Możdżeń, Konrad - "Chodź ze mną" :: Sprawdź komentowaną ksiażkę.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Możdżeń, Konrad - "Chodź ze mną"

Postautor: bio » sob 11.07.2020 23:31

Ta zapowiedź sprawia, że od razu robię zwrot w tył i spadam. Naprawdę sądzicie, że tak trzeba?
bio
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 191
Rejestracja: pt 06.04.2007 9:32
Lokalizacja: Nadwilże

Re: Możdżeń, Konrad - "Chodź ze mną"

Postautor: Fidel-F2 » ndz 12.07.2020 10:03

Idę z Tobą.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Możdżeń, Konrad - "Chodź ze mną"

Postautor: Shedao Shai » wt 29.06.2021 7:11

"Chodź ze mną" to rasowy horror osadzony we Wrocławiu. Autor zna się na topografii miasta i dobrze ją wykorzystuje, a więc lokalsi zapewne mają sporo frajdy z czytania o znanych - a niezbyt oczywistych - miejscach. Ja w każdym razie miałem. Głównym miejscem akcji jest klub, w którego rzeczywistym odpowiedniku na niejednym koncercie byłem, niejedno piwo piłem. To fajne.
Ale jak właściwie wyszła sama książka? Ano dobrze. To sprawnie opowiedziana historia. Dość lekkim piórem, bez specjalnych zawijasów fabularnych, ale interesująca. Fabuła książki mocno sięga korzeniami do przedwojennego Breslau. Nie jest specjalnie zaskakująca, człowiek oczytany w takich klimatach (a może i nie tylko on) dość szybko rozpracuje o co tu chodzi, ale też autor niespecjalnie próbuje stawiać czytelnikowi zagadki. Po prostu opowiada swoją historię.
Przede wszystkim Możdżeniowi udało się dobrze skonstruować postacie - pomimo całkiem sporej obsady, każda się czymś wyróżniała, zapadała w pamięć, ich losy mnie obchodziły. To spore osiągnięcie.
Klimat grozy buduje umiejętnie, może nie mistrzowsko, ale spełnił moje oczekiwania. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby nie miejscami niepotrzebne dłużyzny. Odejmijcie z 70 stron z końcowych 530, a mielibyśmy książkę zwięźlejszą, bardziej dynamiczną, po prostu lepszą. To chyba mój jedyny większy zarzut.
Ogólnie - dobrze się to czytało, Możdżeń odhaczył te punkty, które powinien. Może i nie jest to Wielka Literatura, ale już Solidna Lektura - jak najbardziej. Cały czas się waham między oceną 4 a 4,5/6.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

cron