Okładka z "Wymiarów" :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Okładka z "Wymiarów"

Postautor: Janusz S. » wt 28.03.2023 12:16

To akurat chciałbym przeczytać. A okładka wtórna, ale spoko.
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Okładka z "Wymiarów"

Postautor: Whoresbane » wt 28.03.2023 17:20

Pierwsza okładka z Wymiarów, która mi się niezbyt podoba. Jakaś taka oklepana
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Okładka z "Wymiarów"

Postautor: Janusz S. » wt 28.03.2023 20:22

Pewnie dlatego, że wreszcie któraś z nich przedstawia inne wymiary. :angel:
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Okładka z "Wymiarów"

Postautor: El Lagarto » wt 28.03.2023 20:24

Myślałem przez moment, że to w środku to pająk.
El Lagarto
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 923
Rejestracja: sob 20.03.2021 21:17

Okładka z "Wymiarów"

Postautor: Cerber108 » wt 28.03.2023 20:48

Trochę już tych książek zapowiedzieli: Watts, Szczur, Vance, 3x Silverberg, Usherowie, to coś - razem 8. Czy o czymś zapomniałem? Mi się najmniej podoba ta okładka z podzieloną czachą, tak to kolory robią robotę, no nie mogę skończyć o nich pisać.
Awatar użytkownika
Cerber108
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 388
Rejestracja: wt 17.01.2023 20:04

Okładka z "Wymiarów"

Postautor: Tigillo » wt 28.03.2023 20:57

Kolejność wydawania znana?
Tigillo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 501
Rejestracja: czw 24.12.2020 0:31

Okładka z "Wymiarów"

Postautor: jmpiszczek » wt 28.03.2023 21:25

Mogli by wreszcie zacząć wydawać a nie tylko zapowiadać!
jmpiszczek
Lord
Lord
 
Posty: 1027
Rejestracja: wt 17.02.2009 16:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Okładka z "Wymiarów"

Postautor: Shadowmage » śr 29.03.2023 7:25

Tigillo pisze:Kolejność wydawania znana?

Raczej płynnie, większość w przyszłym roku chyba, w tym Niven, Watts.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Okładka z "Wymiarów"

Postautor: nosiwoda » śr 29.03.2023 9:21

To na razie jedyna książka z Wymiarów, którą (prawie) na pewno kupię.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Okładka z "Wymiarów"

Postautor: Janusz S. » śr 29.03.2023 11:16

nosiwoda pisze:To na razie jedyna książka z Wymiarów, którą (prawie) na pewno kupię.

Też, ale chyba wezmę też Wattsa, bo stare wydanie sprzedałem.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Okładka z "Wymiarów"

Postautor: Jakub K » śr 29.03.2023 13:56

Dziedzictwo Usherów to nie seria "Wymiary". Książka będzie opublikowana w oddzielnej mini serii poświęconej tylko Robertowi McCammonowi.
Jakub K
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: pt 20.01.2023 23:18

Re: Okładka z "Wymiarów"

Postautor: Cerber108 » śr 29.03.2023 15:20

Jakub K pisze:Dziedzictwo Usherów to nie seria "Wymiary". Książka będzie opublikowana w oddzielnej mini serii poświęconej tylko Robertowi McCammonowi.

Faktycznie, były teraz same zapowiedzi Wymiarów i mi się zlało.
Awatar użytkownika
Cerber108
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 388
Rejestracja: wt 17.01.2023 20:04

Okładka z "Wymiarów"

Postautor: bio » śr 29.03.2023 18:13

To kiepska powieść, zawsze była naiwnostką, ale jak wiele innych rzeczy Nivena źle się zestarzała. A mizogynia archeo, bardzo dziś niepoprawna.
bio
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 191
Rejestracja: pt 06.04.2007 9:32
Lokalizacja: Nadwilże

Re: Okładka z "Wymiarów"

Postautor: nosiwoda » śr 29.03.2023 18:25

Oj, to szkoda. Bo akurat jej nigdy nie czytałem, i wreszcie byłaby okazja.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Okładka z "Wymiarów"

Postautor: Janusz S. » śr 29.03.2023 19:59

bio pisze:To kiepska powieść, zawsze była naiwnostką, ale jak wiele innych rzeczy Nivena źle się zestarzała. A mizogynia archeo, bardzo dziś niepoprawna.

Scheisse... a miała mnie zmotywować do dania szansy całej serii :?
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Okładka z "Wymiarów"

Postautor: Haribo » śr 29.03.2023 20:38

Upss...powieść ta bardzo często pojawia się na różnych listach najlepszych sf wszech czasów, więc miałem nadzieję na przyjemny oldschool na poziomie "Gateway". Opinia Bio dosyć skutecznie mnie otrzeźwiła.
Haribo
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 488
Rejestracja: czw 28.03.2013 9:37

Re: Okładka z "Wymiarów"

Postautor: Whoresbane » śr 29.03.2023 20:46

A moja wiedza i znajomość scifi dopiero raczkują więc cała seria do skompletowania*

* tak samo mówiłem o Wehikule Czasu Rebisu a potem zaczęli eksperymentować wrzucając tam Orwella i zaczęły się zakupy wybiórcze
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Okładka z "Wymiarów"

Postautor: Jakub K » czw 30.03.2023 8:19

Może lepiej samemu się przekonać czy jedna z najlepiej ocenianych książek Nivena jest warta uwagi czy nie. Mizoginia... no cóż, nie warto przykładać współczesnej miary do książek sprzed niemal pięćdziesięciu lat. Zresztą nie przesadzajmy. Niewiele by zostało do wydania z klasyków, gdyby spełniać obecne warunki poprawności politycznej. Lepiej zastanowić się, czy Niven bądź Pournelle byli mizoginami. Sposób w jaki przedstawiają swoich bohaterów jest z jednej strony pokłosiem czasów i stosunków społecznych w których tworzyli a z drugiej wyrazem konkretnego charakteru jaki nadają postaci. Czy Solaris jest książką rasistowską? Nie. Czy sposób w jaki przedstawiano projekcje czarnoskórej kobiety, którą ocean przywołuje dla Gibariana jest obraźliwy? Trochę tak. Tylko czy coś z tego wynika?
Jakub K
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: pt 20.01.2023 23:18

Re: Okładka z "Wymiarów"

Postautor: Shedao Shai » czw 30.03.2023 8:25

Jakub K pisze:Może lepiej samemu się przekonać czy jedna z najlepiej ocenianych książek Nivena jest warta uwagi czy nie. Mizoginia... no cóż, nie warto przykładać współczesnej miary do książek sprzed niemal pięćdziesięciu lat. Zresztą nie przesadzajmy. Niewiele by zostało do wydania z klasyków, gdyby spełniać obecne warunki poprawności politycznej. Lepiej zastanowić się, czy Niven bądź Pournelle byli mizoginami. Sposób w jaki przedstawiają swoich bohaterów jest z jednej strony pokłosiem czasów i stosunków społecznych w których tworzyli a z drugiej wyrazem konkretnego charakteru jaki nadają postaci. Czy Solaris jest książką rasistowską? Nie. Czy sposób w jaki przedstawiano projekcje czarnoskórej kobiety, którą ocean przywołuje dla Gibariana jest obraźliwy? Trochę tak. Tylko czy coś z tego wynika?


+1

Sam wolę się przekonać o jakości książki, a nie rezygnować "bo gość na necie napisał że kiepska". Jakbym takich opinii słuchał, to wiele fajnych książek bym przeoczył.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Okładka z "Wymiarów"

Postautor: nosiwoda » czw 30.03.2023 8:48

Gdyby to napisał kto inny, to bym się w ogóle nie przejął. Ale bio nie jest dwudziestolatkiem, który przeczytał 4 książki w życiu i wygłasza zdecydowane poglądy na wszystko. Co też nie znaczy, że zawsze się z nim zgadzam, tylko po prostu wezmę to pod uwagę.

A życie jest za krótkie, żeby "samemu się przekonywać" o wszystkim. Zwłaszcza że te głupie autory wciąż piszą i piszą nowe książki, zamiast się wziąć do czegoś sensownego.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Okładka z "Wymiarów"

Postautor: Shedao Shai » czw 30.03.2023 8:55

Nie było to nic personalnego, po prostu opinia jednej osoby - nieważne jakiej - to dla mnie za mało, żeby wpłynąć zniechęcająco wobec kupna książki.

Zachęcająco - tak, ale to już kwestia nałogu, niewiele mi trzeba, wiem że to niezdrowe :mrgreen:

I akurat duże doświadczenie jest dla mnie równie niebezpieczne co małe doświadczenie - taki człowiek często może być zblazowany. Przy polecajkach byłbym w stanie jeszcze ufać, ale antypolecajki w takim przypadku znaczą dla mnie tyle co nic.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Okładka z "Wymiarów"

Postautor: Fidel-F2 » czw 30.03.2023 9:16

Nie mam pojęcia co to za książka, ale do polecanek/niepolecanek bio radził bym podchodzić bardzo ostrożnie. Przynajmniej jeśli o mnie idzie, dość często różnimy się mocno w ocenach.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Okładka z "Wymiarów"

Postautor: Fidel-F2 » czw 30.03.2023 9:18

Shedao Shai pisze:I akurat duże doświadczenie jest dla mnie równie niebezpieczne co małe doświadczenie - taki człowiek często może być zblazowany.
tru
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Okładka z "Wymiarów"

Postautor: Haribo » czw 30.03.2023 11:43

@Sheado Shai i Jakub K. Bardzo dobrze. Przekonajcie się sami, czy warto tego Nivena czytać.
Haribo
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 488
Rejestracja: czw 28.03.2013 9:37

Okładka z "Wymiarów"

Postautor: bio » czw 30.03.2023 12:04

Bynajmniej nie czuję się zblazowany po nadmiarze lektur, wręcz przeciwnie, wiele mnie wciąż cieszy i bawi ( czego Fidelio nijak nie łapie). Jednak takie powieści jak dyskutowana książka Nivena to lektura dla nastolatka zakochanego w SF. Gdybym ją przeczytał w młodości być może należałaby do mych ulubionych, ale nie przeczytałem i jak wiele jej podobnych, na ten przykład, utworów Heinleina, czy innych starych mistrzów pozostawia mnie obojętnym, albo i rozczarowanym. Pierwszy kontakt z obcą cywilizacją przedstawiony jest tak naiwnie, że może budzić jedynie rozczulenie. Ale, nie to dobre, co dobre, ale co się komu podoba. 30 lat temu Pierścień Nivena był dla mnie wspaniałą lekturą. Rok temu rzuciłem nią w kąt, bo nie dałem rady, tak że tentego.
bio
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 191
Rejestracja: pt 06.04.2007 9:32
Lokalizacja: Nadwilże

Re: Okładka z "Wymiarów"

Postautor: Janusz S. » czw 30.03.2023 13:26

Też wolę sam przeczytać, ale przecież nie o to chodziło. Sądziłem początkowo, że może to być książka, która jest na tyle interesująca, żeby zmienić moje nastawienie do całej serii, bo na razie nie ma w niej prawie niczego, co by mnie naprawdę ciekawiło. Liczyłem więc na coś ekstra i już wiem, że pewnie nic z tego nie będzie. Moje powroty do książek z dawnych lat ostatni nieodmiennie kończą się rozczarowaniami. Po latach nie jestem w stanie się nimi zainteresować i odkładam w nieskończoność np. planowaną powtórkę Diuny, żeby nie było tak samo. Sa wyjątki - np. Strugaccy, ale nie ma ich wiele. I do tego się cała sprawa sprowadza - odpowiada mi perspektywa @bio jako doświadczonego czytelnika i, co ważniejsze, jego opinie z ZB w wielu przypadkach świetnie pasują co tego, co sądzę o różnych książkach. O "Pierścieniu" mógłbym napisać słowo w słowo to samo. Dlatego przekonywanie mnie, że lepiej samemu przeczytać, tak jakbym tego nie wiedział, mija się z celem.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Okładka z "Wymiarów"

Postautor: Fidel-F2 » czw 30.03.2023 13:29

Janusz S. pisze:powtórkę Diuny
nie rób tego
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości