Podzielona legenda :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Re: Podzielona legenda

Postautor: Whoresbane » wt 01.06.2021 14:09

AM pisze:
Whoresbane pisze:
Shedao Shai pisze:ABŚ Sandersona w wydaniu Fabrycznym - kilkudziesięciotomowa saga w oprawach zintegrowanych... brrr :D


I każda za 49zł "zgodnie z zamysłem autora"


49 robi wrażenie, ale dopóki nie wiadomo ile w ogóle trzeba sprzedać, żeby zwróciły się koszty, trudno wyciągać jakieś daleko posunięte wnioski.



Tu nie chodzi o cenę a o format i jakość wydania. Gdy zestawi się nowego potworka Fabryki z pierwszą lepszą Waszą książką czy też z Rebisową lub wznowieniem Koła Czasu Zyska to płakać się chce. Wygląda fatalnie, jakość kupa a cena okładkowa wyższa czy porównywalna z powyższymi wydawnictwami.
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Podzielona legenda

Postautor: Janusz S. » wt 01.06.2021 14:48

AM pisze:"Wspomnienie lodu" - 1056 str.
"Dom łańcuchów" - 896 str.

Przy okazji, jeśli pamięć mnie nie myli, kosztują tyle co 9 lat temu, a Bramy o 10 PLN mniej, więc... jesteśmy straszliwymi niuchaczami pieniędzy.

No i kosztują o 250 zł mniej niż ostatnie ceny poprzedniego wydania na olx i alledrogo. :)
W przypadku MAGa naprawdę trzeba się wysilić, żeby poskarżyć się na ceny.
Whoresbane pisze:Tu nie chodzi o cenę a o format i jakość wydania. Gdy zestawi się nowego potworka Fabryki z pierwszą lepszą Waszą książką czy też z Rebisową lub wznowieniem Koła Czasu Zyska to płakać się chce. Wygląda fatalnie, jakość kupa a cena okładkowa wyższa czy porównywalna z powyższymi wydawnictwami.

Kresa wydali w formacie niemal kieszonkowym z cenami jak za normalnych rozmiarów książki w twardych okładkach. I bardzo trudno mi uwierzyć, że nie wybrali tego formatu specjalnie po to, by jak najwięcej tomów cudownie rozmnożyć na dwa. Tłumaczenia Kresa i FS są o tyle śmieszne, że skoro autor chciał od zarania dziejów mieć dwie osobne książki, to po jaką cholerę nadał im obu ten sam tytuł? Tego Kres już nie wyjaśnił w swojej odpowiedzi na moje pytanie. Nie wyjaśnił też w czym mu przeszkadza obecność obu ksiąg w jednej okładce. Jako autor może oczywiście kształtować dowolnie swoje dzieło i swoje zamierzenia arytystyczne, ale niestety moment, w którym się do tego zabrał mocno sugeruje, że to działania koniunkturalne i to realizowane przy użyciu zupełnie nieprzekonującej argumentacji. Przy okazji przypomniały mi się opowieści S. Eriksona o tym, jak poszukiwał wydawnictwa, które odważyłoby się wydać całą MKP w jednym gigantycznym tomiszczu . Dziwny gość...
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Podzielona legenda

Postautor: asymon » wt 01.06.2021 16:31

Janusz S. pisze:Przy okazji przypomniały mi się opowieści S. Eriksona o tym, jak poszukiwał wydawnictwa, które odważyłoby się wydać całą MKP w jednym gigantycznym tomiszczu . Dziwny gość...


Tak się składa, że Tor wydał i jest to do kupienia... ale tylko w ebooku. Niestety nie da się z Polski, pewnie sprawa licencji, ale za 150 zł brałbym jak wiadomo kto wiadomo co.

https://www.amazon.com/Complete-Malazan ... 00HL0MA3W/
https://www.kobo.com/ww/en/ebook/the-co ... the-fallen

Nie wyjaśnił też w czym mu przeszkadza obecność obu ksiąg w jednej okładce.

W drugim akapicie wyjaśnił i ja to kupuję, bo odpowiada to mniej więcej mojemu postrzeganiu świata. Ale już o tym debata była, że jedni wolą grube, a inni chude.
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Podzielona legenda

Postautor: FKJZ » wt 01.06.2021 17:07

Janusz S. pisze: Przy okazji przypomniały mi się opowieści S. Eriksona o tym, jak poszukiwał wydawnictwa, które odważyłoby się wydać całą MKP w jednym gigantycznym tomiszczu . Dziwny gość...

Nie znalazł jednak takiego wydawnictwa (z tego co sam autor sprawdzał, takowa książka liczyłaby ok. 3000 stron przy oszczędnym użytkowaniu przestrzeni papierowej). Ale wydanie dwutomowe cyklu to już inna sprawa, choć jedynie w liczbie 500 egzemplarzy każdy za niebagatelną cenę.
Niech duchy, paląc gwiazd pochodnie,
Powiedzą kiedyś w chmur powodzi,
Że tam, gdzie na świat szewc przychodzi,
Bóg przyobuty bywa godnie.
Awatar użytkownika
FKJZ
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 167
Rejestracja: sob 31.10.2020 13:13

Re: Podzielona legenda

Postautor: Janusz S. » wt 01.06.2021 21:58

asymon pisze:W drugim akapicie wyjaśnił i ja to kupuję, bo odpowiada to mniej więcej mojemu postrzeganiu świata. Ale już o tym debata była, że jedni wolą grube, a inni chude.

Źle to napisałem - chodziło mi o to, że nie wyjaśnił przekonująco, bo ja tego nie kupuję. Pomijam już wydanie Sedeńki (bo zaraz się dowiem, ze to kolekcjonerskie więc się nie liczy), ale od niepamiętnych czasów wszystkie wydawnictwa na świecie znają banalnie prosty sposób na zadowolenie różnych grup czytelników, wydając wersje hardback, paperback i kieszonkową. I nie bez przyczyny. A u nas wiecznie farsa i dostosowywanie się do genialnych pomysłów wydawnictwa. Nie przeszkadza mi gdy te pomysły idą w stronę wydań dobrej jakości, ale rozumiem też, że są inne grupy czytelników o innych upodobaniach. Kres pisze o dopychaniu kolanem (co, o ile jest prawdą, wynika z wyboru małego formatu książeczek FS) i "fanaberiach malkontentów" oraz "gęgaczach" po raz kolejny pokazując swoimi odpowiedziami, że oprócz tego, że jest pisarzem, jest też kompletnym burakiem.
Nie będę już do tego wracał, bo po jego wypowiedzi postanowiłem mieć jego i jego książki głęboko w du... I tej decyzji będę się trzymał.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Poprzednia

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości