MAG - redukcja i aktualizacja planów wydawniczych na jesień 2022 :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Re: MAG - redukcja i aktualizacja planów wydawniczych na jes

Postautor: Shedao Shai » pt 29.07.2022 17:40

ASX76 pisze:Szanowny Panie, napisałem "będzie katastrofa", a nie "jest katastrofa", zatem zasadnicza różnica.


Nie ma żadnej. Nie zapraszam do dyskusji :D

ASX76 pisze:Na serialach "zjadłem zęby" i pół sztucznej szczęki ;)


Skoro tak mówisz. Bo widać przede wszystkim ignorancję :twisted:
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: MAG - redukcja i aktualizacja planów wydawniczych na jes

Postautor: ASX76 » sob 30.07.2022 9:51

Łaskawy Panie Shedao,

Primo:
"będzie" = prognoza
"jest" = ocena/osąd

Secundo:
jeśli serial jakimś cudem okaże się dobry, to z przyjemnością odszczekam swą prognozę :P
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: MAG - redukcja i aktualizacja planów wydawniczych na jes

Postautor: asymon » ndz 31.07.2022 10:17

Wracając trochę do pytania Adona, pojawiło się parę ebooków w "wiodących sklepach", co ciekawe najpierw w ebookpoint.
Erikson, Ford, Reynolds. A Stephensona na razie brak.


Nie wiem dlaczego opakowanie linków się tak wywala...
[url="https://ebookpoint.pl/wydawca/wydawnict ... ca=&jezyk="]ebookpoint[/url]

[url="https://www.swiatksiazki.pl/e-booki/ksi ... t_dir=desc"]ŚK[/url]
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: MAG - redukcja i aktualizacja planów wydawniczych na jes

Postautor: Shedao Shai » śr 10.08.2022 8:00

ASX76 pisze:Łaskawy Panie Shedao,

Primo:
"będzie" = prognoza
"jest" = ocena/osąd

Secundo:
jeśli serial jakimś cudem okaże się dobry, to z przyjemnością odszczekam swą prognozę :P


Wczoraj skończyłem oglądać. Jak tam, jesteś gotowy już odszczekać, czy jeszcze nie widziałeś? :twisted:

Osobiście podchodziłem do serialu na chłodno, ostatnie lata nauczyły mnie, że nie jest dobrze być fanem rzeczy, które ekranizują. Sama złość i frustracja. Sandman jest wyjątkiem od tej reguły. Jest doskonały. Zarówno jako po prostu serial, jak i jako adaptacja - a to już rzadkość. Gdyby nie plansza z logo na początku, nie uwierzyłbym, że to wyszło na Netflixie :) Pierwsze dwa tomy serii zostały zekranizowane w taki sposób, że właściwie nic bym nie poprawił. I mówię to ja, człowiek, dla którego Sandman to ulubiona seria komiksowa. Czysta przyjemność z oglądania. Odcinki 5 i 6 to top sztuki serialowej. Morfeusz, Koryntyjczyk, John Dee, Johanna Constantine są dobrani i zagrani idealnie. Eksperyment z Lucyferem jako kobietą też wypalił; nie jest może idealnie, ale jest OK. Ziarnkiem grochu jest tutaj skala blackwashingu; ja rozumiem że takie czasy, że trzeba bo by lud w USA ruszył z pochodniami..., ale i Śmierć, i Lucien (Lucienne), i rodzina Walkerów/Unity Kinkaid... najgorzej tu wypada Lucienne, aktorka która ją gra zupełnie nie pasuje mi do postaci. Ale to jedyny minus. Poza tym widzę same plusy. Poszczególne historie z komiksów zostały opowiedziane w sposób wierny i zgrabny. Nie pożałowali pieniędzy, strona wizualna wygląda świetnie. Cholera, niech to będzie dla Netflixa hit, bo jak skasują za sezon, dwa, to będę płakał :)
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: MAG - redukcja i aktualizacja planów wydawniczych na jes

Postautor: historyk » śr 10.08.2022 8:12

Shedao Shai pisze:Eksperyment z Lucyferem jako kobietą też wypalił; nie jest może idealnie, ale jest OK.

Jak nie lubię tych ideolo podmian, tak Gwendoline Christie jak Lucek jest super, no może mogli jej dać ciut więcej cech męskich (w końcu celowali chyba w hermafrodytę, a tu jedna jest kobieta).
Pozostałe netflix-ideolo słabo, Śmierć tragedia.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: MAG - redukcja i aktualizacja planów wydawniczych na jes

Postautor: ASX76 » śr 10.08.2022 8:19

Shedao Shai pisze:
Wczoraj skończyłem oglądać. Jak tam, jesteś gotowy już odszczekać, czy jeszcze nie widziałeś? :twisted:



Nie oglądałem i nie ma pośpiechu, bo mam spore zaległości, więc przynajmniej na razie proszę nie liczyć na me chwilowe "zejście na psa". :wink:
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Poprzednia

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

cron