Dwie premiery z Black Library :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Tigana, Shadowmage, Vampdey, Achmed

Dwie premiery z Black Library

Postautor: Whoresbane » śr 02.10.2024 17:49

Cieszę się, że Copernicus Corporation wydaje Warhammera na miękko. Dzięki temu powstrzymuję się przed zbieraniem ze 100 książek bo uniwersum bardzo kusi
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1724
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Dwie premiery z Black Library

Postautor: Fidel-F2 » śr 02.10.2024 18:13

Czym?
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3612
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Dwie premiery z Black Library

Postautor: Shedao Shai » śr 02.10.2024 19:30

Nadszedł ten dzień w roku, kiedy muszę napisać:
Fidel +1
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4018
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dwie premiery z Black Library

Postautor: Bibi King » śr 02.10.2024 19:49

Mętnym, a wyidealizowanym wspomnieniem niewinnej dziecięcej fascynacji? Nie wiem, zgaduję.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1260
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Dwie premiery z Black Library

Postautor: Fejsbukowicz » śr 02.10.2024 20:25

Zdjęcie Fidela to powinno akurat się znaleźć pod pewnymi definicjami słowa "beton", nikt inny (nie tak betonowaty) nie bierze jego porad i czytelniczych wskazówek na poważnie.
Fejsbukowicz
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 68
Rejestracja: czw 16.05.2024 9:10

Re: Dwie premiery z Black Library

Postautor: Shedao Shai » śr 02.10.2024 21:21

Fejsbukowicz pisze:Zdjęcie Fidela to powinno akurat się znaleźć pod pewnymi definicjami słowa "beton", nikt inny (nie tak betonowaty) nie bierze jego porad i czytelniczych wskazówek na poważnie.


Oczywiście to prawda, ale w tym przypadku akurat ma rację dopytując. Te jakieś Warhammery i inne Warcrafty kojarzą mi się z paszą nad paszami (a sam nie uważam się w żadnym przypadku za obszczanego snoba), toteż jestem autentycznie ciekawy co tam kusi naszego Whoresbane'a.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4018
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dwie premiery z Black Library

Postautor: asymon » śr 02.10.2024 21:55

Fejsbukowicz pisze:Zdjęcie Fidela to powinno akurat się znaleźć pod pewnymi definicjami słowa "beton", nikt inny (nie tak betonowaty) nie bierze jego porad i czytelniczych wskazówek na poważnie.


Otóż mylisz się. Paru świetnych książek (niekoniecznie fantastycznych) nawet bym nie powąchał, gdyby nie pan Fidel. Abercrombie czy "Mandolina kapitana Corellego" pierwsze mi na myśl przychodzą. Czekam na wznowienie "Czułych miejsc don Emanuela".
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Książę
Książę
 
Posty: 2155
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Dwie premiery z Black Library

Postautor: Fidel-F2 » czw 03.10.2024 5:11

Jeśli kogoś jara literatura z uniwersum WH to rzeczywiście lepiej żeby nie korzystał z moich porad. I żeby nie było. Jestem fanem WH odkąd 35 lat temu pierwszy raz zagrałem.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3612
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Dwie premiery z Black Library

Postautor: Whoresbane » czw 03.10.2024 8:20

Shedao Shai pisze:Oczywiście to prawda, ale w tym przypadku akurat ma rację dopytując. Te jakieś Warhammery i inne Warcrafty kojarzą mi się z paszą nad paszami (a sam nie uważam się w żadnym przypadku za obszczanego snoba), toteż jestem autentycznie ciekawy co tam kusi naszego Whoresbane'a.


Świat Warhammera kojarzy mi się ze światem "Żołnierzy kosmosu" Heinleina, a uwielbiam tę książkę. Bitwy kosmiczne, spiski, zdrady. Do mnie to przemawia

A książki Warcrafta również lubię :D


asymon pisze:Otóż mylisz się. Paru świetnych książek (niekoniecznie fantastycznych) nawet bym nie powąchał, gdyby nie pan Fidel. Abercrombie czy "Mandolina kapitana Corellego" pierwsze mi na myśl przychodzą. Czekam na wznowienie "Czułych miejsc don Emanuela".


Ślepej kura czasami trafi na ziarno. Abercrombiego akurat wielu tu polecało a fidel się popisał ignorancją w tym temacie. W jednym wpisie wychwalał Abercrombiego, jednocześnie krytykując George R.R. Martina. Nie mając pojęcia, że ten pierwszy bardzo inspiruje się tym drugim
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1724
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Dwie premiery z Black Library

Postautor: Fidel-F2 » czw 03.10.2024 8:27

Whoresbane pisze: fidel się popisał ignorancją w tym temacie. W jednym wpisie wychwalał Abercrombiego, jednocześnie krytykując George R.R. Martina. Nie mając pojęcia, że ten pierwszy bardzo inspiruje się tym drugim
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

poza tym pisanie z małej litery jest nieeleganckie, chyba zacznę cię traktować jak prostackiego uczniaka
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3612
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Dwie premiery z Black Library

Postautor: historyk » czw 03.10.2024 13:15

Fidel-F2 pisze:poza tym pisanie z małej litery jest nieeleganckie, chyba zacznę cię traktować jak prostackiego uczniaka

Skoro już o prostakach i uczniakach mowa, to drogi Fidlu nie ma w języku polskim zwrotu "z małej litery" - to brzydki i błędny rusycyzm, po polsku jest "od małej litery" lub "małą literą".

A co do Warhammera, to poza paroma opowiadaniami Williama Kinga i ewentualnie jeszcze Jacka Yeovila, nie ma tam nic godnego uwagi. Co nie znaczy, że jestem na "nie" dla bycia na "nie" - wielu twórców okołogrowej takich Gwynne czy Ryanów wciąga nosem.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2782
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Dwie premiery z Black Library

Postautor: Dracos » czw 03.10.2024 13:37

asymon pisze:Otóż mylisz się. Paru świetnych książek (niekoniecznie fantastycznych) nawet bym nie powąchał, gdyby nie pan Fidel.


Muszę się zgodzić jak Fidel coś poleca i wysoko ocenia to jest prawie pewne że pozycja będzie satysfakcjonująca. Ale żeby nie było tak kolorowo jak czegoś nie poleca i miesza to z błotem to trzeba się zdać na osąd innych bądź własne przeczucia :mrgreen: Ogólnie nie wiem może on już po prostu nie ma cierpliwości do rzeczy z katalogu fantasy "guilty pleasure". Tym niemniej zbyt często ze zdziwieniem patrzyłem na jego wysokie oceny niektórych tytułów mocno pokrywające się z moimi.
Dracos
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 60
Rejestracja: ndz 11.11.2018 8:23

Re: Dwie premiery z Black Library

Postautor: Bibi King » czw 03.10.2024 14:12

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę wskazuje właściwą godzinę, więc wiesz...
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1260
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Dwie premiery z Black Library

Postautor: Coacoochee » czw 03.10.2024 20:03

Pod warunkiem, że tarczę podzielono na 12 godzin.
Coacoochee
Lord
Lord
 
Posty: 1968
Rejestracja: czw 12.11.2015 13:15

Re: Dwie premiery z Black Library

Postautor: Bibi King » czw 03.10.2024 22:00

I że nie jest to zegar z cyfrowym wyświetlaczem, wiem, wiem...
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1260
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Re: Dwie premiery z Black Library

Postautor: Fidel-F2 » śr 09.10.2024 6:53

asymon pisze: "Mandolina kapitana Corellego" pierwsze mi na myśl przychodzą. Czekam na wznowienie "Czułych miejsc don Emanuela".
Pojawiła się nowa książka Louisa de Bernières, "Ptaki bez skrzydeł". Nie czekaj.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3612
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Dwie premiery z Black Library

Postautor: asymon » śr 09.10.2024 14:29

Fidel-F2 pisze:
asymon pisze: "Mandolina kapitana Corellego" pierwsze mi na myśl przychodzą. Czekam na wznowienie "Czułych miejsc don Emanuela".
Pojawiła się nowa książka Louisa de Bernières, "Ptaki bez skrzydeł". Nie czekaj.


Dzięki, aczkolwiek poczekam na jakąś promocję. Poza tym kończę książkę o kombojach i drugą o biednym chłopcu, co bierze narkotyki i mama mu umarła.
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Książę
Książę
 
Posty: 2155
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Dwie premiery z Black Library

Postautor: Fidel-F2 » śr 09.10.2024 15:05

a to jak tam sobie hrabianka winszuje
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3612
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości