Rysunkowa Arrakis zapowiedziana :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Rysunkowa Arrakis zapowiedziana

Postautor: Shedao Shai » śr 28.04.2021 9:35

Sam nie wiem. Trochę kusi, ale jakoś... nie wiem.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Rysunkowa Arrakis zapowiedziana

Postautor: Janusz S. » śr 28.04.2021 9:52

Okładka piękna, ale w środku styl grafiki raczej konwencjonalny.
https://www.rtve.es/noticias/20210120/comic-raul-allen-patricia-martin-ilustran-excepcional-adaptacion-dune-frank-herbert/2067719.shtml
Chyba też sobie odpuszczę - prawie nie kupuję komiksów a ten niczym się specjalnie nie wyróżnia na pierwszy rzut oka
Ostatnio zmieniony śr 28.04.2021 9:53 przez Janusz S., łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Rysunkowa Arrakis zapowiedziana

Postautor: Kszych » śr 28.04.2021 10:42

+1 do wątpliwości. Ja z kolei komiksów mam sporo, ale coraz częściej rezygnuję z zakupów, kiedy nie jestem do końca przekonany, a tak jest w tym przypadku.
Awatar użytkownika
Kszych
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 306
Rejestracja: sob 04.07.2020 16:25

Re: Rysunkowa Arrakis zapowiedziana

Postautor: Shedao Shai » śr 28.04.2021 11:47

Janusz, dzięki za linka - przekonałeś mnie do rezygnacji z zakupu. Portfel dziękuje! :wink:
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rysunkowa Arrakis zapowiedziana

Postautor: Janusz S. » śr 28.04.2021 12:35

Kszych pisze:+1 do wątpliwości. Ja z kolei komiksów mam sporo, ale coraz częściej rezygnuję z zakupów, kiedy nie jestem do końca przekonany, a tak jest w tym przypadku.

A masz ten nowy omnibus "Lucyfer"? To jak na razie jedyne tegoroczne wydawnictwo przy którym sie waham czy jednak nie kupić. Z tego co widziałem rysunki też raczej nie odbiegają od przeciętnej, ale bardziej liczę na treść.
Shedao Shai pisze:Janusz, dzięki za linka - przekonałeś mnie do rezygnacji z zakupu. Portfel dziękuje! :wink:

Widać to kolejny mój sukces w obrzydzaniu... :wink: nie jestem pewien czy się cieszyć :drinking:
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Rysunkowa Arrakis zapowiedziana

Postautor: Shedao Shai » śr 28.04.2021 12:43

Janusz S. pisze:
Kszych pisze:+1 do wątpliwości. Ja z kolei komiksów mam sporo, ale coraz częściej rezygnuję z zakupów, kiedy nie jestem do końca przekonany, a tak jest w tym przypadku.

A masz ten nowy omnibus "Lucyfer"? To jak na razie jedyne tegoroczne wydawnictwo przy którym sie waham czy jednak nie kupić. Z tego co widziałem rysunki też raczej nie odbiegają od przeciętnej, ale bardziej liczę na treść.


Co prawda pytanie nie do mnie, ale odpowiem. "Lucyfer" to świetna seria komiksowa, prawie na poziomie "Sandmana" (którego uważam za serię najlepszą). Przemyślana, dobrze poprowadzona i równie dobrze zamknięta. Zamierzam kupić ten omnibus, mimo że mam poprzednie wydanie. Pomaga mi w tym postanowieniu fakt, że poprzednie wydanie nie było najlepsze i obecnie już w co najmniej dwóch tomach puścił mi klej. Jeśli się wahasz, to sugeruję przechylić się na stronę "tak, kupuję!" :)
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rysunkowa Arrakis zapowiedziana

Postautor: Janusz S. » śr 28.04.2021 13:00

Shedao Shai pisze:Co prawda pytanie nie do mnie, ale odpowiem. "Lucyfer" to świetna seria komiksowa, prawie na poziomie "Sandmana" (którego uważam za serię najlepszą). Przemyślana, dobrze poprowadzona i równie dobrze zamknięta. Zamierzam kupić ten omnibus, mimo że mam poprzednie wydanie. Pomaga mi w tym postanowieniu fakt, że poprzednie wydanie nie było najlepsze i obecnie już w co najmniej dwóch tomach puścił mi klej. Jeśli się wahasz, to sugeruję przechylić się na stronę "tak, kupuję!" :)

Dzięki - każde info mi się przyda, bo w komiksach nie mam wiele doświadczenia (poza sentymentami z dzieciństwa do Thorgala) i rzadko kiedy coś mi się podoba.W tamtym roku kupiłem tylko "Niezwyciężonego" a to raczej nic typowego. "Sandmana" dzięki autorstwu Gaimana, chociaż już styl grafiki nie zawsze mi się podobał. "Świetna" odnosi się do treści jak sądzę. A grafika? Widziałem w sieci przykładowe plansze, ale wydaje się typowa i niekoniecznie s tylu Sandmana. A w ogóle to ten omnibus musi być pozszywany, nie?
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Rysunkowa Arrakis zapowiedziana

Postautor: historyk » śr 28.04.2021 13:05

Janusz S. pisze:A masz ten nowy omnibus "Lucyfer"? To jak na razie jedyne tegoroczne wydawnictwo przy którym sie waham czy jednak nie kupić. Z tego co widziałem rysunki też raczej nie odbiegają od przeciętnej, ale bardziej liczę na treść.

Ja mam. Ten komiks to spin off Sandmana, tylko że o ile w Sandmanie warstwa graficzna z wysokiej półki, to w Lucyferze raczej ze średniej - taka typowa produkcja made in USA. Ale bardzo dobre scenariuszowo.

Warto zwrócić uwagę, bo mnie (i nie tylko mnie) to się nie podoba: Egmont w wypowiedzi Lucyfera wstawia taką dziwaczną pseudoozdobną czcionkę, którą dość niefajnie się czyta. Co prawda w wydaniu oryginalnym tez Lucek "mówił" nietypową czcionką, ale zdecydowanie bardziej przyjazną dla czytelnika.

Janusz S. pisze:A grafika? Widziałem w sieci przykładowe plansze, ale wydaje się typowa i niekoniecznie s tylu Sandmana.

Różni rysownicy, więc styl się nieco zmienia. Ogólnie na papierze wygląda to lepiej, niż na przykładowych stronach z neta.

Janusz S. pisze:A w ogóle to ten omnibus musi być pozszywany, nie?

Tak - oprawa szyto-klejona, ale to standard w Egmoncie.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Rysunkowa Arrakis zapowiedziana

Postautor: Shedao Shai » śr 28.04.2021 13:08

Janusz S. pisze:Dzięki - każde info mi się przyda, bo w komiksach nie mam wiele doświadczenia (poza sentymentami z dzieciństwa do Thorgala) i rzadko kiedy coś mi się podoba.W tamtym roku kupiłem tylko "Niezwyciężonego" a to raczej nic typowego. "Sandmana" dzięki autorstwu Gaimana, chociaż już styl grafiki nie zawsze mi się podobał. "Świetna" odnosi się do treści jak sądzę. A grafika? Widziałem w sieci przykładowe plansze, ale wydaje się typowa i niekoniecznie s tylu Sandmana. A w ogóle to ten omnibus musi być pozszywany, nie?


Tak, do treści. Rysunki dla mnie były OK, nic wybitnego, ale też nie przeszkadzały. Choć muszę też zaznaczyć, że na grafice w komiksach niespecjalnie mi zależy, słabsze rysunki zazwyczaj nie wpływają zbytnio na moją ocenę dzieła. Nie mam chyba ani jednego komiksu, który mógłbym określić jako "słaby fabularnie, ale za to piękny wizualnie". Nie moja broszka.

Nie miałem tego omnibusa w rękach, więc na ostatnie pytanie nie odpowiem, ale jestem przekonany, że będzie szycie - taki kolos oparty tylko na kleju to by była pewna i prędka katastrofa.

historyk pisze:Warto zwrócić uwagę, bo mnie (i nie tylko mnie) to się nie podoba: Egmont w wypowiedzi Lucyfera wstawia taką dziwaczną pseudoozdobną czcionkę, którą dość niefajnie się czyta. Co prawda w wydaniu oryginalnym tez Lucek "mówił" nietypową czcionką, ale zdecydowanie bardziej przyjazną dla czytelnika.


Lucek jak Lucek, ale jak już Mazikeen się odezwała... :wink:
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Rysunkowa Arrakis zapowiedziana

Postautor: Kszych » śr 28.04.2021 13:14

Koledzy wyżej już mnie wyręczyli. ;) Wypada mi się z nimi zgodzić, w szczególności jednak zaznaczę, że rysunki są - jak dla mnie - takie sobie i przez to mocno się zastanawiałem, czy w ogóle kupić. Treść poniekąd rekompensuje niedostatki graficzne, ale ciągle odczuwam ten dysonans i mnie on denerwuje - przecież część komiksów kupiłem niemal wyłącznie dla warstwy wizualnej.
Awatar użytkownika
Kszych
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 306
Rejestracja: sob 04.07.2020 16:25

Re: Rysunkowa Arrakis zapowiedziana

Postautor: Janusz S. » śr 28.04.2021 13:45

Styl/grafika/warstwa wizualna to mogą być właśnie argumenty, które u mnie decydują czy coś kupić czy nie. Treść komiksów rzadko do mnie trafia sama w sobie, chociaż są wyjątki. Dlatego Diunę mógłbym kupić tylko dla pięknych rysunków, bo w końcu treść znam. Okładka mnie zaciekawiła, ale w środku nic ciekawego nie widzę. A już paskudna/przerysowana/nieczytelna grafika zwykle całkowicie kładzie kwestię zakupu nawet w przypadku ciekawego tematu.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Rysunkowa Arrakis zapowiedziana

Postautor: ASX76 » śr 28.04.2021 17:35

Janusz S. pisze:A masz ten nowy omnibus "Lucyfer"? To jak na razie jedyne tegoroczne wydawnictwo przy którym sie waham czy jednak nie kupić. Z tego co widziałem rysunki też raczej nie odbiegają od przeciętnej, ale bardziej liczę na treść.


Panie, bierz Pan tego "Lucyfera" w ujęciu Mike'a Careya bez zastanowienia! Bardzo dobra fantasy dla dorosłych! :D
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Rysunkowa Arrakis zapowiedziana

Postautor: Simplex H » śr 28.04.2021 18:26

Szkoda, ta szata graficzna to faktycznie nic specjalnego. Mogli się bardziej postarać , w końcu to "arcydzieło literatury sf" ...
Za to adaptacja kinowa Villeneuve zapowiada się wyśmienicie (do tego muzyka od Hansa Z.).
Czekam!
Simplex H
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 12
Rejestracja: czw 15.04.2021 21:47

Re: Rysunkowa Arrakis zapowiedziana

Postautor: ASX76 » śr 28.04.2021 18:31

Adaptacja: Briana i Kevina... Lepiej trzymać się z daleka :P
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Rysunkowa Arrakis zapowiedziana

Postautor: Thuringwethil » czw 29.04.2021 16:49

ASX76 pisze:Panie, bierz Pan tego "Lucyfera" w ujęciu Mike'a Careya bez zastanowienia! Bardzo dobra fantasy dla dorosłych! :D

Też właśnie rozważałam kupno, książki o Castorze bardzo mi do gustu przypadły, żałuję że nie będzie więcej (wiem wiem historia zakończona, ale mógłby pan też pisać powieści)
Da się to czytać bez Sandmana? też miłoby było jakis omnibus dorwać bo podobnie do Careya mam z Gaimanem - książki bardzo w moim guście. Cena angielskiego omnibusa ciut straszy
Thuringwethil
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 234
Rejestracja: wt 25.07.2017 12:44

Re: Rysunkowa Arrakis zapowiedziana

Postautor: ASX76 » czw 29.04.2021 18:33

Thuringwethil pisze:
ASX76 pisze:Panie, bierz Pan tego "Lucyfera" w ujęciu Mike'a Careya bez zastanowienia! Bardzo dobra fantasy dla dorosłych! :D


Też właśnie rozważałam kupno,

książki o Castorze bardzo mi do gustu przypadły, żałuję że nie będzie więcej (wiem wiem historia zakończona, ale mógłby pan też pisać powieści)

Da się to czytać bez Sandmana?

też miłoby było jakis omnibus dorwać bo podobnie do Careya mam z Gaimanem - książki bardzo w moim guście. Cena angielskiego omnibusa ciut straszy


1. Tu nie ma co rozważać, tylko kupić i się delektować pierwszym tomem, a następnie grzecznie czekać na drugi :)

2. Azaliż powieść "Pandora" wydane przez Otwarte została zaliczona? ;)

3. Spokojnie da się czytać bez Sandmana, więc nie ma co zwlekać dłużej :)

4. Przecież drugie wydanie Egmontu jest zbiorcze, tzn. tom 1 zawiera części 1-5 (i c.d.n. w drugim), po cóż zatem jakiś angielski omnibus? ;)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Rysunkowa Arrakis zapowiedziana

Postautor: Thuringwethil » czw 29.04.2021 20:05

ASX76 pisze:4. Przecież drugie wydanie Egmontu jest zbiorcze, tzn. tom 1 zawiera części 1-5 (i c.d.n. w drugim), po cóż zatem jakiś angielski omnibus? ;)

Ciut zamieiszlam chyba w wypowiedzi bo chciałam poruszyć dwie kwestie:
- rozważam Lucyfera (tzn w sumie już przekonana jestem;) )
- i mam nadzieje na omnibus Sandmana. Obecnie chyba egmont nie ma tego jako zbiorcze wydanie (ale może przy okazji zapowiadanej ekranizacji coś się i tutaj zmieni) - sa dostępne omnibusy HC angielskie ale razem to ~1000pln

A do tematu wątku i diunokomiksu wracając - po ujrzenia wnętrza wątpliwości się rozwiały - NOPE
Thuringwethil
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 234
Rejestracja: wt 25.07.2017 12:44

Re: Rysunkowa Arrakis zapowiedziana

Postautor: Kszych » czw 29.04.2021 20:17

Bardzo wątpię, by wydali te omnibusy Sandmana (mam 2 pierwsze z nich, nawiasem pisząc). Zaraz zaczynają Sandmana z nową szatą graficzną (czekam!) i byłoby dosyć niecodzienne, gdyby równolegle zdecydowali się na omnibusy. Ale to tylko takie moje gdybanie.
Awatar użytkownika
Kszych
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 306
Rejestracja: sob 04.07.2020 16:25

Re: Rysunkowa Arrakis zapowiedziana

Postautor: ASX76 » czw 29.04.2021 20:43

Thuringwethil pisze:Ciut zamieiszlam chyba w wypowiedzi bo chciałam poruszyć dwie kwestie:

- rozważam Lucyfera (tzn w sumie już przekonana jestem;) )

- i mam nadzieje na omnibus Sandmana. Obecnie chyba egmont nie ma tego jako zbiorcze wydanie (ale może przy okazji zapowiadanej ekranizacji coś się i tutaj zmieni) - sa dostępne omnibusy HC angielskie ale razem to ~1000pln

A do tematu wątku i diunokomiksu wracając - po ujrzenia wnętrza wątpliwości się rozwiały - NOPE



1. Nic nie szkodzi. Grunt że w końcu doszliśmy... do zrozumienia ;)

2. Good :) A skoro o twórczości M. Careya mowa, to wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Egmont w końcu dojdzie do runu tego autora w serii "Hellblazer" (chyba po Delano, ale to tylko me przypuszczenie) :)

3. Omnibus Sandmana na polskim rynku? Niemożliwe, niestety... Egmont wznawia Sandmana w nowych okładkach (śliczne!) i to byłoby na tyle w tym temacie. Poza tym nie sądzę aby u nas wydawanie omnibusów za 1000 zł było opłacalne...

4. Dobra decyzja :) Rysunki brzydkie, scenarzyści mierni :2gunfire: No, ale z punktu widzenia wydawcy "warto kuć żelazo póki gorące" ;)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Rysunkowa Arrakis zapowiedziana

Postautor: historyk » pt 30.04.2021 9:11

Shedao Shai pisze:Lucek jak Lucek, ale jak już Mazikeen się odezwała... :wink:

No nie wiem, mnie Lucka czyta się gorzej, a do tego mówi znacznie więcej. Nie wiem co to za imbecyl wymyślił i dlaczego Egmont nie może się z tego idiotyzmu wycofać... Spierd... co najmniej połowę radochy z czytania. A wystarczyło powielić czcionkę oryginalną - ale nie, Egmont zawsze musi kombinować.

Thuringwethil pisze:Da się to czytać bez Sandmana?

Da się. Wystarczy to jednozdaniowe streszczenie z wprowadzenia do Lucyfera:
Lucyfer zrzekł się tytułu Króla Zaświatów i zamieszkał na Ziemi, a konkretnie w Los Angeles, gdzie prowadzi świetnie prosperujący bar i szykuje się na długą spokojną emeryturę.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Rysunkowa Arrakis zapowiedziana

Postautor: Janusz S. » pt 30.04.2021 12:37

Kszych pisze:Bardzo wątpię, by wydali te omnibusy Sandmana (mam 2 pierwsze z nich, nawiasem pisząc). Zaraz zaczynają Sandmana z nową szatą graficzną (czekam!) i byłoby dosyć niecodzienne, gdyby równolegle zdecydowali się na omnibusy. Ale to tylko takie moje gdybanie.

Ta "nowa szata graficzna" dotyczy czegokolwiek jeszcze oprócz zmiany grafik okładkowych?
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Rysunkowa Arrakis zapowiedziana

Postautor: lordofthedreams » pt 30.04.2021 14:52

Janusz S. pisze:Ta "nowa szata graficzna" dotyczy czegokolwiek jeszcze oprócz zmiany grafik okładkowych?

Chyba układu tekstu w przedmowach/posłowiach. Mają też być dodatkowe posłowia/przedmowy. Nie pamiętam, czy coś jeszcze i nie pamiętam, gdzie oryginalnie widziałem te informacje... Pewnie na Facebooku...
"Leave your mind hard open..."
lordofthedreams
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 484
Rejestracja: pn 18.03.2013 17:28
Lokalizacja: Lublin/Warszawa

Re: Rysunkowa Arrakis zapowiedziana

Postautor: Kszych » pt 30.04.2021 16:03

Za reddit.
Moja znajomość z Sandmanem zaczęła się od pojedynczych miękiszonów, ale tak mi się spodobało, że kupiłem wspomniane omnibusy. Z obecnym 30th anniversary edition mam o tyle wygodnie, że w końcu będę miał po polsku i - podobno - w nowych, fajnych kolorkach. Trochę to niestety potrwa, zanim wydadzą całość.
Awatar użytkownika
Kszych
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 306
Rejestracja: sob 04.07.2020 16:25

Re: Rysunkowa Arrakis zapowiedziana

Postautor: Janusz S. » pt 30.04.2021 19:05

Dzięki za info, Panowie. To nawet dobrze, ze trochę to będzie trwało, bo zakupy komiksów sa zbyt rujnujące
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Rysunkowa Arrakis zapowiedziana

Postautor: ASX76 » pt 30.04.2021 20:18

Drugi tom "Sandmana" dopiero w październiku, a trzeci w następnym roku, więc czasu od groma ;)
"Lucyfer" tom 2 w lipcu (2021).
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Rysunkowa Arrakis zapowiedziana

Postautor: Bibi King » sob 01.05.2021 17:48

Ta Diuna to próba zdobycia serc młodszych czytelników, którzy generalnie mniej czytają, wolą obrazki, a okres skupienia uwagi mają jak u motyla? Czy może jednak będzie tam jakaś wartość dodana?
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1112
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Re: Rysunkowa Arrakis zapowiedziana

Postautor: lordofthedreams » pn 03.05.2021 9:21

Bibi King pisze:Ta Diuna to próba zdobycia serc młodszych czytelników, którzy generalnie mniej czytają, wolą obrazki, a okres skupienia uwagi mają jak u motyla? Czy może jednak będzie tam jakaś wartość dodana?

Pewnie bardziej krok w kierunku spieniężania franczyzy na skalę Gwiezdnych Wojen.
"Leave your mind hard open..."
lordofthedreams
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 484
Rejestracja: pn 18.03.2013 17:28
Lokalizacja: Lublin/Warszawa

Rysunkowa Arrakis zapowiedziana

Postautor: Shadowmage » wt 04.05.2021 7:34

No przecież Brian z Kevinem starają się je spieniężać od lat.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Rysunkowa Arrakis zapowiedziana

Postautor: asymon » wt 04.05.2021 10:15

I tak wszystko zależy od tego, jak się film spienięży.
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości