Staniszek, Paweł - "Pętla" :: Sprawdź komentowaną ksiażkę.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Staniszek, Paweł - "Pętla"

Postautor: Janusz S. » ndz 16.05.2021 12:28

Fajna, tylko trochę ściągnięta z plakatów do "Dark".
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Staniszek, Paweł - "Pętla"

Postautor: Shedao Shai » pn 29.11.2021 9:18

Mój pierwszy kontakt z twórczością Staniszka to było świetne opowiadanie "Nagła śmierć" ze zbioru "Grobowiec: Zaraza". Dodać do tego interesujący opis fabuły (nie ten na Katedrze, ten jest bardzo nijaki xD) i doszło do procedury zamówienia "Pętli". I była to bardzo dobra decyzja.

Czytelnicy oczekujący zaskakującej fabuły będą rozczarowani. Autor nie próbuje nas zaskoczyć. Dość prędko załapałem o co chodzi i jaki będzie twist-nie-twist. Ale nie fabuła miała być siłą tej powieści, a klimat, a ten to już ekstraklasa. Staniszek umiejętnie gra na nostalgii za młodością, która przeminęła, na żalu za utraconą miłością, a w to wszystko wplatuje naprawdę sugestywne elementy grozy. To powieść mocno emocjonalna i zarazem oniryczna, płynąca niespiesznie, a jednocześnie ciągle interesująca. To sprawiło, że książkę pochłonąłem (prawie) na jedno posiedzenie i została ze mną w myślach jeszcze po zakończeniu lektury.

Prozie pana Staniszka należy przyglądać się bliżej. "Pętlę" początkowo chciałem ocenić na 4,5, ale gryzło mnie to, czułem, że zasłużyła na więcej. Utwierdziło mnie w tym satysfakcjonujące zakończenie; to, jak wszystko "kliknęło" na koniec. A więc jest 5/6.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości