Legenda z datą i okładką :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Legenda z datą i okładką

Postautor: Janusz S. » pt 25.06.2021 20:00

I tak oto łączna cena okładkowa za sztucznie podzielone wydanie szmatławej jakości i formatu osiągnęła 98,80 zł. Gratulacje dla FS i autora.
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Legenda z datą i okładką

Postautor: historyk » pt 25.06.2021 20:26

Janusz S. pisze:I tak oto łączna cena okładkowa za sztucznie podzielone wydanie szmatławej jakości i formatu osiągnęła 98,80 zł.

Hehehe, a u Sedeńki - w twardej, szyto-klejonej, na porządnym papierze, płaciłem 50 zł :D A to podobno Sedeńko jest drogi...
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Legenda z datą i okładką

Postautor: ASX76 » pt 25.06.2021 22:05

Sedeńko jest drogi, a FS jeszcze droższa :P
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Legenda z datą i okładką

Postautor: historyk » pt 25.06.2021 22:55

ASX76 pisze:Sedeńko jest drogi, a FS jeszcze droższa :P

Stopniowanie: drogi - droższy - Fabryka Słów :D

Ale ceny ostatnio śrubują niemiłosiernie. Książka Kozak Łzy diabła, w miękkiej oprawie - okładkowo 69,90 zł. Masakra, to niewiele mniej niż omnibus pięciu powieści Strugackich porządnie wydany przez Prószyńskiego.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Legenda z datą i okładką

Postautor: VincenT » pt 25.06.2021 23:05

Wielka szkoda, tym bardziej że uważam, że grafik wykonał tutaj świetną robotę. Pod tym względem nie mam nic do zarzucenia.
Na temat jakości wydania zostało powiedziane już wszystko. Od siebie dodam, że to szare tło, na którym widnieje autor i tytuł, strasznie się palcuje, podobnie jest na grzbiecie, co jest kolejnym minusem.
Awatar użytkownika
VincenT
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 42
Rejestracja: czw 22.04.2021 16:30

Re: Legenda z datą i okładką

Postautor: Whoresbane » sob 26.06.2021 1:47

historyk pisze:
ASX76 pisze:Sedeńko jest drogi, a FS jeszcze droższa :P

Stopniowanie: drogi - droższy - Fabryka Słów :D

Ale ceny ostatnio śrubują niemiłosiernie. Książka Kozak Łzy diabła, w miękkiej oprawie - okładkowo 69,90 zł. Masakra, to niewiele mniej niż omnibus pięciu powieści Strugackich porządnie wydany przez Prószyńskiego.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com



"Piknik na skraju drogi" nabyłem za 41 zł z groszami. Piękne, porządne wydanie w twardej oprawie a nie gówno w papierku od tych pazernych hien
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Legenda z datą i okładką

Postautor: Tigillo » sob 26.06.2021 11:00

FS nigdy nie miała tanich książek, nie mam ich dużo, chyba trochę ich bojkotuję. Najstarsze co ich posiadam to PLO Grzedowicza i ceny już wtedy były mocno wygórowane względem rynkowych cen. Przejrzałem inne pozycje jakie posiadam i o dziwo Wojny Makowe mimo różnicy pomiędzy pierwszym tomem i drugim 150 stron mają tę samą cenę, pewnie się pomylili i zapomnieli zmienić ;p

A co do książek Kresa sam nie wiem co robić, wydanie mi się nie podoba ale mam już takie książki na regałach :d
Druga sprawa po wypowiedzi autora o malkontentach mocno się zastanawiałem czy dalej jestem zainteresowany jego twórczością.
Tigillo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 501
Rejestracja: czw 24.12.2020 0:31

Re: Legenda z datą i okładką

Postautor: historyk » sob 26.06.2021 11:54

Whoresbane pisze:"Piknik na skraju drogi" nabyłem za 41 zł z groszami. Piękne, porządne wydanie w twardej oprawie a nie gówno w papierku od tych pazernych hien

Ceny okładkowe i rzeczywiste w Polsce mają tyle wspólnego, że od okładkowych liczony jest rabat. Jak odejmiesz 35% od ceny Maga (49 zł przykładowo) to finalną cenę będziesz miał znacznie niższą, niż jak odejmiesz 35% od ceny Fabryki (70 zł).
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Legenda z datą i okładką

Postautor: Whoresbane » sob 26.06.2021 13:10

historyk pisze:
Whoresbane pisze:"Piknik na skraju drogi" nabyłem za 41 zł z groszami. Piękne, porządne wydanie w twardej oprawie a nie gówno w papierku od tych pazernych hien

Ceny okładkowe i rzeczywiste w Polsce mają tyle wspólnego, że od okładkowych liczony jest rabat. Jak odejmiesz 35% od ceny Maga (49 zł przykładowo) to finalną cenę będziesz miał znacznie niższą, niż jak odejmiesz 35% od ceny Fabryki (70 zł).
_______________________
http://seczytam.blogspot.com



Tłumaczysz rzecz oczywistą a ja jedynie podkreśliłem, że książka prosto ze sklepu Prószyńskiego jest znacznie tańsza niż dziadostwo od fabryki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Legenda z datą i okładką

Postautor: historyk » sob 26.06.2021 13:35

Super. To porównałeś cenę książki z rabatem z ceną książki bez rabatu. Takie trochę porównanie od czapy, bo Łzy diabła możesz kupić za 46 zł. Jak będzie dobra promocja, to i za 40-42 zł znajdziesz, a jak się trafi superpromocja (-45%) to i za 38,50 zł kupisz.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Legenda z datą i okładką

Postautor: Janusz S. » sob 26.06.2021 13:56

Tigillo pisze:A co do książek Kresa sam nie wiem co robić, wydanie mi się nie podoba ale mam już takie książki na regałach :d
Druga sprawa po wypowiedzi autora o malkontentach mocno się zastanawiałem czy dalej jestem zainteresowany jego twórczością.

Kupiłem pierwszy tom i pewnie w końcu zniósłbym mały format, miękkie okładki i ścierające się kolory na okładce. Nie zniechęciły mnie nawet kłamstwa redakcji FS co do skonsultowania z czytelnikami rodzaju okładek, ściema co do dzielenia książek i zwykłe zdzierstwo cenowe. Odpuściłem sobie dopiero po tym jak wedle autora zostałem "malkontentem i gęgaczem", gdy ośmieliłem się nie podzielać jego zachwytu co do fantastycznej formy nowego wydania i dzielenia tomów. Szczegóły naszej wymiany uprzejmości są udostępnione na stronie autora. Sądzę, że FS ma wystarczająco wielu fanów żeby Kres był szczęśliwy i wypłacalny bez moich zakupów.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Legenda z datą i okładką

Postautor: ASX76 » sob 26.06.2021 16:10

FS - "ciemny lud to kupi" :BIG:
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Legenda z datą i okładką

Postautor: asymon » sob 26.06.2021 19:55

Whoresbane pisze:"Piknik na skraju drogi" nabyłem za 41 zł z groszami. Piękne, porządne wydanie w twardej oprawie


To ja dla równowagi napiszę, że nie podoba mi się okładka omnibusa Strugackich :P Co do reszty zgoda, miałem w ręku i robi bardzo dobre wrazenie. Szkoda że nie można mieć wszystkiego, bo albo fajne grafiki, albo dobra jakość. Oczywiście niektórzy idą trzecia ścieżką i niskiej jakości książkę ozdabiają brzydka grafiką.
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Legenda z datą i okładką

Postautor: historyk » sob 26.06.2021 20:49

asymon pisze:To ja dla równowagi napiszę, że nie podoba mi się okładka omnibusa Strugackich :P

Mnie też się nie podoba. Szczególnie grzbiet i upieprzenie okładki tym wycierającym się meszkiem.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Legenda z datą i okładką

Postautor: Moon » sob 26.06.2021 21:18

Nie wiem co się tak podniecacie okładkami, skoro zawartość środka jet najważniejsza, nie mówiąc o tym,że można sobie kupić e-booka.
Moon
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 32
Rejestracja: ndz 29.10.2017 10:44

Re: Legenda z datą i okładką

Postautor: ASX76 » sob 26.06.2021 21:28

Moon pisze:Nie wiem co się tak podniecacie okładkami, skoro zawartość środka jet najważniejsza, nie mówiąc o tym,że można sobie kupić e-booka.


Szanowny Panie,
Primo: wolimy papier :P
Secundo: prawdziwy książkoholik-esteta rajcuje się zarówno zawartością, jak i okładkami :P
Wyobraź Pan sobie dobry produkt w gównianym opakowaniu ;)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Legenda z datą i okładką

Postautor: asymon » ndz 27.06.2021 9:03

ASX76 pisze:Primo: wolimy papier :P
PAN MÓWI ZA SIEBIE!
Secundo: prawdziwy książkoholik-esteta rajcuje się zarówno zawartością, jak i okładkami :P
Tak, celulozę kupuję rzadko, dlatego zamierzałem kupić sobie ŁADNE wydanie, e-booki mam pieczołowicie zebrane z kilku akcji Bookrage.
Wyobraź Pan sobie dobry produkt w gównianym opakowaniu ;)
Ale po co sobie to wyobrażać, wystarczy zajrzeć do jakiejś większej księgarni.

PS. Ja się serio jeszcze waham, podzielenie "Legendy" to dla mnie akurat argument "za". Podobają mi się te grafiki, wiem że sztampowe do bólu, ale akurat takie w sam raz na sagę fantasy.
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości