Strażnicy Galaktyki 3

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Strażnicy Galaktyki 3

Postautor: El Lagarto » pn 08.05.2023 17:41

Bardzo dobre SF. Co prawda science występuje tam w ilościach śladowych, ale kto by się tym przejmował, kiedy historia łapie za gardło. Siadać i oglądać!
El Lagarto
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 923
Rejestracja: sob 20.03.2021 21:17

Re: Strażnicy Galaktyki 3

Postautor: Shadowmage » wt 09.05.2023 8:17

Czytam właśnie, że niezłe, ale nadal się nie mogę przemóc po przesycie MCU (ostatnich 2-3 nie oglądałem) i słabej 2. części.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Strażnicy Galaktyki 3

Postautor: El Lagarto » wt 09.05.2023 13:08

Podobno stan pacjentów często nagle ulega poprawie tuż przed agonią. Może tak samo jest z MCU?
El Lagarto
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 923
Rejestracja: sob 20.03.2021 21:17

Re: Strażnicy Galaktyki 3

Postautor: Shadowmage » śr 10.05.2023 7:50

Jeśli nawet, to ten trup będzie jeszcze długo chodził. Choć IMO to trup nie jest, choć wymaga pewnego przedefiniowania.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Strażnicy Galaktyki 3

Postautor: El Lagarto » śr 10.05.2023 17:32

Shadowmage pisze:Jeśli nawet, to ten trup będzie jeszcze długo chodził. Choć IMO to trup nie jest, choć wymaga pewnego przedefiniowania.


Masz rację. Trochę się nabijam, ale jak widać wystarczy inteligentny reżyser z wolną ręką i dobrą ekipą, żeby postawić franczyzę do pionu.
El Lagarto
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 923
Rejestracja: sob 20.03.2021 21:17

Re: Strażnicy Galaktyki 3

Postautor: Janusz S. » ndz 14.05.2023 8:26

Rzeczywiście nie jest tak źle jak poprzednio, ale MCU wyraźnie już przeszło w fazę kolorowych fajerwerków komputerowej głupoty (zwłaszcza ostatni dr strange i kwantobrednie). Nie widziałem tylko "Wakandy", ale może to i lepiej. A Strażnicy 3 coraz bardziej przypominają zoo, ale scenarzyści przynajmniej mieli jakiś pomysł i w miarę się udał.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Strażnicy Galaktyki 3

Postautor: Shadowmage » wt 16.05.2023 8:07

IMO główny problem jest taki, że teraz nie mają wyrazistych postaci i jasno wyznaczonego celu, a jeśli nawet dokądś to zmierza, to jest rozmyte na zbyt dużą liczbę produkcji (teraz jeszcze serialowych).
Choć nie byłem nadmiernym fanem Capa czy Iron Mana, to ciągnęli franszyzę. Teraz zostali głównie śmieszkowie (albo się nimi stali, jak Thor - choć to akurat na plus), a nowi nie są w stanie wygenerować tej samej energii.
Fabuły mają ten sam problem, co większość serii książkowych: z tomu na tom musi być "bardziej". I w pewnym momencie to "bardziej" zaczyna przypominać autoparodię.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Strażnicy Galaktyki 3

Postautor: Janusz S. » sob 20.05.2023 21:32

Shadowmage pisze:Fabuły mają ten sam problem, co większość serii książkowych: z tomu na tom musi być "bardziej". I w pewnym momencie to "bardziej" zaczyna przypominać autoparodię.

To trafna diagnoza.Fabuły nie mają znaczenia tylko fajerwerki. Nie wiem czy w Kwantomanii i SG3 jest chociaż jedno ujęcie, nie będące generowanym komputerowo efektem specjalnym. Pewnie niedługo AI będą wypluwały z siebie takie filmy jako zlepki eksplozji połączone pozorami sensu i wzorowane na poprzednikach.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Strażnicy Galaktyki 3

Postautor: Fidel-F2 » ndz 21.05.2023 9:41

Ciąg Cauchy’ego
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Strażnicy Galaktyki 3

Postautor: nosiwoda » pn 22.05.2023 7:33

Właśnie obejrzeliśmy Kwantumanię, równie dobrze mogłoby jej nie być, bo zagrożenie ze strony Kanga jest ukazane już w finale Lokiego.
A że cały świat kwantowy nie trzyma się kupy, a w trakcie seansu odzywają się nieproszone skojarzenia z StarWarsami (małe, ale jednak) i z TRONem: Dziedzictwo (BARDZO DUŻE), to już wisienka na zjełczałym torcie.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Strażnicy Galaktyki 3

Postautor: asymon » pn 22.05.2023 18:42

Będą to tłuc, dopóki hajs się zgadza. Jak przestanie się zdadzać, Disney szybciutko zwinie MCU. Johna Cartera ucięli po jednej części, a jak porównam go sobie z tym co się działo w MCU po Endgame... Zresztą przed Endgame było różnie.

Ale zakładam, że ktoś do kin chodzi.
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Strażnicy Galaktyki 3

Postautor: Whoresbane » pt 07.07.2023 16:55

Od dawna nie czekam na żaden film Marvela a w kinie na jakimś to nawet nie pamiętam na jakim byłem. Musiało to być daaawno. Obejrzałem to tytułowe coś i nie wiem jak mam wierzyć w jakąkolwiek recenzję w internecie, chyba kurde wszystkie są opłacane. Bo jak inaczej wytłumaczyć te głośne hasełka jako "piękne pożegnanie z serią", "weźcie chusteczki do kina bo będą łzy" itp itd.

Ot kolejny Marvel na jedno kopyto. Antagonista, którego nikt nie pamięta pięć minut po napisach końcowych, kilka onelinerów i masa CGI. Nikt ważny (ani nawet mniej ważny) nie zginął, wszystko dobrze się skończyło i wszyscy zostali przyjaciółmi. Przewidywalne i wtórne

Aż sprawdziłem i Marvel do tej pory wypuścił aż 32 filmy. Z czego dobrych, zapadających w pamięć mogę wyliczyć ledwie kurde osiem. Toć to tylko 25% :drinking:
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08


Wróć do Film

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości