seriale

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Re: seriale

Postautor: Fidel-F2 » pn 01.06.2020 12:28

Całkowicie się zgadzam, mam podobne odczucia.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Książę
Książę

Postautor: Fidel-F2 » ndz 28.06.2020 23:18

Skandal w angielskim stylu

Hugh Grant gra członka angielskiego parlamentu, który popadł w romans z niezbyt stabilnym młodzieńcem, dzięki czemu ściąga na siebie masę kłopotów. Serial opowiada o prawdziwych wydarzeniach. Estetycznie przyzwoity, ładnie zachowana scenografia. Narracyjnie lekko szwankuje. Humor niby ma tę, w sumie nudnawą, fabułkę ożywić, jednak w efekcie otrzymujemy rodzaj parodii w której przeważająca grupa bohaterów zachowuje się jak upośledzeni pomyleńcy. Ale dość fajnie się to ogląda, coś jak kabaret parodystów.

7/10
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Książę
Książę

Postautor: nosiwoda » pn 06.07.2020 14:14

Prawda? Dla mnie najśmieszniejsze (w sensie tragikomicznym) było to, że postać grana przez Whishawa pod koniec swej epopei nadal nie miała karty ubezpieczenia. Po tym wszystkim. To było bardzo brytyjskie, bardzo montypythonowskie.

Za to Dark w trzeciej serii chyba jednak zaczyna przeskakiwać rekina. Za dużo pompatycznie brzmiących stwierdzeń, straszne lewą ręką przez prawe ramię. Ale nadal się to dobrze ogląda.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę

Postautor: Fidel-F2 » czw 23.07.2020 8:19

Polecam Quiz, o domniemanym oszustwie w angielskich Milionerach. Trzy odcinki, dobrze wchodzi, choć żona głównego bohatera zrobiła na mnie bardzo antypatyczne wrażenie.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Książę
Książę

Postautor: Galvar » wt 27.10.2020 15:52

Jakiś czas temu obejrzałem "Kalifat". Całkiem ciekawe, sprawnie pokazane w jaki sposób działają islamscy fanatycy. Aż dziw, że Netflix pozwolił sobie na tak otwarte ukazanie tematu. Jak czas pozwoli, obejrzę "Faudę", ponoć też dobra i tematycznie zblizona.
Galvar, mag z charakterem. ;)
Galvar
Książę
Książę

Postautor: Fidel-F2 » wt 01.12.2020 13:42

OD NOWA / The Undoing

Patrzenie na Nicole Kidman robi człowiekowi przykrość, Hugh Grant za to elegancki. Zaczęło się fajnie, potem też szło nieźle, ładnie zrobione, dawali rozmaite zmyłki, Donald Sutherland dostał rewelacyjną scenę "wesołego chujka". No i zakończyli marniutko. Szkoda. Inaczej typowałem. Twist sądowy tez marny. Szkoda. Ale można obejrzeć.

7/10
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Książę
Książę

Postautor: Fidel-F2 » czw 10.12.2020 12:08

The Liberator

Taka trochę Kompania braci w skrócie. Serial ma cztery odcinki i opowiada historię jednostki piechoty walczącej na frontach II wojny światowej. Jej wyjątkowość wynika z tego, że składa się głównie z Indian i Meksykanów.

Cechą charakterystyczną produkcji jest technika wykonania, czyli animacja. Animacja mocno naturalistyczna, ale jednak. Pozwoliło to ograniczyć koszty produkcji i jednak przyniosło pewną jakość.

Komentarz dotyczący wojny jest oczywisty i nienadzwyczajny, jednak stosowny. Do wad należy odrobina naiwności, czasem przesadnej cukierkowatości i mocno amerykańskiej bohaterszczyzny szlachetnobrylantowej. Trafiają się czasem momenty niewiarygodne, naciągane pod zaplanowaną fabułę (np. starcie oddziały silniejszego, schowanego za osłoną, z przeciwnikiem na odkrytym terenie, gdzie ci silniejsi i osłonięci, zupełnie wbrew logice, przegrywają). Mamy tu też aspekt wynikający ze składu narodowościowego oddziału. Wydaje się to głównym przesłaniem obrazu. Patrzcie, mimo że w swoim kraju jesteśmy dyskryminowani, to jednak w obliczu zagrożenia stajemy do walki i jesteśmy jednymi z najodważniejszych i najlepszych. W dobie szalejącej politpoprawności nie wydaje się by twórcy przesadzili w tym aspekcie.

Rzecz oglądałem z przyjemnością
7/10

https://www.filmweb.pl/video/Zwiastun/T ... lski-55542
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Książę
Książę

Postautor: Fidel-F2 » pt 12.03.2021 11:56

Brave New World

Pierwsza, z grubsza, połowa przyzwoita. Zapowiadała jakąś koherencję myśli. Niestety im dalej w las, tym nudniej, wszystko się rozłazi, scenarzyści przestają kumać o co im chodzi, piszą sceny bez ładu i składu, by w ostatnim odcinku popaść w rów mariański kretynizmu i żenady.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Książę
Książę

Postautor: nosiwoda » pt 12.03.2021 13:49

A dużo wspólnego z książką (którą wielbię), czy niekoniecznie? Mam serial na liście, ale najpierw skończymy Westworld, a potem Snowpiercera.
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę

Postautor: Shedao Shai » pt 12.03.2021 13:51

Zgadzam się z Fidelem, mnie serial dość umiarkowanie zainteresował na początku, żeby potem szybko je gdzieś tracić. Nie żałuję, że nie będzie drugiego sezonu. Dość męczący seans, koniec końców.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Książę
Książę

Postautor: Fidel-F2 » pt 12.03.2021 14:16

@nosiwoda

Ogólną ideę, pomysł na segregację. Poza tym, rzecz jest mocno uwspółcześniona technologicznie (choć są tu dysonanse - bety+ przedstawiane jako seksualne zabawki i ogólnie osoby do towarzystwa, zajmują się również ręcznym ograniczaniem zarodków na jakiejś taśmie produkcyjnej w czymś co przypomina aulę uniwersytecką pomieszaną z poczekalnią u dentysty). Trudno mi odnieść się do szczegółów, bo czytałem to 30 lat temu (trzeba by odświeżyć) i mam raczej wspomnienie wrażenia.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Książę
Książę

Postautor: nosiwoda » pt 12.03.2021 14:24

W takim razie polecam audiobooka w czytaniu Karoliny Gruszki. Słuchałem go sobie w aucie na Islandii, co oczywiście dodawało walorów, zwłaszcza że Islandia pojawia się w tekście jako miejsce zesłania niepogodzonych z Nowym Ładem Światowym.
Dostępne np. na publio i audiotece.
https://www.publio.pl/nowy-wspanialy-sw ... 72312.html
https://audioteka.com/pl/audiobook/nowy-wspanialy-swiat
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę

Postautor: Alutka » śr 28.04.2021 12:51

moge polecic serial wąż na netflix i kalifat - fajnie sie je oglądało.
Alutka
Pustelnik
Pustelnik

Poprzednia

Wróć do Film