Powergraph

Dyskusje o rynku wydawniczym

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Powergraph

Postautor: Shedao Shai » wt 19.05.2020 7:09

Rzuciła mi się kiedyś w oczy na Katedrze pozytywna opinia o książkach publikowanych pod szyldem tego wydawnictwa. Chciałbym się bliżej przyjrzeć jego ofercie, stąd moje zapytanie do lepiej obeznanych: co z Powergraphu polecacie? Czytałem tylko Kosika i Wegnera. Na pierwszy rzut oka kusi mnie "Distortion" Zbierzchowskiego (i pewnie znajdzie się w koszyku), niepewnym okiem przyglądam się też Kańtoch i jej "Przedksiężycowym" oraz serii o Domenicu Jordanie - jednak tutaj przydałaby mi się jakaś zachęta, bo się waham :twisted: Widzę, że w sklepie mają w dobrej cenie pakiety, więc: czy coś jeszcze Zbierzchowskiego jest warte uwagi?
Raczej u mnie odpada Radek Rak, bo na pierwszy rzut oka jego twórczość (a przynajmniej "Baśń...") kojarzy mi się z tym aspektem Uczty Wyobraźni, za którym nie przepadam (baśniowość, skupienie bardziej na pięknej formie niż na ciekawej treści, do tego mocne nawiązywanie do historii). Chyba, że się mylę.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Powergraph

Postautor: Fidel-F2 » wt 19.05.2020 7:32

Imho Zbierzchowski i Kosik po całości, antologie, Prezes i Kreska Orbita.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Powergraph

Postautor: Shadowmage » wt 19.05.2020 14:22

Jeśli lubisz teksty nieoczywiste, skrywające warstwy, to "Czarne" czy "Niepełnia" Kańtoch. Domenic to takie kryminały fantasy, sympatyczne. "Przedksiężycowi" mają za to największy rozmach u niej.
Zresztą w zasadzie każda książka od nich jest interesująca (co nie znaczy, że trafi w każde gusta).
RR raczej tak jak piszesz.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Powergraph

Postautor: nosiwoda » wt 19.05.2020 14:48

Łap te antologie: Głos Lema, Nowe idzie, Science fiction. A, soraski, zobaczyłem, że SF ma wyczerpany nakład. Zatem łap Amnezjaka Kuby Nowaka - różnorodna fantastyka, od twardej, przez nostalgiczną, do wybuchowo-wyobraźniowej.

Domenica Jordana docenił onegdaj literacko mój ojciec, który raczej fantastyki nie ten teges. Ja też mam dobre wspomnienia. Czarne jest dobre. Distortion jeszcze nie czytałem, ale Requiem dla lalek możesz chwytać spokojnie. Małeckiego można chyba w ciemno, ale akurat tego kontrapunktowego nie czytałem.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Powergraph

Postautor: Shadowmage » wt 19.05.2020 14:56

A, no i Szostak klasa. Tylko, z tego co piszesz, raczej nie w twoich gustach.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Powergraph

Postautor: historyk » wt 19.05.2020 23:14

Shedao Shai pisze:co z Powergraphu polecacie?

Anna Kańtoch - Przedksiężycowi. Dla mnie jedna z najlepszych polskich powieści fantastycznych.
Zembaty, Głodne Słońce - gra o tron w klimatach mezoamerykańskich, moim zdaniem, lepsze od Wegnera:
http://seczytam.blogspot.com/2019/07/wo ... sonce.html

Rak... Weź "Puste niebo".

Od Zbierzchowskiego się odbiłem to fantastyka, jakiej nie lubię, dla mnie za bardzo zalatuje cyberpunkiem.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Powergraph

Postautor: Shedao Shai » wt 11.08.2020 15:15

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. Co prawda zajęło mi to dwa miesiące, ale w końcu zmotywowałem się i zrobiłem Powergraphowe zamówienie. Dla zaciekawionych - oto, co zamówiłem:
Radek Rak - Puste niebo
Anna Kańtoch - Przedksiężycowi I-III, Diabeł na wieży, Zabawki diabła, Diabeł w maszynie
Cezary Zbierzchowski - Requiem dla lalek, Holocaust F, Distortion

Na razie tyle. Kiedyś przeczytam :twisted: i dam znać, co mi podpasowało.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Powergraph

Postautor: Shedao Shai » śr 02.12.2020 12:26

W sklepie Powergraphu ruszyła świąteczna oferta na książki z autografami. Jeśli ktoś zbiera, to jest to fajna okazja, żeby zgarnąć podpisane książki: Raka, Kańtoch, Zbierzchowskiego, Szostaka, Wegnera.

https://powergraph.pl/katalog/serie/pak ... zent-opcja

Czy zamówiłem trzy książki, które już mam? Odmawiam udzielenia odpowiedzi na tak wrogie pytanie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Powergraph

Postautor: Shadowmage » śr 02.12.2020 13:12

Aż takim desperatem nie jestem :) Ale pochwalę się, że mam "Nowe idzie" z autografami niemal całej ekipy. I Małeckiego z adnotacją, że to jego pierwszy autograf w życiu :D
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno


Wróć do Wydawnictwa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości