Będzie kolejny prequel "Diuny" :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Będzie kolejny prequel "Diuny"

Postautor: Shedao Shai » pt 16.10.2020 8:52

Zainteresowanym podpowiem, że to pierwszy tom Caladan Trilogy której tomy mają się skupiać na Leto, Jessice i Paulu tuż przed wydarzeniami z oryginalnej Diuny. Toteż tytuły kolejnych tomów to: The Lady of Caladan i The Heir of Caladan.

Trochę się zastanawiam, co może być ciekawego w dziejach Jessiki czy przede wszystkim Paula tuż przed Diuną, ale hej, i tak przeczytam.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Będzie kolejny prequel "Diuny"

Postautor: Thuringwethil » pt 16.10.2020 10:30

Ja nadal małą nadzieję mam, że może jednak bedzie reedycja "Zgromadzenia żeńskiego z Diuny" by tak głupio zaczynac od 2go tomu..i chętnie bym poznała wizję kształtowania się Bene Gesserit
Ostatnio zmieniony pt 16.10.2020 10:30 przez Thuringwethil, łącznie zmieniany 1 raz
Thuringwethil
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 234
Rejestracja: wt 25.07.2017 12:44

Będzie kolejny prequel "Diuny"

Postautor: Janusz S. » pt 16.10.2020 10:49

To ciekawa informacje, bo dopiero co czytałem na fb, że Rebis jest niezadowolony z wyników sprzedaży wznowień i poza 6 tomami cyklu podstawowego nie będzie więcej niczego wydawał ani wznawiał ze świata Diuny.
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5870
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Będzie kolejny prequel "Diuny"

Postautor: nosiwoda » pt 16.10.2020 10:51

Czyli jak zawsze - poczekamy, zobaczymy. Ja tam niestety kupię, jeśli wyjdzie - do kolekcji.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4976
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Będzie kolejny prequel "Diuny"

Postautor: Shedao Shai » pt 16.10.2020 10:55

Janusz, nie do końca tak.

To ciekawa informacje, bo dopiero co czytałem na fb, że Rebis jest niezadowolony z wyników sprzedaży wznowień i poza 6 tomami cyklu podstawowego nie będzie więcej niczego wydawał ani wznawiał ze świata Diuny.

Gdyby usunąć pogrubione słowa, to by było dobrze :) Są niezadowoleni ze sprzedaży dodruku Rodu Atrydów. Bo ludzie często im tam truli, że chcą to, czy tamto, a jak już wznowili, to się sprzedało słabo. Więc nie będzie żadnych wznowień, poza książkami Herberta (1-6 Kronik), w obu wydaniach (ładne od Siudmaka i to nowe ohydne). Nigdy nie pisali, że nie będą wydawać nowych książek z uniwersum. Co najwyżej oświadczyli, że nie będzie "Dreamera" (biografii Herberta) i "Tales" (zbioru opowiadań). Nowe, jakby to ująć, mainstreamowe książki, jak widać są dalej w planach.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Będzie kolejny prequel "Diuny"

Postautor: Thuringwethil » pt 16.10.2020 12:08

Shedao Shai pisze: Więc nie będzie żadnych wznowień, poza książkami Herberta (1-6 Kronik), w obu wydaniach (ładne od Siudmaka i to nowe ohydne).

Czyli powinnam porzucić nadzieję na Zgromadzenie ... pech..nawet w zabójczych cenach na alledrogo i olx już nie ma, nie kupowałam bo liczyłam że jak Diuna Villeneuve ruszy to i zainteresowanie również pobocznymi książkami wzrośnie, inna rzecz ze WB zrobił "małego" psikusa z przesunięciem premiery (samym faktem zaskoczona nie jestem ale tym, że podobno ma być to za rok owszem... wolałabym by obsuwe zaliczyła WW84 :P skoro się kanibalizacji obawiali)
Z drugiej strony ciekawe czy w grudniu w ogóle kina jeszcze będą otwarte nawet na te 25%
Thuringwethil
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 234
Rejestracja: wt 25.07.2017 12:44

Re: Będzie kolejny prequel "Diuny"

Postautor: Shadowmage » pt 16.10.2020 15:37

Rebis szykował też wydanie filmowe, ale też poleciało pewnie.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Będzie kolejny prequel "Diuny"

Postautor: lordofthedreams » pt 16.10.2020 19:22

Udają, że nie widzieli tych krytycznych komentarzy dotyczących okładek? Przy Wehikule czasu nie ma wyboru na rynku pierwotnym, ale tu przecież wydanie z Siudmakiem jest równolegle dostępne...
lordofthedreams
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 484
Rejestracja: pn 18.03.2013 17:28
Lokalizacja: Lublin/Warszawa

Re: Będzie kolejny prequel "Diuny"

Postautor: Whoresbane » wt 09.08.2022 15:22

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1449
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Będzie kolejny prequel "Diuny"

Postautor: nosiwoda » wt 09.08.2022 15:29

Ładna okładka.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4976
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Będzie kolejny prequel "Diuny"

Postautor: asymon » wt 09.08.2022 16:41

Thuringwethil pisze: Czyli powinnam porzucić nadzieję na Zgromadzenie ... pech..nawet w zabójczych cenach na alledrogo i olx już nie ma


A ja poraz kolejny i 100% serio polecam uczyć się języków obcych, w sumie angielski wystarczy... Mozna mieć wyjebongo na plany wydawnicze naszego rynku fantastyki.

Zły monopolista Jeff Bezos nie ma problemu z braniem moich pieniędzy. Żadnych list społecznych, loterii czy dopłat do węgla, narodowego cukru po 7 zł/kg. Żadnych ebooków dwa razy droższych bo papier podrożał.

"Sisterhood of Dune" $7.71 w Kindle Store, papier za 46 zł na amazon.pl.
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1953
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Będzie kolejny prequel "Diuny"

Postautor: Shedao Shai » wt 09.08.2022 17:21

asymon pisze:A ja poraz kolejny i 100% serio polecam uczyć się języków obcych, w sumie angielski wystarczy... Mozna mieć wyjebongo na plany wydawnicze naszego rynku fantastyki.


No, jak ktoś sobie kolekcjonersko zbiera wydania Rebisu, to taka rada "kup se ten tom po angielsku" nic mu nie da...
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Będzie kolejny prequel "Diuny"

Postautor: Janusz S. » wt 09.08.2022 18:58

@Whoresbane
A podali jakąś datę albo cokolwiek bliżej?
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5870
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Będzie kolejny prequel "Diuny"

Postautor: Whoresbane » wt 09.08.2022 19:07

11 października, 584 strony
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1449
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Będzie kolejny prequel "Diuny"

Postautor: Janusz S. » wt 09.08.2022 19:58

Whoresbane pisze:11 października, 584 strony

Dzięki.
Czyli dość szybko. Ciekawe jaka będzie cena, bo po dyskusji z AM na forum ZB wiele wskazuje, że czeka nas książkowy odlot cenowy, który właśnie się zaczyna. Będę ograniczał zakupy, ale kilka serii wypadałoby dokończyć zbierać. W tym Diunę i Dicka z Rebisu.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5870
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Będzie kolejny prequel "Diuny"

Postautor: Whoresbane » wt 09.08.2022 20:14

Okładkowa 85 zł

Na szczęście mam zapasów książkowych na dekady i najbardziej cieszę się z już niedługiego skompletowania Malazańskiej zanim ceny wybiją w kosmos. Diuny nigdy nie zacząłem zbierać więc pewnie nie zacznę przez nagły wzrost cen a Dicków mam zaledwie dwóch z tych ich ładnych wydań na 26 możliwych :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1449
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości