Data powieści Nowaka :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Data powieści Nowaka

Postautor: Janoosh » czw 11.08.2022 7:53

Wiadomo nawet o czym będzie. Pisze autor:
„Już Wam pisałem, że 28 września ukaże się moja pierwsza powieść zatytułowana "To przez ten wiatr". Teraz mogę pokazać okładkę, przygotowaną przez @Tomasz Majewski Works (wspaniała, prawda?) i napisać parę zdań o książce.
Opowiadam w niej historię opartą na prawdziwych wydarzeniach: Henryk Sienkiewicz, Helena Modrzejewska z rodziną i kilkorgiem przyjaciół wyruszyli razem do Kalifornii, by założyć tam farmę i spróbować wszystkiego od nowa. Ta książka to zatem western i pojawią się w nim: złodzieje złota i tropiący ich łowcy głów, twardzi meksykańscy rancheros i zabójcy bizonów, lokalna latynoska królowa, w której Helena znajdzie przyjaciółkę na całe życie, i pastor, który nocami szuka na prerii Boga, bo ma z nim rachunki do wyrównania. Strzelaniny w podłych saloonach też będą.
To chyba jest powieść o miłości, o skomplikowanej relacji między Modrzejewską, ówczesną warszawską celebrytką, jej mężem i Sienkiewiczem, ambitnym i aroganckim dziennikarzem u progu literackiej sławy. I o przyjaźniach, w tym tych niemożliwych, jak między nieletnim mordercą i parą zafascynowanych nim dzieciaków z Polski.
Bardzo się cieszę na tę książkę i jednocześnie mam ogromną tremę. Ale cieszę się bardziej”.
Obrazek
Jakub Małecki pisze, że "porywająca", ale mnie smuci, że to nie SF.
Janoosh
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 52
Rejestracja: ndz 15.05.2022 9:20

Re: Data powieści Nowaka

Postautor: Janusz S. » czw 11.08.2022 9:29

Ale brzydactwo. Wygląda jak wycinanka przedszkolaka. Jak na stonowany i zwykle mroczny styl okładek wydawnictwa Powergraph to ostry spadek formy. Na szczęście opis rozwiał wszystkie moje wątpliwości co do chęci zakupu. A po Amnezjaku tak się cieszyłem, że pojawił się kolejny autor, którego mogę kupować w ciemno. :( Może to i jest jakaś historia alternatywna, ale zupełnie mnie nie interesuje.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Data powieści Nowaka

Postautor: nosiwoda » czw 11.08.2022 9:43

Według mnie okładka jest super. Miała być jak plakat filmowy w stylu Tarantino, i taka jest. Jedyne, co bym zmienił, to wywaliłbym polecajkę Kuby Małeckiego ze słońca i dał ją na tył.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Data powieści Nowaka

Postautor: Janusz S. » czw 11.08.2022 9:44

nosiwoda pisze:Według mnie okładka jest super. Miała być jak plakat filmowy w stylu Tarantino, i taka jest. Jedyne, co bym zmienił, to wywaliłbym polecajkę Kuby Małeckiego ze słońca i dał ją na tył.

De gustibus. Mnie przypomina wczesne animacje Monty Pythona, których nie cierpiałem. I styl i kolorystyka odrzucają mnie.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Data powieści Nowaka

Postautor: nosiwoda » czw 11.08.2022 9:49

OK, widzę to :D

Obrazek
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Data powieści Nowaka

Postautor: Janusz S. » czw 11.08.2022 10:08

Celne trafienie :!:
Wykreśliłem już Nowaka z planów zakupów i czekam teraz aż mnie zjedzą na na fejsie Powergraphu, gdzie nie wpisałem się w powszechny entuzjazm :twisted:
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Data powieści Nowaka

Postautor: ASX76 » czw 11.08.2022 10:24

Ale jeśli kniga będzie good? :wink:
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Data powieści Nowaka

Postautor: nosiwoda » czw 11.08.2022 11:25

Krzysztof Cieślik redagował i chwali: https://twitter.com/km_cieslik/status/1557662143306252290
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Data powieści Nowaka

Postautor: El Lagarto » czw 11.08.2022 11:27

Janusz S. pisze:Celne trafienie :!:
Wykreśliłem już Nowaka z planów zakupów i czekam teraz aż mnie zjedzą na na fejsie Powergraphu, gdzie nie wpisałem się w powszechny entuzjazm :twisted:


Czemu tylko na fejsie?
:eating:
Blurby brzmią intrygująco. Sienkiewicz rządzi. Nie planowałem, ale chyba kupię.
El Lagarto
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 923
Rejestracja: sob 20.03.2021 21:17

Re: Data powieści Nowaka

Postautor: Janusz S. » czw 11.08.2022 12:03

El Lagarto pisze:Czemu tylko na fejsie?

Bo na forum Katedry użytkownicy są w znakomitej większości mili i kulturalni :D a nieliczne wyjątki dawno temu zablokowałem i nie widuję ich wpisów.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości

cron