Rewolucja

Miejsce na refleksje, rozmyślenia i rozważania natury filozoficznej.

Moderatorzy: Alganothorn, Avathar

Rewolucja

Postautor: komunista » czw 06.11.2003 23:39

Witajcie!

Od lat klasa robotnicza na ziemiach polskich uciskana jest przez panstwo, w latach miedzywojennych najpierw prowadzone przez faszyzujacego dyktatora, potem kulawa demokracje, po wojnie nastal system ogolnie okreslany jako 'socjalizm' albo nawet 'komunizm' lecz dla mnie orz ludzi ktorzy tera walcza o wybuch rewolucjii komunistycznej to byl zwykly kapitalizm z socjaldemokratyczna otoczka, az wreszcie nastal rok 1989 gdzie po wzmozonych protestach w stoczni gdanskiej uchwalona zostala zmiana systemowa na tych terenach, obiecano robotnikom wolnosc, dobrobyt... i trwa to az do dzis, z praktyucznie tymi samymi ludzmi i z taka sama ich mentalnoscia- jak najwiecej zrobic dla siebie i dla kasty rzadzacej- ale dzisiaj nastaje czas kiedy ludzie niemogacy wiecej biernie patrzec na to co sie dzieje organizuja czynny opor przeciwko uciskajacemu dzisiejsza podzielona i wypaczona klase robotnicza lub jak kto woli klase pracownicza. Pewnie pomyslicie ze jestesmy ludzmi ktozy tykko czatuja na panstwowe posady zeby samemu sie dorobic- nie! chcemy zorganizowac system w ktorym pominiemy aparat biurokratyczny i kasty rzadzacej- czyli panstwa. Nikt tego za nas niezrobi, a codziennie z powodów decyzji kapitalistów niewolone i zabijane sa miliony ludzi.

Twoje zycie w twoich rekach wstancie i stawcie opor!!! [Wlochaty]

www.rewolucja.z.pl
Pragne wskoczyc w paszcze zmija tylko po to by ostatnim ruchem wyrwac mu jezyk!!!
komunista
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: wt 21.10.2003 9:32
Lokalizacja: bialystok

Postautor: Marc_us » czw 06.11.2003 23:44

To jakiś dowcip? :shock:
Obrazek
Awatar użytkownika
Marc_us
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 224
Rejestracja: wt 29.04.2003 16:03
Lokalizacja: Białystok (Ganimedes)

hem

Postautor: komunista » czw 06.11.2003 23:46

Czemu sadzisz ze to jakis dowcip????
Pragne wskoczyc w paszcze zmija tylko po to by ostatnim ruchem wyrwac mu jezyk!!!
komunista
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: wt 21.10.2003 9:32
Lokalizacja: bialystok

Postautor: Marc_us » czw 06.11.2003 23:49

Bo brzmi śmiesznie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Marc_us
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 224
Rejestracja: wt 29.04.2003 16:03
Lokalizacja: Białystok (Ganimedes)

hem

Postautor: komunista » czw 06.11.2003 23:51

Moze bys napisal co cie konkretnie smieszy bo niebardzo rozumiem.
Pragne wskoczyc w paszcze zmija tylko po to by ostatnim ruchem wyrwac mu jezyk!!!
komunista
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: wt 21.10.2003 9:32
Lokalizacja: bialystok

Postautor: Sorden » pt 07.11.2003 0:00

A wiecie co ja wam powiem, JESTEM PRZECIW GRUNTOWNYM ZMIANA W KRAJU ! Jakos tak u nas w kraju ostalo, ze jak cos dziala zle, to trzeba cos gruntownie zmienic, bo taka polityka przynosi straty... Owszem zmienic trzeba, ale nie system, jak to ktos tu pisze, ale trzeba zmienic prawo ! to nie powinny byc gruntowne zmiany ! Powinnismy sie raczej skupic nad szczegolami ! Dopracowac juz istniejace prawa !
Zauwazcie, ze kazde zalozenie jest dobre ! ale nikt nigdy nie stara sie dopracowac tego zalozenia ! Zawsze robimy gruntowne zmiany ! I to jest wlasnie nasz blad :)
Dlatego... Precz z komunizmem ! Dopracujmy Demokracje :P
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Marc_us » pt 07.11.2003 0:01

Całokształt.

Rozśmieszaję mnie takie teksty. Bo wiesz... kapitalista jestem. Jak widze tekst o "uciskanej klasie robotniczej" albo o złych kapitalistach to mi się śmiać chce. A już na pewno hasła: my jesteśmy inni... my jesteśmy lepsi...

Aż mi się z trzecią rzeszą kojarzy :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Marc_us
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 224
Rejestracja: wt 29.04.2003 16:03
Lokalizacja: Białystok (Ganimedes)

Postautor: Avathar » pt 07.11.2003 0:10

Z treści i oprawy graficznej strony moge wywnioskować ,że jej twórcy są zagorzałymi komunistami. Prawda - idee są piękne ,ale wiadomo ,że z wykonaniem jest ciężko.

Zgodzę sie z Sordenem - nie wiem czemu Polacy mają tendencję do stawiania sobie nowych celów , bądź zmieniania zasad wtrakcie gry , w połowie rozgrywki. Z takim podejściem nigdy daleko nie dojdziemy. Zgadzam sie ! Precz z komunizmem ! Dopracujmy Demokrację !

Do samego komunizmu nic nie mam - ale do sposobu wykonania planu żywie już wiele urazy. Zapraszali na szampana i winogrona , a dali wódkę i ogórki. A nawet mniej. O wiele mniej. BA ! Nawet sobie trochę wzieli.

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Hifidelic » pt 07.11.2003 9:55

Ja popieram rewolucję. Czytałem "Ludzi Stalina", "Celę śmierci", "Kontrolę", "GRU", "Akwarium", itd.. Podbudowę teoretyczną mam dobrą.
Chciałbym przesłuchiwać, albo chociaż strzelać w tył głowy, mogę, komunisto???
Ponadzorowałbym sobie także budowę kanału Ustrzyki - Słupsk.
Niech żyje rewolucja światowa!! Niech żyje dzień, w którym przyłączymy ostatnią republikę, Nową Zelandię, do naszego raju!!!
Już my was posortujemy, kapitaliści, posortujemy was seriami z kałasza!!!
Buhahaha!!! Najpierw opanujemy Karczew i Sobienie Jeziory - a potem - CAŁY ŚWIAT!!!
Za kwaterę główną chciałbym sobie obrać zz Mokotów, przywróciłbym mu dawną świetność.
O czym to ja... acha, no tak: BUHAHAHA!!!!

Drogi Komunisto, pragnę zadedykować ci wiersz noblistki:
Wisława Szymborska
WSTĘPUJĄCEMU DO PARTII

(...)
Pytania brzmią ostro,
ale tak właśnie trzeba,
bo wybrałeś życie komunisty
i przyszłość czeka
twoich zwycięstw.
Jeśli jak kamień w wodzie
będzie twe czuwanie,
gdy oczy zamiast widzieć
będą tylko patrzeć,
gdy wrząca miłość w chłodne
zmieni się sprzyjanie,
jeśli stopa przywyknie
do drogi najgładszej.

(...)

Partia. Należeć do niej,
z nią działać, z nią marzyć,
z nią w planach nieulękłych,
z nią w trosce bezsennej -
wierz mi, to najpiękniejsze,
co się może zdarzyć,
w czasie naszej młodości
- gwiazdy dwuramiennej.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Wotan » pt 07.11.2003 10:27

myślę że zmiany są konieczne, gdyż moim zdaniem demokracja w naszym kraju kompletnie nie funkcjonuje. Raz na parę lat powtarza się ta sama szopka - kampania wyborcza, podczas której Ci sami ludzie, ale w nowych ugrupowaniach przewidują nam świetlaną przyszłość pod własnymi rządami. No i fajnie potem są wybory, z frekwencją w porywach 30% i nowy rząd szumnie ogłasza swoje zwycięstwo. I zaczyna rządzić, mając od tej chwili w dupie wszystkich obywateli i ludzi którzy na nich głosowali. Ta historia powtarza się u nas cyklicznie. Nie ma mowy o żadnej władzy ludu. Moim zdaniem jeślibyśmy mieli w jakiś sposób to naprawiać, należałoby wprowadzić ostre rozliczenie z politykami i ich obietnicami, po prostu jeżeli jakcyś ludzie zupełnie olewają społeczeństwo, byle nachapać się najwięcej dla siebie, powinni być usuwani ze stanowiska bez możliwości powrotu do polityki. Miejsce w sejmie powinno być miejscem dla człowieka który rzeczywiście robi coś w imieniu społeczeństwa. Jeśli nie, dowidzenia. I takie rozliczenie powinno być częste a nie raz na cztery lata gdy się kończy kadencja. Po prostu jak już jakaś banda złodzieji wygra wybory to czuje się bezkarnie i przez cztery lata sobie tam siedzi zadowolona, a kraj popada w ruinę, potem następny rząd mówi że to wszystko wina poprzedniego, sam nie robiąc niczego lepiej.
Zmiany są konieczne i to gruntowne, bo z obecną sytuacją będzie już tylko gorzej.
Teraz odnośnie rewolucji - zwykle pod tym terminem kryło się zbrojne zdobycie władzy i narzucenie nowego porządku w któtkim okresie czasu - to coś czego nie popieram i nigdy nie będę. Rewolucje były w histori zwykle totalnym chaosem i trupami na ulicach.
Idee kominunistyczne są wzniosłe, aczkolwiek w tej chwili panowie którzy w młodości naczytali się Marksa i innych a obecnie rządzą, to rządzą tymi krajami, w których najczęściej dochodzi do łamania praw człowieka. Przypadek? Czy raczej kleska pewnych idei?
Wydaje mi się, że to drugie. Historia pokazała, że komunizm był wielką porażką ludzkości. Ogromnym błędem, który jak się szacuje (wynik wszystkich rewolucji i rządów komunistycznych) kosztował życie 200 mln ludzi.
Jedyna rewolucja jakąbym poparł i w której chętnie brałbym udział to rewolucja według metod Ghandiego, choć zdaje sobie sprawę, że większość ludzi woli przemocą dochodzić do swego. Mnie nigdy pośród nich nie będzie.
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

odp.

Postautor: komunista » pt 07.11.2003 11:34

witam

Marc_us - postawa prawdziwehgo kapitalisty najlatwiej jest ze wszywtkiewgo sie smiac niewysuwajac zadnego konkretnego argumentu przeciw.

Sorden - przemiany poliyczne w polsce trwaja juz ponad sto lat- czas to zrobic raz a dobrze.

Avathar - ja nikogo na winogrona i szampana niezapraszalem.

hifidelic - fajna miales teorie tylko szkoda ze pisana przez antykomunistow, a co do wiersza to jakos on do mnie nietrafia wole proze.

Wotan - niechecy powtorzyc rewolucjii takiej jaka byla w chinach czy w rosji, to co bylo tam robione bylo zle, da sie to zrobic w zupelnie inny sposob, prawie bezkrwawy [ przyklad kuba gdzie wcael tak duzo kriw sie niepoallo ] mamy przeciez XXI wiek wraz z czasem metody sie zmieniaja. Jesli chodzi o te ofiary podane w milionach... dlaczego lduzie nielicza ofiar kapitalizmu??? Jak teraz na calym swiecei dziennie ginie kilka milionow ludzi tylko dlatego ze 'niestac' ich na kupowanie zywnosci bo ktos siedzacy za biurkiem chcac wiecej zarobic zwiekszyl cene zywnosci lub wyslal nowa armie w celu zdobycia ropy...

pozdrowienia
Pragne wskoczyc w paszcze zmija tylko po to by ostatnim ruchem wyrwac mu jezyk!!!
komunista
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: wt 21.10.2003 9:32
Lokalizacja: bialystok

Postautor: Hifidelic » pt 07.11.2003 12:01

Tamten nie przemówił, trudno... może temu się uda?

Andrzej Mandalian
ŚPIEWAM PIEŚŃ O WALCE KLASOWEJ

Naszej sprawy
nikt nie zdusi!

Szykujemy ziemię do startu,
przekuwamy człowiecze dusze.
żeby były wielkie i twarde.

Siła przemoże siłę!

Na zgliszczach,
na gruzów grudzie,
budujemy wiosnę i miłość,
budujemy domy i ludzi.

Śpiewam pieśń o Polsce Ludowej,
o leżącym na jesiennych liściach,
śpiewam pieśń o walce klasowej,
o miłości i nienawiści.

śpiewam pieśń o planach budowy
i o ludziach tworzących miasta,
śpiewam słowa metalowej mowy,
proste jak hasła.

Jeśli traktor nie może orać,
jeśli siew nie osiągnie skutku,
jeśli łamie się w ręku norma,
a od majstra zalatuje wódką,

jeśli zamarł warsztatu ruch,
spalił serce motor -
to fakt,
że działa klasowy wróg.
Walka trwa.

Czujniej, towarzysze,
czujniej,
dotrzymajmy epoce kroku,
i pod skórą legitymacji
trzeba umieć wymacać wrogów.

Przyszłość łatwych dróg nam nie wróży,
trzeba lata lepić jak cegły
i nie wolno w tym życiu umrzeć,
bo idziemy szlakiem poległych,

żeby to,
czego nie zdążyli -
wcielić w huty,
w kopalnie,
w pieśni,
żeby liczby Sześcioletniego
nieść pod sercem,
hodować w mięśniach.

Więc czujniej, towarzysze,
i dzielniej,
idziemy w trudnym pochodzie,
po traktory,
po wieś,
po spółdzielnie,
po wspólne szczęście na codzień!


A co do prozy, to czytałem też Żukowa, Malenkowa, Mikojana, Susłowa, Woroszyłowa, Kaganowicza. To byli komuniści z krwi i kości.
Bardzo lubię tą tematykę, interesuję się komunizmem i często fantazjuję, jak rozwalam łeb imperialistom, a potem piję wódkę z kolegami likwidatorami... Na mnie możesz liczyć. Tylko nie chrzań o bezkrwawej rewolucji.
Na krwi zbudujemy nowy ład - ład kraju rad!!!!
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Wotan » pt 07.11.2003 12:21

tak ofiary kapitalizmu - zgodzę się jak najbardziej, ale czy to usprawiedliwia ofiary komunizmu?
Wybacz ale licytacja których ofiar jest więcej nie usprawiedliwia obu stron.
Nie popieram imperializmu czy nierównego globalizmu, gdyż to pociąga za sobą ofiary każdego dnia,
ale patrząć na przeszłość nie sądzę, aby komunizm miałby być lepszy z tego powodu.
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Jakub Cieślak » pt 07.11.2003 12:23

Nie wiem, czy traktować słowa komunisty jako poważne. Nie wydaje mi się on człowiekiem poważnym. Idealiści to dla mnie tacy romantyczni wariaci wyjęci nieco z rzeczywistości. Już w jednym topicu zadał iście 'intrygujący' problem zalatujący dziejową teorią spiskową. Komunisto, oczywiście zmiany w państwie i w rządzie są konieczne, ale za nic w życiu nie oddałbym tego zadania w ręce kogoś takiego jak Ty, lub koledzy, z którymi upajasz się tym obrazem czerni i bieli. A może czerwieni i czerni...
Dodam jedynie, że nie przejawiam ani kapitalistycznych objawów egoizmu, ani komunistycznych objawów szaleństwa. Niejednokrotnie komuniści dowiedli, że system ten prowadzi jedynie do masowego cierpienia i zubożenia, a najlepiej się żyło samym "przewodnikom idei". Kapitalizm też nie jest systemem altruistów. Należy raczej znaleźć złoty środek pomiędzy tymi ideami, pogodzić je, miast obrzucać się cegłami wyzwisk i zarzutów.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Hifidelic » pt 07.11.2003 12:30

Skończcie z tymi kapitalistycznymi gadkami i przyłączcie się do nas!!
Niech płomień koktailu Towarzysza Mołotowa odbije się iskrą przerażenia w oczach imperialistów!!
"Dzisiaj ma głos towarzysz Mauzer" - jak pisał wielki poeta Majakowski... ;)

Naprzód, naprzód!
Idziemy ze śpiewem
Naprzód, naprzód!
A sztandar pooowieeewa nasz!!!
Ostatnio zmieniony pt 07.11.2003 14:20 przez Hifidelic, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Avathar » pt 07.11.2003 14:11

oj tam ... ja komunizmu w Polsce nie chce ... Ale jest coś czego jeszcze nie posmakowaliśmy ... Anrachia !!
Anrachia ! Anarchia !! Niechaj zapanije Anarchia !!

Komunisto - może Ty nie , ale hasła na tej stronie tak.

Nie bądźmy naiwni. Ta cała rewolucja to obiecanki-cacanki. Skończymy tak jak Kuba ! A ja tak nie chce !!

Pozrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Hifidelic » pt 07.11.2003 14:16

Przynajmniej problem mieszkaniowy byłby rozwiązany... Nawet w centrum Hawany są pustostany. Wynika to najprawdopodobniej z przemyślanej polityki mieszkaniowej Fidela, a nie - jak twierdzi mafia z florydy - z masowych ucieczek na_wszystkim_co_pływa do stanów.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Alganothorn » pt 07.11.2003 15:33

komunizm jest utopią;
utopia działa tylko wtedy, gdy wszyscy myślą tak samo - a tak nie jest i trzeba sobie to uzmysłowić: ludzie nie są równi, mają jednakowe potrzeby, ale realizują je i chcą realizować na najróżniejsze sposoby, a próby tego ograniczania są skazane na opór, opór ludzi;
nie lubię rewolucji, jestem zwolennikiem ewolucji...można zmieniać budynek odnawiając po kawałku, można to zrobić wyburzając całkowicie...
problem w tym, że wtedy, po detonacji, okazuje się, że jednak kilka osób było w środku - pierwsze ofiary, a kiedy już są pierwsze, kolejne dołączają dużo, dużo łatwiej;
łątwiej niszczyć, niż budować, łatwiej walczyć, niż żyć pokojowo i tego pokoju przestrzegać; łatwiej zwalczać system, niż stworzyć nowy działający lepiej, przekonaliśmy się o tym wielokrotnie;
to nie jest cecha Polaków, to jest cecha ogólnoludzka, tyle, że nam łatwo jest zwalać to na jakąś specyfikę narodową, a nie starać się o poprawę;
reasumując: demokracja jest systemem o niesamowitym potencjale, jeśli energię, jaka jest potrzebna do wywoływania rewolucji przekieruje się na ulepszanie i jakże popularną kiedyś pracę 'organiczną' i 'u podstaw', będzie zdecydowanie lepiej, a ryzyko ofiar i strat jest znacznie mniejsze, żeby nie powiedzieć: zerowe
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » pt 07.11.2003 15:44

Rany Boskie, Avathar, jak ja skończę?
Jak to Mleczko rysował? "Wstańcie wszyscy, których męczy głód!"?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Jander » pt 07.11.2003 15:48

No cóż, jeśli chcą wprowadzić komunizm taki jaki był już u nas to jestem przeciw. Za komunizmem kryła się władza totalitarna.
Największy głód panuje w Korei Północnej: tam jest komunizm totalitarny, ludzi zjadają ludzi, są maksymalnie ograniczeni przez propagandę i panuje hitlerowska zasada "armaty zamiast masła".
Chiny: totalne łamanie praw człowieka, chociaż kraj rozwinięty technologicznie. Zamiast Chińska Republika Ludowa panuje tam Chińska Republika Totalitarna
Kuba: Krwawe dojście do władzy (Che Guevara). Przecież na Kubie nie żyje tak dużo ludzi jak np. w Rosji czy Ukrainie, dlatego też nie było bardzo dużo ofiar, ludzie szybko się poddali. Niemożność ucieczki do USA. Przecież nie są ograniczeni przez kapitalistyczną propagandę bo mieszkają na Kubie.
Jedyny bezkrwawy "sposób na komunizm" w Polsce to przeprowadzenie refrendum które nie będzie sfałszowane jak za komuny.
Wiesz dlaczego Polska jest w dzisiejszych czasach taka biedna? Ponieważ po WWII Rosja i USA podzieliły się Niemcami, a Polska leży między Niemcami i Rosją. Gdy we wszystkich krajach bloku zachodniego następował rozwój tak w państwach bloku wschodniego była nędza i zacofanie, mięso było na kartki, a gdy wszyscy mieli dużo kasy na półkach sklepowych był olej. Za komuny wszystkich dopadła nędza oczywiście oprócz ludu rządzącego którzy dziś świetne żyją (jeśli nie dopadła ich długa ręka sprawiedliwości), a lud pracujący czyli prawie całe społeczeństwo żyło biednie.
Komunizm-totalitaryzm.
Uczmy się na dawnych błędach i na historii by nie dopuścić do ponownego podziału Ziemii między kapitalistów a komunistów i drugiej zimnej wojny.
Gdybym żył w totalitaryźmie robiłbym wszystko by zniszczyć rząd.
I nie jestem ogłupiony przez kapitalizm, jestem altruistą i posiadanie (przezmnie) kasy i wyzyskiwanie innych jest mi obce.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Re: odp.

Postautor: Marc_us » pt 07.11.2003 18:05

komunista pisze:Marc_us - postawa prawdziwehgo kapitalisty najlatwiej jest ze wszywtkiewgo sie smiac niewysuwajac zadnego konkretnego argumentu przeciw.


Chcesz argumentów? A nie popłaczaesz się?

No to zacznijmy od tego że komuniści sa najbardziej agresywną nacją. Już ich początkowe czyny o tym świadczą - REWOLUCJA. A co oznacza rewolucja? Agresję wobec obenego ładu, siłę wobez osób zadowolonych z obecnego ładu. Najpierw chcecie niszczyć. Unicestwić wszystko co było dotychczas - niważne czy dobre czy złe - chcecie niszczyć i budować "nowe lepsze'.

Niewola. Kto decyduje o tym co ma być tym "nowym lepszym" ? WY - ci u władzy w partii czy czymś tam. Chcecie ten 'nowy ład' siłą narzucić innym, nieważne czy chcą czy nie. Uzurpujecie sobie prawo do decydowania o losie innych. W komuniźmie nie ma wolności.

Podziały. Zawsze znajdą się ci 'lepsi komuniści' i ci gorsi. Ci lepsi dostaną przywileje, władzę, a to wszystko kosztem tych gorszych.

Czy w komuniźmie 'nie komunista' bedzie mógł stanąć u władzy? Oczywiście że nie. W demokracji przynajmniej każdy debil może zostać prezydentem/posłem/radnym jego wiara i to czy jest 'lewicowy' czy 'prawicowy' nie ma znaczenia. Jeżeli ludzie go popierają będzie mógł rządzić. W komuniźmie zawsze kończy się na dyktaturze.


Chcesz mi powiedzieć że wy jesteście inni? Nie macie związku z poprzednikami?

Udowodnij.

Nie masz jak?

Zacznij inaczej niż tyrani z przeszłości. Zacznij bez tej cholernej Rewolucji. Daj ludziom wolność słowa. Daj im wolność osobistą. Daj im prawo do własności. Daj im prawo do decydowania o własnym losie, losie ich kraju.

...a otrzymasz zapewne demokrację. Bo komunizm nigdy tego nie dawał.
Obrazek
Awatar użytkownika
Marc_us
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 224
Rejestracja: wt 29.04.2003 16:03
Lokalizacja: Białystok (Ganimedes)

Postautor: Alganothorn » pt 07.11.2003 18:28

Marc_us:
nie twierdź, że komuniści, to nacja...grupa polityczna, stronnictwo, ideaowcy, ale nie nacja;
i jeszcze co do 'dawania': ideą komunizmu jest własnośc prywatna ograniczona własnościa wspólną (ten mechanizm w gospodarce najbardziej niewypalił; dla większości ludzi 'wspólne' okazało się synonimem 'niczyje'...), więc własności prywatnej w kapitalistycznym tego słowa znaczeniu nikt w komunizmie nie da, bo to sprzeczne z jego ideą; w teorii komunizmu jest też jak najbardziej zawarta wiara w to, że lud kieruje państwem, tyle, że jak pisałem wcześniej, komunizm jest utopią, która opiera się na identyczności postaw ludzkich, czyli czymś nierealnym;
z cyklu 'zarzuty wobec komunizmu': najciekawszym dla mnie paradoksem jest fakt, iż państwa komunistyczne w teorii posiadały najściślej strzeżone granice i największe utrudnienia w ruchu międzypaństwowym swoich obywateli...tak było w 'bloku wschodnim', tak jest i w Koeri N, Chinach i na Kubie...niby wszyscy szczęśliwi, alena wszelki wypadek nie wypuścimy was z ojczyzny
dałbym uśmiech, gdyby nie było to tak tragiczne w skutkach...
przytoczę też słowa autora, którego książki już wspominał hifidelic: w ustroju, gdzie wszyscy jedzą z jednego garnka nie ma równości - jest władza absolutna trzymającego łyżkę do nakładania...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Marc_us » pt 07.11.2003 18:47

Alganothorn pisze:nie twierdź, że komuniści, to nacja...grupa polityczna, stronnictwo, ideaowcy, ale nie nacja;

Dla mnie to nacja ale niech bedzie że to rasa. :P :wink:

Alganothorn pisze:ideą komunizmu jest własnośc prywatna ograniczona własnościa wspólną

To wcale komunizmowi nie pomaga. Likwiduje to własność czyli komuniści są bardzie żarłoczni od tego przysłowiowego kapitalizmu. Nie chcą by inni mieli więcej niż oni sami. To zazdrosć! Zawiść! Najlepiej jak by wszystko było wspólne bo wtedy bede miał to na co mnie niestać (bo np. nierób jestem). Zabiore tym wrednym bogaczom! To nic że oni na to zapracowali (oni albo ich przodkowie pracowali dla dobrobytu potomków). Ważne że ja nie mam prawie nic więc inni też nie będą mieli. To bedzie wspólne czyli niczyje. [Nikt nie będzie o to dbał. Nikt nie bedzie walczył by mieć tego więcej bo po co. To powoduje stagnację i zacofanie.]

Alganothorn pisze:z cyklu 'zarzuty wobec komunizmu': najciekawszym dla mnie paradoksem jest fakt, iż państwa komunistyczne w teorii posiadały najściślej strzeżone granice i największe utrudnienia w ruchu międzypaństwowym swoich obywateli...tak było w 'bloku wschodnim', tak jest i w Koeri N, Chinach i na Kubie...niby wszyscy szczęśliwi, alena wszelki wypadek nie wypuścimy was z ojczyzny

Dokładnie. Nikomu nie ufać. Niby wszyscy myślimy tak samo i jest nam dobrze, ale tam za murem jest lepiej, ludzie są szczęśliwsi. Więc najlepiej nie tylko granice ale i doływ informacji z zewnątrz trzeba zablokować. Gdy nie bedziemy wiedzieć jak jest na zewnątrz nie bedzie nas kusiło by tam iść, a na pewno nie wtedy gdy troszke pozmieniamy docierające informacje (ghe ghe... 'seksmisja').
Czyż nie tak teraz jest w 'Korei N'?

Alganothorn pisze:w ustroju, gdzie wszyscy jedzą z jednego garnka nie ma równości - jest władza absolutna trzymającego łyżkę do nakładania...

I mamy Knock Out.
Obrazek
Awatar użytkownika
Marc_us
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 224
Rejestracja: wt 29.04.2003 16:03
Lokalizacja: Białystok (Ganimedes)

Postautor: Jakub Cieślak » pt 07.11.2003 18:48

Nie wydaje mi się rozsądne traktować ten topic poważnie, ani uznawać za konieczne dyskutowanie z komunistą. Strona, do której odnosi się link wygląda jak twór jakichś lekko stukniętych ludzi, albo jak bardzo kiepski żart.
Powtarzam: kapitalizm nie jest dobry, ale komunizm już nie raz udowodnił, że jest dużo, dużo gorszy. A ludzie tak gorąco oddani sprawie zwykle potem czynili ludziom wiele cierpienia w imię własnych chorych ambicji. Wiele mądrych słów napisał Alganothorn. Przede wszystkim mądrze postąpił wyzbywając się wszelkich emocji w pisaniu odpowiedzi na słowa komunisty. Wy, drodzy moi koledzy też tak postępujcie, bo unoszenie się wobec słów tak naiwnych to niepotrzebna strata nerwów. Nie sądzę, by komunista brał sobie do serca Wasze słowa. Raczej wywoła to odwrotny skutek, niezależnie od argumentacji.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Alganothorn » pt 07.11.2003 18:55

primo: zawsze chętnie podejmuję dyskusję, na dowolny temat, o ile jestem w stanie ją prowadzić (chodzi o ewentualne braki infrmacyjne z mojej strony); nie ma znaczenia temat - do każdego można podejść sine ira et studio i podjąć poważną dyskusję
secundo: Marc_us - idea wspólnej własności nie wynikła z zawiści, a przynajmniej naiwnie w to nie wierzę...to jest wariacja na temat państwa opiekuńczego zajmującego sie obywatelem, przynajmniej w teorii
tertio: quiz cytatowy rewolucyjny, klasyk: Rewolucja zjada swoje dzieci...zna ktoś autora? też niezły rewolucjonista...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Marc_us » pt 07.11.2003 19:46

Alganothorn pisze:idea wspólnej własności nie wynikła z zawiści, a przynajmniej naiwnie w to nie wierzę...to jest wariacja na temat państwa opiekuńczego zajmującego sie obywatelem

Wówczas państwopowinno starać się podnieść stan zamożności najbiedniejszych obywateli a nie obniżać stan najbogatszych
Obrazek
Awatar użytkownika
Marc_us
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 224
Rejestracja: wt 29.04.2003 16:03
Lokalizacja: Białystok (Ganimedes)

Postautor: Alganothorn » pt 07.11.2003 19:53

państwo winno podnosić standard życia obywateli, niemniej jednak punktem wyjścia jest wspólny start, czyli zrównanie do najwyższego wspólnego poziomu; innymi słowy: obniża najbogatszym po to, żeby dorównać do tego samego poziomu za jakiś czas nie poziomem wybranych, ale wszystkich;
tyle tylko, że to czysta teoria, tak jak i idea komunizmu...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Hifidelic » pt 07.11.2003 20:43

przytoczę też słowa autora, którego książki już wspominał hifidelic: w ustroju, gdzie wszyscy jedzą z jednego garnka nie ma równości - jest władza absolutna trzymającego łyżkę do nakładania...

... a ja dokończę - tych, co dzierżą łyżkę, trzeba co jakiś czas sortować serią z automatu.
I tu zaczyna się miejsce dla mnie - widzisz, drogi Komunisto, krwiożerczy Hajfi będzie Ci po prostu NIEZBĘDNY.
Nie zawiedźcie mnie, Towarzyszu i nie zaprzeczajcie proszę, bo zaprosimy Was na Mokotów, żeby sprawdzić, czy czasem pod legitymacją nie ukrywa się SZKODNIK.

Algi: Robespierre, może? Jak go mieli ciachnąć, to mógł to chlapnąć... Mnie nie pożre, ramię terroru mnie ochroni. ;)
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Avathar » pt 07.11.2003 20:52

A ja tak sie spytam - ten topic to na poważnie czy tak dla żartu ??

Pozdrawiam
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Alganothorn » pt 07.11.2003 21:45

a ja odpowiem w ramach szlifowania szybkich a celnych ripost:
Avi, dla żartu potraktuj go na poważnie...
hifidelic'u - znam Robespierre'a jako autora tych słów (jakkolwiek kiedyś próbowano mnie przekonać, że to jednak Danton), jesteś lucky winner, nagrodę otrzymasz mailem...kiedyś
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » pt 07.11.2003 21:56

Hifidelicu, tu przy świadkach została Ci przyobiecana nagroda. Trzymaj Alga za słowo, żeby stylem firm wysyłkowych nie umieścił Cię na "liście osób, które są gwarantowanymi zwycięzcami nagrody pieniężnej".
Ciekawe, jakież to mądre słowa szykuje nam komunista w odpowiedzi?
A może to jakiś Wywrotowiec, spekulant, tudzież zapluty karzeł reakcji i groźny dla społeczeństwa kapitalistyczny insynuator?
Ostatnio zmieniony sob 08.11.2003 0:27 przez Jakub Cieślak, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: RaF » pt 07.11.2003 23:41

Topic dla żartu czy nie, dyskusję jednak sprowokował :)
Co do komunizmu - jak Avi napisał, idea piękna, ale, jak Algi napisał (;)), utopijna. Komunizm zakłada równość - a ludzie nigdy nie są równi. Pomijając potrzeby i sposoby ich realizowania, nie da się przecież wepchnąć do jednej formy ludzi głupich i mądrych, leniwych i pracowitych, twórczych i odtwórczych, silnych i słabych - itd. To są sprzeczności, a komunizm usiłował przykroić wszystkie te archetypy w dół, tak aby ci 'najgorsi' nie czuli się pokrzywdzeni. Efektem jest fatalne zmarnowanie ogromu ludzkiego potencjału, który, służąc celom prywatnym, przyczyniałby się do wzrostu siły i dobrobytu wszystkich. Jest taki stary dowcip: - Co to jest socjalizm? - Wyzysk człowieka przez człowieka. - A kapitalizm? - Odwrotnie.

Skądinąd jest w tym dużo prawdy. Tyle tylko, że kapitalizm z ludzkiej chciwości uczynił motor, który go napędza. Skoro ludzkiej chciwości usunąć się nie da, można ją wykorzystać w taki choćby sposób.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Hifidelic » ndz 09.11.2003 9:03

Oficjalnie oświadczam, że nagrodę otrzymałem. A ponieważ sobek nie jestem, to może się nią z Wami podzielę... Z tym, że mhm,khe, no... Muszę pogadać z Algim. Może niedługo pojawi się nowy topic w tej sprawie. Trzymajcie kciuki.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Alganothorn » ndz 09.11.2003 17:42

permission granted
:-)
kciuki już niepotrzebne
pozdrawiam
ps. wybaczcie OT
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Louen » pn 10.11.2003 10:24

Marc_us pisze:
Rozśmieszaję mnie takie teksty. Bo wiesz... kapitalista jestem. Jak widze tekst o "uciskanej klasie robotniczej" albo o złych kapitalistach to mi się śmiać chce. A już na pewno hasła: my jesteśmy inni... my jesteśmy lepsi...
Aż mi się z trzecią rzeszą kojarzy :D

w III Rzeszy Niemcom żyło sie bardzo dobrze, Hitler wyciągnął i postawił na nogi kraj z głębokiego kryzysu...
inaczej jest w III Rzeczpospolitej, gdzie Polakom żyje się fatalnie...

oczywiście, że powrót komunizmu, socjalizmu nie wchodzi w grę, to przeszłość, teraz trzeba coś wymyśleć coś lepszego od "naszej" demokracji... bo jednak tych "złych kapitalistów" i "uciskanej klasy robotniczej" jest o wiele za dużo... i może Ty Marc_us się śmiejesz, ale ludzie, którzy muszą pracować 7 dni w tygodniu po 10-12 godzin, bez świąt, bez urlopów za 1 000zł już tak weseli nie są...

zgadzam się z Sordenem, który twierdzi, że Polsce nie są potrzebne gruntowne zmiany, nigdy to nie jest dobre... zniszczyć wszystko i budować od nowa, zawsze tak robiliśmy i jakoś zawsze trzeba było znów burzyć i znów odbubowywać...
wzorem dla mnie są zimą misie...
Awatar użytkownika
Louen
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 412
Rejestracja: wt 02.09.2003 9:28
Lokalizacja: Łódź

Następna

Wróć do Philosophia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości