NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Asimov, Isaac - "Równi bogom" (wyd.2023)

Heinlein, Robert A. - "Żołnierze kosmosu" (Artefakty)

Ukazały się

Hogan, Mitchell - "Krew niewinnych"


 Hankus, Justyna - "Dwie i pół duszy. Folk noir"

 Conrad, Joseph - "Następcy"

 Lee, Yoon Ha - "Gambit lisa"

 Brett, Peter V. - "Wojna w blasku dnia", część 1

 Gregory, Daryl - "Objawicielka"

 Suri, Tasha - "Jaśminowy Tron"

 Heinlein, Robert A. - "Żołnierze kosmosu" (Artefakty)

Linki

2023-05-25 12:00:00 Wstępne plany MAGa w seriach Uczta Wyobraźni, Artefakty i Groza

Wydawnictwo MAG podało wstępną listę książek, które ukażą się jako następne w jego trzech głównych seriach wydawniczych. Niestety, daty większości wydań na razie pozostają tajemnicą.

Dodał: Janusz S.

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Kato Starszy - 12:27 25-05-2023
UW - wsyzstko
Artefakty - nic, choć serce krwawi czasem
Horror - zobaczymy, może na jakiejś dobrej promce

nosiwoda - 12:36 25-05-2023
No to Artefakty i UW wezmę w całości.

krzychu - 12:58 25-05-2023
Fajnie. Liczę też na kontynuację Strauba, Yoon Ha Lee czy Barkera. Ilość rozgrzebanych serii zaczyna mnie drażnić. :)

Shedao Shai - 13:01 25-05-2023
Wszystko! Szkoda tylko, że Bradbury i Vinge znowu gdzieś tam, dalej.

AM - 13:12 25-05-2023
krzychu pisze:Fajnie. Liczę też na kontynuację Strauba, Yoon Ha Lee czy Barkera. Ilość rozgrzebanych serii zaczyna mnie drażnić. :)


Barker został wydany z założeniem, że będzie jeden i z drugim być może się uda. To inni agenci, inne oczekiwania, inna zażyłość. Lee... ma być jedna książka rocznie. Chyba że nas zaskoczy sprzedażowo (oczywiście chodzi o zaskoczenie na poziomie UW). Straub musi poczekać na przyszły rok, jak i pozostałe horrory. Objawicielka jest ostatnią pozycją w serii w tym roku.

AM - 13:20 25-05-2023
Shedao Shai pisze:Wszystko! Szkoda tylko, że Bradbury i Vinge znowu gdzieś tam, dalej.


Bradbury nie jest jeszcze gotowy. I nie będzie przez jakiś czas, ale następny rok jest niemal pewny. Vinge to drogi do wydania projekt i tempo sprzedaży nie gwarantujące zarobienia na druk w kilka miesięcy po wydaniu ksiażki. Zgodnie z założeniami większość takich książek znika z naszej oferty do końca marca 2024 (musi być jak najmniej obciążeń). Dopiero później, powoli będziemy wracali do normalnego trybu wydawniczego, ale też bardziej racjonalnego niż do tej pory.

Janusz S. - 13:26 25-05-2023
krzychu pisze:Fajnie. Liczę też na kontynuację Strauba, Yoon Ha Lee czy Barkera. Ilość rozgrzebanych serii zaczyna mnie drażnić. :)

A mnie cieszyć... o ile uda się je dokończyć oczywiście.

trut - 13:29 25-05-2023
Cieszą mnie wszystkie zapowiedzi, a zwłaszcza niezapowiadane wcześniej The Mountain in the Sea i Diabeł zabierze cię do domu. Obie świetnie pasują do serii, w których zostaną wydane :D

Sebek - 13:51 25-05-2023
Biore wszystko. Cieszy nowe nazwisko w serii grozy. Mam nadzieje, ze pojawi sie wiecej ksiazek Iglesiasa.

Obłęd - 14:19 25-05-2023
Wszystko oprócz Pohla, ale najbardziej czekam chyba na Simmonsa i Ray Nayler.

El Lagarto - 14:43 25-05-2023
Zapewne kupię wszystko, choć nie wszystko na raz. I tylko kiedy ja to przeczytam? :oops:

Jarowik - 15:08 25-05-2023
Horrory sobie odpuściłem, ale z UW/A, jak zwykle, biorę każdą wydaną pozycję!

Paul Atryda - 15:41 25-05-2023
Ja skromnie, skrobnę wszystko w miarę ukazywania się :-)

asymon - 15:48 25-05-2023
Pewnie Jimenez, pewnie McDonald, na pewno Simmons.

Pohl w sumie nie wiem... z Gateway najbardziej pamiętam daddy issues głównego bohatera...

nosiwoda - 16:23 25-05-2023
A nie zapach moczu po jedzeniu szparagów?

Moim zdaniem, Gateway (czytałem tylko 1. tom i przez lata nie wiedziałem o kontynuacjach) jest bardzo dobrą powieścią między innymi przez to, że nie pokazuje heroicznej eksploatacji kosmosu przez dzielnych Amerykanów, tylko eksplorację na ślepo, wymuszoną przeludnieniem i głodem, w warunkach urągających godności i w statkach niepoznanych Obcych, dokonywaną przez niedoskonałych ludzi.

adalbert69 - 17:11 25-05-2023
Trochę nie rozumiem AM "Vinge to drogi do wydania projekt i tempo sprzedaży nie gwarantujące zarobienia na druk w kilka miesięcy po wydaniu książki " - więc dlaczego został wydany I tom. Co do horrorów spodziewałem się tego są za dobre bardziej w guście klasycznych czytelników UW i Artefaktów niż innych wydawnictw na które bym nie spojrzał, zdarzyło mi się coś przeczytać z vespera ale zdecydowanie nie jestem fanem horroru. Co książek oczywiście UW I Buttler, Dobrze że mam poprzednie wydanie Pohla bo może też nie będzie generował dochodów i klops . Ciekawe co na to Zakon Maga

AM - 17:56 25-05-2023
adalbert69 pisze:Trochę nie rozumiem AM "Vinge to drogi do wydania projekt i tempo sprzedaży nie gwarantujące zarobienia na druk w kilka miesięcy po wydaniu książki " - więc dlaczego został wydany I tom. Co do horrorów spodziewałem się tego są za dobre bardziej w guście klasycznych czytelników UW i Artefaktów niż innych wydawnictw na które bym nie spojrzał, zdarzyło mi się coś przeczytać z vespera ale zdecydowanie nie jestem fanem horroru. Co książek oczywiście UW I Buttler, Dobrze że mam poprzednie wydanie Pohla bo może też nie będzie generował dochodów i klops . Ciekawe co na to Zakon Maga


Ogień ukazał się 2 lata temu. To inna rzeczywistość wydawnicza. Gdyby nie rok 2022 mielibyśmy Vinge'a już za sobą i wiele innych rzeczy również. W kwestii horrorów to także nie do końca to. Rok 2022 przypomniał ze zdwojoną siłą o priorytetach. A są nimi między innymi dodruki, które sprzedają się 2-3 razy lepiej niż horrory, Artefakty bądź UW (wszystkie serie są ok w normalnych czasach, ale już nie w najgorszych na rynku książki w tym wieku). Gdy zasypiemy lukę w ofercie, wrócimy do innych rzeczy. Przy okazji przyglądając się recesji konsumenckiej i jej wpływowi na rynek książki.

Janusz S. - 20:14 25-05-2023
AM pisze:Przy okazji przyglądając się recesji konsumenckiej i jej wpływowi na rynek książki.

A spodziewa się Pan jeszcze jakichś innych niż wstępnie już ujawnione wnioski o wszechobecnej potrzebie oszczędzania i zwiększania udziału w ofercie przedsięwzięć najbardziej dochodowych? Czy chodzi już tylko o dokładniejsze ustalenie progu ilościowego niedochodowych ekstrawagancji?

AM - 21:02 25-05-2023
Janusz S. pisze:
AM pisze:Przy okazji przyglądając się recesji konsumenckiej i jej wpływowi na rynek książki.

A spodziewa się Pan jeszcze jakichś innych niż wstępnie już ujawnione wnioski o wszechobecnej potrzebie oszczędzania i zwiększania udziału w ofercie przedsięwzięć najbardziej dochodowych? Czy chodzi już tylko o dokładniejsze ustalenie progu ilościowego niedochodowych ekstrawagancji?


Nie znamy jeszcze końca tej historii. Ceny produkcji się ustabilizowały. Kursy walut spadły do akceptowalnych poziomów, ale jesteśmy w trakcie jakiegoś procesu. To jeszcze nie koniec. Już doszło do rzeczy nieodwracalnych, czyli rewolucji cenowej na rynku książek. Ta rewolucja zaowocuje spadkiem sprzedaży. Przy okazji sytuacja ogólnogospodarcza dotyka naszych klientów. Inflacja nadal jest bardzo wysoka. To dalszy spadek sprzedaży. Spadek sprzedaży, to następna fala wzrostu cen i spadek sprzedaży. Co jeszcze? Jak długo to potrwa i jak głęboko dotknie nas wszystkich? Tego nikt nie wie. Dlatego trzeba być ostrożnym nie tylko ze względu na przeszłość, ale to, co przed nami.

Fidel-F2 - 21:07 25-05-2023
Do wyborów ceny paliw będą spadać, waluty też będą w dobrych przelicznikach, ale poczekaj na nowy rok.

Janusz S. - 21:13 25-05-2023
AM pisze:... Co jeszcze? Jak długo to potrwa i jak głęboko dotknie nas wszystkich? Tego nikt nie wie. Dlatego trzeba być ostrożnym nie tylko ze względu na przeszłość, ale to, co przed nami.

A czytał Pan wpis W. Sedeńki, głoszący, że polityka sprzedaży książek we własnym sklepie, przez co ich sprzedaż staje się nieopłacalna dla księgarzy, doprowadzi MAGa do ruiny?
[dramatyzowane]

AM - 21:37 25-05-2023
Janusz S. pisze:
AM pisze:... Co jeszcze? Jak długo to potrwa i jak głęboko dotknie nas wszystkich? Tego nikt nie wie. Dlatego trzeba być ostrożnym nie tylko ze względu na przeszłość, ale to, co przed nami.

A czytał Pan wpis W. Sedeńki, głoszący, że polityka sprzedaży książek we własnym sklepie, przez co ich sprzedaż staje się nieopłacalna dla księgarzy, doprowadzi MAGa do ruiny?
[dramatyzowane]


Nic na razie na to nie wskazuje :). Za to problemem w 2022 były koszty. Przy podobnej produkcji jak w 2020, musieliśmy przeznaczyć dodatkowo na druk oraz różnice w kursach około 18-20% rocznego przychodu. I to jest coś co robi wrażenie. I co mogłoby zabić.

Janusz S. - 21:52 25-05-2023
Niektórzy wydawcy podnieśli ceny o ponad 40% w ramach kompensacji... (porównanie własne i niekoniecznie ścisłe). A Wasze najcieńsze książki dalej kosztują tyle co cappuccino w pizzerii na Świętokrzyskiej (sprawdzałem we wtorek). Nie namawiam oczywiście, ale akurat w MAGu wielkiego skoku cen nie widzę.

Paul Atryda - 22:02 25-05-2023
Może to taktyka na przeczekanie.
Jednak jeśli nic się nie zmieni, w zasadniczy sposób również i MAG podniesie ceny w sposób znaczący.
Bo ceny MAG podniósł, nie tak mocno jak inne wydawnictwa ale podniósł.
Być może będą to dwie transze, jeśli otoczenie do tego zmusi.

AM - 22:03 25-05-2023
Janusz S. pisze:Niektórzy wydawcy podnieśli ceny o ponad 40% w ramach kompensacji... (porównanie własne i niekoniecznie ścisłe). A Wasze najcieńsze książki dalej kosztują tyle co cappuccino w pizzerii na Świętokrzyskiej (sprawdzałem we wtorek). Nie namawiam oczywiście, ale akurat w MAGu wielkiego skoku cen nie widzę.


Jest spory (30-35%). Ale to kwestia ostatniego półrocza. W miarę, jak będzie pojawiało się więcej dodruków i nowości będzie bardziej widoczny, choć nie będziemy pewnie w awangradzie. No i może wygląda bardziej lightowo, bo startujemy z niskiego poziomu (przez wiele lat utrzymywaliśmy ceny).

Na przykład:
Fahrenheit kosztował 29, będzie 45.
Zanzibar 49, będzie 69

Janusz S. - 22:18 25-05-2023
Ok, ale nie zmienia to faktu, że dwie połówki jednego tomu ABŚ Sandersona są na stronie dresslera po 55,00 zł a dwie połówki Bretta z FS po 89,90 zł

AM - 22:41 25-05-2023
Janusz S. pisze:Ok, ale nie zmienia to faktu, że dwie połówki jednego tomu ABŚ Sandersona są na stronie dresslera po 55,00 zł a dwie połówki Bretta z FS po 89,90 zł


Ale to akurat skrajny przypadek. Cenowy champion :). I oczywiście nie wiadomo jak wpływa na sprzedaż.

Janusz S. - 22:59 25-05-2023
Na mnie wpłynął. Obejdę się bez nowego wydania, chociaż sprzedałem stare.

AM - 23:03 25-05-2023
Janusz S. pisze:Na mnie wpłynął. Obejdę się bez nowego wydania, chociaż sprzedałem stare.


Sam widzisz.

Janusz S. - 00:45 26-05-2023
Niby tak, ale to rzeczywiście wersja, która w tej chwili wygląda jak z kosmosu. Może z czasem efekt szoku minie? FS najwyraźniej tak uważa ale początkowo zakładali ceny 99,9 zł i chyba trochę sami się przestraszyli.
Abercrombie pisał, że jego nowa książka będzie cieńsza tylko od "Ostatniego argumentu" a Pan wspominał, że Weeks też nie żałował słów w Nemezis. Ciekawe to będą ceny...

malakh - 08:47 26-05-2023
W każdym takim newsie wyglądam wieści o "Utopia Avenue" Davida Mitchella...

krzychu - 09:14 26-05-2023
malakh pisze:W każdym takim newsie wyglądam wieści o "Utopia Avenue" Davida Mitchella...


Podobno na dniach ma być przekład, a książka ma wyjść w 2024.

Kjarik - 14:41 26-05-2023
Ptaki, Które Zniknęły okazały się rewelacyjne, więc bardzo czekam na Włócznia Tnie Wodę.

Tak samo, +1 do oczekujących na Utopia Avenue.

AM - 15:21 26-05-2023
Kjarik pisze:Ptaki, Które Zniknęły okazały się rewelacyjne, więc bardzo czekam na Włócznia Tnie Wodę.

Tak samo, +1 do oczekujących na Utopia Avenue.


Mam nadzieję, że Włócznia trafi :). To poziom wyżej, także jeśli chodzi o wymagania.

A tekst Utopii już mam.

jezzo - 16:21 26-05-2023
Interesujące pozycje, ale tak naprawdę jedyna na jaką czekam to Bradbury. Przeczytałem ostatnio "451 Fahrenheit" i było to bardzo dobre, świetny styl, o niebo lepszy pisarz niż przereklamowany Simmons, które czytałem wcześniej w Artefaktach. A niedawno grałem w "Life is Strange", które bardzo mocno wzoruje się na "October Country", czego nie ukrywa mówiąc to wprost graczowi. Szkoda, że jeszcze niegotowe, bo mocno chciałem zapoznać się z tym dziełem.

Ale z racji, że zbieram to i tak pewnie wezmę wszystko z powyższej dziewiątki.

Janusz S. - 13:10 27-05-2023
Wiem, że to niedyskretne pytanie, ale czy "Coyote Songs" też mają jakąś szansę? Jak zwykle błądziłem uważając, że akurat to pojawi się serii horroru...

Komentuj


Artykuły

Wywiad z Anthonym Ryanem


 Pasje mojej miłości

 Ekshumacja aniołka

 Śniadanie wdowy, opowiadanie ze zbioru "Upiory XX wieku"

 Wywiad z R.J. Barkerem

Recenzje

Tolkien, J.R.R. - "Księga zaginionych opowieści" część 2


 Le Guin, Ursula K. - "Jesteśmy snem"

 Reynolds, Alastair - "Migotliwa wstęga"

 Vonnegut Kurt, Suzanne McConnell - "Zlituj się nad czytelnikiem. Zasady twórczego pisania"

 Brzezińska, Anna - "Zmierzch świata rycerzy"

 Piekara, Jacek - "Dziennik czasu zarazy"

 Kiernan, Caitlín R. - "Domy na dnie morza"

 antologia - "Inne nieba"

Fragmenty

 Hopkins, Ben - "Katedra"

 Watts, Peter - "Rozgwiazda" (Vesper)

 Clarke, Arthur C. - "Spotkanie z Ramą"

 Maszczyszyn, Jan - "Dinozauroid" #2

 Maszczyszyn, Jan - "Dinozauroid" #1

 Simak, Clifford D. - "Stacja pośrednia"

 Muir, Tamsyn - "Gideon z Dziewiątego"

 Lewman, David - "Złodziejski honor"

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2023 nast.pl     RSS      RSS