Okładka Silverberga od Vespera :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Okładka Silverberga od Vespera

Postautor: Janusz S. » wt 21.03.2023 14:58

Zmiana kolorystyki...
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Okładka Silverberga od Vespera

Postautor: Shadowmage » wt 21.03.2023 16:29

Hmm?

Jedna z moich ulubionych powieści Silverberga, więc pewnie sobie wymienię. Choć nie, nie wymienię, bo w starym z Rebisu mam autograf. To może będą dwa...
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Okładka Silverberga od Vespera

Postautor: krzychu » wt 21.03.2023 17:09

Bardzo ładna. Ma być nowe tłumaczenie. Gdyby to była okładka omnibusa kupiłbym bez mrugnięcia okiem, a tak...
Mam jakiś rok na podjęcie decyzji :D
krzychu
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 242
Rejestracja: sob 24.03.2018 12:27

Re: Okładka Silverberga od Vespera

Postautor: Janusz S. » wt 21.03.2023 19:08

Shadowmage pisze:Hmm?

Jedna z moich ulubionych powieści Silverberga, więc pewnie sobie wymienię. Choć nie, nie wymienię, bo w starym z Rebisu mam autograf. To może będą dwa...

Mnie do Silverberga zupełnie nic nie ciągnie i nie jestem pewien dlaczego. Albo nic z jego książek nie przeczytałem (???) albo nic nie pamiętam, co źle wróży i mocno mi utrudnia zainteresowanie się wznowieniami. Co gorsza, przeczytałem ostatnio SPORO zaległych pozycji z WC Rebisu i prawie wszystkie fatalnie się zestarzały, albo zmieniły się w sztampę dzięki setkom późniejszych powtórek i przeróbek. Wymiary nie zapowiadają się wiele lepiej...
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Okładka Silverberga od Vespera

Postautor: Cerber108 » wt 21.03.2023 19:25

Ależ te kolory w okładkach Wymiarów są ładne
Awatar użytkownika
Cerber108
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 388
Rejestracja: wt 17.01.2023 20:04

Okładka Silverberga od Vespera

Postautor: Kato Starszy » wt 21.03.2023 22:46

Fajnie, fajnie... Takie nowe, lepsze Artefakty się szykują :)
Cieszy, że rynek wydawniczy nie samym MAGiem żyje
Kato Starszy
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 579
Rejestracja: ndz 22.02.2009 18:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Okładka Silverberga od Vespera

Postautor: Shadowmage » wt 21.03.2023 22:52

Kato Starszy pisze:Fajnie, fajnie... Takie nowe, lepsze Artefakty się szykują :)

Może jeszcze wprowadzą numerki...
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Okładka Silverberga od Vespera

Postautor: Bibi King » śr 22.03.2023 10:14

Kato Starszy pisze:Fajnie, fajnie... Takie nowe, lepsze Artefakty się szykują :)

No lepsze to raczej niekoniecznie. Na razie skromniejsza pula autorów się zapowiada i wyraźnie wyższy procent odgrzewanych kotletów - z 7 pozycji,
które kojarzę jako przewijające się przez "Katedrę", tylko dwie (Niven i Vance) są nowe. Chyba że wyznacznikiem lepszości ma być brak numerków.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1112
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Re: Okładka Silverberga od Vespera

Postautor: Shedao Shai » śr 22.03.2023 10:48

Właściwie to pół Vance'a już kiedyś wyszło w Polsce, w wydaniu Solarisa :twisted:

Może i dużo tu kotletów, ale ja bardzo lubię kotlety :wink: zarówno kulinarnie jak i literacko. Dobór tytułów uważam za bardzo, bardzo dobry, ktoś kumaty za niego odpowiada. Odświeżają rzeczy których dawno na rynku nie było (Silverbergi, Harrison), takie które wyszły częściowo (Vance) i takie które wyszły nie tak dawno temu, ale jednak już zniknęły na rynku i warto by odświeżyć (Watts). Na 7 książek w planach mam 6, wszystkie kupię z dużym entuzjazmem. Pomijam tylko Wattsa, bo podobają mi się grafiki na wydaniu z Ars Machiny i jakoś nie chcę ich wymieniać (i jestem chyba jedyną osobą na świecie, która nie miała problemów z ichniejszym tłumaczeniem). Jedyny problem z tą serią to ogólny problem Vespera, czyli niezbyt imponujące tempo publikacji. Wybierają tytuły na tyle dobrze pode mnie, że chciałbym więcej, częściej - po prostu. No ale na to nic nie poradzę, trzeba być cierpliwym.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Okładka Silverberga od Vespera

Postautor: Kato Starszy » śr 22.03.2023 15:38

@Shadowmage
Na pewno nie. To się nie może wydarzyć po raz drugi ;)

@Bibi King
Widzisz - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Zgadzam się z Shedao - mimo, że kotlety, to jednak kotlety, których dawno nie widziałem dostępnych w księgarniach. Dla mnie będzie na pewno 7 na 7. Jeśli już coś mam to niekompletne (Vance od Solarisa), albo już w trącącym myszką wydaniu (właśnie "W dół do ziemi").
A jeśli nawet pojawi się jakiś dubel, to z czystym sumieniam go pominę i żadne nieskoordynowane numerki nie będą mnie drażnić na półce :)
Vesper ma mój portfel na ten moment.

@Shedao Shai
True story bro!
Kato Starszy
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 579
Rejestracja: ndz 22.02.2009 18:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Okładka Silverberga od Vespera

Postautor: Whoresbane » śr 22.03.2023 16:18

Shadowmage pisze:
Kato Starszy pisze:Fajnie, fajnie... Takie nowe, lepsze Artefakty się szykują :)

Może jeszcze wprowadzą numerki...


Koniecznie z rzymską numeracją. A tom 4 zapisaliby tak "IIII" :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Okładka Silverberga od Vespera

Postautor: Tigillo » śr 22.03.2023 17:38

Jak dla mnie seria ciekawa, u mnie tych Waszych kotletów mało więc bardzo chętnie wrzucę ich kilka do mnie.

Od jakiegoś czasu już nie kupuje wszystkiego co bym chciał, jednak większa selekcja i kalkulacja czy brać czy nie ale ciekawe, ładnie wydawane pozycje czemu nie :)
Tigillo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 501
Rejestracja: czw 24.12.2020 0:31

Re: Okładka Silverberga od Vespera

Postautor: Bibi King » śr 22.03.2023 18:29

Tigillo pisze:u mnie tych Waszych kotletów mało

Wy iz Rossiji, towariszcz? :mrgreen:
Whoresbane pisze:A tom 4 zapisaliby tak "IIII" :lol:

A tom 17 tak: IIIIIIIIIIIIIIIII.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1112
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Okładka Silverberga od Vespera

Postautor: Jacob94 » czw 23.03.2023 3:38

Wiem że nikt nie pytał ale i tak się podzielę. Żaden Silverberg nie przeszkadzał mi w Solarisowych wydaniach, nie były to okładki które wypalały oczy. Nie zamierzam ich wymieniać. Trochę szkoda że wzięli się za Silverberga - taki "vanilla" autor, chyba to określenie z angielskiego będzie najbliższe temu co chcę powiedzieć. Klasycznie podstawowy. Żaden pomysł nie rozwala mojej głowy, ale czyta się bardzo miło - takiej wysokiej jakości czytadła z dodatkiem jakiś idei, które ni to ziębią, ni to grzeją. Rozumiem czemu jest to autor ważny, ale nigdy nie odczuwałem efektu "wow" przy jego książkach. Ponadto jest tak łatwo dostępny w starszych wydaniach i w takich ilościach, że trochę szkoda wydawniczego slotu...

Szczur Harrisona to jest kompletnie nie to czego szukam. Ryfterzy to nie jest jakieś opus magnum Petera Wattsa - ich status wynika (chyba) ze słabej dostępności i całkiem atrakcyjnych jednak okładek. Nie mniej podejrzewam, że zakupię nową serię ponieważ starą już sprzedałem (nie miałem ochoty kontynuować po Rozgwieździe, która miała genialny klimat ale raczej nie sprawiała mi wielkiej przyjemności z lektury, w przeciwieństwie do Ślepowidzenie).

Natomiast na Vance'a okropnie czekam i jak na razie to jedyna rzecz, na którą pomyślałem "wow, w końcu!".

Tak czy inaczej wolałbym pójście w stronę niewydanych tytułów bo wbrew pozorom znalazłyby się jeszcze takie i to całkiem sporo. Ale podejrzewam, że wynika to u mnie wyłącznie z posiadania już jakieś większej kolekcji i wypróbowania tych autorów w wystarczającej ilości. Wolałbym coś świeżego na polskim rynku, nietłumaczonego wcześniej.
Jacob94
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 22
Rejestracja: śr 24.02.2021 14:43

Re: Okładka Silverberga od Vespera

Postautor: Izek Inge » czw 23.03.2023 10:22

Jacob94 pisze:Trochę szkoda że wzięli się za Silverberga - taki "vanilla" autor, chyba to określenie z angielskiego będzie najbliższe temu co chcę powiedzieć. Klasycznie podstawowy. Żaden pomysł nie rozwala mojej głowy, ale czyta się bardzo miło - takiej wysokiej jakości czytadła z dodatkiem jakiś idei, które ni to ziębią, ni to grzeją.

Jacob94 pisze:Natomiast na Vance'a okropnie czekam i jak na razie to jedyna rzecz, na którą pomyślałem "wow, w końcu!".

Szukasz w książkach ewidentnie czegoś innego, niż ja, albo masz odbiór na innych falach ;). Po tylu latach czytania w całym spektrum f, sf & h już niewiele mnie zaskakuje fabularnie, więc szukam bardziej ładnego języka, klimatu i stylizacji. Silverberga cenię właśnie za trochę poetycki język i oniryczny klimat (jak w "Skrzydłach nocy" czy właśnie "W dół do ziemi"). Vance natomiast jest dla mnie doskonałym czytadłem - i mówię to jako jego ogromny fan. Urzeka mnie u niego mnogość pomysłów, kolorowy, żywy worldbuilding i naturalne dialogi. Bardzo jestem mu wdzięczny za wkład w rozwój dwóch aspektów fantastyki, które lubię - tj. historie o umierającej ziemi (kto wie, jakby bez niego wyglądałaby "Księga Nowego Słońca") i łotrzykowi bohaterowie (moim zdaniem Cugel z "Dying Earth" jest tu tak ważny, jak Fafhrd i Szary Kocur).
Shadowmage pisze:
Kato Starszy pisze:Fajnie, fajnie... Takie nowe, lepsze Artefakty się szykują :)

Może jeszcze wprowadzą numerki...

Ja mam taki plan:
1. Biorę się na poważnie za pisanie (bo teraz to tak na pół gwizdka w wolnym czasie).
2. Zostaję gwiazdą populistycznej literatury rozrywkowej typu Fabryka Słów.
3. Mam już kasę, więc zaczynam pisać dla siebie i tworzę cudowny literacko i nowatorski fabularnie, wciągający jak Bagna Rozpaczy cykl książek, zupełnym przypadkiem celujący w 110% w gusta Kato Starszego.
4. Namawiam Maga na piękne wydanie w twardych okładkach z ilustracjami od Dark Crayona tak pięknymi, że nie możesz na nie spojrzeć, nie roniąc łzy.
5. Przekonuję AM, że na grzbietach powinny być numerki, w kolejności wydawania: 1, 3, -7, XI i 26b.

Trzymajcie kciuki.
Izek Inge
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 91
Rejestracja: pn 13.07.2009 13:12

Re: Okładka Silverberga od Vespera

Postautor: nosiwoda » czw 23.03.2023 10:45

Masz mój kciuk.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Okładka Silverberga od Vespera

Postautor: Fidel-F2 » czw 23.03.2023 10:47

Izek Inge pisze:na grzbietach powinny być numerki, w kolejności wydawania: 1, 3, -7, XI i 26b.
kupowałbym, tylko ta "1" na początku razi
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Okładka Silverberga od Vespera

Postautor: asymon » czw 23.03.2023 10:51

Też się najbardziej na tego Vance'a nastawiam, ale dużo zależy od tego, czy Vesper się przeprosi z e-bookami. Poszczególne tomy pewnie bym kupował nawet w papierze, ale nie mam złudzeń, że przeczytam omnibus, a omnibus na kindlu już tyle nie waży.

Fidel-F2 pisze:
Izek Inge pisze:na grzbietach powinny być numerki, w kolejności wydawania: 1, 3, -7, XI i 26b.
kupowałbym, tylko ta "1" na początku razi

Ach, gdyby chociaż dali w paru książkach tytuł na grzbiecie nie w tę stronę...
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Okładka Silverberga od Vespera

Postautor: Whoresbane » czw 23.03.2023 16:44

Izek Inge pisze:Przekonuję AM, że na grzbietach powinny być numerki, w kolejności wydawania: 1, 3, -7, XI i 26b.

Trzymajcie kciuki.


Przekonaj AM by nazwał serię Kato Starszy Edition i kupowałbym jak porąbany! :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Okładka Silverberga od Vespera

Postautor: Kato Starszy » czw 23.03.2023 20:59

@Izek Inge
Biere, stoi jednak za tym jakaś tam idea. Doceniam kreatywność.

@asymon
Z czym do ludzi. To MAG też już zdołał uskutecznić, tyle że w Uczcie Wyobraźni xD

@Whoresbane
Ależ by to było właściwe uhonorowanie wieloletniej i heroicznej walki o dobro ogółu.
Mógłbym z czystym sumieniem usiąść w fotelu, otworzyć piwo i rzucić zamyślony w przestrzeń "Tak właśnie umiera Imperium - wśród płaczu i skowytu bezsilnych szturmowców...".
To byłby piękny moment ;)
Kato Starszy
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 579
Rejestracja: ndz 22.02.2009 18:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Okładka Silverberga od Vespera

Postautor: toto » pt 24.03.2023 11:40

Okładka bardzo mi się podoba. Tylko nie wiem, czy chcę 3 (czwarty, jeśli liczyć też komiks) egzemplarz. Za to ebooka kupiłbym bez wahania.

W zeszłym roku odświeżyłem - najpierw w formie adaptacji komiksowej, później w wersji do słuchania - i uważam, że ta nowelka świetnie się broni. "Człowieka w labiryncie" też warto, a może i warto byłoby eksplorować opowiadania? Zbiór wydany kiedyś przez Solaris zawierał perełki, na pewno było więcej tekstów godnych uwagi.

AM kiedyś pisał o Zelaznym w Magu, ale chyba nic z tego nie wyjdzie. Moim zdaniem nadawałby się do tej serii - opowiadania, ale też nowelki jak "Ja, nieśmiertelny", "Oko kota".
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron