Nadchodzi słowiańska fantasy :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Nadchodzi słowiańska fantasy

Postautor: El Lagarto » pn 20.05.2024 15:05

Tytuł podany w newsie różni się od tego na okładce (jest: córkę; powinno być: córki).

A w ogóle IMO to lepiej wyglądałyby "Córki bogini Mokoszy", jak Swaróg przykazał.
El Lagarto
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 947
Rejestracja: sob 20.03.2021 21:17

Nadchodzi słowiańska fantasy

Postautor: Coacoochee » pn 20.05.2024 15:55

Piękna swastyka.
Coacoochee
Lord
Lord
 
Posty: 1848
Rejestracja: czw 12.11.2015 13:15

Nadchodzi słowiańska fantasy

Postautor: Staro » pn 20.05.2024 16:07

No i fajnie. Z tego co widzę autorka to chyba debiutantka, a nowych nazwisk nigdy za dużo [ Pod warunkiem, że dostarczą dobre książki}
Staro
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 20
Rejestracja: pn 06.05.2024 16:09

Re: Nadchodzi słowiańska fantasy

Postautor: historyk » pn 20.05.2024 21:07

Staro pisze:No i fajnie. Z tego co widzę autorka to chyba debiutantka, a nowych nazwisk nigdy za dużo [ Pod warunkiem, że dostarczą dobre książki}

Nie wiem czy masz się z czego cieszyć - dziewczę pisujące na Wattpadzie, którego poprzednie dzieło nosiło tytuł Milczące Dziewice, do tego wirusosceptyczka i chyba także antyszczpionkowiec... Do tego slavic fantasy. To z daleka czuć wyrafinowaną intelektualną ucztę :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2682
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Nadchodzi słowiańska fantasy

Postautor: El Lagarto » pn 20.05.2024 22:59

No i znowu muszę historyku wbić Ci szpilę. Nic nie czytałem tej pani i nie mam pojęcia jak pisze. Nie jestem ani wirusosceptykiem, ani antyszczepionkowcem, ale akurat poglądy na ten temat nijak się mają do umiejętności literackich. Sądzę zresztą, że czytelnicy oczekują od tej książki rozrywki, a nie uczty intelektualnej.

Można być tytanem intelektu i mieć ciężkie pióro. Można mieć pstro w głowie, a jednocześnie pisać błyskotliwe teksty o niczym.
El Lagarto
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 947
Rejestracja: sob 20.03.2021 21:17

Re: Nadchodzi słowiańska fantasy

Postautor: historyk » pn 20.05.2024 23:02

El Lagarto
To jak znajdujesz tytuł Milczące Dziewice? I tu muszę sprostować: Milczące Dziewice to nie jest poprzednia książka tego dziewczęcia, tylko właśnie ta, którą teraz wyda Replika - po prostu, Milczące Dziewice to tytuł z Wattpada. Założymy się, że to debilno-infantylne romantasy w klimatach pseudo-słowiańskich?

A dobra, bez zakładu - tu możesz przeczytać to arcydzieło:
https://www.wattpad.com/1314228966-c%C3 ... %85/page/2
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2682
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Nadchodzi słowiańska fantasy

Postautor: El Lagarto » pn 20.05.2024 23:16

Już pierwsze zdania z Bolemirem w roli głównej zabolały. Dalej nie czytam...

Ale w niczym nie podważyłeś tego co napisałem wyżej. Co najwyżej udowodniłeś, że ta konkretna autorka musi jeszcze mocno popracować nad sobą.

Generalnie podzielam sceptycyzm co do słowiańskiej fantasy. Nie znam za wielu dobrych tekstów w tym podgatunku. Może początkującym autorom wydaje się, że to prosta i łatwa droga?
Niestety, najlepsze opowiadanie slavic fantasy to nomen omen "Droga z której się nie wraca" Sapkowskiego.
El Lagarto
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 947
Rejestracja: sob 20.03.2021 21:17

Re: Nadchodzi słowiańska fantasy

Postautor: Shedao Shai » wt 21.05.2024 6:02

El Lagarto pisze:Nie jestem ani wirusosceptykiem, ani antyszczepionkowcem, ale akurat poglądy na ten temat nijak się mają do umiejętności literackich.


Jak ktoś jest debilem, to istnieje, może nie pewność, ale przynajmniej spora szansa, że wartościowej powieści to on nie napisze.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3796
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nadchodzi słowiańska fantasy

Postautor: El Lagarto » wt 21.05.2024 23:34

Conan Doyle wierzył, że zdjęcia elfów wykonane przez małe dziewczynki są autentyczne.
J. P. Sartre uważał, że stalinowski ZSRR to atrakcyjna alternatywa dla zdegenerowanej Francji.
M. Heidegger wolał nazistów.
A. Mickiewicz ulegał wpływom sekciarza Towiańskiego.
P. K. Dick - za długo by pisać.

Czy oni byli debilami albo pisali miałkie intelektualnie teksty? Myślę, że wątpię.
Otóż można być geniuszem w jednej dziedzinie, a głupcem w innej.
El Lagarto
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 947
Rejestracja: sob 20.03.2021 21:17

Nadchodzi słowiańska fantasy

Postautor: Fejsbukowicz » śr 22.05.2024 0:22

Jest różnica między wiarą w elfy albo "woleniem kogokolwiek" a podważaniem fundamentów mikrobiologii.
Fejsbukowicz
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: czw 16.05.2024 9:10

Re: Nadchodzi słowiańska fantasy

Postautor: El Lagarto » śr 22.05.2024 0:53

Fejsbukowicz pisze:Jest różnica między wiarą w elfy albo "woleniem kogokolwiek" a podważaniem fundamentów mikrobiologii.


Primo: Oczywiście, że tak, ani mi się śni o to spierać. Wiara w elfy jest tu najmniej szkodliwa. Z tym że tu chodziło o takie elfy-wróżki ze skrzydełkami. Ich istnienie podważałoby fundamenty prymatologii, nawet na początku XX wieku.

Secundo: Nie znam poglądów Elwiry Dresler-Janik w sprawie szczepionek. Jednak "antyszczepionkowcy" to bardzo pojemne hasło. Wrzuca się tam tych, którzy sprzeciwiali się przymusowym szczepieniom na COVID, ale niekoniecznie szczepieniom przeciwko grypie czy tężcowi; tych, którzy kiedyś przeżyli powikłania z powodu szczepień i z tego powodu mają uraz do szczepionek oraz tych którzy uważają, że wirusy to bajka wyssana z brudnego palca, a szczepionki powstały by zniewolić lud. To są bardzo różne kategorie, które tylko czasami się zazębiają.
El Lagarto
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 947
Rejestracja: sob 20.03.2021 21:17


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości