Giełda - kupię sprzedam (książki oczywiście)

Wszystkie tematy traktujące o literaturze w bardziej ogólnym rozumieniu

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Re: Giełda - kupię sprzedam (książki oczywiście)

Postautor: bel_e_muir » pn 24.05.2021 7:43

Fidel-F2 pisze:Ale te 35 PLN za Malinowskiego to dopłacasz, prawda?


Szczerze mówiąc, nie czytałam tego w ogóle, więc wystawiłam w cenie okładkowej, nie mam pojęcia, czy to dobre, czy kiepskie.
Książkę dostałam jako bonus przy wsparciu kampanii crowdfundingowej gry Valhalla. Gra mi nie podeszła, poza tym stwierdziłam, że z klimatów wikingów też już wyrosłam :P
bel_e_muir
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 67
Rejestracja: czw 23.04.2015 12:05

Re: Giełda - kupię sprzedam (książki oczywiście)

Postautor: Fidel-F2 » pn 24.05.2021 8:15

Wybitna grafomania. Też kiedyś dostałem niechciane, niestety zacząłem czytać. W sumie mógłbym zarządać od autora zwrotu kosztów terapii. Traumy same się nie leczą.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Giełda - kupię sprzedam (książki oczywiście)

Postautor: El Lagarto » pn 24.05.2021 15:24

Z klimatu wikingów chyba już nie wyrosnę...
Przeczytałem całość pierwszego zbioru opowiadań Malinowskiego.
Dwa pierwsze teksty w "Karmicielu kruków" to rzeczywiście słabizna. Tzn. ciekawe pomysły, ale nieciekawe wykonanie. Wprawki początkującego autora.
Jednak ostatni, najdłuższy tekst pt. "Wielość i jedność" (właściwie jest to mikropowieść) czyta się znacznie lepiej. Ten kawałek uważam za całkiem przyzwoitą fantasy historyczną. Najlepszy w książce jest za to odautorski dodatek na temat religii dawnych Skandynawów. Malinowski jest historykiem i ma na koncie publikacje na temat wikingów. To co najlepsze w tomie znajduje się na końcu.
El Lagarto
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 923
Rejestracja: sob 20.03.2021 21:17

Re: Giełda - kupię sprzedam (książki oczywiście)

Postautor: Vanin » ndz 28.11.2021 19:43

Jest tu ktoś zainteresowany paperbackiem "Ink" Hala Duncana z autografem autora (oczywiście po angielsku) albo "The Summer Isles" Iana R. MacLeoda z autografem autora (po angielsku - limitowane wydanie 500 szt. z nieistniejącego wydawnictwa Aio Publishing).
Wszystkie przychody idą na cele charytatywne.
Awatar użytkownika
Vanin
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 140
Rejestracja: śr 16.05.2007 10:11

Re: Giełda - kupię sprzedam (książki oczywiście)

Postautor: Fidel-F2 » ndz 28.11.2021 20:01

Moje w sumie też. Idą na trójkę biednych dzieci.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Giełda - kupię sprzedam (książki oczywiście)

Postautor: asymon » pn 17.01.2022 13:00

Pozbywam się paru książek, jak nikt nie zechce to wystawię na WOŚP. Raczej komplety, gdyż nie chce mi się latać dwa razy. Przesyłka paczkomatem, ewentualnie w Warszawie osobiście (Centrum, Ochota). Ceny orientacyjne, do negocjacji.

1) Neal Stephenson - Reamde (palcowanie + jakieś zabrudzenie bloku papieru, lekkie wgniecenie na grzbiecie) - 30 zł

2) Paul J. MacAuley - Cicha Wojna (zabrudzenia bloku papieru)
+ Paul J. MacAuley - Ogrody Słońca (zagięty róg okładki) - 30 zł/kpl

3) Peter F. Hamilton - Pustka: Czas
+ Peter F. Hamilton - Pustka: Sny
+ Peter F. Hamilton - The Evolutionary Void - gratis do powyższych dwóch - (po angielsku, mocno czytana, oklejona, rozmiar nie pasuje) 30 zł/kpl

4) Wawrzyniec Podrzucki - Uśpione archiwum
+ Wawrzyniec Podrzucki - Kosmiczne ziarna
+ Wawrzyniec Podrzucki - Mosty wszechzieleni (Runa, stan dobry, bez naklejek, kupiłem czytane, ale nie czytałem) 75 zł/kpl

5) Gene Wolfe - Cień kata
+ Gene Wolfe - Pazur Łagodziciela
+ Gene Wolfe - Miecz Liktora (Zysk/Kameleon, stan dobry, bez naklejek, kupiłem czytane, ale nie czytałem) 35 zł/kpl

6) Timothy Zahn - Heir to the Empire
+ Timothy Zahn - Dark Force Rising
+ Timothy Zahn - The Last Command (miękka, stan chyba dobry, pierwszy tom ma lekkie pofałdowania ostatnich stron) 50 zł/kpl


https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Dodatkowo co tam na zdjęciach widać, "Przez ocean czasu" Bohdan Korewicki, "Drugie spojrzenie na planetę Ksi" Zajdel/Kowalczyk, "Północna Granica" Feliks Kres, "Czysta anarchia" Woody Allen, po 10 zł/szt. Stan jak na zdjęciach, generalnie książki nie były czytane, tylko "Północna granica" i trochę pierwsza "Pustka". Niestety większość ma jakieś ubytki, przybrudzenia itp. co starałem się jak najlepiej oddać/uwypuklić przy fotografowaniu.

To jeszcze sfotografuję:

Philip Pullman - Zorza Polarna / Delikatny Nóż / Bursztynowa Luneta (MAG, nowe "złote" wydanie, w sumie nieczytane)
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Poprzednia

Wróć do Ogólnie o literaturze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron