Domagalski, Dariusz - "Ostatnia bitwa" :: Sprawdź komentowaną ksiażkę.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Domagalski, Dariusz - "Ostatnia bitwa"

Postautor: Shedao Shai » wt 02.01.2024 10:07

Zapuściłem się z opisywaniem tego co przeczytałem no i masz babo placek, przeczytałem całą serię. To już nie będę się rozwodził nad każdym tomem z osobna, bo mają one podobny poziom, różnice w jakości są kosmetyczne. Napiszę za to podsumowanie całego "Hajmdala".

6 tomów, każdy objętościowo po ok 300+ stron. Końcowo to... za mało. Przy ostatnim tomie miałem wrażenie zbyt mocnego przyspieszenia, jakby autor mający plan na dłuższą serię nagle stwierdził że trzeba kończyć. Trzeba mu oddać sprawiedliwość - pozamykał wszystkie wątki, jego sposób na zakończenie był dobry, tylko taki, no... zbyt skrótowy. Mając kilkadziesiąt stron do końca łapałem się za głowę - jak on to wszystko da radę zamknąć? No, dał, ale dodatkowe 100 stron albo lepiej - jeden tom - przydałoby się.

"Hajmdal" to dobra seria w gatunku space opery. Ma wszystkie potrzebne elementy: interesujcą konstrukcję świata, ciekawą fabułę, postacie które zapadają w pamięć i na których czytelnikowi zależy. Nie jest to żaden traktat filozoficzny, snobom nie polecam, ale jeśli macie ochotę po prostu na wciągającą lekturę o kosmicznych walkach to jak najbardziej. Mi ta seria sprawiła sporo przyjemności. Załuję że nie ma więcej. I to chyba najlepszy komplement jaki mogę dać.

4,5/6
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3724
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości