Grafika do McDonalda :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Grafika do McDonalda

Postautor: 0lukasz0 » pn 18.07.2022 19:16

Otwieram popcorn i czekam na bitwę zwolenników/przeciwników DC :P
0lukasz0
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 139
Rejestracja: pt 06.05.2005 19:02

Re: Grafika do McDonalda

Postautor: historyk » pn 18.07.2022 19:59

Jeśli chodzi o mnie,to tym razem pochwałę. Dobra grafika i coś innego od paru standardów DC.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Grafika do McDonalda

Postautor: FKJZ » pn 18.07.2022 20:13

Dokładnie tak jak historyk :)
Zdecydowanie wolę takie okładki niż w stylu tej do Swanwicka.
Niech duchy, paląc gwiazd pochodnie,
Powiedzą kiedyś w chmur powodzi,
Że tam, gdzie na świat szewc przychodzi,
Bóg przyobuty bywa godnie.
Awatar użytkownika
FKJZ
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 167
Rejestracja: sob 31.10.2020 13:13

Re: Grafika do McDonalda

Postautor: Whoresbane » pn 18.07.2022 20:46

Swanwick wygląda jak 11 tom Expanse. Ta dzisiejsza miodzio
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Grafika do McDonalda

Postautor: FKJZ » pn 18.07.2022 21:41

Whoresbane pisze:Swanwick wygląda jak 11 tom Expanse.

Dokładnie, z tym, że przy Expanse postaciom zdarza się ładnie komponować z tłem - nie zmienia to faktu, że dla mnie osobiście przypominają one (postaci na okładkach) raczej plastikowe figurki do postawienia na półce aniżeli coś, co porusza moje poczucie estetyki.
Niech duchy, paląc gwiazd pochodnie,
Powiedzą kiedyś w chmur powodzi,
Że tam, gdzie na świat szewc przychodzi,
Bóg przyobuty bywa godnie.
Awatar użytkownika
FKJZ
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 167
Rejestracja: sob 31.10.2020 13:13

Grafika do McDonalda

Postautor: mr. maras » wt 19.07.2022 17:00

To będzie dylogia w jednym tomie, jak wnioskuję?
mr. maras
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 29
Rejestracja: ndz 25.04.2021 12:38

Re: Grafika do McDonalda

Postautor: Bronsiu » wt 19.07.2022 18:50

Wszystko na to wskazuje.
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1057
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

Re: Grafika do McDonalda

Postautor: Janusz S. » wt 19.07.2022 20:28

FKJZ pisze:Dokładnie tak jak historyk :)
Zdecydowanie wolę takie okładki niż w stylu tej do Swanwicka.

Zabawne, bo tę okładkę też wygenerowała AI i styl jest bardzo podobny do okładki Swanwicka.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Grafika do McDonalda

Postautor: historyk » wt 19.07.2022 20:58

Janusz S. pisze:Zabawne, bo tę okładkę też wygenerowała AI i styl jest bardzo podobny do okładki Swanwicka.

Aż by się chciało przeczytać uzasadnienie tej opinii, ale zdaje się, że uzasadnienia brak. W każdym razie, mamy tu inną kolorystykę, inne rozplanowanie, tam jest surrealizm, ale rysowany z fotograficzną niemal precyzją i ostrością, tu mamy raczej fantastyczny realizm malowany plamami, sprawiający wrażenie rozmytego. Rzeczywiście - identyko :D

PS
To uwagi na podstawie tego co widzę na Katedrze, a rozdzielczość chyba (siedzę na fonie) nie jest najlepsza, więc być może te plamo-rozmycie to po prostu pikseloza :D

PS2
Widzę, że Mag chce do woluminu wetknąć dwie powieści z tego cyklu, ale cały cykl to dwie powieści i opowiadanie (The Luncheonette of Lost Dreams). Dla tego jednego opka już się miejsce nie znalazło?
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Grafika do McDonalda

Postautor: FKJZ » wt 19.07.2022 21:14

Ja się na sztuce i jej stylach nie znam, jednak okładka do McDonalda wydaje się być o wiele bardziej "czytelna" - bez problemu można rozpoznać siedzącego mężczyznę na pierwszym planie, za nim lokomotywę. W przypadku Swanwicka widzę ni to astronautę, ni to anioła, bo to i dwa hełmy, i skrzydła, i kable; dodatkowo jeszcze te kule (planety?) - wszystko zlewa się ze sobą z racji podobieństwa kolorów. Dodatkowo kontury chyba jakieś takie ostrzejsze niż w przypadku Drogi, gdzie mamy sporo elementów rozmazanych i delikatnych.

Nie mówię, że grafika Swanwickowa jest obiektywnie zła czy coś w tym stylu - po prostu McDonaldowa bardziej mi odpowiada; nawet wydaje się wyglądać mniej AI-owo przez te rozmazania i nieostrości niż zszywka plastikowych elementów.
Niech duchy, paląc gwiazd pochodnie,
Powiedzą kiedyś w chmur powodzi,
Że tam, gdzie na świat szewc przychodzi,
Bóg przyobuty bywa godnie.
Awatar użytkownika
FKJZ
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 167
Rejestracja: sob 31.10.2020 13:13

Re: Grafika do McDonalda

Postautor: Janusz S. » wt 19.07.2022 21:21

FKJZ pisze:Ja się na sztuce i jej stylach nie znam...

Ja też się nie znam, ale pierwszą rzeczą, która przyszła mi do głowy na widok tego obrazka było to. że DC kontynuuje eksperymenty z AI, bo styl rysunku jest taki sam jak na okładce Swanwicka. Sprawdziłem dyskusję na fb i DC potwierdził, że tak dokładnie było.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Grafika do McDonalda

Postautor: elTadziko » wt 19.07.2022 22:50

Styl faktycznie jest dość podobny i mi te zabawy z AI się średnio podobają. O ile z daleka okładka wygląda fajnie i mi się podoba, to jak się zaczyna jej przyglądać, to jest tam znowu takie nie wiadomo co. Wolałbym taką samą okładkę, ale w normalnym stylu.
I mam nadzieję, że wspomaganie się AI nie wejdzie w standard tworzenia okładek...
Awatar użytkownika
elTadziko
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 124
Rejestracja: ndz 25.11.2007 11:16
Lokalizacja: Oława

Re: Grafika do McDonalda

Postautor: historyk » śr 20.07.2022 0:10

Janusz S. pisze:Ja też się nie znam

I to jest wystarczające podsumowanie twoich wywodów. Dla ciebie pewnie impresjonizm i akademizm, albo abstrakcjonizm i kubizm to te same style.

Program nie ma tu nic do rzeczy, to tak jakby ktoś napisał: "przyznał, że oba obrazy namalował pędzelkiem, więc to musi być ten sam styl".

Nie ogarniam, jak to można uznać za ten sam styl:

Obrazek

To po lewej to ewidentny surrealizm, że z lenistwa zacytuję Wiki:
obrazy burzące logiczny porządek rzeczywistości. Często były to wizje groteskowe, z pogranicza jawy, snu, fantazji, halucynacji, a odsunięte od racjonalizmu.
Mamy tu też "czyste", z dbałością o szczegół wyobrażenie. Zwróćcie uwagę np. na skrzydła, to robi wrażenie niemalże rzeźbiarskie.

Po prawej mamy coś, co można nazwać fantastycznym realizmem, jakiś fantastyczny krajobraz (z lokomotywą nieco od czapy). Styl zupełnie inny - nieco mniejsza dbałość o szczegóły, które do tego są jakby rozmyte.

O różnicy kolorystycznej: pierwsza jest monochromatyczna (odcienie szarości), druga byłaby monochromatyczna (tym razem czerwień), ale jest to "przełamane" różnymi odcieniami niebieskiego (lokomotywa, strój postaci + jakieś plamy, ze wzg. na jakość fotki nie do końca wiem, co to jest - zbiorniki wodne?).
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Grafika do McDonalda

Postautor: elTadziko » śr 20.07.2022 7:29

Te okładki mogą być różne na wielu płaszczyznach, ale tak samo i podobne.
Wiadomo, że to co piszesz to jest prawda - jest inna kolorystyka, inny temat, na pierwszy rzut oka te okładki są zupełnie różne.
Ale tez pod pewnym względem są w podobnym stylu - jak zaczynasz się przyglądać szczegółom, to widzisz, że to co z oddali wydawało się na zwykłą rzecz, z bliska jest złożone z różnych elementów i już nie do końca przedstawia to, co Ci się wydawało. I właśnie to jest podobne w obu okładkach dla mnie, że po przyjrzeniu się szczegółom, okazuje się, że wszystkie rzeczy na nich są stworzone z nie wiadomo czego, rozmyte.
Awatar użytkownika
elTadziko
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 124
Rejestracja: ndz 25.11.2007 11:16
Lokalizacja: Oława

Re: Grafika do McDonalda

Postautor: historyk » śr 20.07.2022 13:06

elTadziko
Owszem, pewne podobieństwa widać, ale to nadal ten sam autor, ten sam wydawca i ta sama - że tak to określę - użytkowość. Tym niemniej, jeśli DC ma być głównym dostarczycielem okładek, to niech chociaż tak kombinuje, a nie wali wszystko na jedno kopyto.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Grafika do McDonalda

Postautor: FKJZ » śr 20.07.2022 17:31

Janusz S. pisze:
FKJZ pisze:Ja się na sztuce i jej stylach nie znam...

Ja też się nie znam, ale pierwszą rzeczą, która przyszła mi do głowy na widok tego obrazka było to. że DC kontynuuje eksperymenty z AI, bo styl rysunku jest taki sam jak na okładce Swanwicka. Sprawdziłem dyskusję na fb i DC potwierdził, że tak dokładnie było.

Ja z kolei na pierwszy rzut oka stwierdziłem, że dobrze, iż tym razem normalnie wykonana okładka, a nie jakieś ajejowania jak do Swanwicka. Dowiedziawszy się z komentarzy rzeczywistej genezy tej ilustracji, cieszę się, że można przy pomocy AI wciąż robić okładki różnorodne i takie, które po prostu mi się podobają. Liczę, że kolejna zabawa ze sztuczną inteligencją zaowocuje okładką inną od poprzednich.
Niech duchy, paląc gwiazd pochodnie,
Powiedzą kiedyś w chmur powodzi,
Że tam, gdzie na świat szewc przychodzi,
Bóg przyobuty bywa godnie.
Awatar użytkownika
FKJZ
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 167
Rejestracja: sob 31.10.2020 13:13

Re: Grafika do McDonalda

Postautor: Whoresbane » śr 20.07.2022 19:18

Dark Crayon nie na jedno kopyto

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Grafika do McDonalda

Postautor: FKJZ » śr 20.07.2022 19:27

DC może nie, ale jeleń to już tak :D
Niech duchy, paląc gwiazd pochodnie,
Powiedzą kiedyś w chmur powodzi,
Że tam, gdzie na świat szewc przychodzi,
Bóg przyobuty bywa godnie.
Awatar użytkownika
FKJZ
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 167
Rejestracja: sob 31.10.2020 13:13

Re: Grafika do McDonalda

Postautor: Janusz S. » śr 20.07.2022 20:55

Ta jest bez wykorzystania materiałów generowanych przez AI, ale za to z Indianami z małej litery :mrgreen:
Tak czy inaczej, fajna.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Grafika do McDonalda

Postautor: Bronsiu » śr 20.07.2022 20:59

Ale pytanie o Luncheonette było bardzo zasadne
Ktoś może coś wie?
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1057
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

Re: Grafika do McDonalda

Postautor: historyk » pt 22.07.2022 0:43

Bronsiu pisze:Ale pytanie o Luncheonette było bardzo zasadne
Ktoś może coś wie?

Woleli się przepychać o okładkę. To powtórzę:
Widzę, że Mag chce do woluminu wetknąć dwie powieści z tego cyklu, ale cały cykl to dwie powieści i opowiadanie (The Luncheonette of Lost Dreams). Dla tego jednego opka już się miejsce nie znalazło?
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Grafika do McDonalda

Postautor: Coacoochee » pt 22.07.2022 17:51

Myślałem, że to nowy Maszczyszyn.
Coacoochee
Lord
Lord
 
Posty: 1796
Rejestracja: czw 12.11.2015 13:15


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości