NAST.pl
 
Komiks
  Facebook
Facebook
 
Forum

  RSS RSS

 Strona główna     Zapowiedzi     Recenzje     Imprezy     Konkursy     Wywiady     Patronaty     Archiwum newsów     Artykuły i relacje     Biblioteka     Fragmenty     Galerie     Opowiadania     Redakcja     Zaprzyjaźnione strony   

Zaloguj się tutaj! | Rejestruj

Patronat

Heinlein, Robert A. - "Luna to surowa pani" (Artefakty)

Mrozińska, Marta - "Jeleni sztylet"

Ukazały się

Iglesias, Gabino - "Diabeł zabierze was do domu"


 Richau, Amy & Crouse, Megan - "Star Wars. Wielka Republika. Encyklopedia postaci"

 King, Stephen - "Billy Summers"

 Larson, B.V. - "Świat Lodu"

 Brown, Pierce - "Czerwony świt" (wyd. 2024)

 Kade, Kel - "Los pokonanych"

 Scott, Cavan - "Wielka Republika. Nawałnica"

 Masterton, Graham - "Drapieżcy" (2024)

Linki

antologia - "Legendy polskie"

Wydawnictwo: Allegro
Data wydania: Listopad 2015
Format: pdf, epub, mobi
Cena: 0,00

Bliżej...
„Spójrz mi w oczy” Elżbiety Cherezińskiej na podstawie legendy „Bazyliszek”. Warszawa, dwór Królowej Anny Jagiellonki XIII. Poddani z niecierpliwością oczekują ogłoszenia decyzji monarchini w sprawie wyboru jej przyszłego małżonka i ojca następcy tronu. Prasa spekuluje na kogo padnie wybór, na Habsburga czy może przedstawiciela dynastii chińskiej? Spokój na dworze królowej zakłóca niedawne, nadal niewytłumaczone zaginięcie 15 uczniów elitarnej Szkoły Paziów, a także pogłoski o rzekomym pojawieniu się smoka na niebie nad Krakowem. Tymczasem, na dworze polskiej królowej przebywa chiński uczony, pan Li, który kryje zaskakującą tajemnicę…

„Milczenie owcy” Roberta M. Wegnera na podstawie legendy „Smok Wawelski”. Dzieci w przedszkolu zakładają gogle i przenoszą się w wirtualny świat bajek. Proszą Panią Marysię o ulubioną bajki o Janku, smoku i owieczce. Pod wpływem bajki wracają wspomnienia o prawdziwym Janku, który chodził kiedyś do tego samego przedszkola i na którym wzorowana jest bajka. Bohaterze, który uratował Kraków przed atakiem latającej maszyny zwanej „Smokiem” wystawiając do walki skonstruowanego i zaprojektowanego przez siebie robota.

„Niewidzialne” Łukasza Orbitowskiego na podstawie legendy „Żywa woda”. Dwunastoletni początkujący vlogger, Janek vel Repek, mieszka w Rykumsyku, małym miasteczku na Dolnym Śląsku. Mieszka ze starszym bratem, Staszkiem i ojcem malarzem. Staszek całymi dniami gra na peesce, co bardzo ogranicza jego kontakt światem zewnętrznym i jest przyczyną nieustannych kłótni z ojcem. W końcu kolejna z kłótni kończy się tragicznie. Staszek wpada na pomysł, aby udać się po pomoc do bajecznie bogatego Witkowskiego, który podobno jest w posiadaniu wody życia. Repek postanawia ruszyć za bratem, w końcu jak czelendż to czelendż. Oczywiście, zabiera ze sobą kamerę.

„Śnięci Rycerze” Rafała Kosika na podstawie legendy „O śpiących rycerzach”. Jędrek, góral z urodzenia i informatyk z przekonania, jak co środę musi zmienić starszego brata i udać się na zbocza Giewontu w celu przypilnowania setki owiec należących do rodziny. Przed niedzielą z pewnością nie wróci. Przecież brat, Józek, nie odpuści sobie imprezki w towarzystwie jakiejś kolejnej Halinki czy Baśki. Niestety, sytuacja wymyka się spod kontroli. Nad ranem okazuje się, że jedna z owiec zaginęła. Chcąc nie chcąc, Jędrek wyrusza na poszukiwania. Nie spodziewa się, że nawet tu przyda się jego informatyczna wiedza, a stare legendy kryją w sobie ziarno prawdy.

„Zwyczajny Gigant” Jakuba Małeckiego na podstawie legendy „Pan Twardowski. Janek jest świetnie zapowiadającą się gwiazdą boksu, Lidka uprawia akrobatykę artystyczną. Są małżeństwem od niedawna, starają się nawet o dziecko, ale szybko okazuje się, że nie da się tego pogodzić z karierą Janka. Lidka próbuje robić swoje, choćby w cieniu męża. Niestety na jednym z treningów ulega wypadkowi i łamie kręgosłup. Lekarze nie pozostawiają nadziei, resztę życia spędzi na wózku. Janek nie umie się z tym pogodzić, wycofuje się ze sportu, postanawia poświęcić wszystko, aby Lidka znów stanęła na nogach. Wkrótce zmienia się całe ich życie, nie zdają sobie jednak sprawy, jaką przyjdzie zapłacić za to cenę.

„Kwiat Paproci” Radka Raka na postawie legend „Kwiat Paproci”. Jaś, pracujący jako pastuch w skansenie, umawia się z Bożeną w Noc Świętojańską. Znaleziony tej nocy kwiat paproci, chociaż sztuczny, przynosi im szczęście. Nadchodzi kolejny rok i kolejna Noc Świętojańska, a Jaś czuje, że to co ma, zupełnie mu nie wystarcza. Chce mieć lepszą pracę, lepsze życie dla niego i dla Bożeny. Decyduje, że czas przestać być Jasiem pastuchem i zostać Janem. Postanawia poszukać prawdziwego kwiatu paproci, który ma zapewnić bogactwo i pomyślność. Znajduje, zrywa, a roślina zapuszcza korzenie w jego sercu.



Teksty powiązane:

Recenzja:
antologia - "Legendy polskie", autor: Tymoteusz Wronka

Komentarze
-Jeszcze nie ma komentarzy-
Komentuj


Artykuły

Plaża skamielin


 Zimny odczyt

 Wywiad z Anthonym Ryanem

 Pasje mojej miłości

 Ekshumacja aniołka

Recenzje

Fonstad, Karen Wynn - "Atlas śródziemia


 Fosse, Jon - "Białość"

 Hoyle, Fred - "Czarna chmura"

 Simmons, Dan - "Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć"

 Brzezińska, Anna - "Mgła"

 Kay, Guy Gavriel - "Dawno temu blask"

 Lindgren, Torgny - "Legendy"

 Miles, Terry - "Rabbits"

Fragmenty

 Grimwood, Ken - "Powtórka"

 Lewandowski, Maciej - "Grzechòt"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga druga"

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #2

 Sherriff, Robert Cedric - "Rękopis Hopkinsa"

 Howard, Robert E. - "Conan. Księga pierwsza"

 Howey, Hugh - "Silos" (wyd. 2024)

 Wagner, Karl Edward - "Kane. Bogowie w mroku" #1

Projekt i realizacja:sismedia.eu       Reklama     © 2004-2024 nast.pl     RSS      RSS