw 16.05.2024 10:58

A czy oni (Vesper) coś nowego o ebookach powiedzieli? Bo w marcu czy kwietniu było "już za chwileczkę, już za momencik, mamy X tytułów już gotowych...."

?
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1980
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Niespodzianka w Wymiarach

Postautor: nosiwoda » czw 16.05.2024 12:11

asymon pisze:A czy oni (Vesper) coś nowego o ebookach powiedzieli? Bo w marcu czy kwietniu było "już za chwileczkę, już za momencik, mamy X tytułów już gotowych...."

?

asymon, spójrz do wątku obok, to się (nie) dowiesz :D
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5064
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości