Wampiry wracają :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Wampiry wracają

Postautor: Vramin » wt 09.04.2024 9:44

Powyżej piszecie że premiera 15 maja a tu -> https://katedra.nast.pl/nowosci/33556/Plany-MAGa-na-maj-lipiec-2024-v25/
że 5 czerwca.
Mogę prosić o uzgodnienie wersji? :)
Vramin
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 89
Rejestracja: pt 08.11.2019 13:34

Re: Wampiry wracają

Postautor: Whoresbane » wt 09.04.2024 9:48

Pierwotnie książka miała wyjść 15 maja, problemy w drukarni przesunęły ją na 5 czerwca. Drukarnia stanęła na wysokości zadania i znów jest 15 maja. W drugim newsie poprawione
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1483
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Wampiry wracają

Postautor: Vramin » wt 09.04.2024 9:52

Brawo drukarnia i dziękuję za dobrą wiadomość.
Vramin
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 89
Rejestracja: pt 08.11.2019 13:34

Wampiry wracają

Postautor: kompan » wt 09.04.2024 10:15

Mam pierwszy tom ale nie udalo sie jeszcze tego ruszyc. Czy ktos to moze czytal? Daje rade?
kompan
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 209
Rejestracja: śr 09.09.2009 14:15

Re: Wampiry wracają

Postautor: Shadowmage » wt 09.04.2024 10:20

Tak, przy odrobinie wysiłku da się go ruszyć, nawet zgrabnie się przesuwa po półce i daje się otworzyć do czytania.

(nie mogłem się powstrzymać, w kwestii książki nie mam nic do powiedzenia).
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20765
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Wampiry wracają

Postautor: Cerber108 » wt 09.04.2024 11:08

kompan pisze:Mam pierwszy tom ale nie udalo sie jeszcze tego ruszyc. Czy ktos to moze czytal? Daje rade?

Nie. Jedyny element, który mi się podobał to sposób opowiadania historii. Sama książka jest po prostu paskudna. Na (nie)szczęście kupiłem w ŚK za 15zł, więcej to byłoby dużo za dużo.
Awatar użytkownika
Cerber108
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt 17.01.2023 20:04

Re: Wampiry wracają

Postautor: historyk » wt 09.04.2024 12:00

kompan pisze:Czy ktos to moze czytal? Daje rade?

Jeśli szukasz czysto rozrywkowej fabuły i nie drażni Cię wtórność + nielogiczny świat, to możesz wciągnąć. Więcej:
https://seczytam.blogspot.com/2021/12/jay-kristoff-wampirze-cesarstwo.html
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2658
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Wampiry wracają

Postautor: Bibi King » wt 09.04.2024 12:46

Cerber108 pisze:Sama książka jest po prostu paskudna.

??? Paskudna w jakim sensie? Czytałem. Książka jak książka, moim światem nie wstrząsnęła, jest parę oryginalnych pomysłów, jest trochę seksu, trochę wodolejstwa... Ot, czytadło. Ale żeby "paskudna"? Zaintrygowałeś mnie.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1129
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Re: Wampiry wracają

Postautor: Cerber108 » wt 09.04.2024 13:07

Bibi King pisze:
Cerber108 pisze:Sama książka jest po prostu paskudna.

??? Paskudna w jakim sensie? Czytałem. Książka jak książka, moim światem nie wstrząsnęła, jest parę oryginalnych pomysłów, jest trochę seksu, trochę wodolejstwa... Ot, czytadło. Ale żeby "paskudna"? Zaintrygowałeś mnie.

Bohater zachowuje się jak gimbus, w takim samym duchu zrealizowane jest bluzganie, nieważne z czyich ust; zdolności regeneracji protagonisty są niekonsekwentne: raz lekko go poturbują i leży w wyrku miesiąc, a w innym przypadku robią z niego mielonkę i po chwili wstaje; w świecie brudu, smrodu i śmierci co druga postać jest opisana jako "piękna lub diablo przystojna"; na trzy związki ukazane w tej książce dwa są homo; no i oczywiście mizianie się nastolatków (choć w okresie gdy to czytałem, niepokojąco dużo innych książek również zawierało ten element). Z tego co pamiętam, to ostatnie ok. 100 stron było niezłych. I jak już wspomniałem, forma opisywania wydarzeń jest ciekawa: akcja w teraźniejszości właściwie się nie posuwa, choć rzuca pewne drobne poszlaki, a główne mięso to wspomnienia. Gdyby nie wszystkie elementy wymienione powyżej, to kupiłbym to, choćby z czystej ciekawości.
Edit: spojrzałem na wpis historyka i nie tylko ja pomyślałem o gimbazie. Coś jest na rzeczy.
Awatar użytkownika
Cerber108
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt 17.01.2023 20:04

Re: Wampiry wracają

Postautor: Bibi King » wt 09.04.2024 13:19

Cerber108 pisze:Bohater zachowuje się jak gimbus

W tej części wspomnieniowej ma, zdaje się, jakieś 15-16 lat.
w świecie brudu, smrodu i śmierci co druga postać jest opisana jako "piękna lub diablo przystojna"

Skąd pomysł, że to świat koniecznie brudny i śmierdzący? Ale zgodzę się, że to książka o ładnych ludziach. Taka gówniarska naiwność.
na trzy związki ukazane w tej książce dwa są homo

Poważny problem.
no i oczywiście mizianie się nastolatków

Bo, jak wiadomo, w realu ludzie miziają się dopiero w wieku 20+

Okej. Chociaż nadal chyba inaczej rozumiemy słowo "paskudna". Do twoich zarzutów lepiej pasowałoby chyba "głupia", "niedojrzała" albo "ślepo podążająca za modą".
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1129
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Re: Wampiry wracają

Postautor: Whoresbane » wt 09.04.2024 13:56

Czy wampiry z definicji nie mają być ładne?
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1483
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Wampiry wracają

Postautor: El Lagarto » wt 09.04.2024 16:02

Piękne wampiry to raczej nie wymysł autorki "Zmierzchu", niemniej film "Zmierzch" mocno utrwalił taki wizerunek krwiopijcy. Wcześniej np. jeszcze był "Underworld" z śliczną Kate Beckinsale i wiele innych.

Tradycyjne wampiry/upiory z podań ludowych raczej były odrażające... I tak było jeszcze w XX wieku. Obecnie te piękne zaczęły jednak uzyskiwać przewagę.
Ostatnio zmieniony wt 09.04.2024 16:07 przez El Lagarto, łącznie zmieniany 1 raz
El Lagarto
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 934
Rejestracja: sob 20.03.2021 21:17

Re: Wampiry wracają

Postautor: Cerber108 » wt 09.04.2024 16:05

Bibi King pisze:
Cerber108 pisze:Bohater zachowuje się jak gimbus

W tej części wspomnieniowej ma, zdaje się, jakieś 15-16 lat.

W późniejszej części przybyło mu kilka lat, a znaczącej różnicy w zachowaniu nie zaobserwowałem.
w świecie brudu, smrodu i śmierci co druga postać jest opisana jako "piękna lub diablo przystojna"

Skąd pomysł, że to świat koniecznie brudny i śmierdzący? Ale zgodzę się, że to książka o ładnych ludziach. Taka gówniarska naiwność.
W przypadku ludzi z wyższych sfer w pewnym fragmencie to oczywiście zrozumiałe, ale jeżeli jedna z drugim telepali się po trakcie huk wie jak długo, to przecież nie mogą być w stanie pierwszej świeżości, jak to można wywnioskować z opisów, a tym bardziej grafik.
na trzy związki ukazane w tej książce dwa są homo

Poważny problem.
Tak, były też szczytem budowania relacji.
no i oczywiście mizianie się nastolatków

Bo, jak wiadomo, w realu ludzie miziają się dopiero w wieku 20+
Oczywiście w książkach tego autora z pewnością nie ma to tylko jednego celu.

Okej. Chociaż nadal chyba inaczej rozumiemy słowo "paskudna". Do twoich zarzutów lepiej pasowałoby chyba "głupia", "niedojrzała" albo "ślepo podążająca za modą".
Fakt, tu masz rację. Po prostu słowo "paskudna" jako pierwsze przyszło mi do głowy, gdy spojrzałem na tę okładkę i przypomniałem sobie pierwszą część. Niemniej wymienione przez Ciebie określenia są jak najbardziej trafne.
Awatar użytkownika
Cerber108
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt 17.01.2023 20:04

Re: Wampiry wracają

Postautor: Janusz S. » wt 09.04.2024 16:28

Ładna i gęsto bluzgająca homo gimbaza wampirów? :D
Super, od razu awansowała o kilkaset pozycji na liście "do przeczytania"...
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5949
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Wampiry wracają

Postautor: Bibi King » wt 09.04.2024 17:41

Cerber108 pisze:
Okej. Chociaż nadal chyba inaczej rozumiemy słowo "paskudna". Do twoich zarzutów lepiej pasowałoby chyba "głupia", "niedojrzała" albo "ślepo podążająca za modą".
Fakt, tu masz rację. Po prostu słowo "paskudna" jako pierwsze przyszło mi do głowy, gdy spojrzałem na tę okładkę i przypomniałem sobie pierwszą część. Niemniej wymienione przez Ciebie określenia są jak najbardziej trafne.

To jeszcze żeby było jasne: ja tej opinii nie podzielam. Chodziło mi tylko o to, żebyśmy się dobrze zrozumieli. Osobiście ciekaw jestem, co Kristoff wymóżdży(ł) w drugim tomie.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1129
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości