Bauchelain i Korbal Broach opisani :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Bauchelain i Korbal Broach opisani

Postautor: finegan » czw 01.07.2021 11:39

Info pod Rytmami Wojny (książki, nie audiobook).
finegan
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 96
Rejestracja: czw 25.10.2018 17:37

Re: Bauchelain i Korbal Broach opisani

Postautor: Whoresbane » czw 01.07.2021 16:07

Juhu! Teraz tylko czekać na więcej szczegółów
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Bauchelain i Korbal Broach opisani

Postautor: ASX76 » czw 01.07.2021 18:41

Burzowo dzisiaj. Pompa się z tego niezła zrobiła. Na taką pogodę atlas chmur na nic się nie przyda. Tymczasem wieki przemijają, a końca świata dalej ani widu, ani słychu. Bije zegar godziny, my wtedy mawiamy: jak ten czas szybko mija, a to my przemijamy. Czas chyba najwyższy ruszyć w końcu z matecznika na nową ziemię, a nuż znajdziemy tam szczęście. Może Tezeuszem? :wink:
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Bauchelain i Korbal Broach opisani

Postautor: Shedao Shai » czw 01.07.2021 19:47

Ja to przede wszystkim liczę, żeby żelazny smok doczekał się w końcu córki :wink:
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bauchelain i Korbal Broach opisani

Postautor: ASX76 » czw 01.07.2021 20:07

Shedao Shai pisze:Ja to przede wszystkim liczę, żeby żelazny smok doczekał się w końcu córki :wink:


Oj, faktycznie, wskazują na to wszelkie znaki na Ziemi i niebiosach ;)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Bauchelain i Korbal Broach opisani

Postautor: Shedao Shai » czw 01.07.2021 20:18

ASX76 pisze:
Shedao Shai pisze:Ja to przede wszystkim liczę, żeby żelazny smok doczekał się w końcu córki :wink:


Oj, faktycznie, wskazują na to wszelkie znaki na Ziemi i niebiosach ;)


Super, bo matka czeka i czeka, a wolałabym zacząć od córki niż od matki :mrgreen:
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bauchelain i Korbal Broach opisani

Postautor: Whoresbane » czw 01.07.2021 20:38

Ja z kolei ogromnie liczę i na Córkę, i na Welin i na Jonathana Strange. Rzekomo ma być 10 dodruków więc chętnie przygarnę jeszcze Nakręcaną dziewczynę, Rzekę bogów, Dom Derwiszy, Smok Griaule, Nieśmiertelnego, Podróże/Pieśń Czasu i Czasomierze
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Bauchelain i Korbal Broach opisani

Postautor: asymon » czw 01.07.2021 20:41

OK, Czyli na Strange'a i Norrella poczekać wypada jeszcze. Szkoda, bo taki Atlas można normalnie pójść do księgarni i kupić, jak ktoś przeczytać chciałby, a nie zbierać znaczki lubi.
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Bauchelain i Korbal Broach opisani

Postautor: finegan » sob 03.07.2021 11:33

Breaking news: 6 dodruków w lipcu, 4 w grudniu.
Źródło: Zaginiona Biblioteka.
finegan
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 96
Rejestracja: czw 25.10.2018 17:37

Re: Bauchelain i Korbal Broach opisani

Postautor: Janusz S. » wt 13.07.2021 14:56

Przy okazji aktualizacja szkiców do planów MAGa do października. Dzięki uprzejmości AM oczywiście. Oryginał na ZB. Nie obejmuje dodruków.

AM pisze:Plany na listopad i grudzień zmaterializują się za 2 miesiące. Wiele będzie zależało od tego ile będziemy musieli zrobić niezbędnych dodruków.

Sierpień
13
Jim Butcher Rozmowy pokojowe

20
William Gibson Trylogia mostu (artefakty)

Wrzesień
1
Steven Erikson OPOWIEŚCI O BAUCHELAINIE I KORBALU BROACHU 1
Steven Erikson - OPOWIEŚCI O BAUCHELAINIE I KORBALU BROACHU 2

15
Cassandra Clare - "Łańcuch ze złota”

24
Dennis E. Taylor - "Niebiańska rzeka" -
Brandon Sanderson - "Biały piasek", tom 3
Caitlin R. Kiernan - "Czerwone drzewo" -

Październik
13
Leigh Bardugo - "Żywoty świętych"
Victoria Aveyard – „Realm Breaker”

22
Dan Simmons Drood
Brian Evenson Dni ostatnie


27
Steven Erikson „Przypływy nocy”
Steven Erikson „Łowcy kości”

Ponadto w listopadzie być może A. Ryan a w grudniu 3 Artefakty
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5867
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Bauchelain i Korbal Broach opisani

Postautor: trut » pt 23.07.2021 23:16

Dodruki, Rozmowy pokojowe i Trylogia mostu są już dostępne w sklepie wydawnictwa.
trut
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 29
Rejestracja: śr 21.07.2021 9:14

Re: Bauchelain i Korbal Broach opisani

Postautor: Shedao Shai » sob 24.07.2021 7:58

Niby fajnie, ale teraz nie wiem co robić, dla jednej córy żelaznego smoka trochę słabo robić zamówienie, wyjdzie mi przeszło 6 dyszek za jedną książkę :D
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bauchelain i Korbal Broach opisani

Postautor: Janusz S. » sob 24.07.2021 8:24

Czyli taniej niż na allegro...
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5867
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Bauchelain i Korbal Broach opisani

Postautor: Shedao Shai » sob 24.07.2021 8:28

Janusz S. pisze:Czyli taniej niż na allegro...


Też racja. Ale... ale...
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bauchelain i Korbal Broach opisani

Postautor: Shedao Shai » sob 24.07.2021 11:09

Zaczęło mnie kusić, żeby dorzucić trylogie Ciągu i Mostu. Które mam w wydaniu Książnicy i nigdy nie czułem potrzeby wymiany. Ale ładne... i co, tak tylko jedną książkę zamawiać... ra... tun... ku...
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bauchelain i Korbal Broach opisani

Postautor: Janusz S. » sob 24.07.2021 12:06

Shedao Shai pisze:Zaczęło mnie kusić, żeby dorzucić trylogie Ciągu i Mostu. Które mam w wydaniu Książnicy i nigdy nie czułem potrzeby wymiany. Ale ładne... i co, tak tylko jedną książkę zamawiać... ra... tun... ku...

Nie zastanawiaj się tyle.
Obrazek
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5867
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Bauchelain i Korbal Broach opisani

Postautor: historyk » sob 24.07.2021 13:33

Shedao Shai pisze:Niby fajnie, ale teraz nie wiem co robić, dla jednej córy żelaznego smoka trochę słabo robić zamówienie, wyjdzie mi przeszło 6 dyszek za jedną książkę :D

Nie wyjdzie. Kupon rabatowy mniej więcej pokrywa koszty wysyłki. Szkoda, że w księgarni Maga nie ma już Eriksona, bo bym spokojnie dociągnął do darmowej wysyłki... A tak będę się dalej zastanawiał czy w ogóle tego Eriksona kupować :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Bauchelain i Korbal Broach opisani

Postautor: Shedao Shai » sob 24.07.2021 14:37

historyk pisze:
Shedao Shai pisze:Niby fajnie, ale teraz nie wiem co robić, dla jednej córy żelaznego smoka trochę słabo robić zamówienie, wyjdzie mi przeszło 6 dyszek za jedną książkę :D

Nie wyjdzie. Kupon rabatowy mniej więcej pokrywa koszty wysyłki. Szkoda, że w księgarni Maga nie ma już Eriksona, bo bym spokojnie dociągnął do darmowej wysyłki... A tak będę się dalej zastanawiał czy w ogóle tego Eriksona kupować :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com


Kupuj! Kupuj! Dołącz do nas! :D

A tak na serio, to... no, naprawdę, kupuj. Fidel tego nie cierpi, czy jest lepsza rekomendacja? :D
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bauchelain i Korbal Broach opisani

Postautor: historyk » sob 24.07.2021 16:37

Shedao Shai pisze:A tak na serio, to... no, naprawdę, kupuj. Fidel tego nie cierpi, czy jest lepsza rekomendacja? :D

To akurat jest plus dla Eriksona. Ale dawno temu lektura pierwszego tomu tak mnie wynudziła, że mam wewnętrzny opór przed powrotem :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Bauchelain i Korbal Broach opisani

Postautor: Shedao Shai » sob 24.07.2021 17:11

historyk pisze:
Shedao Shai pisze:A tak na serio, to... no, naprawdę, kupuj. Fidel tego nie cierpi, czy jest lepsza rekomendacja? :D

To akurat jest plus dla Eriksona. Ale dawno temu lektura pierwszego tomu tak mnie wynudziła, że mam wewnętrzny opór przed powrotem :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com


Też tak miałem. Pierwszy tom trzeba po prostu przetrzymać. Ja zawsze radzę dawać Malazańskiej trzytomowy kredyt zaufania. Jeśli po nim dalej ktoś będzie miał wątpliwości czy czytać, to odpuścić. To seria dla długodystansowców, wynagradza cierpliwość, ale trzeba poczekać :)
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bauchelain i Korbal Broach opisani

Postautor: FKJZ » sob 24.07.2021 17:59

Mnie Ogrody Księżyca zachwyciły, kiedy czytałem je wypożyczone z BJ bodajże rok temu. Nie wiem jak dalej, ale już zacząłem zbierać to nowe twardookładkowe wydanie.
Niech duchy, paląc gwiazd pochodnie,
Powiedzą kiedyś w chmur powodzi,
Że tam, gdzie na świat szewc przychodzi,
Bóg przyobuty bywa godnie.
Awatar użytkownika
FKJZ
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 167
Rejestracja: sob 31.10.2020 13:13

Re: Bauchelain i Korbal Broach opisani

Postautor: Thuringwethil » ndz 25.07.2021 12:11

historyk pisze:Szkoda, że w księgarni Maga nie ma już Eriksona, bo bym spokojnie dociągnął do darmowej wysyłki... A tak będę się dalej zastanawiał czy w ogóle tego Eriksona kupować :D

Ano dokładnie mam ten problem, chciałam z Eriksonem poczekać na Butchera i.... zonk, ciekawe czy jest szansa na uzupełnienie magazynów bo jak mam możliwość to wolę kupować u wydawcy, zwłaszcza że nigdy nie zawiodłam się na przesyłce z MAga (zawsze "pancerna", nigdy nic nie uszkodzone).
Owszem czasami się czeka, ale mam co czytać (problem w szybszym kupowaniu niż czytaniu).
Thuringwethil
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 234
Rejestracja: wt 25.07.2017 12:44

Re: Bauchelain i Korbal Broach opisani

Postautor: Ukimal » ndz 25.07.2021 18:33

Shedao Shai pisze:Zaczęło mnie kusić, żeby dorzucić trylogie Ciągu i Mostu. Które mam w wydaniu Książnicy i nigdy nie czułem potrzeby wymiany. Ale ładne... i co, tak tylko jedną książkę zamawiać... ra... tun... ku...


A ja mam pytanie do osób posiadających Trylogię Ciągu: czy grzbiet książki był płaski czy półokrągły? Kupiłem na świat książki kilka miesięcy temu i grzbiet jest płaski (inaczej niż inne artefakty). Wcześniej zamówiłem na bonito, ale tam egzemplarz, który przysłali był mocno uszkodzony, ale również miał płaski grzbiet. Teraz nie wiem, czy zamówić dodruk, bo ten płaski wyjątkowo mierzi na półce.
Ukimal
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 30
Rejestracja: sob 20.03.2021 9:01

Re: Bauchelain i Korbal Broach opisani

Postautor: ASX76 » ndz 25.07.2021 18:39

Thuringwethil pisze:Owszem czasami się czeka, ale mam co czytać (problem w szybszym kupowaniu niż czytaniu).


To nie problem, lecz szczęście. Na odwrót to byłby problem :P
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Bauchelain i Korbal Broach opisani

Postautor: Whoresbane » ndz 25.07.2021 19:21

Ukimal pisze:
Shedao Shai pisze:Zaczęło mnie kusić, żeby dorzucić trylogie Ciągu i Mostu. Które mam w wydaniu Książnicy i nigdy nie czułem potrzeby wymiany. Ale ładne... i co, tak tylko jedną książkę zamawiać... ra... tun... ku...


A ja mam pytanie do osób posiadających Trylogię Ciągu: czy grzbiet książki był płaski czy półokrągły? Kupiłem na świat książki kilka miesięcy temu i grzbiet jest płaski (inaczej niż inne artefakty). Wcześniej zamówiłem na bonito, ale tam egzemplarz, który przysłali był mocno uszkodzony, ale również miał płaski grzbiet. Teraz nie wiem, czy zamówić dodruk, bo ten płaski wyjątkowo mierzi na półce.


Mam podobnie. Dałem w prezencie swój stary egzemplarz 451 stopni Fahrenheita i kupiłem sobie nowy. Również płaski grzbiet zamiast półokrągłego
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Bauchelain i Korbal Broach opisani

Postautor: Janusz S. » ndz 25.07.2021 20:53

Ukimal pisze:A ja mam pytanie do osób posiadających Trylogię Ciągu: czy grzbiet książki był płaski czy półokrągły? Kupiłem na świat książki kilka miesięcy temu i grzbiet jest płaski (inaczej niż inne artefakty). Wcześniej zamówiłem na bonito, ale tam egzemplarz, który przysłali był mocno uszkodzony, ale również miał płaski grzbiet. Teraz nie wiem, czy zamówić dodruk, bo ten płaski wyjątkowo mierzi na półce.

Wszystkie Artefakty miały przedtem okrągłe grzbiety, ale jednego Heinleina mam z płaskim
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5867
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Bauchelain i Korbal Broach opisani

Postautor: krzychu » pn 26.07.2021 7:08

Janusz S. pisze:
Ukimal pisze:A ja mam pytanie do osób posiadających Trylogię Ciągu: czy grzbiet książki był płaski czy półokrągły? Kupiłem na świat książki kilka miesięcy temu i grzbiet jest płaski (inaczej niż inne artefakty). Wcześniej zamówiłem na bonito, ale tam egzemplarz, który przysłali był mocno uszkodzony, ale również miał płaski grzbiet. Teraz nie wiem, czy zamówić dodruk, bo ten płaski wyjątkowo mierzi na półce.

Wszystkie Artefakty miały przedtem okrągłe grzbiety, ale jednego Heinleina mam z płaskim


Przynajmniej jedna książka z UW (chyba Palmer ) tez jest z płaskim grzbietem. Pewnie drukarnia umie tylko tak. Albo nie została poinformowana.
krzychu
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 242
Rejestracja: sob 24.03.2018 12:27

Poprzednia

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości