Hal Duncan i jego "Welin"

Wszystko o literaturze zagranicznej

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Postautor: Jander » czw 11.10.2007 20:00

Reszta serii u mnie też ok, poza felernym nieujednoliceniem okładkowo serii Uczta Wyobraźni, bo moje Wieki Światła mają odwrotnie złożoną okładkę, tj. gdy książka leży poziomo to napis MAG(czyli dół książki) jest po prawej, a nie po lewej stronie jak w przypadku Welinu i Atramentu. A gdyby w ogóle okładki wszystkich książek Maga były ujednolicone to byłoby super, choć to oczywiście tylko wygląd :wink:
Welin po raz drugi, a więc też Atrament u mnie czekają, bo obecnie czytam tylko tygodniki...
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Achmed » czw 11.10.2007 20:31

Shadowmage pisze:Na moim też tak jest - w sumie nic dziwnego, jak go dostałem od Achmeda :D

O, czyli jest na obu. Mój egzemplarz ma okolicznościową dedykację, więc nie pomyślałem, żeby sprawdzić ;-)
Obrazek
Achmed
Lord
Lord
 
Posty: 1659
Rejestracja: wt 21.01.2003 16:09
Lokalizacja: Niederzahden/Warschau

Postautor: Shadowmage » pt 26.10.2007 9:08

Czytam, czytam i czytam... i końca nie widać. Nie to, że się źle czyta - wrażenia takie same jak w przypadku pierwszego tomu jak na razie. Niestety ta książka nie nadaje się do czytania w autobusie, a ostatnio tylko w tego typu miejscach mam czas na lekturę. Jest szansa, że w przyszłym tygodniu z racji świąt uda mi się nieco nadrobić Duncana, to nie przyzwoite, żeby czytać jedną książkę tak długo.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Jander » sob 27.10.2007 11:12

Ja Wieki Światła chyba dwa miesiące czytam, niedawno poleciały na półkę książek nieczytanych, może wrócę do nich za pół roku...
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Shadowmage » sob 08.03.2008 11:10

Skończyłem "Atrament". Można powiedzieć, że wreszcie, bo jak patrzę na wpisy w tym wątku, to zabrałem się za niego w połowie października... Inna sprawa, że odłożyłem go niewiele później na półkę i dopiero na początku tygodnia do niego wróciłem i przeczytałem od początku. Wrażenia: pozytywne :) Co prawda jednak trochę jestem zawiedziony, książka jest bardziej rozdmuchana od "Welinu", troszkę bym ją odchudził jednak, co by wyszło jej na zdrowie. No i nie podobał mi się jeden "wątek", ale to już wybitnie kwestia gustu. Niemniej potwierdza się większość zalet (albo wad dla niektórych :P) z pierwszego tomu "Księgi Wszystkich Godzin".
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Iselor » sob 27.10.2012 22:31

Z całej UW nienawidzę właśnie Welinu. Dla mnie bełkot, "sztuka dla sztuki". Przerost formy nad treścią. Albo jestem po porstu tradycjonalistą.
Iselor
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: sob 27.10.2012 22:19

Postautor: kurp » śr 31.10.2012 13:22

W swojej niechęci do tego jednego tytułu nie jesteś odosobniony. Ale to jednak nie był bełkot. Po prostu książka miała bardzo niebanalne podejście do kwestii konstrukcji ;)

Jakkolwiek bardzo mi się nie podobała, myślę, że miała prawo się komuś podobać. Rzecz gustu. Cieszy mnie jednak, że UW nie poszła tą drogą :P
kurp
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4476
Rejestracja: ndz 04.02.2007 1:54
Lokalizacja: Wawa

Poprzednia

Wróć do Literatura zagraniczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości