Po słowiczej podłodze

Wszystko o literaturze zagranicznej

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Po słowiczej podłodze

Postautor: Jusi » śr 07.01.2004 21:59

Chciałam polecić wszystkim tę książke nie znajdziecie tam elfów,krasnoludów za to magiczny świat Japonii :) Książka jest świetna. A to dopiero pierwsza część. ;)
"Jest nadzieja w każdym gdzieś na serca dnie..."
Awatar użytkownika
Jusi
Lady
Lady
 
Posty: 33
Rejestracja: śr 07.01.2004 10:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: RaF » śr 07.01.2004 22:24

Hmm... Powiedz coś więcej. Czyje to jest? O czym zgrubsza?
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jusi » śr 07.01.2004 22:49

Książka została ponoć napisana przez studentkę Oxfordu. Jest nią Lian Hearn.Hmm...Ponoć o fabule książki mówi się "Japonia przedstawiona w świecie fantasy".
"Po słowiczej podłodze" opisuje losy chłopca żyjącego w plemieniu Ukrytych posiadających różne moce.Pewnej nocy wioska zostaje zaatakowana a wszyscy mieszkańcy zabici.Jedynie chłopcu udaje się uciec.
"Jest nadzieja w każdym gdzieś na serca dnie..."
Awatar użytkownika
Jusi
Lady
Lady
 
Posty: 33
Rejestracja: śr 07.01.2004 10:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: jesussan » ndz 15.02.2004 22:32

wlasnie przeczytalem i...
...uczucia mam mieszane. na poczatku bylem troche zawiedziony stylem autorki. troche brakowalo mi w nim artyzmu. pozniej przekonalem sie, ze wlasnie w tym tkwi artzm! wiem, ze to dziwne, ale ta prostota uderza i powala. to jak z wierszami haiku, czy wogole z tworczoscia dalekowschodnia - gleboka prostota. i pani Liam Hearn udalo sie osiognac ten unikalny klimat.
poza tym fabula porywa. porywaja uczucia glownych bohaterow, ich maksymalizm iheroizm ideowy. ksiazka bardzo dobrze ukazuje jak bardzo nasze zycie kierowane jest uczuciami... i losem/przeznaczeniam oczywisci... ;-)
troche zawiodl mnie koniec... ale licze, ze zawiodl mnie dlatego, ze to pierwszy tom z trzech. ;-)
naprawde GORACO POLECAM. :-)
jesussan
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: wt 23.12.2003 20:51

Re: Po słowiczej podłodze

Postautor: shona123 » śr 24.12.2014 13:18

Czyje to jest? O czym zgrubsza?
shona123
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: śr 24.12.2014 12:59


Wróć do Literatura zagraniczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości