propozycja subforum: Historia

Co chcielibyście zmienić w serwisie lub na forum.

propozycja subforum: Historia

Postautor: Alganothorn » czw 26.08.2004 15:17

jak w tytule;
w związku z głosami, że jest zapotrzebowanie, proszę o umieszczanie tutaj postów w tej sprawie: kto jest za, może ktoś przeciw, ewentualnie propozycje moderacji i zainteresowanie konkretną tematyką w ramach subforum;
jak będzie zainteresowanie, może i nowe subforum się narodzi...
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Breja » czw 26.08.2004 15:24

No cóz , ja jestem jak najbardziej za , daje słowo harcerza że będe sie sumiennie udzielał.Tyle chyba wystarczy 8)
Mamo !! Dzieci w szkole się ze mnie śmieją, że śmierdzę trupem - płacze Jasiu - mamo!!, mmaaamo, mamoooooo.....
Awatar użytkownika
Breja
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 242
Rejestracja: czw 20.03.2003 0:34
Lokalizacja: z dupy

Postautor: Hifidelic » czw 26.08.2004 16:02

Macie moje poparcie!
Sam będę zainteresowany takim subforum to raz, a dwa - kto się nie rozwija ten się cofa. Stagnacja to początek końca.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Vampdey » czw 26.08.2004 16:05

No niby za, ale nie jestem pewien czy znajdą się tam moje posty ;)

PS.
http://katedra.mud.pl/forum/viewtopic.php?t=3558
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Breja » czw 26.08.2004 16:08



idealnie pasuje do działu historia.Jako jeden z tematów , nie trzeba wcale dzielić na subfora.
Mamo !! Dzieci w szkole się ze mnie śmieją, że śmierdzę trupem - płacze Jasiu - mamo!!, mmaaamo, mamoooooo.....
Awatar użytkownika
Breja
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 242
Rejestracja: czw 20.03.2003 0:34
Lokalizacja: z dupy

Postautor: -WasyL- » czw 26.08.2004 16:39

Nie moge obiecac ze bede sie tam czesto udzielal ,bo poco mam klamac...
Ale chetnie sobie poczytam ewentualnie sie wtrace ,jak to miewam w zwyczaju :wink:
Jednym slowem jestem 'za' a nawet 'przeciw' :P

Greteengs
Obrazek
Awatar użytkownika
-WasyL-
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 351
Rejestracja: sob 20.03.2004 17:02
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Tyhagara » czw 26.08.2004 16:40

Nie żebym chciał zbojkotować ten pomysł, ale łał, już trzech użytkowników. Nie wiem jakie tematy miały by znaleźć się na tym subforum. Żeby rozmawiać o historii, trzeba mieć jakieś o niej pojęcie. Bo historia, to przede wszystkim fakty z przeszłości. Ja nie czuje się w tym temacie dobrze, po prostu musiał bym zmyślać, bo historia nie jest moją mocną stroną.
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30

Postautor: Xaos » czw 26.08.2004 17:09

Jak juz mowilem - jestem za : )
Awatar użytkownika
Xaos
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 81
Rejestracja: pt 14.02.2003 17:14
Lokalizacja: Bruxelles

Postautor: Alganothorn » pt 27.08.2004 8:03

dlatego właśnie jest ten topic, żeby zainteresowani się deklarowali;
nie założy się nowego subforum dla 3 czy 4 osób, ale jak będzie większe zainteresowanie, to czemu nie;
co do topicu o 'bractwach' - można by tam dyskutować, ale skoro subforum ma mieć 'większy zasięg' to wolę nowy topic z nowym tytułem
;-)
pozdrawiam
ps. nikt więcej?
na razie zainteresowani są Breja, Hifidelic, Wasyl, Xaos i Vampdey 'niby za';
do tego można dorzucić i mnie, czyli jest 5 w pełni zainteresowanych i jedna częściowo...jak dla mnie mało :-(
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Sorden » pt 27.08.2004 8:24

Algi, wytlumacz mi o czym macie zamiar pisac w tym subforum ?
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Alganothorn » pt 27.08.2004 8:40

'macie zamiar'...
ja otworzyłem topic bo się 'lud domaga'
;-)
a jak ja to widzę?
historia pod dowolnym kątem
- wojskowość historyczna: bitwy, gdybologia, uzbrojenie, rekonstrukcje, bractwa...
- społeczeństwa 'dawne': specyfika struktur społecznych, ogólnie pojęte życie codzienne, organizacja, administracja
- 'gdybologia niewojskowa'
- metodologia historii
ja mógłbym podyskutować w dowolnej materii, pytanie jest takie ile ejszcze osób byłoby zainteresowane: otwierać subforum dla kilku osób nie ma absolutnie sensu - dla kilkunastu jest ryzykiem...
a jak inni?
nie ma pojecia
:D
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Sorden » pt 27.08.2004 8:52

hmm... jesli o mnie chodzi to nie mam nic przeciwko temu, jednak watpie abym cos tm pisal... nie lubie gdybac... a pozatym specjalista od historii nie jestem... jakos bardziej interesuje sie jutrem :P
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Jakub Cieślak » pt 27.08.2004 8:53

A zakładaj sobie! :D
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Azirafal » pt 27.08.2004 9:32

W teorii możnaby tam zasięgnąć informacji historycznych, które wykorzystać potem by można na jakichś sesjach. Z innej strony do tego służą fora dotyczące danych systemów. I nie wiem czy aż tyle osób będzie się pasjonowało roztrząsaniem czemu Napoleon padł pod Waterloo, czy czegoś w tym stylu :D

NIe mam nic przeciwko temu SubForum, ale boję się, że będzie tam aktywnych może 5 osób, i tak to się skończy... :?
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » pt 27.08.2004 9:33

Założą subforum i zobaczą, jaki będzie ruch. Będzie ruch, będzie subforum działało. Nie będzie ruchu, zamknie się temat i koniec.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Alganothorn » pt 27.08.2004 9:57

nie mów hop JC, nie mów hop - jak nie będzie odpowiedniego zainteresowania, to 'sobie nie założą'; nie widzę sensu dyskutowania na tematy interesujące tylko kilka osób, do tego wystarczą maile albo gg (prawda hifi? ;-) );
nie lubię zamykania, więc otwieranie powinno być kwestią dalece bardziej przemyślaną niż hurraoptymizm
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Vampdey » pt 27.08.2004 10:07

Czego wy chcecie, żeby zjawiło się pół forum radośnie wrzeszcząc 'tak, tak, Historię dawać!'?:P
Tak się nie stanie, ale poparcie wyraziło kilka osób które dyskutować będą, i to osób na których można polegać. Z pewnością zajrzy do dzialu jeszcze więcej, bo napewno nie wszyscy widzieli ten topic.

A na Literaturze, ZC, Arkonie czy Warhammerze jest dużo więcej osób ponad to kilka które tu się zgłosiło? Nie wiele, jeśli wogóle. A fora żyją.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Jakub Cieślak » pt 27.08.2004 10:14

Jak zwykle przedmówca wyraził dokładnie moją opinię, Algu. Skoro jest zainteresowanie kilku osób to już jest powód dla startu. Jeżeli zainteresowanie się zwiększy, będziemy ten dział rozwijać.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Tyhagara » pt 27.08.2004 10:16

Też nie mam nic przeciwko, nie przeszkadzało by mi takie subforum.

Azirafal pisze:W teorii możnaby tam zasięgnąć informacji historycznych, które wykorzystać potem by można na jakichś sesjach.


Racja, tylko kto te informacje tam zamieści? Chodzi mi o to, czyje wypowiedzi były by na tyle rzetelne, że można by je potem wykorzystać na sesji, jako źródło historyczne. Nawet Alganothorn, który jest kuty w niektórych dziedzinach, sam często powtarza, że pewności nie ma, lub, że to jego zdanie, bo nie ma jedynie słusznej teorii i przyjmuje się kilka prawdopodobnych.
Widziałem pewien topik na Polterze, temat dotyczył bodajże największych wojowników w historii ludzkości. Która armia, jakiego okresu, twoim zdaniem była naj i dlaczego. Mocno to zahaczało o historię, gdybano i rzucano faktami. W pewnym momencie, na topic wszedł jakiś historyk (?) w każdym razie gość mający nieco więcej pojęcia o historii. Napisał mały referacik, z którego wynikało, że ludzie rozmawiający w tym temacie, przekręcają fakty i o historii mają niewielkie pojęcie i ogólnie bredzą od rzeczy. Nie ważne już czy ten user miał rację czy nie. Ale to skutecznie ucięło rozmowy w tym temacie, bo nawet nikt nie mógł się z nim spierać.

Chce powiedzieć, że subforum o historii to ciężki orzech do zgryzienia. Istnieją całe forum o tylko takiej tematyce. Ba! nawet można je podzielić, na okresy. Jest forum tylko o IIWŚ, albo tylko o Średniowieczu. Ludzie którzy się tam udzielają mają naprawdę sporą wiedzę historyczną, czasem są w ręcz historykami, a mimo to prowadzą zażarte dyskusje, bo różne źródła podają róznie.

Ja mogę od czasu do czasu cos napisać, ale to będą raczej pseudohistoryczne wypowiedzi, bo przeczytane w kilku książkach, które niekoniecznie muszą podawać prawdę. Mogę przedstawić swoje zdanie, ale jeśli ktoś rzuci konkretami, zabłyśnie wiedzą, to leżę, bo nie jestem w stanie z nim polemizować.
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30

Postautor: Vampdey » pt 27.08.2004 10:31

Wątpie by tu chodziło o wielkie referaty czy poważne zainteresowania. Historia to pasja popierających osób i chodzi o to by sprawiało im to przyjemność.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Alganothorn » pt 27.08.2004 10:34

nie spodziewam się połowy forum, spodziewam się kilku/nastu userów żywo zainteresowanych tematem;
na razie widzę z 5 - 6 osób i dla mnie to nieco mało - jak pojawi się jeszcze kilka, to ok;
rzecz jasna to moja opinia i nie ma charakteru najważniejszej w tej kwestii;
pozdrawiam
ps. pozostaje jeszcze kwestia ewentualnego moderowania nowego subforum
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Vampdey » pt 27.08.2004 10:54

Moderunek to kwestia pięciorzędna. Jak narazie mało co będzie się dziać nie trzeba odrazu sztabu stróży powoływać, którzy nie będą robić nic.

Ja jestem za utworzeniem forum od tej chwili, może dodatkowe osoby pojawią się w trakcie pierwszych dyskusji, może skłoni to kogoś nowego do zarejestrowania się.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Tyhagara » pt 27.08.2004 11:54

Co do ilości userów popierających taką inicjatywę. Gdyby tu i teraz Admini założyli temat "Każdy kto zgłosi się pod ten xxx numer otrzyma 1000 zł, przelewem na konto." To myślę, że nie zgłosiło by się więcej niż kilkanaście osób.

Katedrę regularnie odwiedza kilkadziesiąt osób, mimo iż zarejestrowanych jest 1446. Dowodzą tego badania, które przeprowadziłem ubiegłego miesiąca :P 60 userów, tylu odwiedziło offtopic w całej kilkuletniej historii tego forum. Z tego można wyciągnąć wniosek, że wcale nie więcej userów odwiedziło poszczególne działy. Są userzy którzy odwiedzają tylko jedno, dwa subfora. Podejrzewam, że te osoby nie czytają "pomysły i pytania", nie czytają "oftoppicu". Więc nie należy się zbytnio sugerować tym ile osób popiera taki pomysł, bo do niewielu wieść o nim dociera.
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30

Postautor: Jander » pt 27.08.2004 12:50

A nie możnaby Historii połączyć z Wydarzeniami Aktualnymi? Mogłyby się tam znaleźć tematy np. o Wojnie w Iraku lub o Ameryce, a także nowe jak np. o zbliżających się wyborach (parlamentarne i prezydenckie).
Oczywiście to tylko propozycja, mam nadzieję że wyraziłem się dostatecznie jasno :wink:
pozdro
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Alganothorn » pt 27.08.2004 12:54

na chwilę obecną kształt forum widzę raczej jako miejsce dla rozmów o historii bez aktualności - te są na bierząco poruszane w offtopach;
co do zakładania forum - wybędę wkrótce, więc jeśli taka wola ludu, może fellow admin założy je w 'międzyczasie' albo ja to zrobię po powrocie;
liczę na to, że tych kilka osób zadeklarowanych się zaangażuje, a kolejne dojdą w miarę rozwoju subforum...
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Shizm » pt 27.08.2004 15:00

Jak juz pisałem w temacie o bractwach, jestem za. Jedynie w tej kwestii bede mógł coś tam powiedzieć. Reszta historii to nie dla mnie. Jestem umysł ścisły i takie pamięcówy mi nie leżą.

Pozdrawiam!!!!!!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Gvynbleid » pn 30.08.2004 13:18

A ja jestem jak najbardziej za, "Historia vitae magistra".

Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Wotan » pn 30.08.2004 13:32

jestem za
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Alganothorn » wt 31.08.2004 8:36

Ta DAAAAM:
http://katedra.mud.pl/forum/viewforum.php?f=59
i zapraszam do skorzystania
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Vampdey » wt 31.08.2004 9:05

Czy jako popierający mam się zacząć obawiać gniewu pana administratora jeśli forum padnie?


Oczywiście wypluć/odpukać ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Alganothorn » wt 31.08.2004 10:02

administrator, jeśli wypluć/odpukać subforum padnie, będzie oficjalnie zasmucony, co więcej: będzie mu przykro...
...ale mam nadzieję, że do tego nie dojdzie
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Gvynbleid » wt 31.08.2004 16:59

- Jo sem elektronicny mordulec a to je moja historia
- Ne pane administratore ne zabijajte me
- to se neda

:lol:
A tak na poważnie to forum raczej nie powinno paść bo fantastyka z historią jest bardzo, ale to bardzo powiązana więc kłopotów z piewcami "matki nauk" być nie powinno.
I jeszcze jedno małe pytanko - Algi wspominałeś coś o bractwach - czy można starać się rekrutować, przeprowadzać jakieś indoktrynacje względem już konkretnych bractw - czy będzie to wbrew regulaminowi?
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Alganothorn » wt 31.08.2004 17:04

nie widzę problemu w stworzeniu topicu w którym kolejne bractwa będą zamieszczały info na swój temat;
można tam wrzucic informacje na temat lokalizacji, specjalizacji, tak historycznej, jak i kulturowej, a nawet w kwestii preferowanej broni, liczebności i być może jeszcze innych elementów szczególnych;
wolałbym uniknąć topiców 'wstąpcie do nas, jesteśmy najlepsi, a te durnie z XYZ są do niczego' - będą po prostu kasowane, a jak ktoś będzie uparcie tak pisał, to może się pożegnać z forum i tyle
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return


Wróć do Pomysły i pytania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron