Yattaman

Dla maniaków tychże dziedzin japońskiego rysunku

Moderator: Lechu

Yattaman

Postautor: Biały Orzeł » śr 14.04.2004 20:43

Witam!
Pamiętacie anime "Yattaman" (czy jakoś tak) :?: Kiedy miałam jakieś 6 lat to nadawali to w Polonii 1. Wtedy to był dla mnie prawdziwy hit. A niedawno natknęłam się na jakiś tego odcinek, nawet nie poamiętam gdzie. Już nie było to dla mnie cudo, ale obejrzałam z sentymentu. I nawet nieźle się uśmiałam :lol:
"Ziemia i ja - z jednego jesteśmy ducha"-Joseph - wódz Indian Nez Percé

"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" - Antonione de Saint-Exupery
Awatar użytkownika
Biały Orzeł
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 48
Rejestracja: wt 02.09.2003 17:42
Lokalizacja: Mrągowo/Des Plaines

Postautor: Alganothorn » czw 15.04.2004 7:55

'Yattaman' przewijał się już w kilku topicach na tym forum...
...eeech, to była seria...
ze 3 razy obejrzałem całą
:D
znakomita, uwielbiałem ją, a jaki wpływ miała na to forum można łatwo sprawdzić szukając znaczenia lokalnego pojęcia 'Trójka Drombo'
;-)
dla jasności: nie czuję się ani Bojakkim, ani Tondzlerem, ani tym bardziej Miss Dronio
:-)
uwielbiałem patrzeć na różne wydarzenia z historii cywilizacji w ujęciu twórców serii, zasłuchiwałem się w głębokich tekstach z cyklu 'nawet świnka może wdrapać się na drzewo jeśli ją chwalą'...
ech, wspomnienia...
pozdrawiam
ps. lepszy był tylko gigi - gigi wymiata, rocks, rulezzz... :D
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Yaqza » czw 15.04.2004 23:11

W Yattamanie zawsze rozbrajały mnie błyski lsniących zębów bohatera (i nie tylko zębów...) i momenty gdy miss Dronio po spektakularnym wybuchu spadała ubranie.
Ile miałem z tego radości :D
Ale przyznam, że dawno nie widziałem, choć rzuciłbym okiem, tak nawet z czystego sentymentu...
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 172
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Postautor: Lechu » pt 16.04.2004 18:50

Ano przewijał się sporo razy, i w sumie mógłbym się przyczepić że już jest taki temat, ale co tam, myślę że Trójka Drombo zasłużyła na swój własny topik :P

Stare ale jare, jak to się mówi, a do tego ciekawy przykład anime, w którym ci Źli są o wieeeele lepsi od tych Dobrych. A nawet ci Dobzi praktycznie się nie liczą, bo Trójka Drombo to 99% sukcesu Yattamana :D

I nadal nikt nie znalazł piosenki którą Trójka Drombo śpiewała... między innymi wtedy były "akcje" ze świnką włażącą na palmę i szkieletorkiem. Ehhhh najlepiej po włosku oczywiście żeby była :P

Numer dwa, a w sumie i na równi z Gigi :)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Biały Orzeł » pt 16.04.2004 20:51

Hey!
A ja się kiedyś wzorowałam na tej bohaterce. Ona ciągle chodziła w spodniach, nigdy nie miała na sobie sukienki. No i ja też zakładałam je baaaardzo niechętnie :wink: Teraz też trochę mi tak zostało :lol:
"Ziemia i ja - z jednego jesteśmy ducha"-Joseph - wódz Indian Nez Percé

"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" - Antonione de Saint-Exupery
Awatar użytkownika
Biały Orzeł
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 48
Rejestracja: wt 02.09.2003 17:42
Lokalizacja: Mrągowo/Des Plaines

Postautor: Jander » pt 16.04.2004 21:21

Obrazek Obrazek Obrazek
Mam nadzieję, że wsadzenie trzech img nie jest karygodne :wink:
Yattaman, jak Yattaman, klasyka. Kiedyś oglądałem, zresztą jak każde anime jakie leciało na Polonii 1 (to będzie z 10 lat temu?). Dziś to mógłbym się tylko pośmiać :)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Biały Orzeł » sob 17.04.2004 15:00

Hey!
Jak miło jeszcze raz zobaczyć te znajome twarze :lol: :lol: :lol:
"Ziemia i ja - z jednego jesteśmy ducha"-Joseph - wódz Indian Nez Percé

"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" - Antonione de Saint-Exupery
Awatar użytkownika
Biały Orzeł
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 48
Rejestracja: wt 02.09.2003 17:42
Lokalizacja: Mrągowo/Des Plaines

YATTA

Postautor: ejm2000 » wt 16.05.2006 14:24

...właściwie to moja anime-edukacja na Yattamanach się zaczęła i zakończyła... - jeszcze pamiętam "W krainie kalendarza" [mogłam tytuł pomylić] - też to uwielbiałam..... :oops: [/b]
post tenebras spero lucem
carpe diem
ejm2000
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: śr 03.05.2006 10:13
Lokalizacja: Varsavia

Postautor: Lord Turkey » pt 12.01.2007 20:10

To była seria! Także oglądałem, wtedy telewizja nie emitowała niczego lepszego dla dzieciaków. Pamiętam pobyty u babci, kiedy włączała staruteńki odbiornik, skakała po kanałach mrucząc pod nosem "Zaraz znajdziemy coś ładnego... zaraz sobie coś pooglądamy" i kiedy złapała już Yattaman'a to zaraz było - "O! To jest ładne", a w tle leciała charakterystyczna piosenka :wink:

To były czasy! :D
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Grzyb » wt 03.07.2007 19:30

Tak... te wspomnienia z dzieciństwa... moja mama zawsze złościła się że takie głupoty oglądam... ale tak jest zawsze jak ocenia się coś bez dogłębnego zapoznania się z tym.... bo w sumie humor i akcja sprawiały że nawet goły biust tej złej wywoływał tylko salwę śmiechu .... :D :lol:
mamy już 12 tomików InuYashy... go go go Egmont! :smilecolros:
Awatar użytkownika
Grzyb
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 23
Rejestracja: sob 30.09.2006 10:37
Lokalizacja: Siemianowice Śl


Wróć do Manga & Anime

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości