Nazwa i rola tego forum

Miejsce na refleksje, rozmyślenia i rozważania natury filozoficznej.

Moderatorzy: Alganothorn, Avathar

Czy jesteś za zmianą nazwy i roli tego forum na mniej związane z filozofią?

Czas głosowania minął czw 23.10.2003 10:47

Tak
3
23%
Nie
10
77%
 
Liczba głosów : 13

Nazwa i rola tego forum

Postautor: Chomski » czw 16.10.2003 10:47

Coraz bardziej zaczynam się zastanawiać nad zmianą nazwy tego forum, ponieważa z miesiąca na miesiąc pojawia się coraz więcej tematów zupełnie tu nie pasujących - ot choćby wątek o gen. Jaruzelskim, który nijak do filozoficznej natury tego forum nie pasuje. W związku z tym mam pytanie: czy wolicie zmiany nazwy forum i jego tematyki na np. przemyślenia (oczywiście na głębsze tematy, czym by się różnił of OT), czy wprowadzenie tu swoistego regulaminu, który w jakiś sposób sugerowałby, co się na to forum nadaje, a co nie.
Pytanie bierze się stąd, że toczą się tu dyskusje na naprawdę wysokim poziomie i można tu poznać wiele ciekawych opinii, dlatego szkoda by było od tego odchodzić.
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Alganothorn » czw 16.10.2003 11:00

nie ma sensu odchodzić od Philosophii - ja jestem za tą nazwą i będę jej bronił; może nie jak Rejtan, ale bardzo zacięcie na pewno...
;-)
regulamin niepotrzebny, raz na jakiś czas sprzątanie i przerzucanie topików i tyle
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Angbandrider » czw 16.10.2003 11:06

Osobiście też jestem konserwatywny w tej sprawie :D. Natomiast może podpis pod działem mógłby być bardziej szczegółowy, albo jakieś regóły np. w postaci ogłoszenia (przeczytaj zanim zaczniesz pisać) i tyle.
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Jakub Cieślak » czw 16.10.2003 11:10

Też uważam, że nazwa tego działu stała się już w zasadzie ikoną. Można jedynie uzupełnić ją o komentaż na temat zadawanych tu problemów, bądź (jak koledzy słusznie sugerują) dać wstępniaka o zasadach podejmowania tu dyskusji. A niesfornych, bądź głuchych można usuwać, bądź przesuwać na właściwe tory.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Alganothorn » czw 16.10.2003 11:21

pozostawałoby pytanie kto miałby to napisać...gdyby był tu mod - ok, a skoro nie ma? admini? użytkownicy?
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Hifidelic » czw 16.10.2003 11:26

Przywiązałem się do nazwy philosophia... choć faktycznie wiele tematów od stricte philosophicznych odbiega... Myślę, że starym użytkownikom to raczej nie przeszkadza, a młodsi się przyzwyczają.
Usuwałbym jedynie topiki nie skłaniające do przemyśleń, i przenosił je do OT.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Chaon » czw 16.10.2003 11:36

Także jestem za starą nazwą. Może i nie wszystkie tematy są stricte filozoficzne, ale to chyba nikomu nie przeszkadza. Bardziej swawolne twory można zawsze przenieść do Offtopicowni.
Pozdrawiam
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Azirafal » czw 16.10.2003 14:08

Zostawić, zostawić, zostawić! Popieram przedmówców. A na moda (po raz niezliczony) proponuję ustanowić w Philosophii Alganothorna. Jak zawsze poprą mnie legiony użytkowników i tylko sam Algi odmówi...
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Avathar » czw 16.10.2003 14:26

Popieram - Philo musi zostać. Uważam ,że wszystkie przesunięte tematy dotykają filozfii. Może nie tyle filozfii co przemyśleń i moralności ludzi.
Popieram - Algi - perfect choice :twisted: Algi nie odmówi :twisted: Ma anngine i mówić pewnie nie może :twisted:

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Sztickin » czw 16.10.2003 17:02

A ja jestem za zmianą. Faktycznie, często tematy jedynie zawadzają o filozofię... a OT może się wydawać zbyt niepoważna...
A może nowy dział? ;)
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Jakub Cieślak » czw 16.10.2003 17:15

Jakbyś nazwał nową Philosophię, jaki dział byś proponował?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Sztickin » czw 16.10.2003 17:46

Jeśli chodzi o nowy dział, to coś poważniejszego niż OT a przyziemniejszego niż filozofia... hmm, może prozaicznie; Inne lub Inne przemyślenia czy coś.
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Vampdey » czw 16.10.2003 18:30

Nowe forum? No bez przesady!
Cztery fora podzielone ze stopniowanym poziomem filozofii ;).
Myślę, że Chomski powinienieś być trochę bardziej pobłażliwy jeśli chodzi o to przenoszenie tematów. Jak zostało napisane, niektóre są za poważne nna OT. A pod nazwą 'philosophia' moze się kryć ogół wszelkich przemyśleń.

Mod? tylko jeden! Avathar i wszystko jasne! Nikt inny :twisted: . On o to stanowisko ubiegał się od dłuższego czasu, tylko jakoś sprawa umkneła..
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Avathar » czw 16.10.2003 19:19

Vampdey pisze:Mod? tylko jeden! Avathar i wszystko jasne! Nikt inny :twisted: . On o to stanowisko ubiegał się od dłuższego czasu, tylko jakoś sprawa umkneła..


Ktoś pamiętał ... och ... ech ... ach ... aż łezka leci ... :cry: Dziękuje bardzo.

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Lechu » czw 16.10.2003 19:30

Raz - uwazam ze Chosmki powinienes nieco luźniej traktować topiki. Offtopikownia to taki bajzel, ze az szkoda tam przenosic cos, co ma chociaz odrobinę filozofii w sobie.
Mozna by na przykład ostrzec - w topiku ma byc sensowna dyskusja, bo jesli zacznie sie głupia gadka, to topik zostanie przeniesiony do Offtopów. Mysle ze piszacym tutaj zalerzalo by jednak na utrzymaniu opoziomu topików i na tym, zeby pozostaly w Philo.
Dwa - modem powinien być Avathar + Alganothorn. Uwazam Philo za dział najtrudniejszy do moderowania - kazdy ma inne pojecie o "inteligentnym poscie" i "dyskusji na poziomie", więc ja jestem za przynajmniej dwoma modami, wspieranymi w ostatecznosci przez Adminów.

Tak wiec - nieco luźniejsze podejscie do Philosophii, ale ostrzezenie przed zdegradowaniem topików do Offtopów. I Algi i Avi na modów, oczywiscie jeśli wyraża zodę i będą w stanie podjąc sie takiego zadania.

Senkju za uwage :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Chaon » czw 16.10.2003 21:18

Popieram kandydaturę Avathara, jeśli spojrzeć na listę tematów, to praktycznie połowa została założona przez niego - on tutaj wszczyna różne dyskusje, zachowując przy tym odpowiedni poziom, więc myślę, że się nadaje.
Pozdrawiam
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Chomski » czw 16.10.2003 22:12

W takim razie postanawiam, co następuje:
- topic zostaje, jakim go znacie :) i dalej nowi nie będą się mogli połapać, o co w tym chodzi ;)
- do offtopicowni będą lecieć tylko tematy wybitnie tu nie pasujące - np. co było wczoraj na obiad itp...
- stare tematy (te ostatnio przerzucone) wrócą na swoje miejsce.
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Jakub Cieślak » pt 17.10.2003 19:46

Ale o moderowaniu ani słowa, jak widać, współczuję Avatharze. Poparłbym bezapelacyjnie Twoją kandydaturę.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Avathar » pt 17.10.2003 20:06

Jakub Cieślak pisze:Ale o moderowaniu ani słowa, jak widać, współczuję Avatharze. Poparłbym bezapelacyjnie Twoją kandydaturę.

No i po co to pisałeś ?? Już masz 667 postów a ja sobie przypomniałem ,że o tym Chomski nie wspomniał :P Ech ....

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Alganothorn » pt 17.10.2003 21:50

Chciałem bardzo podziękować obu panom: jednemu za zgłoszenie mojej kandydatury, drugiemu za słowa poparcia;
zrobiłbym to szybciej, ale z przyczyn niezależnych nie za bardzo mogłem tu zajrzeć wcześniej;
wielkie dzięki, czuje się najzupełniej szczerze zaszczycony;
jako, że temat upadł, nie muszę się do tego odnosić...
:-)
pozdrawiam
ps. hurrra, nazwa została! :-)
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Chomski » sob 18.10.2003 9:14

Rzeczywiście przydałby się tu moderator (dopiero teraz, w sobotę, mam czas i siłę zastanowić się w ogóle nad czymkolwiek). A zatem, jeśli nie ma sprzeciwów i Algi rzeczywiście wyraża chęć zostania tutaj moderatorem, to myślę, że tak się chyba stanie :)
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Jakub Cieślak » sob 18.10.2003 9:14

Wszystko jest pod kontrolą, Avathar. Sam dobrze czułem, że te moje 666 to ważna sprawa więc po zatrzymaniu się na tej liczbie odstawiłem pisanie na cały dzień.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Vampdey » sob 18.10.2003 9:37

NIE. NIE! NIE!!
Avi i już :evil:
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Azirafal » sob 18.10.2003 10:06

Chomski ==> Algi. jak najbardziej (w końcu to ja go pierwszy zgłosiłem). Ale może Avi'ego też daj na modka? Wszyscy wiemy, że się nadaje (no chyba, że się znowu zacznie obrażać :P ) - walnął tu najwięcej topików, uczestniczy w prawie każdym Philosophicznym temacie... Czego więcej chcieć od moda? Algi i Avi na modów Philosophii!!! :D
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » sob 18.10.2003 20:15

wobec sprzeciwu Vampdeya rezygnuję ze starania się o funkcję moderatora;
Avathar sobie poradzi, a ja nie chcę jakichkolwiek sporów przysparzać
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Avathar » sob 18.10.2003 20:48

Alganothorn pisze:wobec sprzeciwu Vampdeya rezygnuję ze starania się o funkcję moderatora;
Avathar sobie poradzi, a ja nie chcę jakichkolwiek sporów przysparzać
pozdrawiam


A ja to skomentuje tak :

Nie ma Algiego , nie ma mnie.

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Vampdey » sob 18.10.2003 21:20

Algi, nie wiem co chcesz pokazać :roll: ...
Nie sprzeciwiam sie twojej kandydaturze, jednak całym sercem popieram Aviego. I naprawde nie wiem skąd sobie to wziąłeś. Chcesz być modem bądź, ja nie mam nic do tego i naprawde nie mam sprzeciwu.
Chyba na siłe próbujesz tak odebrać moje słowa. :( :( :(
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Alganothorn » sob 18.10.2003 21:32

Vampdey pisze:NIE. NIE! NIE!!
Avi i już :evil:


wybacz Vamp, ale trudno mi było inaczej odebrać te słowa...
dla jasności: nie uważam tych słów za jakąkolwiek forme okazania braku sympatii względem mnie, nie zmieniło też nic z tego, że lubię Ciebie (ale wazelina);
po prostu zrozumiałem, że chcesz, aby modem był 'Avi i już', a wniosek, że ja nie może był nadinterpretacją, ale proszę o wyrozumiałość w związku z aktualnym stanem zdrowia
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Vampdey » sob 18.10.2003 21:36

NIE NIE NIE
jest odpowiedzią na to jakoby Avi został poraz kolejny olany, a po poście Chomskiego wszystko wskazywało na to... NIE zapomnieć o nim. I o Tobie tez :).
Wierz mi i nie kombinuj :P.
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Alganothorn » sob 18.10.2003 21:40

ok, więc, żeby była jasność:
kto ma coś przeciwko podwójnemu moderowaniu Philosophii przez Aviego i przeze mnie;
niech pisze tu, wrzuca PM'y, pisze adminom, bądź wrzuca choćby w mój topic...
jeśli ktoś za, też ma te same metody
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Avathar » sob 18.10.2003 21:41

Jestem za tym ,żeby Philo modował Algi , jeśli chce to ze mną ( bo ja znim z przyjemnością [ Algi ... nam sie zaraz wazelina skończy :twisted: :twisted: :twisted: ]).

Pozdrawiam.,
Ostatnio zmieniony ndz 19.10.2003 10:28 przez Avathar, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Azirafal » ndz 19.10.2003 1:34

Popieram jak najbardziej. Obie kandydatury!!! Od początku jestem za Algim, a Avi'emu jak najbardziej mod się tutaj należy - on tutaj wypowiada się na prawie każdym topiku, a co drugi założył!!! :twisted:
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sztickin » ndz 19.10.2003 9:20

Ja wyrwę się i wyraże swoje zdanie...

Jestem za kandydaturą Algana, to chyba oczywiste.
Za to jeśli chodzi o Avathara, to byłbym ostrożniejszy. Nie chciałbym aby żle mnie zrozumiana, ale w poziomie dyskusji i w pewnej "szczerości pisania" prym wiedzie Alganathorn. Bo tematy zakładane przez Aviego wydają się zbyt, hmm... udawane, na siłę.
Ale oczywiście nie sądze pochopnie, bo skąd mam wiedzieć, może naprawdę chce podyskutować na niektóre tematy. Telepatii na razie jeszcze nie posiadam, więc przekonać się o prawdizwości tego nie moge. Wyraziłem tylko moje, być może błędne odczucia.
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Chaon » ndz 19.10.2003 9:59

Ja się ze Sztickinem zupełnie nie zgadzam. Tematy Avathara wydają mi się ciekawe i wcale nie "na siłę". Mod powinien rozkręcać forum, a prawda jest taka, że Avi robi to najlepiej.
Pozdrawiam
PS: Proponuję, żeby wszyscy czterej admini zrzekli się swoich funkcji i Avi został jedynym adminem. To by był czas terroru ;)
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 19.10.2003 11:17

Chłopcy, może wam jeszcze przynieść wazeliny? Uważam, że obaj nasi milusińscy nadają się na modów tego subforum i powinni tą pracą się dzielić, bo dzieje się tu dużo i czasem bywa gorąco. A jak wiadomo, co dwie głowy, to nie jedna. Acha, i nie ma takich trzech, jak was dwóch- ani jednego.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Następna

Wróć do Philosophia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości