Science-Fiction

Prasa przez Was czytana

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Science-Fiction

Postautor: Vampdey » śr 23.06.2004 14:15

Dla mnie najlepsze pismo na rynku. Opowiadania zwykle na poziomie wielce zadawalającym, publicystyka jakiej gdzie indziej nie ma.

Opowiadania, 'Obłęd Rotmistrza von...' , 'Maszty nocą nie zasłaniają gwiazd', 'Pomagacze', 'Kosmiczne opętanie', 'Pasterz upiorów', 'Ballada o Czerwonym Tomku' - teskty genialne, do których często wracam i na stałe wryły mi się w pamieć.

Jak dla was?
Miejsce gdzie można omawiać kolejne numery (choć mimo tego że zalegają na pólce, w tej chwili mam kilku numerową zaległość :P)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Jakub Cieślak » śr 23.06.2004 15:09

Czytam nieregularnie, bo i poziom nierówny pisma. Czasem zestaw opowiadań wręcz znakomity i czytam od deski do deski. Zwykle jednak poświęcam jednemu numerowi kilka tygodni, żeby przebić się przez całość, która jest po prostu mało wciągająca. Ogólnie jednak technicznie pismo dopracowane i posiada naprawdę solidną redakcję. Jeszcze tylko żeby solidniej pracowali nad komunikacją z czytelnikami. Ich strona w zasadzie jest tylko slajdem z pisma. Żadnej interakcji z czytelnikami. Trochę się tam ruszyło ostatnio, ale generalnie powinni nad tym popracować. W dobie internetu uważam to za absolutny obowiązek.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Bloody » pt 16.07.2004 23:38

Parę lat temu kupiłem pierwszy egzemplarz, a potem zapomniałem o tym. W sumie fajnie żę to jeszcze istnieje, będę musiał poszukać i kupić w celach eeee..sprawdzenia obecnej jakości tekstów?? :wink:
Excitate vos somnus non eat....
Awatar użytkownika
Bloody
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 68
Rejestracja: śr 10.03.2004 4:38
Lokalizacja: Wieszowa

Postautor: Dragon » sob 17.07.2004 1:50

Świetne pismo choć ostatnich 5 numerów nie czytałem a nowego nie kupiłem ;) . Warte polecenia, mnóstwo dobrej prozy i bardzo dobre felietiony.
Obrazek
"Wszystko to co mnie nie zabija, wzmacnia mnie"
Awatar użytkownika
Dragon
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 31
Rejestracja: śr 30.10.2002 19:54
Lokalizacja: Middle-Earth

Postautor: Aspiryna » pt 20.08.2004 12:13

Kupuje niereguralnie. Ostatnio nawet zaprzestałam po tym jak opowiadania zaczęły mnie zwyczajnie nudzić. Nie mówie, że są złe, nawet nie mam prawa do wydania takiego osądu, ale nie w mój gust. Zdecydowanie preferuje felietony Kresa (; Od czasu do czasu (ostatnio ten "czas" strasznie długi mi wychodzi) wpadam na jego strone i drukuje kilka. A potem czytam i zasmiewam się z własnych błędów jakie czynię pisząc [;

Ogólnie rzecz ujmując science-fiction bardzo przypadło mi do gustu. Może dlatego, że nie kojarzy mi się z kolorowymi pisemkami. Sama literatura i to jest dobre.

Pozdrawiam.
Aspiryna
"Idż więc, są inne światy niż ten." - Jacke "Mroczna Wieża"
Awatar użytkownika
Aspiryna
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: wt 17.08.2004 19:32

Postautor: Gvynbleid » śr 01.09.2004 12:53

Właśnie mam przed sobą sierpniowy numer i konkluzje nasówają się następujące:

Opowiadania dużo i na wysokim poziomie, nie jest to moja ulubiona działka ale jak się nie ma czasu na "pełnometrażowe" książki mogą być wspaniałą alternatywą - no i różnorodność od politycznych po ścisłe spaceopery.

Felietony - za mało, za mało i jeszcze raz za mało - wprost ubóstwiam felietony a tu jedynie cztery, w akcie desperacji nawet wstępniaka i listy przeczytałem podczas gdy normalnie w zwyczaju tego nie mam => wspaniałe ale mało.

Recenzje filmów - mało ale satysfakcjonujące

Recenzje książek - śmiech na sali, ale za to komiksy opisane obficie :shock: - conajmniej osobliwe.

Ogólnie 5/6 bo książki mogę przejżeć w necie niewysilając się przy tym zbytnio.

P.S. Czy wie ktoś gdzie można nabyć (nie przez net) książki z żółtej serii wydawnictwa Ares :?:
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Vampdey » śr 01.09.2004 14:17

W sierpionym tylko cztery teksty, to mało jak na standardy pisma. Tyle że przyzwoite wszystkie :).

Felietony, dobra ilość jest, kiedyś było mniej. No i też ciekawe.

Recek książkowych nie czytam, książki kupuje jakie się da na przeczucie ;)


Gvyn, z tymi książkami Aresa to głupio troche. Robert zapowiadał szumnie dwie książki miesięcznie. Tym czasem od pół roku żadnej.
W piśmie wszyscy udają że jest dobrze i co się dzieje nie ma wyjasnienia, na jakimś forum Robert wyjaśni 'jutro już napewno kolejne w księgarniach' i cisza. Nie wiem co z tym.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź


Wróć do Czasopisma, Gazety i Magazyny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości