Urbanowicz, Artur - "Inkub" :: Sprawdź komentowaną ksiażkę.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Urbanowicz, Artur - "Inkub"

Postautor: Shedao Shai » śr 09.06.2021 6:49

Trochę przytłaczała mnie grubość tej książki, a więc swoje odstała na półce. Jak się okazało - niepotrzebnie, bo ona z tych, co wchodzą jak złoto i ani się nie obejrzysz, a skończyłeś.
"Inkub" klimatycznie i tematycznie mocno przypominał mi serię o Czarnym Wygonie Dardy: polska wieś, stare wierzenia, lokalne nadprzyrodzone zagrożenie i ktoś próbujący zgłębić jego naturę.
Ta książka nie sili się na przekazanie nam żadnego podniosłego przekazu, nie ma tu zabawy formą czy też jakichkolwiek oznak ambicji do bycia "czymś więcej". To po prostu solidne czytadło, miks horroru i kryminału, i w tym polu sprawdza się bardzo dobrze. Przyjemna i ciekawa lektura z dobrze zarysowanymi postaciami i interesująco skonstruowaną zagadką. Nie nudziłem się ani na chwilę i skończyłem lekturę usatysfakcjonowany.
Spodobał mi się styl Urbanowicza i wiem, że chcę kontynuować przygodę z jego twórczością - na pewno "Gałęziste", może "Paradoks", potem się pomyśli. Dopiero co przyszła jedna paczka od Vespera, więc mam czas, zanim nazbiera mi się na kolejną. W każdym razie, "Inkub" to dobra lektura jeśli się szuka czegoś lekkiego, na odprężenie (... powiedział Shedao o horrorze rozpisanym na 723 strony :D ).
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Urbanowicz, Artur - "Inkub"

Postautor: ASX76 » śr 09.06.2021 7:26

No, ale skoro wchodzi gładko niczym z wazeliną to rozmiar chyba nie ma większego znaczenia? :wink:
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Urbanowicz, Artur - "Inkub"

Postautor: Shedao Shai » śr 09.06.2021 7:27

Słodki Jezu. :D
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Urbanowicz, Artur - "Inkub"

Postautor: ASX76 » śr 09.06.2021 8:02

Shedao Shai pisze:Słodki Jezu. :D


Aż tak dobrze? ;)

Na wszelki wypadek dodam, że pisząc o rozmiarze miałem na myśli objętość knigi :P
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości

cron