W tym roku Falkonu nie będzie :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

W tym roku Falkonu nie będzie

Postautor: kotson » ndz 26.09.2021 13:41

Pozwolę sobie stwierdzić, że w związku z toczącym się postępowaniem ws. zwrotu otrzymanych dotacji, organizatorzy Falkonu mogą mieć na głowie znacznie gorsze problemy niż odwołanie Falkonu. Komunikat to moim zdaniem dobra mina do złej gry. Od miesięcy było wiadome, że szpital na terenie Targów Lublin będzie działał, chociaż precyzyjniej będzie stwierdzić będzie gotowy do działania także jesienią 2021 r.
kotson
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 22
Rejestracja: wt 05.11.2019 18:06

W tym roku Falkonu nie będzie

Postautor: Coacoochee » ndz 26.09.2021 15:40

Grypa będzie każdego roku, więc może działać do końca świata.
Coacoochee
Lord
Lord
 
Posty: 1796
Rejestracja: czw 12.11.2015 13:15

W tym roku Falkonu nie będzie

Postautor: drwalrabarbar » ndz 26.09.2021 15:48

I jeszcze jeden dzień dłużej.
drwalrabarbar
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 127
Rejestracja: śr 04.01.2017 19:50

Re: W tym roku Falkonu nie będzie

Postautor: Bibi King » ndz 26.09.2021 15:58

To oni go na grypę przygotowali? Pacz pan, nie wiedziałem...
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1112
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Re: W tym roku Falkonu nie będzie

Postautor: nosiwoda » pn 27.09.2021 7:09

kotson pisze:Pozwolę sobie stwierdzić, że w związku z toczącym się postępowaniem ws. zwrotu otrzymanych dotacji, organizatorzy Falkonu mogą mieć na głowie znacznie gorsze problemy niż odwołanie Falkonu. Komunikat to moim zdaniem dobra mina do złej gry. Od miesięcy było wiadome, że szpital na terenie Targów Lublin będzie działał, chociaż precyzyjniej będzie stwierdzić będzie gotowy do działania także jesienią 2021 r.


Czyli co, Cytadela nie tylko nie dostała ani grosza, ale jeszcze musi coś zwracać? Gdzie można coś o tym poczytać?
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: W tym roku Falkonu nie będzie

Postautor: Fidel-F2 » pn 27.09.2021 7:29

Wzięli 620k dotacji od miasta, US powiedział sprawdzam, prawie na nic nie mieli dokumentów, Krzysiu-Misiu zamiast rozwiązywać problem udawał, że jest głuchy, ślepy i ma dysortografię, no i trzeba te 620k oddać.

https://bip.lublin.eu/gfx/bip/userfiles ... 4Mj_MWjw9k
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: W tym roku Falkonu nie będzie

Postautor: nosiwoda » pn 27.09.2021 8:46

Aaa, czyli zapewne to też jest powód, że w 2020 i 2021 nie dostali kolejnej kasy, tak?

To wystąpienie faktycznie miażdżące, wychodzi na to, że profesjonalizm a la polonaise, czyli alleluja i do przodu, jakoś to będzie.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: W tym roku Falkonu nie będzie

Postautor: Bibi King » pn 27.09.2021 9:19

O ja prdl. Imponujące. Przewalamy ponad pół miliona, wypłacamy swojakom na gębę, prawie zero dokumentacji - i działa to bez przeszkód przez... ile, pięć lat? Sześć? Tu jest Polska, tu się pije i kradnie.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1112
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

W tym roku Falkonu nie będzie

Postautor: xan4 » pn 27.09.2021 9:45

Nie US, ale Wydział Audytu i Kontroli Urzędu Miejskiego,aż sprawdziłem, bo zastanawiałem się co US miał do tego.
xan4
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 311
Rejestracja: wt 03.03.2009 15:27
Lokalizacja: Silesia

Re: W tym roku Falkonu nie będzie

Postautor: nosiwoda » pn 27.09.2021 10:29

xan4 pisze:Nie US, ale Wydział Audytu i Kontroli Urzędu Miejskiego,aż sprawdziłem, bo zastanawiałem się co US miał do tego.


Tak, UM, ale kwestie podatkowe (a konkretnie pobieranie zaliczek na podatek bez przedstawienia umów) też tam są wskazane.

Bibi King pisze:Przewalamy ponad pół miliona, wypłacamy swojakom na gębę, prawie zero dokumentacji - i działa to bez przeszkód

Ja nawet nie sądzę, żeby tam były mega przewały i zła wola, typu garnitur na miarę dla prezesa czy weekend na Mauritiusie, tylko po prostu burdel i oj tam, oj tam, po co umowa dla gżdacza, skoro i tak mu nie płacimy, plus paliwo do prywatnego auta, bo przecież jeździ w sprawach Cytadeli i Falkonu.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: W tym roku Falkonu nie będzie

Postautor: Fidel-F2 » pn 27.09.2021 10:57

xan4 pisze:Nie US, ale Wydział Audytu i Kontroli Urzędu Miejskiego,aż sprawdziłem, bo zastanawiałem się co US miał do tego.
:oops:
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: W tym roku Falkonu nie będzie

Postautor: Bibi King » pn 27.09.2021 11:02

nosiwoda pisze:Ja nawet nie sądzę, żeby tam były mega przewały i zła wola, typu garnitur na miarę dla prezesa czy weekend na Mauritiusie


Przy sześciuset tysiącach? No nie wiem, nie wiem... Gadka typu "Słuchaj, Rysiek chciałby sobie kupić nowe kino domowe, nie dałoby się coś ten, teges, no wiesz..." jest dla mnie jak najbardziej do wyobrażenia. Oczywiście nowe kino domowe to nie nowy lexus LC, ale obawiam się, że trochę idealizujesz.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1112
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Re: W tym roku Falkonu nie będzie

Postautor: Shadowmage » pn 27.09.2021 11:16

E tam, wystarczy zapomnieć podpisać umów na kilka rzeczy (pensja, najem) i spokojnie się taką kwotę w rok czy dwa nastuka.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: W tym roku Falkonu nie będzie

Postautor: nosiwoda » pn 27.09.2021 11:36

Bibi King pisze:
nosiwoda pisze:Ja nawet nie sądzę, żeby tam były mega przewały i zła wola, typu garnitur na miarę dla prezesa czy weekend na Mauritiusie


Przy sześciuset tysiącach? No nie wiem, nie wiem... Gadka typu "Słuchaj, Rysiek chciałby sobie kupić nowe kino domowe, nie dałoby się coś ten, teges, no wiesz..." jest dla mnie jak najbardziej do wyobrażenia. Oczywiście nowe kino domowe to nie nowy lexus LC, ale obawiam się, że trochę idealizujesz.


Możliwe. Ale to - jak pisze Shadow - nie jest AŻ TAKA KASA, zwłaszcza że dotyczy 3-4 lat (rozliczenia za 2016-1019). Wystarczy bałagan w papierach i powiedzmy lekka rączka przy korzystaniu z tych środków, nie trzeba złej woli. Wg mnie. I stąd to nie idealizowanie, tylko raczej niska ocena poziomu profesjonalizmu i skrupulatności. Dla mnie bardziej prawdopodobna jest gadka nie o nowym kinie domowym, tylko raczej "Krzysiu, Rysiek chce kupić identyfikatory na Falkon, akurat jest u hurtownika, ale nie ma NIPu ani pieczątki, to co, ma brać? - Niech bierze, jakoś to wpiszemy" albo "Księgowa jest za droga, przecież programy do księgowości są tańsze, kupmy taki program za 5 tysi i wpiszmy go w koszta, podwójny zysk".
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: W tym roku Falkonu nie będzie

Postautor: Bibi King » pn 27.09.2021 11:54

Ok, przyjmuję tę argumentację. Chyba mój problem polega na tym, że ponieważ nie prowadzę firmy, tylko jestem skromnym najemnikiem :wink:, to przepieprzanie średnio po 150 tys. rocznie na orzeszki w jakieś mikro niby-instytucji, która niczego nie wytwarza, wydaje mi się przegięciem pały, a nie zwykłym brakiem profesjonalizmu.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1112
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Re: W tym roku Falkonu nie będzie

Postautor: nosiwoda » pn 27.09.2021 12:19

OK, chodziło mi o to, że moim zdaniem oni tej kasy nie przepieprzyli na ośmiorniczki i striptizerów, tylko wydali na zasadniczo cele statutowe i objęte dotacją - ale z racji burdelu organizacyjnego nie potrafią tego wykazać i udowodnić.

Mnie też, jako etatowcowi, 620 tysi też by się troszkę przydało, nie powiem.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: W tym roku Falkonu nie będzie

Postautor: asymon » pn 27.09.2021 17:26

Bibi King pisze:Ok, przyjmuję tę argumentację. Chyba mój problem polega na tym, że ponieważ nie prowadzę firmy, tylko jestem skromnym najemnikiem :wink:, to przepieprzanie średnio po 150 tys. rocznie na orzeszki w jakieś mikro niby-instytucji, która niczego nie wytwarza, wydaje mi się przegięciem pały, a nie zwykłym brakiem profesjonalizmu.


E tam, ja się dowiedziałem niedawno, że firma może wziąć z Urzędu Pracy kasę na stworzenie nowego miejsca pracy. I jest to, uwaga, ok. 30 tys. złotych. Nie 3, ale 30 koła na stworzenie JEDNEGO miejsca pracy.
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: W tym roku Falkonu nie będzie

Postautor: Shadowmage » pn 27.09.2021 17:44

To też nie jest duża kwota.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: W tym roku Falkonu nie będzie

Postautor: asymon » pn 27.09.2021 18:51

Shadowmage pisze:To też nie jest duża kwota.

No nie jest duża, bo nie masz wrażenia że to twoje pieniądze. A to właśnie twoje pieniądze.

Ale fakt, to dofinansowanie czy ta dotacja z lubelskiej kasy miejskiej, to są jakieś milisasiny.
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości