Księga Całości według Stalkera :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Księga Całości według Stalkera

Postautor: Janusz S. » śr 02.02.2022 11:20

I jakoś Sedeńko zmieścił wszystko w pojedynczych tomach a bidulki z FS przy wydatnym wsparciu autora nie dali rady.
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: overseer » śr 02.02.2022 12:28

Ale to jest wydanie ekskluzywne, do postawienia na półce.
Fabryka zrobiła po prostu, zresztą zgodnie z życzeniem szanownego autora, wersję dla tych którzy chcą przeczytać bezproblemowo i wygodnie całą serię. Kto uważa inaczej ten gęgacz i wiecznie zrzędzący malkontent :)

https://felikskres.pl/pytania/czy-to-pr ... -dwa-tomy/
overseer
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 63
Rejestracja: śr 15.07.2020 5:14

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: Janusz S. » śr 02.02.2022 13:22

Wiesz, to ja byłem tym "gęgaczem". :twisted:
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: overseer » śr 02.02.2022 13:35

Wiem :D A ja byłem wśród tych wiecznie zrzędzących na fejsie :D
To tylko przypomnienie dla tych którzy być może przeoczyli to znakomite tłumaczenie autora który na lekcje PR chodził razem z Sapkowskim.
overseer
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 63
Rejestracja: śr 15.07.2020 5:14

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: historyk » śr 02.02.2022 13:51

A było kupić u Sedeńki - szybciej, taniej, jakość wydania bez porównania lepsza. Ale nie - ilustracje okładkowe im nie pasowały :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Księga Całości według Stalkera

Postautor: Lett » śr 02.02.2022 14:09

Lubię Wojtka Sedeńkę, jednak mimo to napiszę, że okładki mają jak zwykle koszmarne.
Awatar użytkownika
Lett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 424
Rejestracja: pt 15.12.2006 1:08
Lokalizacja: Lublin

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: historyk » śr 02.02.2022 14:10

Lett pisze:Lubię Wojtka Sedeńkę, jednak mimo to napiszę, że okładki mają jak zwykle koszmarne.

Byś dorobił obwoluty i jeszcze byłoby taniej, niż to badziewne wydanie Fabryki :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: overseer » śr 02.02.2022 14:14

historyk pisze:A było kupić u Sedeńki - szybciej, taniej, jakość wydania bez porównania lepsza. Ale nie - ilustracje okładkowe im nie pasowały :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com


Nie kupiłem bo Kres powiedział że to wydanie jest do postawienia na półce a ja chciałem przeczytać :D Ilustracje okładkowe są zresztą pewnie powodem takiego zdefiniowania przez Kresa przeznaczenia wydania sedeńkowego bo na półce widać tylko grzbiety - taki on dowcipny.

A szczerze mówiąc to jak się zorientowałem co knuje Fabryka w kwestii dzielenia tomów ( bo same okładki nie były jeszcze dla mnie dyskwalifikujące) to sedeńkowe wydanie było już niestety wyprzedane.
overseer
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 63
Rejestracja: śr 15.07.2020 5:14

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: Janusz S. » śr 02.02.2022 14:18

overseer pisze:Wiem :D A ja byłem wśród tych wiecznie zrzędzących na fejsie :D
To tylko przypomnienie dla tych którzy być może przeoczyli to znakomite tłumaczenie autora który na lekcje PR chodził razem z Sapkowskim.

:D
Na fejsie tez mi się oberwało jako malkontentowi. Dzięki temu podjąłem jedynie słuszną decyzję, żeby Kresa olać raz na jutro. W końcu mam jeszcze z 500 innych nieprzeczytanych książek.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: nosiwoda » śr 02.02.2022 14:25

"W końcu mam jeszcze z 500 innych nieprzeczytanych książek"


Pfff, cienias. :twisted: :twisted:
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: Janusz S. » śr 02.02.2022 14:27

nosiwoda pisze:"W końcu mam jeszcze z 500 innych nieprzeczytanych książek"


Pfff, cienias. :twisted: :twisted:

No może się kilkuset nie doliczyłem... ale nie więcej. Trochę się gubię po likwidacji konta na LC. :mrgreen:
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: nosiwoda » śr 02.02.2022 14:44

Miałem kiedyś plany zrobienia jakiegoś excela, z porządnymi rubryczkami - ile wydań, czy przeczytane, czy coś pamiętam... Ale to robota głupiego, musi mi wystarczyć fantasta.pl, mimo że nie obejmuje zagramanicznych, których mam sporo.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: Whoresbane » śr 02.02.2022 14:47

Również gęgałem i narzekałem na to. Stalkerowe szkarady zniechęciły mnie do zakupów a gdy wyszły na jaw kłamstwa fabryki to Sedeńkowe wydanie było wyprzedane. Ku mojemu dramatowi sam autor postanowił ubliżać takim jak ja więc serdeczne kij mu w oko
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: Obłęd » śr 02.02.2022 15:06

nosiwoda pisze:Miałem kiedyś plany zrobienia jakiegoś excela, z porządnymi rubryczkami - ile wydań, czy przeczytane, czy coś pamiętam... Ale to robota głupiego, musi mi wystarczyć fantasta.pl, mimo że nie obejmuje zagramanicznych, których mam sporo.

Oj, bez excela to nie ma życia. O ile książki to mi łatwo zagregować np. na Goodreads, o tyle z opowiadaniami to już bym się zgubił kompletnie. A potem przychodzi jakaś dyskusja, masz coś w głowie, ale nie pamiętasz tytułu lub autora i nijak nie znajdziesz. Excel to podstawa :wink:
Link do profilu Goodreads: https://www.goodreads.com/user/show/16204414-maciej-sz
Link do tekstu o twórczości Anny Marii Wybraniec: https://nowynapis.eu/tygodnik/nr-172/ar ... -wybraniec
Obłęd
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 673
Rejestracja: czw 09.02.2012 22:57

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: Janusz S. » śr 02.02.2022 15:12

Do fantastyki też mi wystarcza fantasta, ale czytam też trochę książek spoza bąbelka, więc LC było pomocne. Przy nowej wersji portalu odpadłem i wyniosłem sie na kanapę. Admin przerzucił mi całą biblioteczkę z LC, ale niestety bez dat przeczytania, więc muszę robić porządki. W Excelu spisuję zakupy i przeczytane dopiero od 2012 r. Całej reszty nie chciało mi się odtwarzać.

Whoresbane pisze:Również gęgałem i narzekałem na to. Stalkerowe szkarady zniechęciły mnie do zakupów a gdy wyszły na jaw kłamstwa fabryki to Sedeńkowe wydanie było wyprzedane. Ku mojemu dramatowi sam autor postanowił ubliżać takim jak ja więc serdeczne kij mu w oko

To już mamy co najmniej dwa kije. Zamieniłbym na drągi :twisted:
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Księga Całości według Stalkera

Postautor: Tigillo » śr 02.02.2022 15:14

Janusz ma 500, ja mam raptem 40, nie jest źle mogę kupować dalej :D
Tigillo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 501
Rejestracja: czw 24.12.2020 0:31

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: Bronsiu » śr 02.02.2022 15:35

A propos "czy przeczytane i czy coś pamiętam", to z powieściami jeszcze jakoś działa, ale mam zawsze żałosne przygody, gdy przeglądam na przykład jakieś rankingi opowiadań fantastycznych albo zestawienia opowiadań nagrodzonych. Gapię się na autora i tytuł. Hmmm... czytałem? Sprawdzam na fantaście. O, było w "Nowej Fantastyce" w 1995, więc jasne, czytałem.... Tylko żeby jeszcze coś z tego pamiętać... :|
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1057
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: Shedao Shai » śr 02.02.2022 15:40

Spoko, mi się nieraz zdarza, że obejrzę sobie film, po czym chcę ocenić na Filmwebie i okazuje się, że widziałem go np. 7 lat temu. Albo 5. Bywało, że i 2 :D
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: Bronsiu » śr 02.02.2022 15:51

Tak tak :) A największym moim autowstydem było któreś opowiadanie Le Guin. Niby świtało mi, że mogłem je czytać. Sprawdzam. O, było w NF, w zbiorku Le Guin i w "Rakietowych Szlakach", więc czytałem trzy razy. :lol:
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1057
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: historyk » śr 02.02.2022 15:53

overseer pisze:Nie kupiłem bo Kres powiedział że to wydanie jest do postawienia na półce a ja chciałem przeczytać :D

A to nie wiedziałem, że Sedeńce udzielił licencji na wydanie książek nie do czytania, tylko mających być elementem dekoracji wnętrz. Dobrze, że jeszcze nie zacząłem czytać (czekałem na całość), bo pewnie bym naruszył warunki umowy Kres - Sedeńko :D

Whoresbane pisze:autor postanowił ubliżać

Jesteście (znaczy nie Ty jesteście, tylko Ty i inni narzekacze jesteście) przewrażliwieni. Że gęgacze, malkontenci? A mógł pojechać głupimi kutasami :D To takie nawiązanie do dowcipu o dobroci Stalina. Poczytaj dawniejsze polemiki, np. w Feniksie czy Czerwonym Karle, takim językiem ongiś (w l. 80-90) posługiwali się fantaści (albo jeszcze lepszym, jak przypomnę sobie, że Piekara zwierzał się, że nie obije gęby Ziemkiewiczowi tylko dlatego, że nie chce być ciągany po sądach, albo jak anonim - Pilipiuk? - w Czerwonym Karle jechał po Hollanku lub Parowskim zwąc go gadem i jaszczurem). A Kres i Sapek to skamieliny z tamtego okresu, z lekka odklejone od współczesnych portali społecznościowych, czyli od pokolenia płatków śniegu.

Jakiś czas temu wrzucałem na fb/i fragmenty dyskusji z 1994 r. (seminarium „Dlaczego piszemy ponuro?) - cytaty za Czerwonym karłem nr 7:

Maciej Parowski: Fantastyka to sen. Nie chcę referować co mówią Bergson i Hegel, ale Artemidor, Freud i Yung uczą nas, że we śnie nie ma humoru. Ileż to razy budzimy się z krzykiem! (...) Opowiedzieć jakąś historię potrafi każdy, mało kto potrafi skonstruować dowcip.

Feliks W. Kres: Ja chyba wiem czemu Maciek tak okropnie pieprzy. Myśli, że pisanie jest jak defekacja, że co pisarzowi w duszy gra, to z niego wyjdzie. A ja w swoich powieściach zamordowałem chyba ze siedemset tysięcy ludzi, i co z tego wynika? Pisanie można kontrolować, na przykład Sapkowski...

Andrzej Sapkowski: Kres, gówno wam do mojej duszy! Nie jesteście moim psychoanalitykiem!
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: nosiwoda » śr 02.02.2022 16:03

Obłęd pisze:
nosiwoda pisze:Miałem kiedyś plany zrobienia jakiegoś excela, z porządnymi rubryczkami - ile wydań, czy przeczytane, czy coś pamiętam... Ale to robota głupiego, musi mi wystarczyć fantasta.pl, mimo że nie obejmuje zagramanicznych, których mam sporo.

Oj, bez excela to nie ma życia. O ile książki to mi łatwo zagregować np. na Goodreads, o tyle z opowiadaniami to już bym się zgubił kompletnie. A potem przychodzi jakaś dyskusja, masz coś w głowie, ale nie pamiętasz tytułu lub autora i nijak nie znajdziesz. Excel to podstawa :wink:

Ojeju, jeszcze opowiadania spisać osobno? Ja mam 6 półek z podwójnymi rzędami samych antologii!

Ale akurat do takich drobiazgów mam niezłą pamięć. Nie pamiętam dat urodzin poza dziećmi i żoną, a dat imienin to już nikogo poza mną samym, ale takie bzdety jak tego aktora w tym serialu z lat 90. i gdzie potem grał, to zwykle niestety pamiętam.


Janusz S. pisze:Do fantastyki też mi wystarcza fantasta, ale czytam też trochę książek spoza bąbelka, więc LC było pomocne. Przy nowej wersji portalu odpadłem i wyniosłem sie na kanapę. Admin przerzucił mi całą biblioteczkę z LC, ale niestety bez dat przeczytania, więc muszę robić porządki. W Excelu spisuję zakupy i przeczytane dopiero od 2012 r. Całej reszty nie chciało mi się odtwarzać.

Uuuuu. Obecnie szczerze mówiąc, czytam więcej spoza bąbelka niż SFF, ale bałem się przyznawać.

Szczerze mówiąc, ten projekt, żeby spisać wszystko w jakimś pliczku, to mnie owszem, pociąga, zwłaszcza że KOMPLETNIE NIE MAM NA NIC CZASU.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: ASX76 » śr 02.02.2022 16:17

Janusz S. pisze:I jakoś Sedeńko zmieścił wszystko w pojedynczych tomach a bidulki z FS przy wydatnym wsparciu autora nie dali rady.


Fabryka zazwyczaj podchodzi do tematu wydawania bardzo "Januszowo" ;)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: Janusz S. » śr 02.02.2022 16:29

nosiwoda pisze:Szczerze mówiąc, ten projekt, żeby spisać wszystko w jakimś pliczku, to mnie owszem, pociąga, zwłaszcza że KOMPLETNIE NIE MAM NA NIC CZASU.

Od razu bym się za to zabierał :angel:
A poważniej - dokładnie tak ostatnio działam. Robota leży a ja grzebię wirtualnie w biblioteczce i pisuję po forach :oops:
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: nosiwoda » śr 02.02.2022 17:24

Dobrze, to teraz szybko, zanim dotrze do mnie, że to bez sensu:


jakie rubryczki powinny być w takiej excelowej tabelce?


Bo jeśli wezmę się za to, wpiszę połowę księgozbioru, a potem mi się przypomni, że fajnie byłoby mieć rubryczkę z danymi tłumacza, to się zamknę w sobie.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: Shadowmage » śr 02.02.2022 17:30

Ja mam autor, tytuł, tytuł oryginalny, seria, data wydania, data napisania, wydawnictwo, tłumacz.
Inaczej z opkami, tam jeszcze powinno być info gdzie :)
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: Bronsiu » śr 02.02.2022 17:31

Zdobyte nagrody, ocena własna?
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1057
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: Shadowmage » śr 02.02.2022 17:33

Nagrody bez sensu, a z przeczytanymi mam osobny plik :D
Choć przyznam, że ostatnio (remont, scalanie biblioteczek) się trochę dziur porobiło i będzie trzeba chyba dokonać remanentu.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: nosiwoda » śr 02.02.2022 17:34

OK, może jeden arkusz na powieści, a drugi na opowiadania?
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: Shadowmage » śr 02.02.2022 17:37

Nie inaczej. Ale w robienie hiperłączy między nimi nie chciało mi się już bawić :)
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: Obłęd » śr 02.02.2022 18:04

nosiwoda pisze:Dobrze, to teraz szybko, zanim dotrze do mnie, że to bez sensu:


jakie rubryczki powinny być w takiej excelowej tabelce?


Bo jeśli wezmę się za to, wpiszę połowę księgozbioru, a potem mi się przypomni, że fajnie byłoby mieć rubryczkę z danymi tłumacza, to się zamknę w sobie.



O widzisz, u mnie to wygląda tak:
Tytuł
Autor
Rok (wydania)
Uwagi
Kraj
Motyw (tu uzupełniam hasłowo)
Ocena
Narracja (1 czy 3 osobowa)
Gatunek
Liczba stron
Link do profilu Goodreads: https://www.goodreads.com/user/show/16204414-maciej-sz
Link do tekstu o twórczości Anny Marii Wybraniec: https://nowynapis.eu/tygodnik/nr-172/ar ... -wybraniec
Obłęd
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 673
Rejestracja: czw 09.02.2012 22:57

Księga Całości według Stalkera

Postautor: asymon » śr 02.02.2022 19:29

Używa ktoś Calibre do ebooków? Konkretnie mi chodzi o liczbę stron, bo są wtyczki, które zaciągają dane z LC (sorry Janusz), ale wtyczka wyciągająca numery stron, choć podobno poprawiana, nigdy mi dobrze nie działa.


I właśnie sobie uświadomiłem, że Calibre można używać do papierowych książek, można utworzyć pusty wpis książki, bez plików, w sumie robię tak z audiobookami... Więc czemu nie z papierem?

Ja dodaję sklep i cenę, czasem mnie nachodzi opamiętanie jak podsumuję roczne wydatki (można exportować do arkusza). Ale też widzę, że średnio za ebooka płacę w sumie niewiele..
Ostatnio zmieniony śr 02.02.2022 19:32 przez asymon, łącznie zmieniany 3 razy
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: Janusz S. » śr 02.02.2022 19:47

asymon pisze:Ja dodaję sklep i cenę, czasem mnie nachodzi opamiętanie jak podsumuję roczne wydatki (można exportować do arkusza). Ale też widzę, że średnio za ebooka płacę w sumie niewiele..

Do sklepów, cen, księgarń i zakupów oraz planów zakupów mam osobny plik :mrgreen:
Ale jak tak czytam te wszystkie obsesyjne posty to chyba zrobię sobie porządną relacyjną bazę w accesie.... :onfire:
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: nosiwoda » śr 02.02.2022 19:50

asymon pisze:Ja dodaję sklep i cenę, czasem mnie nachodzi opamiętanie jak podsumuję roczne wydatki (można exportować do arkusza).

O rany, nie, lepiej nie. To zbyt ryzykowne.
Listę pozycji do możliwego zakupu prowadzę - jak zwierzę - w notatniku, na papierze.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: Janusz S. » śr 02.02.2022 20:41

nosiwoda pisze:
asymon pisze:Ja dodaję sklep i cenę, czasem mnie nachodzi opamiętanie jak podsumuję roczne wydatki (można exportować do arkusza).

O rany, nie, lepiej nie. To zbyt ryzykowne.
Listę pozycji do możliwego zakupu prowadzę - jak zwierzę - w notatniku, na papierze.

Teraz to mi zaimponowałeś. Naprawdę.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Księga Całości według Stalkera

Postautor: Virgo C. » śr 02.02.2022 21:13

nosiwoda pisze:
asymon pisze:Listę pozycji do możliwego zakupu prowadzę - jak zwierzę - w notatniku, na papierze.

Mam w tym celu schowek w bonito i "Chcę przeczytać" na Fantasta.pl :)
Awatar użytkownika
Virgo C.
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 190
Rejestracja: pt 12.02.2010 1:01
Lokalizacja: Kraków

Następna

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości