Premiery z trzech serii Maga :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Premiery z trzech serii Maga

Postautor: Janusz S. » śr 31.05.2023 9:54

"Objawicielka" to bardzo fajna lektura z niezłym klimatem.
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5867
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Premiery z trzech serii Maga

Postautor: Obłęd » śr 31.05.2023 12:07

Dobrze słyszeć, bo wczoraj właśnie zacząłem, ledwie kilka stron liznąłem, ale w weekend będę poważniej się za tę książkę zabierał :)
Obłęd
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 673
Rejestracja: czw 09.02.2012 22:57

Re: Premiery z trzech serii Maga

Postautor: Janusz S. » śr 31.05.2023 12:41

Żeby było śmiesznie i tajemniczo, to dodam, że najbardziej ubawił mnie opis uruchamiania samochodu... chociaż produkcja bimbru też była ciekawa technologicznie :drinking:
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5867
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Premiery z trzech serii Maga

Postautor: Kjarik » czw 01.06.2023 10:05

To ja tak przy okazji zapytam, ale najpierw kontekst - całej serii horroru zbierać nie będę, bo mimo wszystko nie mój klimat, brak finansów i miejsca na półkach też. Ale że horror horrorowi nierówny, podkuszony opiniami tutaj sięgnąłem po Bibliotekę na Górze Opiec i bardzo podeszło. Stąd pytanie do tych którzy znają całość albo większą część serii - jest tutaj jeszcze coś zbliżonego stylem do Biblioteki? Ewentualnie czy są tytuły, które równie dobrze mogłyby wyjść w Uczcie Wyobraźni?
Kjarik
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 992
Rejestracja: śr 12.02.2014 11:45

Re: Premiery z trzech serii Maga

Postautor: Janusz S. » czw 01.06.2023 10:33

Kjarik pisze:To ja tak przy okazji zapytam, ale najpierw kontekst - całej serii horroru zbierać nie będę, bo mimo wszystko nie mój klimat, brak finansów i miejsca na półkach też. Ale że horror horrorowi nierówny, podkuszony opiniami tutaj sięgnąłem po Bibliotekę na Górze Opiec i bardzo podeszło. Stąd pytanie do tych którzy znają całość albo większą część serii - jest tutaj jeszcze coś zbliżonego stylem do Biblioteki? Ewentualnie czy są tytuły, które równie dobrze mogłyby wyjść w Uczcie Wyobraźni?

Biblioteka była jak dotychczas jedną z dwóch moich ulubionych książek w serii. Nie czytałem wszystkiego (zostały mi książki Kiernan, Barkera i Strauba), ale jeśli to ma być coś zbliżonego, zaryzykowałbym na Twoim miejscu "Objawicielkę" i "Ring Shout". Obie to dobrze opowiedziane historie, przy czym pierwsza jest bardziej klasyczna a druga to jazda bez trzymanki a la Tarantino. Z tego co przeczytałem nic, moim zdaniem, nie pasowałoby do UW.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5867
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Premiery z trzech serii Maga

Postautor: Kjarik » czw 01.06.2023 11:03

Okej, dzięki, to wypróbuję Objawicielkę w najbliższym czasie. Ring Shout wezmę za to z biblioteki... I owinę gazetą, bo jednak ostatnimi czasy najwięcej czytam w busie.
Kjarik
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 992
Rejestracja: śr 12.02.2014 11:45

Re: Premiery z trzech serii Maga

Postautor: Krzysiek » pt 02.06.2023 5:34

Jeszcze spoza serii, ze świeższych rzeczy to, imho, "Gra środkowa" jest najbliżej "Biblioteki..."
Krzysiek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 141
Rejestracja: pt 23.08.2019 7:17

Premiery z trzech serii Maga

Postautor: Kjarik » pt 02.06.2023 22:30

Grę środkową miałem już na uwadze wcześniej, z innych powodów, ale teraz już na pewno przeczytam. Wygląda na to, że po wypłacie wejdzie nienajgorsze zamówienie u Maga.
Kjarik
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 992
Rejestracja: śr 12.02.2014 11:45

Premiery z trzech serii Maga

Postautor: Coacoochee » sob 03.06.2023 12:10

Z innej beczki: "Mexican Gothic" [Silvia Moreno-Garcia] jest całkiem niezły.
Coacoochee
Lord
Lord
 
Posty: 1792
Rejestracja: czw 12.11.2015 13:15


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron