Dark Crayon i horror :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Dark Crayon i horror

Postautor: Coacoochee » pt 22.07.2022 17:36

Zgaduję, że Indianie jedynie w tytule?
Coacoochee
Lord
Lord
 
Posty: 1796
Rejestracja: czw 12.11.2015 13:15

Re: Dark Crayon i horror

Postautor: Bibi King » pn 25.07.2022 13:49

Dlaczego?
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1112
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Re: Dark Crayon i horror

Postautor: jezzo » śr 27.07.2022 10:04

Co do Dark Crayona, ostatnio popularne stały się te narzędzia do AI do tworzenia obrazków. Przeglądająć ich możliwości zauważyłem, że twory wyglądają podobnie do dzieł Dark Crayona. Do tworzenia przy pomocy midjourney DC się ostatnio przyznał, ale nie zdziwiłbym się, jakby jakaś część reszty też powstała przy pomocy czegoś podobnego. Najśmieszniejsze, że proste, ogólnodostępne narzędzie do tego nazywa się Craiyon :D (choć to oczywiście zbieg okoliczności, bo to nowa nazwa). To w sumie na czasie i pasuje, że do książek Sci-Fi obraz tworzył komputer na podstawie opisu.

Przyznam się też szczerze, że jakość tego co generuje AI mnie trochę zszokowała. Nic tylko czekać jak "AIrtyści" zaczną wypierać z rynku prawdziwych artystów, choć mam nadzieję i w sumie pewność, że dla prawdziwej ludzkiej oryginalności i geniuszu zawsze znajdzie się miejsce.
https://www.youtube.com/watch?v=SVcsDDABEkM
Awatar użytkownika
jezzo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 637
Rejestracja: pn 09.12.2019 13:01

Re: Dark Crayon i horror

Postautor: asymon » śr 27.07.2022 11:11

jezzo pisze:Przyznam się też szczerze, że jakość tego co generuje AI mnie trochę zszokowała. Nic tylko czekać jak "AIrtyści" zaczną wypierać z rynku prawdziwych artystów, choć mam nadzieję i w sumie pewność, że dla prawdziwej ludzkiej oryginalności i geniuszu zawsze znajdzie się miejsce.


Spokojnie... AI produkujące "jak Beksiński" czy "jak Picasso" to jednak odtwórczość, nie wyznaczanie nowych trendów. Myślę, że raczej pójdzie to w stronę generowania obrazów użytkowych, żeby nie płacić tantiem artystom. Niedługo będzie wysyp takich grafik na koszulkach i sieciówki nie będą musiały kraść "contentu" młodym, początkującym artystom.

Jak zobaczyłem okładkę DC z tym kombinezonem, co ma dużo takich tych, coś mnie tknęło.
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Dark Crayon i horror

Postautor: jezzo » śr 27.07.2022 15:10

Niedługo może nawet "AIrtyści" nie będą potrzebni. Wydawca, aby przyciąć na kosztach sam sobie zakupi taki software, powpisuje parę razy aż mu się efekt spodoba i okładka gotowa. :D Dla niepoznaki wymyśli, że dostarczył to artysta o randomowym pseudonimie.
Awatar użytkownika
jezzo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 637
Rejestracja: pn 09.12.2019 13:01

Re: Dark Crayon i horror

Postautor: ASX76 » pt 29.07.2022 11:02

Okładka bardzo ładna. :)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości