Dean R. Koontz

Wszystko o literaturze zagranicznej

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Dean R. Koontz

Postautor: LordDream » pt 18.01.2008 10:34

Co sądzicie o tym pisarzu?? Jak dla mnie jedną z najlepszych jego książek jest "Tik Tak", "Grom" i nie pamiętam nazwy książki, opowiadająca o sekcie ścigającej chłopca, który wg nich jest satanistą (jak przypomnę sobie tytuł to zedytuję post).
LordDream
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: ndz 13.01.2008 18:20

Postautor: Tigana » pt 18.01.2008 11:04

Ta książka to "Słudzy ciemności". Nie zgodzę się co do "Tik Tak" - to strasznie słaba książka. Koontz to pisarz przeciętny - zazwyczaj ma fajne pomysły, ale skutecznie je marnotrawi w sztampowo poprowadzonej akcji.
Osobiście polecam: "Opiekunów", "Mroczne ścieżki serc" i z nowszych "Prędkość" .
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Raven86 » wt 22.01.2008 20:35

Dobrych parę lat temu wypożyczyłem w bibliotece książkę Deana Koontza "Zabójca strachu". Z tyłu było napisane, że sam autor uważa ją za swoją najlepszą. Przeczytałem... i od tamtego czasu nie powróciłem do tego autora, no bo skoro to była najlepsza... :)
P.S. Witam na forum :P
Awatar użytkownika
Raven86
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 217
Rejestracja: pn 21.01.2008 18:48

Postautor: LECH » sob 26.01.2008 14:34

"Prędkość" to najsłabsza książka Koontza jaką dotychczas przeczytałem. Zaczynała się nieźle, potem stała się nudna a na koniec jakby pisana na siłę. Ale to nie zmienia faktu, że dla mnie Koontz jest zdecydowanym numerem jeden. Szczególnie poleciłbym "Przy blasku księzyca" i "Złe miejsce", jak dla mnie esencja jego twórczości. Nie wyrabiaj opinii na temat autora po przeczytaniu jednej książki, nawet jeśli sam autor twierdzi, że jest to jego najlepsze dzieło. Myślę, że warto zainteresować się jego twórczością, ja odnajduję w niej wszystko co według mnie najlepsze w literaturze pięknej.
Awatar użytkownika
LECH
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: sob 26.01.2008 14:12
Lokalizacja: Turek

Postautor: Tigana » sob 26.01.2008 17:50

LECH pisze:"Prędkość" to najsłabsza książka Koontza jaką dotychczas przeczytałem.

To teraz przeczytaj "Apokalipsę" albo "Przeznaczenie" - z miejsca poczujesz różnice :P
Z tego co wiem to Koontz za swoje ukochane dziecię zawsze uważał "Opiekunów" - zresztą jedną z jego najlepszych , o ile nie najlepszą powieść.
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Usagi » sob 26.01.2008 22:51

Nie czytałem jeszcze żadnej książki autora, choć sporo o nim słyszałem. Różnych opinii. Trafiło się akurat tak, że książka "Przy blasku księżyca" była dostępna za 15 zł, więc kupiłem. Niestety póki co się nie wypowiem na jej temat, bo czytam co innego, ale nie nastawiam się na zbytnie rewelacje - książkę kupiłem w ramach eksperymentu (znane nazwisko, przystępna cena - absolutnie nic nie wiem o treści jakiejkolwiek z książek autora), podobnie jak to było w przypadku Mastertona.
Awatar użytkownika
Usagi
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 99
Rejestracja: śr 28.11.2007 13:12
Lokalizacja: \/\//\\/\//\

Postautor: bitter » sob 28.06.2008 12:06

Dla mnie Prędkość była jedną z lepszych książek Koontza, ale chyba najbardziej podobały mi się "Drzwi do grudnia" i chyba nawet w najbliższym czasie odświeżę sobie tę pozycję :)
bitter
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 18
Rejestracja: pn 04.02.2008 16:57
Lokalizacja: Oleśnica

Postautor: muad » pn 23.08.2010 13:17

Moja żona bardzo lubi tego autora, ja raz się skusiłem i wziąłem pierwszą lepszą książkę z półki (Zimny ogień) i powiem przeżyłem ogromne rozczarowanie. W sumie dobrnąłem do końca, ale tylko dlatego że lubię kończyć to co zacząłem.
Choć to ponoć jedna ze słabszych jego książek, niemniej jednak w najbliższym czasie nie planuję się o tym przekonać.
muad
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 43
Rejestracja: pn 02.08.2010 14:56

Re: Dean R. Koontz

Postautor: igra » pt 09.05.2014 21:52

jaką jego książke polecacie ? zaczynałam kiedyś coś cyztać ale po książkach Kinga ciężko mi sie przestawić.
igra
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: czw 08.05.2014 13:10


Wróć do Literatura zagraniczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości