Magazyn Fantastyczny

Prasa przez Was czytana

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Magazyn Fantastyczny

Postautor: Jakub Cieślak » śr 23.06.2004 11:54

Mam w swoich dziarskich łapkach drugi numer dwumiesięcznika o dość prostej nazwie Magazyn Fantastyczny. Znajduje się w nim sporo komiksowego miszmaszu, sporo opowiadań i publicystyki. W sumie 140 stron lektury. Pośród ciekawostek opowiadanie Czerń Dawida Kaina, który to publikował u nas swoje opowiadania (bardzo gorąco polecam). Wszystko w czerni i bieli, ale na dobrym poziomie. Warto pogadać o tym piśmie i obserwować jego rozwój.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Vampdey » śr 23.06.2004 13:55

Tragedia (przynajmiej pierwszy numer) :P.

Opowiadania? Amatorskie, choć może i da sie czytać. Ale po magazynie oczekuje tekstów na wyższym poziomie.
Komiksy? Łatwo z śmiechem się czyta, ale... tandetne?
Oprawa? Amatorski zin... i to gorszej klasy.
Publicystyka? Felieton Pilipiuka mnie zdenerwował, kolejne gadanie 'sytuacja dla fantastów jest ciężka, ble ble, rynek jest taki....'.

Widzialem drugi nr w kiosku (w mojej mieścinie to coś zaskakującego! ;)) ale nie ciągnie mnie by chociaż przejrzeć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Jakub Cieślak » śr 23.06.2004 14:56

Agresywny skok Vampdey'a na plecy mojego nic nie spodziewającego się posta. Ale już gibkim ruchem pochwytuję go w łapkę, przerzucam nad barkiem, walę o ziemię i wgryzam się w szyję. :D
Nie będę wypowiadał się o pierwszym numerze. Mam przed sobą drugi numer i chcę dać szansę gazecie, które pragnie zaistnieć na polskim rynku. Nie od razu Rzym pomalowano, czy jak to tam szło ;-). A gazeta- według oceny drugiego numeru chce nam zająć jakieś chwile czasu tym, co lubimy: dobrymi opowiadaniami (a w tym numerze takie znalazłem), komiksem w krótkiej formie (tu się nie wypowiem, mało komiksowy jestem, ale niektóre historyjki przyszpilły moją uwagę). A wiadomo, że rynek to dość ciężki do zdobycia i niełatwo na nim zaistnieć. Cieszę się z każdej solidnej próby. Za taką właśnie uznaję MF.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Tyhagara » śr 23.06.2004 16:02

Nie chcę nikogo dołować. Ale z tego jak spojrzeć w historie, to chyba wszystkie liczące się porządne pisma już na samym starcie wnosiły powiew świeżości. Coś oryginalnego, wybijały się w jakiś tam sposób. Pamiętam choćby pierwszy numer Portala, no pierwszego MiM nie pamiętam, bo się tym w tedy nie interesowałem, ale wiem, że to nie było jakieś tam fiu bździu :wink: Można sobie prześledzić historię powstania innych liczących się pism. Jak zaczynały.
Oczywiście reguły nie ma i wyrokować nie chcę, ale...
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30

Postautor: Robert Zaręba » śr 23.06.2004 18:29

VAMPDEY, zerknąłem tu i tam i widzę, że jeden tytuł dopieszczasz z gorliwością wartą lepszej sprawy, pozostałe zaś systematycznie glebisz. No ale w końcu żyjemy w demokracji i masz do tego, póki co, pełne prawo.
I pewnie nic bym nie napisał, bo i po co, gdyby nie jeden fakt. Napisałeś, że opowiadania w pierwszym numerze MF to amatroszczyzna. Przypomnę, że są to opowiadania Soboty, Szydy i Zaręby (czyli moje). Dwaj ostatni autorzy opublikowali kilka tekstów w piśmie szczególnie miłym twemu sercu (a ja jeszcze dodatkowo zamieściłem tam komiks), czyli było nie było w jakiś sposób to pismo współtworzyli.
I wtedy byli ok! Opinie wydrukowane na łamach tego pisma były bardzo pozytywne.
Ale kiedy ci sami autorzy publikują w Magazynie Fantastycznym, nagle stają się amatorami, których teksty niewarte są nawet przejrzenia!!!
No weź ty się człowieku i zastanów co piszesz. Jeśli cię stać na taki wysiłek...
Robert Zaręba
 

Postautor: Robert Zaręba » śr 23.06.2004 18:47

TYHAGARA, masz całkowitą racje. Każde pismo powinno mieć swój charakter i wnosić do kultury coś nowego. Także MAGAZYN FANTASTYCZNY ma takie ambicje.
Połączenie literatury, komiksu i publicystyki, pozwoli nam stworzyć swego rodzaju fantastyczne uniwersum, gdzie będą się nazajem stymulowały różne środki artystycznego wyrazu.
Robert Zaręba
 

Postautor: Vampdey » śr 23.06.2004 19:28

Ej przepraszam.
Mam prawo do własnego zdania chyba, czyż nie?
Moje zdanie co do MF jest takie a nie inne. Może zmienie je wraz z obserwowaniem kolejnych numerów pisma.
Science Fiction chwalę bo kupuje już długi czas ten magazyn i jego wysoki poziom mnie nie zawiódł. Widać z innymi jest inaczej, ale to moje zdanie. I staram popierać je argumentami.
To, że opinie mamy różne nie znaczy, że nie stać mnie na wysiłek zastanowienia się. Bez takich tekstów!
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Jakub Cieślak » śr 23.06.2004 20:27

Primo- ogromnie miło mi powitać Roberta Z. na naszej sali. Secundo- chłopaki, duzi jesteśmy, niejedno piwo wypiliśmy i wiemy, że początki są trudne. Trochę trudno wejść na rynek z pismem w pełnym kolorze, na kredzie i z artykułami wyprodukowanymi przez pierwsze skrzypce literatury, albo publicystyki polskiej. Wyjątek stanowią obrzydliwie bogaci ludzie, albo firmy z kapitałem zagranicznym.
Na mój gust MF reprezentuje poziom odpowiedni do wyjściowego. Liczę na rozwój pisma i jego regularne ukazywanie się w coraz lepszej formie. Stan rzeczy, jaki zastałem przy drugim numerze uważam za naprawdę porządny. Oczywiście, nie wszystko mi przypadło do gustu (ale i w już zaprawionych w bojach pismach ten sam problem mam), jednak zapisuję duży plus na koncie MF-u. Uważam, że wciąż ten segment rynku jest u nas niewykorzystany, nie zapełniony. Sporo jeszcze tu można zdziałać i wcale nie przekreślam przyszłości pismom drukowanym. Wciąż ogromny procent polskiego narodu musi sięgnąć, lub woli sięgnąć po słowo drukowane- nie wyświetlane na ekranie komputera.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: D.Kain » śr 23.06.2004 20:57

Ja uważam MF i Ubika za dwie największe nadzieje polskiego rynku prasy fantastycznej. Nie piszę tak dlatego, że w tych pismach publikuję, po prostu spodobały mi się od samego początku. Mają w sobie TO COŚ 8) A SF TEGO nie ma - jak biorę do ręki SF to tak, jakbym czytał średniej klasy zbiór opowiadań. Nie tego oczekuję - lubię też komiksy i ciekawą publicystykę, a tej tylko UBIK i MF dostarczają mi tyle, ile potrzeba :D
D.Kain
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 79
Rejestracja: pt 08.11.2002 0:14

Postautor: Avathar » śr 23.06.2004 22:35

Magazynu Fantastycznego nie przestudiowałem od deski do deski, ot wpadł mi raz w rece i trochę go przejrzałem.
No a co do mojej oceny... nie bede tej gazety oceniał. Zywkle pismo lubie nie dla profesjonalizmu (chociaż mówiąc szczerze nie wiem czym sie on objawia ;). to co dla mnie jest wporządku dla Vampa jest amatorskie... sie nie znam), lecz dlatego, że kiedyś mi wpadło i sie spodobało. Czytam z czystego przyzwyczajenia. MF był dla mnie jednym z wielu, lecz na pewno nie był on amatorski. Miał on poprostu swój własny styl.

Pozdrawiam
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Fett » wt 29.06.2004 20:13

Cóż by tu powiedzieć? Chyba tylko tyle, ze Magazyn Fantastyczny to pismo zajmujące pierwsze miejsce wśród tych, które kupuję. W przecwieństwie do wielu osób, podoba mi się jego forma. Mym zdaniem czerń i biel z kolorową okładką dodają mu klimatu i wyróżniają czymś na tle innych. A czy teksty są amatorszczyzną? Nie powiedziałbym tak. Wiele z nich czyta się przyjemniej niż wypociny "nie-amatorów" z innych gazet. A chyba taka najwazniejszą sprawą jest chęć współpracy redkacji tegoż pisma własnie z amatorami, z początkującymi. Nie odtrącają oni nawet takich napaleńców jak ja, każdemu dają szansę. W innych pismach tego nie spotkałem. I mimo, że nic nie udało mi sie opublikowac w tym pismie (daj Boże by to się zmieniło) z powodu braku czasu, gazeta ta jest dla mnie numerem 1 :P Życzę panu Robertowi Zarębie i reszcie redkacji dalszych pomysłów na rozwój pisma. Moc jest z Wami :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Jakub Cieślak » czw 30.12.2004 9:35

Trochę jakoś przycichło w sprawie MFu, nowego numeru nie widziałem. Sam Robert nie dawał znaku od siebie, choć monitowałem, czy są jakieś informacje na temat ukazania się kolejnego MFu. Cóż, zaczynam się martwić. Przede wszystkim o to, że pożegnamy kolejną gazetę z naszego rynku.
Wypatrzyłem zapowiedzi 3ego numeru na Gildii. Numer z oznaczeniem 12/2004. Czy się pokazał? Nie wiem.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Fett » czw 30.12.2004 11:00

Numer 3 ukazał się, niestety np. w moim mieście w ogóle nie był dostępny :( I raczej nie będzie :? Trzeba teraz czekać na numer 4...
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Vampdey » czw 30.12.2004 11:49

Phi, ciekawe ile pożyje to to jeszcze....
IMO bardzo krótko :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Jakub Cieślak » czw 30.12.2004 13:25

Na pewno powinni popracować nad dystrybucją, ponieważ jak narazie w Warszawie ani razu nie naciąłem się na to pismo. Pytałem w kioskach, w empikach.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Azirafal » pt 31.12.2004 11:25

Ja pamiętam, że o pierwszy wogóle nie pytałem. O drugi pytałem po kioskach (nie było), w Trafficu (był, ale się zmył) i w Empikach (toż samo co w Trafficu). A trzeci numer znalazłem swego czasu w Empiku Juniorze - szukałem długo i namiętnie, bo tekst naszego drogiego Kaina chciałem przeczytać :P

A o czwartym na razie słyszałem tylko, że ma się ukazać oraz widziałem newsa na Alei Komiksu, co w nim się będzie znajdowało. I tyla...
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Fett » śr 29.06.2005 22:02

Obecnie ukazały się bodajże cztery numery Magazynu Fantastycznego, numer piąty ukaże sie w pierwszym tygodniu lipca. Szkoda tylko, że np. u mnie w mieście były tylko dwa pierwsze numery, a pozostałych wcale nie widać :(

Wiecie moze, czy da się gdzieś w necie je zamawiać?
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Brzozomir » pn 08.08.2005 1:44

TAk..... mi sie ten magazyn podobał i pierwszy i x(z komiksem z cmentarzem na okłdce z tyłu) numer. Komiksy mnie czasem rozśmieszały, ten z końcamagazynu skłonił do zadumy, niektóre opowiadania nie prezentują najlepszej klasy, ale znów o nim wokół ucichło. ja bym w skali szkolnej dał mu 5 -
Awatar użytkownika
Brzozomir
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 36
Rejestracja: sob 24.04.2004 22:24
Lokalizacja: Gdańsk!

Postautor: Jakub Cieślak » pn 08.08.2005 6:45

Ciekawe, czy w końcu wypuścili moje opowiadanie... Nawet przestałem się tym interesować. Gazeta gdzieś krąży w podziemiu raczej. Przydałaby im się lepsza dystrybucja pisma.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Vampdey » pn 08.08.2005 9:53

Przydalby im się nowy redaktor naczelny z nowymi pomysłami, założeniami i mózgiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Henryk T » sob 17.06.2006 11:04

Vampdey pisze:Phi, ciekawe ile pożyje to to jeszcze....
IMO bardzo krótko :P


He, pomyliłeś się nieco :)
Awatar użytkownika
Henryk T
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: pt 03.03.2006 23:44
Lokalizacja: Kraków

Postautor: You-rek » sob 17.06.2006 14:18

We Wrocławskim Empiku jest dosć łatwo dostępny. Teraz wydaje sie, ze sytuacja MF sie stabilizuje, a i nad dystrybucją pracują :)
Awatar użytkownika
You-rek
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: sob 04.03.2006 22:32
Lokalizacja: Wrocław/Zakopane

Postautor: Henryk T » sob 17.06.2006 14:56

Ale to nawet dobrze że MF wychodzi rzadziej. Jest to szansa na pozbieranie naprawdę kilku niezłych tekstów. Inne pisma, miesieczniki, MUSZĄ czymś wypełnić numer i dlatego poziom tam jest dość... hmm.. różny :)
Awatar użytkownika
Henryk T
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: pt 03.03.2006 23:44
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Jakub Cieślak » pn 19.06.2006 7:59

Widzisz, to zależy od popularności i statusu pisma na rynku. Są gazety, które nie muszą zbierać opowiadań i tekstów, a jedynie wybrać najlepsze, albo są takie, co muszą jeszcze poszukać. A to, że dobór tekstów czasem najlepszym się nie udaje, no cóż, nie wszystkim gustom dogodzą.
A MF rzeczywiście troszkę się rozkręcił i mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Vampdey » pn 19.06.2006 14:49

Co by nie było i jak by nie było - nic nie zachwieje pozycji monarchy na tym poletku - czyli Science Fiction, czy SFFH jak ostatnio się zwie. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Henryk T » pn 19.06.2006 18:12

A NF poszła w kąt... Po latach panowania.
I dobrze jej tak !
Awatar użytkownika
Henryk T
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: pt 03.03.2006 23:44
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Vampdey » pn 19.06.2006 19:21

IMHO, obok SFFH najlepszym pismem fantastycznym jest "FAKT". Fantastyki tam więcej niż w innych periodykach razem wziętych :D... Dodatkowo wychodzi codziennie, a jaki tani! :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Henryk T » pn 19.06.2006 20:05

Ale takich pism nie cieprię, bo żerują na ludzkiej tragedii...
O czym by pismaki smarowały, gdyby komuś się krzywda nie działa ?
A przy okazji - pamiętasz SKANDALE ? To było SF !
Awatar użytkownika
Henryk T
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: pt 03.03.2006 23:44
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Azirafal » pn 19.06.2006 22:25

Chyba S(y)F :P

Tak czy inaczej, z czasopismami fantastycznymi jestem teraz na bakier. Kiedyś się czytało Fantastykę i Feniksa, potem samą NF... a potem jakoś to ze mnie zeszło. Podobnie jak było z pismami komputerowymi od czasu jak zniknął Gambler ;)

Raz na jakiś czas sięgam po NF albo MF jak jestem w Empiku. Albo z nudów, albo z powodu znajomego nazwiska na okładce (Dawid Kain, Łukasz Śmigło - w końcu pamiętam ich pierwsze publikacje opowiadań tu, na Katedrze, nadal ich pełno w archiwum działu Opowiadania :D ).
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Henryk T » pn 19.06.2006 22:32

Sięgnij po nowego MFa, nie rozczarujesz się. No i Śmigło jest :)
Awatar użytkownika
Henryk T
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: pt 03.03.2006 23:44
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Vampdey » pn 19.06.2006 22:36

Nie bylo numeru Science Fiction... tfu, teraz już "Science Fictrion, Fantasy i Horror", którym bylbym rozczarowany. Ba, często jestem zachwycony :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Henryk T » wt 20.06.2006 9:32

Ja się rozczarowywuję niemal na każdym. Sztampowe, oklepane pomysły w 80% przypadków, zaś shorty... lepiej nie mówić.
Awatar użytkownika
Henryk T
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: pt 03.03.2006 23:44
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Vampdey » wt 20.06.2006 10:18

Science Fiction jest świetne i tyle.
Literatura - zależy od numeru, ale zwykle było znakomicie. Czasem lepiej, czasem gorzej, jednak w piśmie publikuje pewna stała grupa, która poziom ma znakomity i tyle. Z żadnego innego magazynu nie zapadło mi w pamięć tyle utworów. I jest to proza często na poziomie takim, że z powodzeniem można by numer wydać jako zbiór opowiadań i mało kto kręciłby nosem. A w MF? Amatorszczyzna, poziom literacki dwa piętra niżej.
Publicystyka - dobrze, że odleciała rubryka Kresa, bo tego typu twory nie mają IMO sensu. Ale felietony Cebuli, Pacyńskiego, Orbitowskiego, Ziemkiewicza, Ziemiańskiego i Dukaja to publicystyka jaką trudno zleźć w innym magazynie tego typu.
Dzial filmowy przyjemny, pozwala z grubsza orientować się co się dzieje, nie czytając żadnych innych materiałów filmowych.

Ale chyba odchodzimy od tematu :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Henryk T » wt 20.06.2006 13:01

Tu bym się, panie kolego (lubię o powiedzenie :) ), nie zgodził.
MF ma aspiracje take bardziej artystyczne, podczas gdy SFFH rozrywkowe.
Ja już za dużo w zyciu czytałem, żeby coś mi się tam podobało bez zastrzeżeń. A co do wydawania zbioru opowiadań - wszak każdy numer to taki zbiór, tylko w duzym formacie i bez twardych okładek.
No ale podejście co się komu podoba to rzecz gustu.
Amatorszczyzna w MF ? E, przesadzas. Uznańskiego też nazwiesz amatorem? Wszak to uznany i jeden z najlepszych obecnie w Polsce pisarzy fantastycznych.
No i nie przypominam sobie żadnej publicystyki Pacynskiego :)

A poza tym porównujesz pismo, które wydało ok. 70 numerów z pismem, które wydało dopiero 8. W pierwszych numerach Sfa też nie było zbyt wesoło :)
Awatar użytkownika
Henryk T
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: pt 03.03.2006 23:44
Lokalizacja: Kraków

Postautor: charlie_cherry » ndz 19.11.2006 23:27

Najlepiej zresztą porównać obydwa pisma poprzez ich kupno. 9 numer Magazynu Fantastycznego powinien ukazać się na początku grudnia (tak mi się wydaje), więc okazja do porównań będzie wyśmienita.

Charlie
charlie_cherry
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 531
Rejestracja: sob 07.01.2006 13:27


Wróć do Czasopisma, Gazety i Magazyny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości