Echa znów zapowiadają :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Echa znów zapowiadają

Postautor: El Lagarto » pn 20.09.2021 19:44

Na czym się zasadza fantastyczność tej powieści? Bo chyba nie chodzi o odciski tygrysich łap? Tygrysy szablozębne chodziły po amerykańskiej ziemi, ale nieco wcześniej niż czasy gorączki złota.
El Lagarto
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 930
Rejestracja: sob 20.03.2021 21:17

Re: Echa znów zapowiadają

Postautor: Shadowmage » pn 20.09.2021 19:51

Wiedziałem, że się pojawi to pytanie :)
Podpytałem wydawcy przed wrzucaniem i dostałem odpowiedź, że może nie ma tu elementów stricte fantastycznych, ale jest trochę historii alternatywnej i motywów baśniowych. Jak dla mnie starczy :)
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20756
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Echa znów zapowiadają

Postautor: Janusz S. » pn 20.09.2021 20:30

Po Marlonie Jamesie i Marianie Enriquez chyba i tak na razie będę kupował całą tę serię, chociaż w drugim sezonie na fantastyki na razie nie ma.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5914
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Echa znów zapowiadają

Postautor: historyk » wt 21.09.2021 15:42

Zhang przygląda się również kwestii rasowej, pytając o to, gdzie tak naprawdę jest miejsce dla imigrantów.

I w tym momencie podziękuję - za wciskanie ideolo płacić nie będę. Z Goodreads:
jedyni chińscy imigranci w kraju, w którym wszystkim rządzą słabi moralnie biali ludzie.

Żeby było zabawniej, ponoć powieść zafałszowuje historię eliminując z niej Tangów z południowych Chin na rzecz "standardowych" Chińczyków, mówiących po mandaryńsku, z północy Chin. Czyli autor walcząc z rasizmem, kopie w chińską mniejszość (przeprowadzając, jak to teraz modnie mówi się pod lewą ścianą: zawłaszczenie kulturowe, które samo jest formą rasizmu :D).
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2650
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości