"Życie na drzwiach lodówki" - Alice Kuipers

Wszystko o literaturze zagranicznej

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

"Życie na drzwiach lodówki" - Alice Kuipers

Postautor: anime » pt 19.12.2008 12:12

"Życie na drzwiach lodówki" zadziwia już od przeczytanie tytuły, nieprawdaż? W jaki sposób może istnieć życie na drzwiach lodówki? Podtytułem tego dzieła jest "Powieść w notatkach". Jest to taki nadajnik, informujący nas, co możemy znaleźć w tej książce.

Cała książka złożona jest z rozmów zapisywanych na kartkach przyczepianych później na drzwi lodówki. Rozmowa ta jest jednocześnie relacją córki z wiecznie zapracowaną matką. Obydwie nie znajdują dla siebie czasu tracąc go na coś, co nie zawsze jest ważne.

"Oryginalne i wzruszające" - tak powiedziała o tym dziele Joanne Harris, czyli autorka Czekolady. Trudno się nie zgodzić z tą opinią. Nie na co dzień spotyka się powieść w takiej formie, ale czy wzruszające? Taki wyrok może wydać osoba, która zapozna się z treścią książki. Taką osobą jestem ja i powiem naśladując panią Harris - "Oryginalne i wzruszające".

Nie wyjaśniłem najważniejszego. Co sprawia, że ta publikacja jest taka wzruszająca? Otóż matka, pewnego dnia oznajmia swojej córce pisząc to na zwykłej kartce papieru, że wybiera się na badania, gdyż wykryła na prawej piersi guzka. W ten sposób kobiety zaczynają rozmyślać, czy faktycznie dobrze postępowały dotychczas. Jednak czy na rakie rozmyślania nie jest już za późno?

Jedyny minus nazywa się: krótko. Na jednej stronie notatka rzadko zajmuje więcej miejsca niż trzy czy cztery linijki. Jest to taka książka "na chwilę", więc nie przeszkadza w innych zajęciach, bo przeczytanie jej może zająć pół godziny, jak i mniej. Polecam tę pozycję wszystkim, bez wyjątku.
Awatar użytkownika
anime
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 18
Rejestracja: pn 15.12.2008 14:20

Wróć do Literatura zagraniczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron