Kołodziejczak, Tomasz - "Skaza na niebie" :: Sprawdź komentowaną ksiażkę.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Kołodziejczak, Tomasz - "Skaza na niebie"

Postautor: Janusz S. » pn 07.06.2021 20:16

Mógłby kiedyś dokończyć Ostatnią Rzeczpospolitą... To jedyny jego cykl i w ogóle jedyne jego powieści jakie przeczytałem i chociaż niewiele już pamiętam z treści to na pewno chciałem przeczytać dalszy ciąg.
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5867
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Kołodziejczak, Tomasz - "Skaza na niebie"

Postautor: Shedao Shai » śr 30.06.2021 11:02

Janusz S. pisze:Mógłby kiedyś dokończyć Ostatnią Rzeczpospolitą... To jedyny jego cykl i w ogóle jedyne jego powieści jakie przeczytałem i chociaż niewiele już pamiętam z treści to na pewno chciałem przeczytać dalszy ciąg.


Zachęcam do zapoznania się z Dominium Solarnym. To solidna rzecz, i z tego co pamiętam, nie urwana.
Ostatnio zmieniony śr 30.06.2021 11:02 przez Shedao Shai, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kołodziejczak, Tomasz - "Skaza na niebie"

Postautor: Shadowmage » śr 30.06.2021 11:12

Janusz S. pisze:Mógłby kiedyś dokończyć Ostatnią Rzeczpospolitą... To jedyny jego cykl i w ogóle jedyne jego powieści jakie przeczytałem i chociaż niewiele już pamiętam z treści to na pewno chciałem przeczytać dalszy ciąg.

Tu nawet wydawca nic nie wie - przynajmniej tak dziś napisali.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Kołodziejczak, Tomasz - "Skaza na niebie"

Postautor: historyk » śr 30.06.2021 14:18

Shedao Shai pisze:Zachęcam do zapoznania się z Dominium Solarnym. To solidna rzecz, i z tego co pamiętam, nie urwana.

Tyle że nie do kupienia na rynku pierwotnym - to było wydane w Fabryce (bo wcześniej w Supernowej - nie wiem czy wydanie fabryczne jest zmienione, czy nie) w latach 2010-2011. Może kiedyś wznowią, ale patrząc na obecną ich jakość wydawania, chyba wolę te stare na miękko...
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Kołodziejczak, Tomasz - "Skaza na niebie"

Postautor: asymon » śr 30.06.2021 15:36

@historyk są ebooki, ale wiem że się nie skusisz.

Zabawne, bo "Kolory" czytałem sto lat temu, jak jeszcze SuperNowa to wydawała. Kiedyś kupiłem sobie nawet ebooka w wydaniu FS, a potem czekałem na resztę trylogii w tym nowym wydaniu i... zapomniałem o temacie :lol: Też chyba polecam, choć ostrożnie bo już paręnaście lat minęło, ale chyba było nieźle.
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Kołodziejczak, Tomasz - "Skaza na niebie"

Postautor: nosiwoda » czw 01.07.2021 7:26

asymon pisze: potem czekałem na resztę trylogii w tym nowym wydaniu i... zapomniałem o temacie :lol: Też chyba polecam, choć ostrożnie bo już paręnaście lat minęło, ale chyba było nieźle.

Trylogii? To chyba za mocne słowo na określenie dwóch tomów + tomu opowiadań, w dużej części starszych niż te dwie powieści. Jedyny tekst, który nie ukazał się wcześniej, to zdaje się Nocni żeńcy. Poza tym powiązanie fabularne tych opowiadań z powieściami jest, OIMW, żadne.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Kołodziejczak, Tomasz - "Skaza na niebie"

Postautor: historyk » czw 01.07.2021 13:08

powiązanie fabularne tych opowiadań z powieściami jest, OIMW, żadne.

Drogi Nosiwodo, kiedyś Ci tłumaczyłem, ale widocznie mój talent pedagogiczny jest mizerny... Acz definicja trylogii jest nawet na Wiki:
Trylogia – cykl dzieł składający się z trzech utworów, z których każdy stanowi zamkniętą i integralną całość. Dzieła w trylogii łączą zwykle takie cechy, jak tematyka, czy grupa postaci.

Trzy książki z akcją w tym samym uniwersum, choć z różnymi bohaterami i bez związków fabularnych, są trylogią. Co innego dzieła w stylu Władcy pierścieni, bo to akurat nie jest trylogia.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Kołodziejczak, Tomasz - "Skaza na niebie"

Postautor: asymon » czw 01.07.2021 20:12

nosiwoda pisze:
asymon pisze: potem czekałem na resztę trylogii w tym nowym wydaniu i... zapomniałem o temacie :lol: Też chyba polecam, choć ostrożnie bo już paręnaście lat minęło, ale chyba było nieźle.

Trylogii? To chyba za mocne słowo na określenie dwóch tomów + tomu opowiadań, w dużej części starszych niż te dwie powieści.



A to, widzisz pan, nie wiedziałem... Jak patrzę na opisy, to wygląda na trzy normalne powieści. Rozumiem, że Głowobójcy to ten zbiór? Nie kojarzę opowiadań, może coś czytałem, ale jeśli tak, to wyleciało. A "Kolory sztandarów" pamiętam.

Ech, i tak dopisuję do listy "kupić w promocji".
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Kołodziejczak, Tomasz - "Skaza na niebie"

Postautor: Bronsiu » czw 01.07.2021 21:15

Tak, to ten zbiór. W Twoim linku nawet, jak rozwiniesz opis, to masz:

"Książka „Głowobójcy” zawiera: cztery teksty ze zbioru „Wrócę do ciebie kacie”, opowiadanie z antologii „13 kotów”, opowiadanie z legendarnego miesięcznika „Magia i Miecz” (dotąd nigdy niepublikowane w książce) oraz grę paragrafową „Rzeźbiarze pierścieni”."
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1055
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

Re: Kołodziejczak, Tomasz - "Skaza na niebie"

Postautor: Ambrose » czw 01.07.2021 21:20

asymon pisze: (...)

Ech, i tak dopisuję do listy "kupić w promocji".



Każdy tom można kupić w formie cyfrowej za mniej niż 20 zł:

Dominium Solarne
Ble, ble, ble, koniec
Ambrose
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 351
Rejestracja: ndz 03.02.2013 15:10

Re: Kołodziejczak, Tomasz - "Skaza na niebie"

Postautor: nosiwoda » pt 02.07.2021 9:39

Bronsiu pisze:Tak, to ten zbiór. W Twoim linku nawet, jak rozwiniesz opis, to masz:

"Książka „Głowobójcy” zawiera: cztery teksty ze zbioru „Wrócę do ciebie kacie”, opowiadanie z antologii „13 kotów”, opowiadanie z legendarnego miesięcznika „Magia i Miecz” (dotąd nigdy niepublikowane w książce) oraz grę paragrafową „Rzeźbiarze pierścieni”."

No właśnie. Czyli żadna trylogia.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości