Nowe fantasy w Vesperze :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Nowe fantasy w Vesperze

Postautor: Cerber108 » pt 22.03.2024 13:43

Skojarzenie z Kuang (i w następstwie FS) robi smród. Zresztą na FB ktoś podobnie napisał.
Awatar użytkownika
Cerber108
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt 17.01.2023 20:04

Nowe fantasy w Vesperze

Postautor: Lipaeug » pt 22.03.2024 14:32

E tam, że robi smród skojarzenie z inną książką. Dla mnie smród zrobiło to, że usunęli wpis o dyskusji (w której uczestniczyłem), że ich okładki robi AI bez jakiejś większej inwencji twórczej.
Lipaeug
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 48
Rejestracja: czw 14.12.2023 13:17

Nowe fantasy w Vesperze

Postautor: Ash » pt 22.03.2024 16:25

Zawsze mogli Cię zbanować za pytania kiedy będą ebooki
Ash
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 100
Rejestracja: śr 14.06.2023 11:35

Re: Nowe fantasy w Vesperze

Postautor: El Lagarto » pt 22.03.2024 19:05

Z blurba dedukuję, że książka Wang jest inspirowana Japonią, choć "półwysep" kojarzy się też z Koreą. Tymczasem cykl Kuang to po amerykańsku zmodyfikowana chińszczyzna.


Z punktu widzenia Azjaty pewnie też nie ma specjalnej różnicy między Finlandią i Hiszpanią, bo obie leżą w Europie. :-D

A tak przy okazji: bardzo fajna okładka. Znacznie lepsza niż ta od "Wojen makowych".
El Lagarto
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 934
Rejestracja: sob 20.03.2021 21:17

Re: Nowe fantasy w Vesperze

Postautor: Krzysiek » sob 23.03.2024 8:10

Okładka faktycznie dobra tylko czcionka mi nie pasuje. I nie bardzo rozumiem o co chodzi ze smrodem i Kuang. FS tyle jej trzaska, że chyba bardzo dobrze im się sprzedaje. Skoro wyd. Vesper dawno wylazło ze swojej bańki to oczywiste, że celują w różne strony i klimaty więc dla nich taka Kuang to ułatwienie i dobry punkt zaczepienia.
Krzysiek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 146
Rejestracja: pt 23.08.2019 7:17

Nowe fantasy w Vesperze

Postautor: Coacoochee » sob 23.03.2024 10:38

Okładka dobra, a AI będzie tylko lepsza. Czas grafików minął jak czas powroźników. Life's a bitch.
Coacoochee
Lord
Lord
 
Posty: 1820
Rejestracja: czw 12.11.2015 13:15

Nowe fantasy w Vesperze

Postautor: Lipaeug » sob 23.03.2024 11:39

@Ash

Pewnie niedługo mnie wywalą bo wspominam przy prawie każdym poście o ebookach ;)

@Coacoochee

Ja rozumiem, że AI będzie lepsze i normalne, że coraz mniej będzie prac grafików, ale moim zdaniem wydawnictwa powinny oznaczać, że to prace AI. MAG tego nie ukrywa, Vesper tak skoro kasują komentarze na ten temat.
Lipaeug
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 48
Rejestracja: czw 14.12.2023 13:17

Re: Nowe fantasy w Vesperze

Postautor: Janusz S. » sob 23.03.2024 12:16

Lipaeug pisze:Ja rozumiem, że AI będzie lepsze i normalne, że coraz mniej będzie prac grafików, ale moim zdaniem wydawnictwa powinny oznaczać, że to prace AI. MAG tego nie ukrywa, Vesper tak skoro kasują komentarze na ten temat.

Pewnie będzie, ale na razie rzadko kiedy tak bywa, chociaż to raczej wina odtwórców, którzy nawet przy użyciu tak zaawansowanego narzędzia nie potrafią wymyślić nic oryginalnego. Sztampowe produkcje AI dalej biją po oczach nienaturalnością i brakiem losowości, ale kluczem do przyszłego tej technologii sukcesu jest twórcze wykorzystanie AI. Jest wielu artystów i artystek, którzy AI wykorzystują do uzyskania wymyślonego przez siebie efektu (DC choćby) i są też takie i tacy, który wypracowali mniej lub bardziej oryginalne style grafiki AI, które czasami dają naprawdę interesujące efekty. Sama AI na razie nic ciekawego nie tworzy
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5946
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Nowe fantasy w Vesperze

Postautor: Paskud Czyta » ndz 24.03.2024 1:27

@El Lagarto

Skojarzenia z Koreą są tutaj jak najbardziej na miejscu ;)
Paskud Czyta
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 16
Rejestracja: czw 11.03.2021 10:43


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: asymon i 85 gości